Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חו"ד לא דחופה בכלל ! תוצאת בדיקת רכב: סדק קל בבלוק המנוע - מה הלאה ?!

riz1
שימו לב! השרשור הזה בן 6137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כמה דיונים כאן בפורום, החלטתי ללכת על הפג'ו 406 מודלים 2000-2001 בתקציב של איזור ה-35 אלף ש"ח.

מצאתי רכב כזה: פג'ו 406 כסופה, מודל 2000 דגם ST מנוע 1800, אוטמטית, יד 2, פרטית, 166K, מטופל אך ורק במוסך המרכזי של פג'ו בבני ברק עם היסטוריה מפורטת. רכב שמור ביותר גם חיצונית וגם פנימית, עבר שיפוץ גיר לפני פחות מחודש (גיר חדש), טסט לשנה, אין לו תאונות (אין בעיות שלדה), כל האקססוריז החשמליים תקינים - בקיצור בובה של רכב. שריטה קלה פה ושם, כיפוף פח מזערי בדלת האחורית בצד הנוסע (לא משהו בולט לעין).

אבל... ויש אבל...

הבוקר במהלך בדיקה בדינמומטר בת"א, התגלה סדק קל בבלוק המנוע שגורם לנזילת מים מזערית.

מה שאומר שבשלב עתידי כלשהו (זמן לא מוגדר - ייתכן חודש וייתכן שנתיים) הרכב יזדקק להחלפת מנוע.

משמע הוצאה עתידית לאחר ייעוץ עם אנשי מקצוע - של 10 אלף ש"ח! (עבור החלפת מנוע).

בעל הרכב הוא בחור מבוגר ששומר על הרכב בהדיקות על כל פיפס, בחור רציני עם שיקול דעת ולא נראה חאפר או אחד שמנסה לדפוק אותך או לעבוד עלייך.

בעל הרכב לפני הבדיקה הסכים למכור את הרכב במחיר מחירון פחות 10 אחוז.

(מחירון = 38 אלף ש"ח, מינוס 10 אחוז = 34 אלף ש"ח).

לאחר תוצאות הבדיקה נוצרה הדילמות הבאות:

1. האם בכלל לרכוש את הרכב גם אם אוריד במחיר?

2. האם יש מחיר מסויים ששווה להוריד וכן לקחת את הרכב ולקחת הריזיקה שבעתיד (זמן לא מוגדר) אזדקק להחליף את המנוע.

3. האם באמת החלפת מנוע שכזה כרוכה בהוצאה של 10 אלף ש"ח או שיש בשוק גם בפחות ?!

הבוחן בדינמומטר אמר שחוץ מאותו חור בבלוק, הרכב במצב פנטסטי - מעל הממוצע.

שאם אטפל בעניין בלוק המנוע - יש לי רכב מצוין לטווח ארוך.

חשבתי וחשבתי ואז אמרתי אולי נציע סכום סביר ששווה לרכוש ולקחת בחשבון את התיקון העתידי. הצעתי לו באיזור ה-25-26 אלף ש"ח, אבל הוא עדיין היה תקוע בהלם של הבעייה וביקש לשקול את המצב כי מבחינתו זו ירידה דראסטית במחיר מכירת הרכב. הקסימום שהוא יכל לחשוב באותו רגע זה רק על סכום באיזור ה-30 אלף ש"ח. אך הוא לא שלל את ההצעה שלי ואמר שיהיה איתי בקשר בהמשך היום בנידון.

1. האם הצעתי מחיר הגון ?! או שאני אמור לבקש פחות?!

2. מה הרף המקסימלי שאני יכול לבוא לקראתו? אם בכלל.

3. האם בכלל יש צורך להחליף את כל המנוע בעתיד או שיש פתרון ריאלי אחר ?!

אגב בינתיים לצערי הבדיקה שולמה מכיסי והוא לא היה מוכן לשלם שום חלק בבדיקה מאחר וטיפל ברכב רק במוסך המרכזי כולל טיפול לפני שבועיים, ששם לא העלו בפניו בעייה כלשהי בדברים העיקריים כגון: מנוע, שאסי וגיר. מבחינתו הרכב תקין לכל דבר ולא הסתיר כלום ולכן ההפתעה הגמורה פותרת אותו מתשלום כלשהו. הוא התחייב על שלדה ואכן השלדה תקינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם בכלל לרכוש את הרכב גם אם אוריד במחיר?

2. האם יש מחיר מסויים ששווה להוריד וכן לקחת את הרכב ולקחת הריזיקה שבעתיד (זמן לא מוגדר) אזדקק להחליף את המנוע.

3. האם באמת החלפת מנוע שכזה כרוכה בהוצאה של 10 אלף ש"ח או שיש בשוק גם בפחות ?!

1. תלוי כמה תוריד במחיר

2. כן, המחיר הראשוני שרצית לקנות את האוטו פחות מחיר החלפת מנוע

3. הרבה פחות

1. האם הצעתי מחיר הגון ?! או שאני אמור לבקש פחות?!

2. מה הרף המקסימלי שאני יכול לבוא לקראתו? אם בכלל.

3. האם בכלל יש צורך להחליף את כל המנוע בעתיד או שיש פתרון ריאלי אחר ?!

1. אין דבר כזה מחיר הוגן, תציע כמה שנראה לך שווה לך לשלם על האוטו הנ"ל

2. תליו בך וברצון שלך לרכוש את הרכב הזה

3. אין פתרון ריאלי אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי כאילו הרכב הוא קניה טובה במחיר שדובר עליו (סביב ה-30K). את החלפת המנוע כנראה ניתן לעשות בפחות מ-10K שקלים, הגיר החדש ומצב הרכב בכלליות אמורים לעודד אותך שהרכב יחזיק מעמד עוד הרבה זמן. בתקציב הזה כמעט ולא תמצא מכוניות איכותיות יותר בסדר הגודל הזה (או בכלל).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מה כן מחיר ריאלי וגמיש שניתן להשיג לגבי החלפת מנוע לרכב מסוג זה?

2. בהנחה ו-26 אלף ש"ח עדיין ייראה נמוך עבור המוכר, מה עליי לעשות? האם שווה להציע קצת מעבר או לעבור הלאה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי הלא קובעת, ניתן להשיג מנוע + הרכבה ב 5-7K שקלים או מפירוק מקומי או מיבוא ללא בעיה מיוחדת.

כפי שאמרו קודמי, מדובר על רכב איכותי במחיר מצחיק ביותר אם יורשה לי לציין.

אני הייתי מגיע להסכמה עם מוכר הרכב על מחיר אשר יהיה מקובל על שניכם, אולי תגיע עם הצעת מחיר כתובה , ממקור אמין ואת הסכום הרשום תורידו ממכיר המכירה המוסכם הראשוני..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם יש למנוע סדק, בכל אופן הרכב לפי התיאור במצב מעולה כך שהסיכון היחידי יכול להיות השקעה עתידית במנוע, אני ההיתי סוגר על כ-30K ש"ח, קניה מעולה.

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם יש למנוע סדק, בכל אופן הרכב לפי התיאור במצב מעולה כך שהסיכון היחידי יכול להיות השקעה עתידית במנוע, אני ההיתי סוגר על כ-30K ש"ח, קניה מעולה.

אורן

אין ספקות לגביי הסדק, הבוחן בוודאות ציין שקיים סדק. בוודאות הרכב יזדקק להחלפת מנוע בהמשך הדרך, אך אין הגדרה החלטית של הערכת זמן. זה יכול להיות עוד שבועיים ויכול להיות גם עוד שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה 306 עם סדק לא קטן, הציעו לי מנוע מפירוק ב 5000 + נילווים שזה מספר לא ידוע.

אגב בסוף לא החלפתי מנוע אלא שמתי חומר שמתיימר לסתום סדקים במנוע - עולה כ 50 ש"ח, ולהפתעתי המנוע ניצל, הנזילה פסקה והרכב נוסע על המנוע עד היום (כבר שנתיים).

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכל זאת לא הייתי רוכש רכב עם סדק בבלוק.

גם 166K ק"מ לשנת 2000 זה לא מעט.

ובכלל ב-406 עדיף המנוע 2000 על ה-1800.

אני הייתי ממשיך לחפש, יש לא מעט רכבים שמורים שם ולא חייבים ללכת על הראשון שמצאת.

גם אם בזבזת כבר זמן וכסף על הבדיקה (ולשם כך נועדה הבדיקה, לדעת לסנן רכב לא מתאים).

אתה באמת רוצה לקנות רכב שאתה קונה אותו ע"מ שיפנק אותך ותהנה ממנו, אבל כל נסיעה וכל לילה אחרי שתחנה אותו בבית, לא תדע מתי המנוע הולך להתפגר טוטאלית?

רד מזה וחפש לך אחת אחרת, באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם המנוע היה חדש בקופסה הייתי פוסל את הרכב על סעיף הקילומטראז' והגיר.

ב5000 ש"ח זה עוד נסבל לקנות רכב שעבר תיקונים במכלולים עיקריים, אבל במחירים שאתה מדבר עליהם, אתה חייב להבין שאתה צריך לקנות אך ורק רכב בתול. כזה שמכלוליו העיקריים לא עברו תחת ידיהם האכזריות של מכונאי ישראל. כזה שעבר טיפולים ותיקונים קלים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה ששינו את הכותרת שלי ל"לא דחופה" :-)

אכן פחות דחופה, אך הנושא טרם ירד מהפרק במידה ובעל הרכב יסכים למכור ב-27 אלף ש"ח.

כעת הוא מוכן לדבר על 29 אלף ש"ח.... אני התחלתי מ-25 לאחר שנודע על הסדק בבלוק ועליתי עד ל-27 אלף ש"ח מאחר ומצב הרכב מלבד אותו סדק - מצוין.

הוא ביום ראשון יילך לבדוק את הרכב במוסך המרכזי לקבל חוות דעת נוספת ואז לנסות לגבש החלטה סופית לגבי הצעת המחיר שלי ומה עליו לעשות הלאה.

האם להמתין בסבלנות ?

מה יקרה אם עדיין ייתעקש על מחיר 29 אלף ש"ח בהתחשב שהרכב בכל מקרה ייאלץ בשלב עתידי כלשהו החלפת מנוע שכרוכה בלפחות 7 אלף ש"ח.

האם יש סיכוי שביום ראשון הוא יתוודה לחומרת המצב ויסכים להצעה שלי או שלהפך ?!

האם כדאי לי להמתין ליום ראשון כאשר ייבדוק שוב את הרכב, או שעליי להסכים ל-29 אלף ש"ח ולסגור כבר מחר מכירה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה ברשותי 205 במשך 5 שנים.

ב9 חודשים לפני שמכרתי אותה העברתי את הרכב טיפול 10000 אצל המוסכניק הקבוע שלי והוא הראה לי כאשר העלה את הרכב על ליפט קורוזיה במנוע ואמר לי שיש לפז'ו מחלה ושאני אמכור את הרכב מהר ככל שניתן כי מנוע הולך לגמור.

למזלי הרע לאחר שבועיים בצומת מורשה הלך המנוע והחלפתי מנוע מיבוא עם רשיונות כמו שצריך ואפילו ל1400 מ1100. כל הסיפור עלה 5500 אלף כולל עבודה וכולל המנוע וכל שאר התוספות.

סתם שיהיה לך קנה מידה לגבי הרכב שאתה מעוניין בו.

נ.ב

יכול להיות ש"המחלה" של קורוזיה היא רק ל205 ולא לדגם אחר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...