Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פחחות וצבע לאלפא-סוד של אלי(baba) - יניב.ש כנס

tzahico
שימו לב! השרשור הזה בן 6791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון מצב :

אתמול צחי עזר לי המון, והסוד קיבלה מכסה מנוע ודלת חמישית מאחותה תורמת החלקים, שניהם במצב טוב בהרבה מהמקורי : מכסה המנוע במצב מושלם, הדלת האחורית בעלת רקבונות אבל לפחות ניתנת לשיקום - בכל מקרה אני עדיין מחפש דלת אחורית טובה יותר.

ירדו דיפוני הדלתות וגילינו שיש שם חלקי פלסטיק מלמטה ולמעלה שמוחזקים בניטים, לא היתה לי מקדחה כי עבדנו ליד הבית, אז ההורדה שלהם תהיה רק בשבוע הבא. הורדתי כם את הגריל, הפלסטיק שעל מכסה המנוע ועוד כל מיני פיצ'פקס.

צחי עשה לי הכנה מנטאלית, והורדנו את הכנף השמאלית תוך כדי יריקת דם קלה בגלל ברגים תקועים במקומות קשים לגישה שדורשים שיחרור של דלת הנהג והפנס הראשי, אבל לפחות זה לא קשה במיוחד אחרי שיש גישה להכל, היום אני מקווה לשים כנף חדשה כי בינתיים שכנים מביטים בזעזוע על ה"באגי" שונה להם ברחוב.

מצאתי גם חור חלודה גדול בחלק האחורי של הגג, אליו מתחברים צירי הדלת האחורית, מישהו סתם שם פעם עם סמרטוטים (!) שעליהם חומר פחחים וצבע, זה כמובן נרקב לחלוטין ונשאר חור בגודל וופל פסק זמן. למזלי הוא באיזור ישר ויש לו שוליים של מתכת בריאה שאפשר לשים טלאי.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ה-אא-יום יום שי-אי-שי.... וביום שישי עובדים על האלפא, מעירים את צחי מוקדם :) והיידה לעבודה...

אז צחי היום הראה שאם אין מברג כוכב, ופיליפס לא תופס, ואחרי שניסינו לקדוח את הבורג וחרשנו לו את כל הראש - הוא עוד הצליח לפתוח אותו עם מברג רגיל - חברים, מדובר בסטארט-אפ! אל תבזבזו זמן על חולצי ברגים - יש צחי בשטח :)

למי שלא הבין - אחת מידיות החלון היתה מחוזקת בבורג לא מקורי עם ראש כוכב, וקשה במיוחד לפתיחה.

חוץ מזה ירדו כל הפלסטיקים הפנימיים של הדלתות שמוחזקים בניטים, ופס הניקל והגומי שבא בתחתית חלונות הצד, האיתותים, השפריצרים, מראת צד, האנטנה ועוד קטנות.

עכשיו למעשה יש על האוטו רק פנסים ושמשות, חוץ מזה הפח ערום. אני מקווה שבקרוב הרכב יכנס אל הפחח ויזכה להתלבש יפה לפני החורף. מבחנית חלודה לא נמצאו ממצאים מאיימים נוספים, והדלת האחורית שיש לי נראית ברת שיקום.

צחי, כרגיל - המון המון תודה על העידוד, העזרה וחליצת הברגים!

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

31 באוגוסט. תחילת פחחות.

היום בבוקר ללקחתי את האלפא למשומר, הורדתי חלון קדמי ואחורי, הם ירדו יפה והגומיות במצב בסדר גמור. התגלתה עוד קצת חלודה בפינות התחתונות של החלון הקדמי.

אצל הפחח צחי עזר לי שוב המון (תודה!!). פורקו פנסים וידיות דלתות. ניסנו לפרק גם את הדשבורד כדי לתת יותר מקום לעבודה אבל הצלחנו רק חלקית, וממילא הפחח טוען שאין צורך.

משם צחי הסיע אותנו לחן פרחי, שאצלו הצטיידנו בסיליקון נוזלי לגומיות (תודה, איש!), ניקינו את הגומיות עם סבון כלים וסקוץ' והן מתיבשות עד מחר, אז יקבלו סילקון כולל. אצל הפחח כבר חיכתה הפתעה - הוא התחיל להטליא את האוטו, ויש טלאים חדשים ויפים על קשת הגלגל האחורי ימני ובחלק התחתון של הבגאז'.

הטלאים נראים מצוין - כל החלודה נחתכה, והוא מלחים עם ברנר והלחמות נחושת למצב שכמעט לא צריך חומר מילוי כלל.

מחר אני מקווה שתראו גם תמונות.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בצהריים הגעתי לפחח לראות מה העניינים.

על הדרך הברשתי את הגומיות שמפורקות מהרכב עם סיליקון נוזלי. כמה ימים עם החומר, והן כמו חדשות (חן חן, חן).

מקדימה, בצד הימני תחתון של מסגרת השמשה הקדמית היה חור וחלק מהקאנט של השמשה היה אכול,

הפחח עשה שם טלאי יפה מאוד כמו שניתן לראות בתמונה. נשאר לו לתקן חור דומה בצד השני, ואת הזוועה בקורה השמאלית.

אחת המחלות של האלפאסוד היא שבכנפיים האחוריות, בקצה של הקשתות מאחור מצטברים בוץ ולכלוך,

שגורמים עם השנים לחלודה. בצד שמאל החלק התפורר ונפל לגמרי, ובצד ימין נהיה ריקבון עם המון חורים.

הפחח חתך את הריקבון וריתך טלאי, וגם ישר את שאר קשת הכנף, הכנף, ואת הדלת הסמוכה שגם קיבלה מכה קטנטנה.

הרכב קיבל מכה שהכניסה את הפח האחורי לבפנים, דבר שהרס את הקווים הישרים שלאורך הרכב, כיוון שבסוף הרכב הם קיבלו זווית.

הפחח השתמש במעין ג'ק הידראולי והוציא את הפח האחורי החוצה למקום שהוא היה, ועכשיו הקווים ישרים כמו במקור.

בפתח האחורי היה חור ענקי בחלק העליון שנסתם בעבר עם סמרטוט מרוח בחומר פחחים.

דבר שלמרבית ההפתעה לא מנע את המשך הריקבון, ועל כך יעיד גודל הטלאי שרותך במקום שהיה חור לפני.

בנוסף, בחלק התחתון של הפתח האחורי היה עוד ריקבון קטן עם קנט שנחתך והולחם במקומו פח חדש.

אלי בטח מבסוט...

טלאי קדמי.JPG

תחת.JPG

טלאי אחורי.JPG

כנף אחורית.JPG

טלאי בחור מאחור.JPG

באגי.JPG

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי עבודת נמלים תאלנדיות !!

כשהפרוייקט הסתיים גם אני ירצה לדעת אצל מי עשית כי יש לי שני כנפיים שלא אהבתי את עבודת הפחח שעשה ככה קניתי את האוטו ומי שעשה את זה עשה ממש לא יפה!!

ויש לי עוד בעיה קטנה יש חור של אנטנה המקורי שמתחיל להיות שם חלודה וזה קרוב מאוד לחלון ואני חייב לסדר את זה!!!

ובקשר לפרוייקט בהצלחה רבהה בסוף היא תיהיה יפיופה הרי זה ברור!!

יקי!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוייקט מדהים , אין כמו להחזיר אלפא אגדית לקדמותה !!!1

נשמח לראותה באחד מן המפגשים השבועיים של מועדון האלפא בהרצליה פיתוח ...

את הסוד שלך עוד לא ראינו מקרוב ...

Il Futuro ha un passato legendario

8C Competizione

Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000

Alfa Romeo 75 1.6 Carb.1990

Lancia Dedra 1.6 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחי אתה פשוט גדול, אין מילים!

תודה רבה רבה מקרב לב על הכל - התיעוד, התמיכה, העזרה הטכנית, האיכפתיות - אתה פשוט בן אדם זהב.

האוטו הזה הוא תכל'ס שלך לפחות כמו שלי, אם לא יותר - לפי מידת ההשקעה בו.

אני מבסוט שכמעט באות לי דמעות בעיניים, אוף איזה רגשן .... :shock:

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה והעבודה !!!

כמה כסף צריך להשקיע בעבודת פחחות כזאת הכוללת חיתוך פח, הלחמות ומילויי בקאר קיט?

רועי.

SUBARU FORESTER SH

ALFA ROMEO 156 TS2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוך כל התהליך אני אפרסם הודעה עם מחירים, המלצות בעלי מקצוע, לקחים וכד'.

על רגל אחת - כמה משכורות ממוצעות.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן וסהלן,

היום לצערנו הרב הפחח היה די עסוק עם עבודות אחרות. בבוקר הוא עשה טלאי לקורה השמאלית הרקובה מקדימה, לאחר שניקה אותה מחלודה.

הטלאי שהוא עשה פשוט מדהים, עם זוויות מדויקות לכל אורכו, צריך לראות אותו בלי חומר בשביל להבין עד כמה.

את התמונה צילמתי לאחר שהוא כבר מרח בונדו על הקורה, אבל חדי העין ישימו לב לטלאי מתחת לחומר, ולריתוכי הנחושת.

נשארו עוד שני טלאים לבצע ברכב, בכנף אחורית שמאלית, ובתחתית הקנט השמאלי של השמשה הקדמית (ניתן לראות בתמונה).

בשבוע הבא מחכה לפחח פרוייקט - הדלת האחורית. צריך להיות מעניין.

שבת שלום.

צחי.

קורה לאחר תיקון.JPG

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשר יגורתי בא לי, ומידי מי - חמי היקר, אבי אשתי :mm_shocke:shock:

את כל החלקים שפרקתי סידרתי יפה בחדר שלא בשימוש אצלו במפעל, היכן שגם אשתי שתחיה עובדת.

הכל שמור מכל משמר ומסודר יפה.

אלא שהיום נוכחתי לדעת שמה שיכול להשתבש - משתבש. הוא שכח מהחלקים והחליט להשתמש בחדר בתור חדר צביעה עם פיסטולט... בצהוב !!!

הקיצר, כמה חלקים קיבלו גימור צהוב נאה, וביניהם לוח השעונים שלי, ידיות הדלתות ועוד כל מיני.

למזלי הרב, הצבע לא התקשה ושפשוף נמרץ בספירט אליו גויסו כולם הצליח להסיר את רוע הגזירה.

מעכשיו אמור - יהודי לא צובע חלקים נדירים בצהוב ליהודי :)

נקווה שבזאת אני ומרפי סגרנו לפרוייקט הזה.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

כעבור 15 יום (לי זה נראה הרבה יותר) אפשר להגיד שפלוס מינוס הפחח סיים את מלאכתו (נשאר לו עוד פרוייקט הדלת האחורית, אבל היא מפורקת מהאוטו).

היום השכמתי קום והלכתי בבוקר לעזור לו, כי בלי זה הוא לא כל כך זז.

מבחינת טלאים - הפחח סיים להטליא את כל האוטו. העבודה נראית מצויינת.

הרכבתי את הכנף החדשה, ועשינו כיוונונים של מכסה המנוע והכנפיים שישבו בקו יפה.

מצאתי מקום מעל כנף ימין אחורית שבו מרוב שיופים הקאנט כבר נכנס פנימה, אז יישרתי אותו החוצה עם מגוון של כלי עינויים הקרויים "שש", "כף" וכדומה.

הסרתי עוד כל מיני חלודות רופפות וג'ינג'ים בכל מיני מקומות, ועכשיו הצבעי יכול להתחיל את עבודתו.

לקחים לעת עתה :

1. לעולם לא לתת יותר מדי מקדמה - הסיבה העיקרית שהפחח מתקדם בכל זאת היא שהוא רוצה את יתרת הכסף.

2. תמיד אם יהיה לו אוטו חדיש שעבר תאונה ולחוץ בזמן - הוא יעבוד עליו ולא על הענתיקה המחלידה, ותמיד יש לו אחד כזה (אינעל אבוק כל הדוקאטו)

3. לפנק אף פעם לא מזיק - אני מביא לו קולות קרות, מכין לו תה ובאופן כללי מתחנף כמו שפחה.

4. להביא את האוטו עם מה שפחות מחובר אליו - הוא מתג'דייף בצורה שלא תיאמן מכל האבק של השיוף.

5. לבוא מה שיותר לראות ולבקר את העבודה - אני כמעט כל יום עובר שם.

העדכון הבא כבר בטח יהיה לאחר שלייף ואולי צבע ראשון, הצבעי הרבה פחות עמוס ואני מקווה שעכשיו דברים יזוזו יותר מהר.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פרקת שמשות, למה שלא תחליף גומיות לחדשות, זה לא עסק יקר,

אופיר

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...