Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור סאונד בפורסטר

Breeze
שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפש לשפר את איכות הסאונד בפורסטר 2021.

נכון להיום הכל סטוק.

בהנחה ואני לא מעוניין להחליף את המולטימדיה, האם החלפת הקדמיים לקומפוננט 6/9 יתנו שיפור מורגש? האם מומלץ גם להחליף אחוריים? עוצמת הווליום פחות חשובה לי ואני פחות מעוניין בסאב...

כל המלצה אחרת תתקבל בשמחה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום ;) 

מה מפריע לך היום?

מה התקציב שאתה מוכן להגדיר לשיפור?

לא מזיק לחפש קצת המלצות כלליות (וגם לאחרונה היה שרשור/שניים על פורסטר דור מאחוריך) ולהכיר טיפה את התחום והאפשרויות.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

מה שמפריע לי זו איכות הסאונד באופן כללי, חוסר בעומק, חוסר בהירות, הסאונד שטוח...

בסוף שוכנעתי ללכת על מורל טמפו אולטרה 6/9, + מגבר helix m four + סאב שוכב של 8 אינץ (גם כן helix).

מקווה שהקונפיגוקציה לא תפגע באופן כלשהו בפונקציונליות של המולטימדיה.

עדיין לא ביצעתי התקנה ואני חושב לוותר על התקנת הסאב - מה דעתך? האם המערכת הזו בלי סאב תתן שיפור משמעותי מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2023 בשעה 18:31, Tom_22 כתב:

וגם לאחרונה היה שרשור

ועוד אחד מדור כמו שלך לדעתי.

לפני כשעה, Breeze כתב:

מקווה שהקונפיגוקציה לא תפגע באופן כלשהו בפונקציונליות של המולטימדיה

ממה שתיארת אין שום השפעה על מה יכולה המולטימדיה לבצע, מאחר ואתה לא מחליף אותה.

מסייג קלות במידה וברכב הזה יש איזשהו מגבר מקורי (חיצוני) מהמפעל שמקבל אליו אינפוט גם ממקור אחר (צלילי אזהרה למיניהם וכד').

לפני כשעה, Breeze כתב:

מה שמפריע לי זו איכות הסאונד באופן כללי, חוסר בעומק, חוסר בהירות, הסאונד שטוח

ובהמשך לענין אי החלפת המולטימדיה (שהוא אולי צעד סביר בהתחשב ודאי בהתממשקות עם מערכות הרכב), צריך לבדוק (או אם יש יודעי דבר בפורום) אם עיקר הבעיה היא ברמקולים המקוריים או ברמת אות המקור מהמערכת. בכל מקרה, שימוש במעבד קול (DSP) יכול יהיה לשפר את התוצאה שתתקבל (בכיוון נכון). כמובן שזה אומר להרחיב לפחות מעט את התקציב ולרכוש מגבר משולב DSP או אחד נפרד (שטרם הוגדר בבירור, לא לשכוח עלויות התקנה שיכולות להיות בטווח רחב). אגב, אם אתה פתוח לרעיון, עיין בפורום יד שניה אם יש משהו בתקציב (גם מגבר וגם מעבד).

לפני כשעה, Breeze כתב:

אני חושב לוותר על התקנת הסאב - מה דעתך? האם המערכת הזו בלי סאב תתן שיפור משמעותי מספיק?

יתכן וגם ללא סאב, הביצועים יספקו אותך. בהכללה רמקולים 6X9 יכולים לרדת קצת יותר נמוך מרמקולים 6.5. מוטב יהיה לבצע גם בידוד/איטום, לפחות בסיסיים בדלתות בהם יותקנו מה שגם יעזור לענין. אם אתה לא מקבל הנחה מיוחדת עבור הסאב במסגרת חבילת ההתקנה, אז זה משהו שתמיד תוכל להוסיף אח"כ די בקלות (בהנחה ודבק במגבר 4 ערוצים לפחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Breeze כתב:

בסוף שוכנעתי ללכת על מורל טמפו אולטרה 6/9, + מגבר helix m four + סאב שוכב של 8 אינץ (גם כן helix).

סהכ מדובר בסטאפ טוב

למרות שמדובר ברמקול 6X9 הוא מספק באס דיי FLAT וכן הייתי ממליץ על סאב קטן בשילוב איתו 

הבחירה בהיליקס 8 עם תיבה "שרפרף" היא טובה להשלמת התדרים הנמוכים.

הבעיה היא שאתה לא פותר בסטאפ הזה את נושא איכות יחידת הראש

ולכן באותו תקציב הייתי מחליף את המגבר ל-jbl gtr 104 מדובר במגבר 4 ערוצים עם מודול בלותות' מובנה.

שמאפשר לך להזרים אודיו ישירות למגבר ובכך למעשה "לעקוף" את יחידת הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...