Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצים למיאטה - מה כדאי

senda
שימו לב! השרשור הזה בן 6563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חתיכת תגובה :shock: שיחקת אותה מוטי:wink:

רגע, אז לפי מה שהבנתי אם אני מזמין את הסט הכולל בולמים וקפיצים של TAIN אז צריך לבטל את המוט מייצב. איך מבטלים אותו? (סליחה על הבורות)

נראה לי שנשארו שתי אפשרויות, הראשונה (קוני משודרגים) והאחרונה (TAIN).

אתה אומר שלבולמים של קוני יש יתרון על הבולמים של TAIN בג'ימקנות.

מה היתרון של הTAIN על הקוני?

בקשר להיגוי יתר, אני רוצה כמה שיותר:wink: .

לסיכום

ממה שהבנתי הקוני עם הGC עדיפים על הTAIN, שלהם אין בעצם יתרון ברור על הקוני.

תקן אותי אם אני טועה..:-P

תודה מראש

יוני

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tein עם E לא עם A.

ולא, אתה לא רוצה כמה שיותר היגוי יתר.

אתה רוצה מעבר נשלט להיגוי יתר לפי הצורך והדרישה.

ההיגוי יתר של קפיצים אחוריים קשים פלוס מוט מייצב אחורי זה היגוי יתר מעצבן שמגיע החל ממהירויות חניה ומאיט אותך בכל תנאי הנהיגה תוך כדי סיכון ממשי למצב הצבירה שלך ושל רכבך.

זה באמת לא משעשע.

הפלקס יותר טובים מהקוני מבחינת נוחות נסיעה כללית ותמרונים ארוכים במהירויות יחסית גבוהות, יותר נשלטים.

אני יודע שזה אולי די מטעה כי הקוני יותר טובים לעשירית השניה של ה-Turn-in במהיריות נמוכות של ג'ימקאנה, אבל מבין הסטים אני בעצמי לא יודע אם הייתי בוחר את הקוני, לפלקס יש יתרון על פניהם בהרבה מאוד מצבים אחרים.

אתה חייב להבין משהו אחד (ואני מצטער, זה לא הולך לעזור לתהליך לקיחת ההחלטות שלך) -

שיפורי מיתלים הם עסק בעייתי.

לכל נהג יש סגנון אחר והעדפות אחרות לגבי התנהגות הרכב במצבים שונים.

הסיכויים שלך לקנות סט מיתלים ובמכה ראשונה להגיע לאיזון המושלם שאתה מחפש הם 50-50.

אני לא אומר שתצטרך לזרוק אותם לזבל ולקנות משהו אחר, אבל יש סיכוי סביר שתצטרך לקנות מוטות מייצבים אחרים או לשחק עם כיווני הגלגלים כדי להגיע לסט-אפ המושלם.

ביטול של מוט מייצב אחורי הוא פשוט לאללה ולוקח משהו כמו 7-8 דקות של עבודה -

פירוק של המוטות המקשרים בין המשולשים התחתונים למוטות המייצב ופירוק של המוט המייצב עצמו משתי התושבות שלו, עניין כמה ברגים בודדים בסה"כ.

אם תרצה תמונות אני אעלה כמה אבל זה באמת פשוט לאללה.. אם תכניס אות הראש מתחת לפגוש האחורי ותסתכל תראה לבד על מה אני מדבר, יש רק מוט אחד דק שמקשר בין שני הצדדים.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם ההבדל בין הקוני לTEIN הוא לא קריטי בג'ימקנות,הTEIN נשמע לי עדיף.

אז נראה לי שאני הולך על הTEIN.

דיברתי עם שי וגם הוא בעניין, מחר נברר מאיפה אפשר להביא אותו לארץ.

אם כבר שיפורים,בזמנו דיברנו על - עיצוב מערכת יניקה בין-יבשתי למיאטה NA. זוכר?

כמו שאתה יודע, ויתרתי על הMR2 ואני מעדיף לשפר את המיאטה.

עכשיו עם השיפור של המתלים, מה אתה אומר שנתחיל גם בזה?:-D

אם אתה מעדיף לעשות את זה בנושא חדש אני אפתח.

אני חושב שגם ניב מעוניין לשפר, רק תכוון אותנו איפה להתחיל..:wink:

תודה מראש יוני

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי שמישהו יענה על השאלה הזו לפני שהבחור זורק לפח מאות דולרים על התוצאה הלא נכונה מבחינתו, שי משתמש באוטו שלו לג'ימקאנות?

לגבי היניקה, עדיף בנושא חדש.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד לא השתתפתי מקווה שבתחרות הקרובה יצא לי להשתתף חוץ מזה אני במהלך היום שיוצא נכנס לסיבובים די חזק ומרגיש שיש צורך בחיזוק בזמנו עשיתי את הכיוון לפרונט כפי שנאמר פה שיפר את האחיזה אבל עדין חסר לי משהו

תודה על הסבלנות וההתענינות

תודה שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי עד עכשיו לא השתתף בג'ימקנות.

אבל בוא נחכה , הוא אמור להגיב פה ממש עוד מעט ולעשות סדר לגבי הדרישות שלו.

עריכה: הקדמת אותי שי..:wink:

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מנסה לומר זה שלקנות קוילאוברים כמו הפלקס זה לא "חסר משהו קטן" אלא חתיכת צעד רציני מאוד בויתור על נוחות יומיומית בתמורה לשיפור קל מעבר למערכת מיתלים משופרת שאמנם קצת פחות אולטימטיבית לג'ימקאנות אבל הרבה יותר טובה לאוטו יומיומי.

באוטו שהיכולות שלו גבוהות יחסית ודורשות שיפור קל למדי אין צורך להרכיב משהו רדיקאלי כ"כ, יש הרבה קומבינציות אחרות שעולות חצי ומבצעות נהדר את המוטל עליהן.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, שכחתי מהSPRING RATE. אם אני לא טועה מדובר ברמת הקשיחות, לא?

מה אתה ממליץ?

מבחינתי נוחות נסיעה לא נלקחת בחשבון, אני מעדיף לסבול קצת על הכביש ובמסלול להנות.

אותי מעניין ביצועים וחדות נטו.

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על הפרש של 2KG/MM בין קדמיים לאחוריים ואז להתחיל לשחק עם מוטות מייצבים לפי התוצאה כמו שהיא מתבטאת בנהיגה שלך.

7/5 היא התחלה טובה לדעתי, במקסימום אם אתה מאבחן יותר מדי היגוי יתר תוכל לבטל את המוט האחורי או להגדיל את הקדמי.

לעניות דעתי הקפיצים הקשיחים יותר כבר מעוותים את השלדה לרמה כזו שהם מביאים פחות תועלת.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

מחר אני אתחיל לברר בקשר למחירים ומשלוח.

בכל מקרה אני אעדכן אותך.

בקשר למערכת יניקה, פתחתי נושא חדש, כשיהיה לך זמן תרחיב על השיפור.

מוטי תודה רבה על העזרה!:arrow:

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 6563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...