Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן להסיר כתמי אבנית מהרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה עדיף לקנות חומר חדש של מגווירס שנקרא ווטר ספוט רימוב או חומר ספוטלס של קארפרו?

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ מן האוב - כיצד נפתרה הבעיה ?

כמה עולה החומר ב PDR ?

ברכב השני שלנו יש בעיה דומה.

תודה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה אצלי בחור מהפורום לפני תקופה.

השמשה הייתה מלאה באבנית וכתמי מים, שלא ירדו רק אחרי פוליש לשמשה, וגם לפח. וניסינו הכל, גם פלסטלינה גם חומץ ומה לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

מה עם סודה לשתייה ( לאפייה ) , זה בטח יעבוד על השמשה . אני חושב שאם שמים אבקה במקום מסויים ומרטיבים אותה אפשר לשלוט טוב מאוד איך זה מוריד את האבנית לפני שזה יפגום בצבע ... תהליך שלפי דעתי יקח יום שלם לפגיעה מאוד מאוד מינורית . אני מדבר על : לשים את האבקה , להרטיב קצת , לחכות 20 דקות לשטוף במים ולחזור על התהליך עד שהאבנית תשטף מעצמה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצל אמא שלי באוטו היו כתמי מים (הרכב נקנה ככה)

גם אחרי פלסטלינה, חומרי Waterspot Remover למיניהם, כלום לא עזר...

עשיתי פוליש עדין (Scholl S30) וכמובן שהכל ירד.

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

אחרי הגשמבוץ שירד לפני שבוע הרכב עמד 3 ימים מכוסה בשכבת אבק מכובדת.

יצאתי לשטוף את הרכב עם גרניק כהרגלי בקודש, אבל אחרי שסיימתי לנקות (2 סיבונים ו-3 שטיפות במים) חשכו עיניי. כל הרכב היה מלא בכתמים של אבנית שפשוט סרבו לרדת בשטיפה.

חיפוש זריז בגוגל על הסרת כתמי אבנית מהרכב הוביל אותי להמלצה לשימוש ב"חומץ לבן" או "חומץ סינטטי" (חומצה אצטית בריכוז של 5%).

לפי ההוראות שמצאתי אונליין בכמה אתרים שונים, רחצתי שוב את הרכב (הוא הספיק להתלכלך מאז השטיפה לפני), ערבבתי חצי ליטר חומץ עם חצי ליטר מים בקערה. ספגתי מטלית מיקרופייבר בקערה והתחלתי להעביר אותה על כל הרכב, באופן רצוף במשך כ-5 דקות כדי לשמור על כל הצבע לח לאורך כל הזמן.

לאחר שסיימתי לעסות את הרכב, שטפתי עם מים והפלא ופלא, כל האבנית נעלמה!

חשוב לזכור! השימוש בחומץ ימיס את כל השכבות המגנות (ווקס, אוטם צבע וכד'), אז צריך ליישם אותם מחדש אחרי השטיפה.

לפני:

IMG_5774.JPG

אחרי:

IMG_5823.jpg

לקחים?

1.אל תתנו לרכב לעמוד למשך הרבה זמן עם ליכלוך, הוא "שוקע" והרבה יותר קשה להוציא אותו אח"כ.

2. אם כבר הרכב מלא בכתמי אבנית, שווה לנסות את עניין החומץ

ולבסוף, שאלה לחכמי הפורום: האם שימוש בחומץ מזיק לצבע\לכה?

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויפר, זה נראה שאתה מגלה את עולם הדיטיילינג, זה תמיד כיף.

בגדול, ידוע שחומץ סינטטי תוקף אבנית, זה נכון לגבי שימושים ביתיים בנוסף, טריק של עקרות בית שמוכיח את עצמו.

לגבי נסיונות על רכב, באופן אישי? הייתי נמנע, בגדול.

אמנם עדיף להסיר כתמי מים לפני שהם חודרים את שכבת הלכה, אך רצוי עם חומרים יעודיים (לגבי שמשות? חומץ חופשי).

החומץ אינו יזיק לצבע, אך החומץ מכיל 0 (אפס, נאדה) חומרים מסככים, כמו חומר ייעודי לדוגמת carpro spotless, זה שווה ערך לשטיפת הרכב עם מים, נטו (גם אם הרכב נקי מלכתחילה, לא מומלץ).

מספיק איזה נקודה קטנה ועיקשת שגורמת לך לשפשף יתר כל המידה, ואתה תיצור נזק כזה או אחר ללכה.

חומץ יכול להתאים במקרים ספציפיים נקודתיים, אך למקרים קשים יותר, שמצריכים קצת יותר עבודה עם משטח הרכב, עדיף חומרים יעודיים, כמו ספוטלס או שמפו על בסיס אלקליין.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת. אכן לאט לאט מגלה את עולם הדיטיילינג, אז סליחה מראש על השטויות שאכתוב בתקופה הקרובה :)

תיארתי לעצמי שזה לא המוצר האופטימלי, אבל מצד שני היה חג ולא היה לי מאיפה להשיג חומרים מקצועיים. להבא אחכה לחומר מקצועי או שבכלל אמנע מלהגיע למצב הזה מלכתכילה.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם צבע לא אמור לעזור מפני כתמי המים האלה?

היה לי כתמי מים כאלה על האוטו ואחרי השטיפה השפרצתי מים עם סבון על הרכב וריססתי מים עם מעט חומץ וזה באמת הוריד את הסימנים. השאלה אם זה עושה נזק לשכבת הלכה/צבע?

אם זה רק בעיה של סיכוך אולי קצת onr לתבשיל יעזור? או סתם שמפו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם צבע אמור להשהות את התהליך, בידיוק כמו עם לשלשת, לא למנוע.

במקרה שלך, תפסת את העניין בשלב יחסית מוקדם, ואכן qd טוב או שטיפה פשוטה פותרים את העניין.

כאן דובר על תקופה ארוכה יחסית ללא שטיפה כלל, לאחר גשמים סופר מטונפים, עניין אחר לגמרי שמצריך גישה שונה.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי היה מלא באבנית ופסים לבנים מעל פני הדלתות עקב גשמים שהיו

לפני חצי שנה בערך. שום שטיפה לא עזרה - גם לא סבונים אגרסיביים כגון סיטרוס במינון גבוה.

אתמול לאחר טיפול דיטיילינג יסודי שכללה פלסטנילנה שלא הזיזה לכתמים. (סירבו לרדת)

רק לאחר מעבר עם שול, הם הוסרו ללא מאמץ כמעט.

כמובן שההגנה אצלי הייתה חלשה - בתוספת אי שטיפה לאחר גשמים כמה שבועות רצופים.

זה הגורם הראשי לתוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שפוליש יעלים כתמי מים.

גם גלייזים מעולים בכך, אך למי שלא רוצה לגלח אפילו מיקרון מהלכה, לשם כך יש מוצרים יעודיים ע״ב חומצי.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שיש לי רכב ישן, אני עדיין מגלח ממנו שוב ושוב שכבת לכה. (לא מפחד)

כי קשה להגיע לתוצאה טובה ללא פוליש. (גם פיניש מספק)

על צבע לבן רואים בבירור שכבת לכלוך שיושבת על הצבע בלי יכולת להסיר אותה ללא פוליש.

כמובן שאני מפעיל מינימום לחץ. גם גלייז לא ממש עוזר כמו פוליש אמיתי.

(חבל שלא צילמתי את רמת הלכלוך לפני ואחרי להמחשה)

ברכב הבא שלי כנראה אעשה ציפוי GTechniq או opticoat שייתן לי שקט לתקופה ארוכה.

גם רוצה לתרגל ציפויים לבד להתנסות.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...