Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק שנגרם על ידי צד ג, כיצד עליי לפעול?

FuriousLift

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי ביטוח מקיף ולפני כמה חודשים צד ג שפשף את הרכב שלי(מצורפת תמונה) ואני מתלבט מה לעשות.

הוא הודה באשמה, יש הקלטות ותיעוד וכ'ו, אבל הוא ביקש שנסדר את זה במוסך שהוא בוחר.

הלכתי לשם כמה פעמים לקבל הצעת מחיר ולא תיקנתי שום דבר בינתיים, בסופו של דבר ההצעה זה 1000 שקלים כולל מעמ.

בסופו של דבר פתאום צד ג אמר לי שהוא מעדיף לשלוח לי 1000 שקל וזהו, בלי שאכנס לתיקון במוסך,ועדיין לא נתתי לו תשובה לגבי זה.

בכל מקרה ביררתי עם מוסך אחר והוא אומר שתיקון כזה יעלה 1400 כולל מעמ שזה יותר ממה שהוא מציע לשלם לי.

הנזק הוא גם בפגוש וגם בכנף, אני רוצה להיות הוגן עם צד ג, אבל אני לא מוכן להתפשר על איכות הצביעה/עבודה.

אלו השאלות שלי:

1- האם כדאי להזמין שמאי מטעם חברת הביטוח שלי שתעריך את הנזק הקטן הזה? מה הסכום שהשמאי גובה על שמאות של נזק קטן כזה?

לפי התמונה הפגוש לא יושב טוב בצד שהוא פגע, וראיתי חתיכת פלסטיק כזאת קטנה יוצאת מהרווח שיש שם, בגלל זה חשבתי להזמין שמאי.

2-האם במקרה הזה כדאי לעשות דוח גלובלי ובאיזה מקרים זה עדיף מלהכניס את הרכב לתיקון?

3-אם אני מתקן את הרכב אז לבקש מהמוסך שעושה את זה שיצבע את כל הפגוש או שהשמאי מחליט מה הנזק ומה לעשות?

תודה רבה לכם על העזרה,והמשך יום טוב ושקט לכל עם ישראל.IMG-20240409-WA0005.thumb.jpg.ebc82a444ed41c943e648adfba9f0e9e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך למוסך שאני סומך עליו, מבקש הצעת מחיר לתיקון ומבקש ממנו לשלם לפיה.

אם הוא לא מסכים אז לחזור לפורום.

• אהבתי 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי יעלה כמו כל התיקון. אל תלך למקום שאתה לא רגוע לגביו. אם הוא מציע לשלם אז נשמע שאתה יכול לתקן איפה שאתה רוצה והוא ישפה אותך. אם זה יצא יותר גבוה ממה שהוא 'מוכן' לשלם, אתה יכול לתבוע את הביטוח צד ג' שלו (יש לו?). פנה לביטוח שלך והם ינחו אותך, זה לא אמור להיחשב כתביעה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, avargel כתב:

איזה רכב יש לך, ומה מצבו הכללי מעבר לנזק הנקודתי הזה?

הונדה HRV 2017

מצבו הכללי תקין חוץ משפשוף נוסף בצד השני של הפגוש(שלא קשור למקרה הנ''ל).

אני פשוט מפחד שאני אלך לעשות תיקון נקודתי ואז כל הצבע ירד, או שאני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסיון, תביעת צד ג' יכולה להיות כאב ראש לא קטן. אם תתבע את הביטוח שלו, על עלות התיקון + שמאי (בלי זה, ובתנאי שהביטוח שלו עובד עם אותו שמאי אתה יכול לדבר עם הלאמפה) הם יקזזו לך עלות טיפול ועוד כמה עיזים כך שמתוך הכ-1700 (כולל מע"מ) תקבל לא יותר מ-1300 וגם את זה שוטף +90 במקרה הטוב (עלות השמאי תכוסה במלואה). לטובת השקט הנפשי שלך שהעבודה תתבצע הכי טוב לדעתך הייתי סופג את ההפרש. לכל היותר הייתי מנסה להוציא ממנו עוד 200 שקלים על הגינות שאתה לא מפעיל את הביטוח שלו. 

כל זה אם אתה באמת חושב לתקן...

בכינות, אתה אומר שגם הצד השני של הפגוש משופשף, רכב בן 7 שנים לא אמור להראות כאילו יצא מהסוכנות, קח את האלפיה, ושכח מהתיקון... 

לפני כשעה, FuriousLift כתב:

הונדה HRV 2017

מצבו הכללי תקין חוץ משפשוף נוסף בצד השני של הפגוש(שלא קשור למקרה הנ''ל).

אני פשוט מפחד שאני אלך לעשות תיקון נקודתי ואז כל הצבע ירד, או שאני טועה?

בנוגע לצבע אני לא הייתי חושש, שצובעים חלק צובעים את כולו בצורה אחידה

עריכה אחרונה על ידי Nadav_funcky_Cat
תוספת קטנה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בקשר לשאלות,

1. כדאי להזמין שמאי של חברת הביטוח, אם אתה רוצה לבקש דו"ח גלובאלי ולא לתקן.
עלות השמאי צריכה להיות סביב 800-900 ש"ח.

2. דו"ח גלובאלי כדאי לעשות אם תבחר שלא לתקן את הרכב כרגע, להגיש תביעה לחברת הביטוח של הצד הפוגע, לקבל את הכסף לאחר שהתביעה תאושר (אם הוא יודה) ולאחר מכן להחליט אם לתקן ואיפה וכו'.

במקרה שלך נראה שיש פגיעה עם חלודה, בכל דרך שלא תבחר (דו"ח גלובאלי / תיקון) הייתי מוודא שהחלודה תטופל.

3. המוסך צריך לתקן לפי מה שהשמאי ירשום בדו"ח

בשנה האחרונה היה לי מקרה דומה לשלך ובחרתי בדו"ח גלובאלי, דרך השמאי של חברת הביטוח.

קיבלתי ישירות לחשבון לאחר כחודש וחצי את עלות השמאי + עלות הנזק.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...