Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן להסיר כתמי אבנית מהרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שמדובר ברכב חדש, סביר להניח שהאבנית על השמשות נובעת מחנייה ברדיוס פגיעה של ממטרות השקייה.

קדם כל תבדוק את מיקום החנייה שלך; יכול להיות שליד מקום החנייה שלך מופעלות ממטרות השקייה בלילה הפוגעות ברכב, אם אכן כך הדבר אתה מוזמן להחליף מקום חנייה או לבקש מבעל החצר לכוון את הממטרות שלא יפגעו ברכב שלך (במקרה של חנייה פרטית קבועה).

בנוגע לסימני האבנית הקיימים

יש לקחת מטלית מיקרופייבר ולרסס עליה חומר להורדת אבנית ייעודי לכלים סניטריים (מומלץ : סיליט בנג). בשום אופן אסור להשתמש במסיר אבנית לקומקומים ! :nono:

עם המטלית עליה ריססת את החומר, תעבור בעדינות על השמשה בלבד ! יש למנוע מגע של המטלית עם צבע הרכב או הגומיות !

לאחר הורדת האבנית תנקה את השמשה עם חומר לניקוי חלונות ונייר עיתון כדי לא להשאיר סימני מריחה.

הערה: אם קיימת אבנית גם על צבע הרכב, יש להסירה באמצעות פוליש ייעודי (מטאלי\רגיל) ולאחר מכן ווקס. בשום בפנים אסור להשתמש במסיר אבנית מכל סוג שהוא על צבע הרכב, גומיות או פלסטיקים מחשש לפגיעה.

תודה על התשובה המפורטת. תוכל לפרט לגבי חומרים לכלים סניטריים ואיפה ניתן להשיג אותם? האם ניתן להשתמש במסיר אבנית DURGOL של יעקובי? רשום על הבקבוק שזה גם בשביל חלונות המקלחת. זה יכול להתאים?

לאחר השימוש במסיר האבנית שציינת, לא צריך לשטוף אותה עם מים? לא מסוכן שישאר על החלון? או שחומר לניקוי חלונות מסיר את החומצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממליץ לך לרכוש סיליט באנג רב שימושי .

קל מאוד להשתמש בו - לרסס על מטלית ולנגב את האבנית, בנוסף אין צורך לשטוף אחרי השימוש.

לאחר הסרת האבנית פשוט תעבור עם מנקה חלונות בשביל להבריק.

אני לא מכיר את המוצר של יעקובי לצערי.

המלצתי לך על סיליט בגלל שאני מכיר את פעולתו; חומר זה הוא מתאים למגוון משטחים קרמיים וגם מתכתיים, הוא יחסית עדין, לא קורוסיבי ולדעתי יעשה את העבודה.

ניתן לרכוש בכל סופר מרקט ואפילו לפעמים קיים במכולת השכונתית.

לינק מידע:http://cillitbang.co.il/products-grime-and-lime.php

נ.ב. אני מזכיר שאסור בשום אופן שהמוצר יבוא במגע עם צבע הרכב, פלסטיקים וגומיות ! תקרא בעיון את הוראות השימוש של המוצר !

cillitbang-lime-and-grime.jpg

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לרכוש סיליט באנג רכב שימושי .

קל מאוד להשתמש בו - לרסס על מטלית ולנגב את האבנית, בנוסף אין צורך לשטוף אחרי השימוש.

לאחר הסרת האבנית פשוט תעבור עם מנקה חלונות בשביל להבריק.

אני לא מכיר את המוצר של יעקובי לצערי.

המלצתי לך על סיליט בגלל שאני מכיר את פעולתו; חומר זה הוא מתאים למגוון משטחים קרמיים וגם מתכתיים, הוא יחסית עדין, לא קורוסיבי ולדעתי יעשה את העבודה.

ניתן לרכוש בכל סופר מרקט ואפילו לפעמים קיים במכולת השכונתית.

לינק מידע: http://cillitbang.co.il/products-grime-and-lime.php

אבל העובדה שלא רשום שהוא מתאים לזכוכית זה בסדר? וסליחה שאני חוזר על השאלה, אבל נראה לי זה חשוב: למה אין צורך לשטוף עם מים אחרי השימוש? הרי זו חומצה שחייבים לנטרל אותה שלא תגרום נזק מיידי או עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליצ לך לפני השימוש בכל התכשירים הכימיים הללו .

לקחת לימון לחצות אותו לשתיים למרוח על החלון ואז לנגב עם מטלית רטובה . (אני מכיר את בעיית האבנית מתחום האקווריומים ושם פשוט אסור להשתמש בתכשירים כימיים ולכן משתמשים בלימון ).

C4 PICASSO 1.6THP

PEUGEOT 206 XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליצ לך לפני השימוש בכל התכשירים הכימיים הללו .

לקחת לימון לחצות אותו לשתיים למרוח על החלון ואז לנגב עם מטלית רטובה . (אני מכיר את בעיית האבנית מתחום האקווריומים ושם פשוט אסור להשתמש בתכשירים כימיים ולכן משתמשים בלימון ).

אבל שוב פעם עולה העניין שאתה עובר בסוף עם מים, אפילו שמעט. אם יש שם אבנית, אז היא שוב פעם תופיעה על הזכוכית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. שטיפה עם מים לאחר שימוש בתכשירים: התכשיר שהמלצתי לך עליו עשוי בכוונה שלא יהיה צורך בשטיפה אחרי שימוש.

אתה כמובן מוזמן להשתמש באמצעים טבעיים כגון מיץ לימון או חומץ בישול, אבל קח בחשבון שגם לאמצעים הטבעיים אסור לבוא

במגע עם צבע הרכב.

ב. לשאלתך בנוגע לשטיפה עם מים והופעה מחודשת של אבנית: אבנית זאת תופעה שמופיעה לאחר פעולה חוזרת ונשנית של שטיפה במים ללא תכשירים ו\או ייבוש וניגוב, זאת אומרת אתה יכול לשטוף במים, פשוט תוסיף סבון רכב למים וכמובן תייבש ותבריק את השמשות לאחר השטיפה עם חומר לניקוי חלונות ונייר עיתון.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל שוב פעם עולה העניין שאתה עובר בסוף עם מים, אפילו שמעט. אם יש שם אבנית, אז היא שוב פעם תופיעה על הזכוכית.

תעבור עם ג'ילדה .

הלימון יסיר את האבנית ולא תישאר אבנית על השמשה .

אני פעם הסרתי באמצעות להב סכין יפנית אחרי שהחלון היה מסובן עם הרבה סבון לשטיפת רכב ,אבל אז העדינות חייבת להיות גורם מכריע בכדי לא לגרום לשריטות .

C4 PICASSO 1.6THP

PEUGEOT 206 XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לימון מסיר אבנית בצורה מצויינת, ולא ממש צריך לשטוף אחרי זה כי זה לא חומרים כימיים.

אנחנו משתמשים בחומץ לימון לעיתים קרובות לניקוי הקומקום מאבנית, יוצא כמו חדש.

וחוץ מזה למה שתופיע אבנית על החלון אם אתה מייבש\מנגב אותו לאחר השטיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור

האם אתה משוכנע שזה אבנית?

גם אצלי ברכב חדש יש מעטה מפריע במיוחד כאשר השמש מלפנים ונראה לי שזה שאריות של וקס שלא נוקה כראוי.

הצלחתי להוריד חלקית עם חומר להברקת זכוכית ( גם נוזל לוישרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחוץ מזה למה שתופיע אבנית על החלון אם אתה מייבש\מנגב אותו לאחר השטיפה?

פשוט נראה לי הגיוני שאפילו אם מייבשים/מנגבים לאחר השטיפה במים, אי אפשר להסיר את האבנית כולה מהמשטח. עדיין תישאר כמות מסויימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שאתה כותב היה אמיתי אז לכל הרכבים בארץ היתה אבנית בחלונות.

במקרה שלך תוריד את האבנית הקיימת, תנסה באמת לברר מאיפה היא הגיעה כדי למנוע את היווצרותה מחדש. ואל תדאג משטיפות רגילות, הן לא מה שיגרום לאבנית על חלונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור

האם אתה משוכנע שזה אבנית?

גם אצלי ברכב חדש יש מעטה מפריע במיוחד כאשר השמש מלפנים ונראה לי שזה שאריות של וקס שלא נוקה כראוי.

הצלחתי להוריד חלקית עם חומר להברקת זכוכית ( גם נוזל לוישרים).

אני בטוח שזו אבנית. עדיין לא השתמשתי בווקס ושום חומר כימי אחר. הסימנים הופיעו לאחר שמישהו הפעיל צינור מים ליד הרכב והשפריץ חלק מזה על הרכב. באותו הזמן היתה שמש חזקה והכל התייבש בשניות ונוצרה שכבה מאוד בולטת של סימנים על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שאתה כותב היה אמיתי אז לכל הרכבים בארץ היתה אבנית בחלונות.

במקרה שלך תוריד את האבנית הקיימת, תנסה באמת לברר מאיפה היא הגיעה כדי למנוע את היווצרותה מחדש. ואל תדאג משטיפות רגילות, הן לא מה שיגרום לאבנית על חלונות.

אצלי זה גם בולט יותר מכיוון שיש לי גג פנורמי בצבע שחור וסימנים של אבנית מאוד בולטים שם. דווקא בחלונות פחות רואים אותם כי החלונות שקופים. אני גם שוטף את הרכב ידני וכנראה לא מייבש אתו מספיק טוב ולכן חלק גדול של אבנית נשארת כמשקע. כנראה אני באמת צריך לייבש בצורה טובה יותר.

בכלל, גג פנורמי זה יפה, אבל דורש המון טיפול. כל דבר קטן ישר בולט (אבק, לכלוך, אבנית וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום לכולם,

בשעה טובה קיבלתי אצ הרכב החדש שלי, סיאט לאון 2014.

היום החלטתי לעשות לו טיפול דיילינג הראשון שלו. שמתי לב שעל כול החלונות יש סימנים של טיפות.

אחרי השטיפה וניקוי עם חומר לניקוי חלונות הרכב + ריינאיקס עדיין נשארו סימנים וזה לא יורד.

מה אפשר לעשות?

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...