Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת גולף 98' 1.6

btu1
שימו לב! השרשור הזה בן 6196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בכוונתי לרכוש גולף שנת 98 1.6 ידני (CL).

בבדיקה ראשונית שערכתי כולל נהיגה האוטו "מרגיש" בסדר (מנוע לא רועש/ מגמגם, לא מתחמם)

הליקויים היחדים שהבחנתי בהם: קלאץ מפריד/ מחבר גבוה (בלאי) הילוכים קצת רכים מדי בהעברה, ולא לגמרי מדויקים.

ידית handbrake צריכה מכה כלפי מטה בכדי לעלות.

הרכב עבר תיקוני צבע בדלתות, כנף ימין וטומבון קדמי (אני מניח שאם יש משהו ב"שאסי" המכון כבר יגלה)

הרכב עבר טיפול לאחרונה כך שהשמן חדש, לכאורה עלול להעיד על ניסיון לטשטש בעיה במנוע, איני בטוח (מקווה שלא)

שאלותי:

1. האם הבעיה שהרגשתי מעידה על בלאי קלאץ' בלבד, או שעלול להצביע על בעיה חמורה יותר? כמה תיקון צריך לעלות (סדר גודל)

2. מה המשמעות של התקלה ב handbrake, האם רק בעית ידית, או משהו אחר? כמה תיקון צריך לעלות?

3. האם לאור הטיפול שעבר קיים חשש שמכון בדיקה לא יעלה על בעיה, אם יש?

4. האם יש נקודות נוספות שכדאי לשים לב אליהן.

חדש בפורום, אך מהתרשמות ראשונית של קריאת נושאים ותגובות, תחושתי שאקבל תשובות טובות.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק איזו גרסה זו.

האם ה 100 כ"ס או ה 75 כ"ס.

אם זה ה 75 כ"ס וותר מראש. חלשה מאוד.

אני בעלים של ה 100 כ"ס , ידני , 97 CL.

אז ככה. החלפתי קלאץ'. המחיר הוא במוסך לא מורשה(לא מתקרבים אליהם בVW) לקלאץ חדש ולא מקורי הוא כ 1500 ש"ח + עבודה.

תבדוק מה מצב המזגן. כלומר כמה קילומטראז' על הרכב והאם הקומפרסור כבר החולף. לפי מה שלי אמרו מעל 80K קילומטר יש סיכוי לבלאי בקומפרסור המזגן. הוא עולה כ 1200 ש"ח כולל עבודה לרוב.

לגבי ידית הבלם , רוב הסיכויים זה מתיחה של הכבל באזור הגלגלים האחוריים.

תסתכל טוב שאין צינורות מפוצצים באזור המנוע. רכב ישן , אירופאי , מדינה חמה וזה גורם לבלאי מואץ בצינורות גומי.

שים לב מה מצב הגג הפנימי. לרכבים האלו יש בעיה ידועה עם הגג שהוא נופל מתישהו. האם הוא התחיל לעשות בטן בחלק מהמקומות או לא. תיקון של כזה דבר עולה כ 500 ש"ח אצל רפד.

לגבי החלפת ההילוכים תבקש שיבדקו על הליפט האם שתי הבוקסות שמחזיקות את הידית (רואים אותן מתחת לידית ההילוכים) במקום.

בוקסא עולה כ 300 ש"ח בערך.

מה עוד... תבדוק את מיכל המים לווישרים , ואת מיכל נוזל הגה הכח (פקק ירוק ליד המצבר) . אם המצבר נזל אז הוא יפגע בפלסטיקים של המיכלים הללו ויהיו לך נזילות.

חוצמזה אם תקנה באמת את ה 100 כ"ס זה סבבה של רכב. יש לו כח סה"כ , התנהגות כביש מאוד מאוד טובה ורכב בטיחותי ואקוסטי. נח לשבת , וזה אחרי נהיגה רצופה לאילת אין כאבי גב וכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע והעצות.

אני אמור לקחת את הרכב השבוע לבדיקה, כך שיש ערך מוסף למידע ולטיפים.

לגבי הספק המנוע, הדגם הוא 75 כ"ס.

אך זה לא מטריד אותי במיוחד מאחר וזה רכב שני במשפחה שצפוי לא לעבור את ה- 8000-9000 ק"מ בשנה.

ואולי דווקא בגלל שמנוע "חלש" באופן יחסי, (במידה ולא חרשו עליו, או שלא טיפלו בו כמו שצריך) הבלאי בו יהיה נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...