Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי להיות שמן... מה הדיאטיה המהירה ביותר שיש כיום

המהיר הזהיר
שימו לב! השרשור הזה בן 587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה אוביס ברמה שהמשקל ממש מפריע לך כמו נכות, אפשר לשקול ניתוח לקיצור קיבה, כמובן בצורה מקצועית אצל רופאים ולא בהתכתבויות בפורומים.

מעבר לזה, כל מה שנכתב על זה שאין פתרונות מהירים שמחזיקים, נכון. צריך לסגל אורח חיים בריא ולשמור על תזונה מאוזנת. גם מי שעושה ניתוח כזה חייב לשמור על התזונה כי תמיד אפשר להשמין שוב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 158
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל מי שכותב שאי אפשר לרדת מהר זה לא נכון

נוזלים יורדים מהר

אם יעשה את הדברים שכתבתי הוא יראה תוך שבועיים ירידה שתתן לו מוטיבציה להמשיך

אמנם לא ירידה מ 100 קילו ל 80

אבל ירידה שתראה לו שהדרך נכונה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם פיקה שנכתבו כאן הרבה חארטות, אבל גם אחלה טיפים. לדעתי. 

בתור אחד שירד לפני איזה עשור 40+ ק"ג והצליח לשמור על זה (כמעט) יפה, אני יכול להגיד לך שהיום בדיעבד, 3 הדברים הם המהותיים ביותר שהלוואי והייתי יודע אז, לפי סדר חשיבות:

1. להימנע מלחבר אוכל לרגש. אני רואה סרט? יאללה שיהיה יותר כיף נכניס משהו לפה. יום ארוך? איך בא לי משהו לאכול שינחם אותי. יש חגיגה? יאללה ארוחה. ברגע שהפסקתי את הקשר בין אוכל לרגשות שלי (וזה היה קשה, כי אני עדיין מחשיב את עצמי חובב גדול של אוכל) הפסקתי את הדבר הכי חשוב שעומד בעכריהם של רוב האנשים בסביבה שלנו: אכילה רגשית. בעצם היום הדבר היחיד שמתווה לי אכילה זה תחושת רעב. מרגיש רעב? אוכל. שבע? ביי ביי. גם אם כולם מסביב אוכלים, אם אני לא רעב, אני לא אוכל. אני מבשל המון, אני נהנה מלבשל אוכל כמוח שנהנתי אז, אני גם מכין דברים לא בריאים ואפילו טועם מהם מדי פעם, אבל בגדול לא אוכל לפי רגש אלא לפי רעב, ולא מנשנש. אם אני אוכל, זו ארוחה. 

עכשיו, מי שמנשנש הרבה (מה שנקרא 4-5 ארוחות קטנות ביום) גם מסתובב ומרגיש רעב רוב היום. כי הוא כל שעתיים מקפיץ לעצמו אינסולין ואז קמים בבוקר רעבים כמו חמורים. 

2. להתראות סוכר. באמת. חלאס. היום אני כן אוכל טיפה ממש, רק כשממש בא לי, אבל האמת שלא בא לי. אין שתייה מתוקה, אין עמילנים שהם לא ירקות, אין אורז, אין לחם. 

אני עדיין אוכל פחמימות (כוסמת) ולפעמים כשיש עוגה טעימה מאוד אני אקח פרוסה. פשוט דל פחמימות. אין סיבה להכניס גוף בריא לקטוזיס, מיותר ובעל פוטנציאל לנזק. בשר אדום אגב גם הורדתי ואוכל בחוץ גם הורדתי, בעיקר כי איך שהוא כל דבר בחוץ נהיה יותר מזעזע מאשר בבית. ביצים, בשר, ירקות, בלה בלה. בכיף וגם רק כשאני רעב. 

3. ספורט. תשמע, אולי הנקודה שלי הייתה הכי קשה, בעיקר כי אין הרבה ספורט שאני אוהב וגם הספורט שאני אוהב מצריך אנשים (אגרוף, טניס). אז התחברתי לשורשים, קנו לי שק אגרוף ומאז פעמיים בשבוע אני מצליח להתמיד באימונים. פעם בשבוע הייתי רץ והייתי סובל מכל רגע. לאחרונה החלפתי את הריצה בטניס שמאוד כיף לי גם כי זה עם זוגתי וגם כי זה משחק כדור. 

חוץ מלמצוא ספורט שאתה אוהב, חשוב גם שיהיה בשעה קבועה. אני ממליץ בבוקר. יאפ ניגה. להתעורר שעה לפני (אוי לא) ולהתאמן. ברגע שאני יודע שברזל כל יום א' וכל יום ד' אני קם ב-05:30 לאימון וכל יום ב' וכל יום שישי/שבת יש לי טניס, זה קבוע. נגמר. אין משהו אחר וזה אורח החיים שלי. היה לי משמעותית יותר קל להתמיד מאשר להשאיר אימונים בערב. 

תפריט לדוגמה שלי אם יעזור לך,

אני נהיה רעב בד"כ באזור 13-15 ואז אוכל ארוחת צהריים (בד"כ דג או עוף לעתים גם בקר) + ירקות. זה משביע אותי בד"כ עד אזור 21 כזה. אוכל ארוחת ערב שתהיה או שוב בשרית או ביצים/גבינות/קציצות ירק. לרוב שוב עם ירקות אחרים. אם אני אוכל פרי, זה רק כארוחה. נניח פרי+אגוזים+יוגורט. ולא עכשיו קונה מוזלי עם שתי ליטר בדבש, אלא פשוט אוכל פרי וגביע יוגורט וכמה אגוזים עד שאני שבע, לרוב די מהר. 

אני לא מתכנן צום לסירוגין אבל יוצא שאני בערך 8-10 שעות אוכל ו-16-14 שעות לא אוכל וזה בסדר, כי ככה הגוף שלי מרגיש וטוב לו, אולי אצלך זה יהיה קצת אחרת וזה בסדר. אין לך מה לרדוף אחרי מספרים של אחרים, רק תמצא את האיזון של הגוף שלך.

המיתוס לגבי קלוריה X שווה ל-X הוא מיתוס מבחינה בריאותית. כנ"ל לגבי משקאות 0 קלוריות. הם מעודדים הפרשת אינסולין כמו משקאות ממותקים וגם מגדילים את הסיכון לסוכרת וכו'. הכי טוב זה לשתות מים. 

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני אוהב את החברה שחושבים שאינסולין רלוונטים לבן אדם בלי סכרת.

איך אני אוהב אנשים פוסלים משקאות זירו לתחליף למתוק,אין שום מחקר שמוכיח שזה מזיק לבני אדם(תחסכו מחקרים שפוצצו עכברים בכמיות לא הגיונית,שוב זה לא רלוונטי,גם אם תדחוף לעכבר כמות פסיכית של מים הוא ימות) 

איך אני אוהב אנשים שאומרים ללכת לעשות הליכות שזה הוכח כבר ככלי הכי מטומטם להורדה במשקל.(בן אדם שעושה הליכה מהירה 3 קילומטר שורף 240 קלוריות אם הוא שוקל 80,ברור שזה התעסקות בחרא,מה ששרפו בהליכה. הכניסו כפול אחרי ההליכה)

איך אני אוהב אנשים שחושבים שיש הבדל בן לחם מחיטה מלאה ללחם רגיל ולבן פרחיות אורז או פסטה.

איך אני אוהב שחושבים שיכולים לשנות את הביולגיה של הגוף,קלוריה שווה קלוריה נקודה. 

לא אוכל אורז,אבל כן כוסמת,אפשר לרשום וודפאק?

אתם רושמים שעפים פה שטיות,וזה נכון....צריך בדק בית. 

תפריט של חזה עוף אורז וסלט זה לא פתרון,ולא דרך חיים. 

זה מה שיתנו בקופת חולים. 

בוקר:2 ביצים ופרוסת גבנצ ו2 יחידות לחם. 

צהריים:150 גרם עוף,מנת פחמימה בצד. 

בערב ארוחת שקר כלשהי,ברור שחבל על הנייר שזה רשום עליו כן? 

ביעוץ שהמלצתי יתנו מענה למי שיש גם בלתמים כמו חתונה/ארוע וידע לצמצם נזקים למינימום,ובלי נזקים בכלל. 

אין דבר כזה ארוחה אחת בתפריט כאפשרות,ינתנו מעל 30 ארוחות בוקר/צהריים/ערב וילמדו אותך לשחק עם הכמיות וערכים. 

נרשמו פה דברים שהם מובן מאליו,תעשה ספורט תאכל פחות אל תגע במתוקים ואוכל טעים ותאכל ירקות וחזה עוף,כן אחלה פתרון. 

תגידו למהמר להפסיק להמר,זה שווה ערך לזה. 

תסביר לבן אדם שאפשר לשחק עם תזמון ארוחות,ללמוד ללעריך קלוריות,לוותר על 2 ארוחות בישביל ארוחה אחת טעימה אקסטרא,אבל לאכול אותה בחישוב ולהוריד ממנה את השטיות. 

וכן הלאה. 

אי אפשר באמת להסביר את הנושא הזה בתגובה אחת וגם לא 50. 

קריאה באתר קילוגרם ויעוץ עם מייק זה הפתרון האמיתי לדרך חיים. 

אגב נרשם פה על גיל גרנות(מכיר אותו יחסית אישית) גם בודי ישראל דווקא היום כבר נגד תפריטי חרטא ובעד ללמד ספירת קלוריות. 

כמובן זה לא אומר לתקוע פיצה כל היום,אבל לדעת לשלב את זה,זה הצלחה לטווח ארוך. 

הדרך להיות ולהשאר רזה,זה רק דרך גרעון קלורי. 

אם למשהו יש דרך אחרת עובדת,יהיה מולטי מליונר.

פותח אשכול אתר קילוגרם בגוגל,ופורום lbs יש שם כמה חודשי קריאה. 

אחרי ההבנה יעוץ אצל מייק,ולא יהיה לך יותר שאלות בתחום הזה.

עריכה אחרונה על ידי Ido12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Ido12 כתב:

איך אני אוהב את החברה שחושבים שאינסולין רלוונטים לבן אדם בלי סכרת.

תשמע, אין לך מושג קלוש ברפואה או בגוף האדם. בלי להעליב. אין לך. מושג. קלוש.

מה שאתה עושה עכשיו, זה לתת עצות רפואיות בלי להבין בנושא שאתה נותן בו. שזה כבר נגד חוקי הפורום.

אם אינסולין לא רלוונטי לאדם בלי סוכרת (ולא סכרת), אז בבקשה לך ותזריק לעצמך כמה מנות של אינסולין ותדווח לנו איך הלך. 

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, ניקו פ. כתב:

מה שאתה עושה עכשיו, זה לתת עצות רפואיות בלי להבין בנושא שאתה נותן בו. שזה כבר נגד חוקי הפורום.

אם אינסולין לא רלוונטי לאדם בלי סוכרת (ולא סכרת), אז בבקשה לך ותזריק לעצמך כמה מנות של אינסולין ותדווח לנו איך הלך. 

אנשים חיים בשטיות של העבר,אין לי כח לזה.

לבן אדם בריא,ברור שהתכוונת להפרשות אינסולין של אכילת אורז/שוקולד במקום כוסמת,שבזה אין הבדל.(עריכה למניעת התחכמות:אין הבדל בבן אדם בריא בלי מחלות)

איך אוהבים להגזים בפורום הזה זה הזוי,בוא לא נחשב כמות 1-2 של קילו זירו ביום,אלה 50 ליטר ביום. 

שיהיה בהצלחה. 

אני אמשיך ללמוד ממרצים כמו מיק ישרטאל עם כל תואר אפשרי בתחום שעולה לך בראש. 

להמשיך לחשוב שמבינים משהו בתחום הזה זה קל. 

עריכה אחרונה על ידי Ido12
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Ido12 כתב:

אין שום הבדל בן 500 קלוריות של שווארמה לבן 500 קלוריות מסלט. 

זה לא נכון, או לכל הפחות לא מדויק. שווה לקרוא את המאמר הבא: https://www.kilogram.co.il/1178/האם-קלוריה-שווה-לקלוריה/ (זה מהאתר שהמלצת עליו)

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

שיפנה לתזונאי שמתעסק בספורט והביא אנשים לתוצאות \ הכין אנשים לתחרות. אחד עם נסיון שיודע איך כל שינוי בתפריט מגיב

מי שיושב בקופת חולים יודע תאוריות, לא מעשי.

לא צריך בהכרח תזונאי שהכין אנשים לתחרויות. הפוקוס הוא מעט שונה ממישהו שרוצה לרדת במשקל כחלק משינוי באורח החיים.

לפני 3 שעות, Yossi dashti כתב:

1) תעשה מנוי לחדר כושר ותתחיל להתאמן לפי תכנית אימונים מסודרת, בתור התחלה 3 אימוני כוח בשבוע זה מספיק

2) אירובי (פעילות ממושכת יותר מ-20 דקות בדופק שהוא בערך 70-80% מהמקסימום שלך) אתה יכול לעשות כל יום, אני ממליץ על הליכות

3) תתחיל לקצץ בכמות הפחמימות שאתה אוכל (פחמימות = לחם, פסטות, אורז, צ'יפס וכ'ו)

4) תתחיל להעלות את כמות הירקות שאתה אוכל (עדיפות לירקות ירוקים = ברוקולי, מלפפונים, אפונה וכ'ו)

5) להגביל את כמות הסוכר שאתה אוכל - למשל, רק לפני אימון לאכול איזשהו חטיף אנרגיה שיש בו גם שוקולד

אם אתה צריך עזרה נוספת יותר ספציפית, דבר איתי בפרטי

אמנם מה שכתבת אלו כללי אצבע נכונים לחוד ולפעמים יחדיו, אבל בעיניי קשה מאוד להמליץ על פעולות מסויימות רק על בסיס BMI. 

לפני שעתיים, Transporter כתב:

נוזלים יורדים מהר

אם יעשה את הדברים שכתבתי הוא יראה תוך שבועיים ירידה שתתן לו מוטיבציה להמשיך

כמו שהם יורדים ככה הם עולים. אפשר לדלל מאגרי גליקוגן, אבל זה בא עם מחיר. זה לא מתאים לכל אחד ויש גם דרך מסודרת לעשות את זה. 

לפני 23 דקות, ניקו פ. כתב:

עכשיו, מי שמנשנש הרבה (מה שנקרא 4-5 ארוחות קטנות ביום) גם מסתובב ומרגיש רעב רוב היום. כי הוא כל שעתיים מקפיץ לעצמו אינסולין ואז קמים בבוקר רעבים כמו חמורים. 
2. להתראות סוכר. באמת. חלאס. היום אני כן אוכל טיפה ממש, רק כשממש בא לי, אבל האמת שלא בא לי. אין שתייה מתוקה, אין עמילנים שהם לא ירקות, אין אורז, אין לחם

עם הרוב הסכמתי, אבל דווקא עם הנקודות האלו קצת פחות. לא כל ארוחה מקפיצה אינסולין (תלוי עומס גליקמי של הארוחה) בצורה חריגה ובאופן כללי שווה לבדוק עמידות/רגישות ברמות האינסולין לפני הימנעות/צריכה של מזונות עשירים בפחמימה.

לפני 14 שעות, המהיר הזהיר כתב:

נמאס לי סופית מהמשקל הרב ותחושת הכבגות...

מה האופציה הכי מהירה לרדת במשקל?

BMI 36

אמנם אין לי את המספרים המרשימים של 50-40 קילו ירידה אלא רק 20~. חלק ממה שנכתב בתגובות הוא לא מדוייק, מבלבל ואפילו לא נכון. מה שאני יכול להמליץ עליו:

- קריאה והבנה של המושגים הבסיסיים על מנת ליצור שפה משותפת עם אנשי מקצוע, אתר קילוגרם הוא מקור טוב להתחלה.

- ייעוץ עם איש מקצוע. עדיף כזה שישלח אותך לבדיקות מקיפות (דם, ארגומטריה וכו') לפני שאתם בונים תפריט (או תפריטים) בהתאם לאורח החיים שלך (סוג עבודה, שעות הפעילות, שעות שינה וכו') תוך כדי שילוב אימוני ספורט (בין אם אירובי או משקולת) בהתאם למטרות שלך.

- בהתאם לאופי/רצון ממשיך עצמאית או בבקרה (אחת לשבוע/חודש) על ידי איש מקצוע. זו הנקודה בה הרוב מתקשים כי עקביות היא שם המשחק. וכאן חשוב לבחור איש מקצוע בהתאם לאופי/רצונות שלך.

אמנם יש כאן עלות התחלתית מסויימת, או מעט יותר יקרה אם זה תהליך מתמשך אבל המטרה היא להקנות כלים כדי שתוכל ליישם בהמשך לבד.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

זה לא נכון, או לכל הפחות לא מדויק. שווה לקרוא את המאמר הבא: https://www.kilogram.co.il/1178/האם-קלוריה-שווה-לקלוריה/ (זה מהאתר שהמלצת עליו)

את המאמר הזה קראתי מספר פעמים.

תקרא את השורה תחתונה:(ממספר 2 מהתכלס) 

כל עוד צורכים מספיק חלבון,כל השאר לא באמת משנה להרכב גוף לאותה מטרה,ואם כן בהשפעה מינורית.

שזה בידיוק מה שאני טוען. 

אם הולכים עוד יותר קדימה ברור שלאכול 800 קלוריות חזה עוף עדיפות מ800 קלוריות של סלט,אם מסתכלים רק על גרעון. 

ב800 קלוריות 30% מהסכ קלורי נשרפים בגלל המאמץ לעכל ולפרק חלבון,אבל הדברים האלה כבר לא נרשמים כי אי אפשר לכסה הכל ובגלל זה שלחתי לקרוא באתר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Ido12 כתב:

שזה בידיוק מה שאני טוען. 

בסדר. זה לא מה שטענת בהתחלה, תראה את מה שציטטתי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, ניקו פ. כתב:

נראה שגם לך אין מושג קלוש אם אתה כותב משפט כזה:

ציטוט

המיתוס לגבי קלוריה X שווה ל-X הוא מיתוס מבחינה בריאותית. כנ"ל לגבי משקאות 0 קלוריות. הם מעודדים הפרשת אינסולין כמו משקאות ממותקים וגם מגדילים את הסיכון לסוכרת וכו'. הכי טוב זה לשתות מים. 

א. סוכר לא גורם ישיר לסכרת.

ב. כשזה נאמר, אשמח לדעת איך משקאות עם 0 גרם סוכר ופחמימה גורמות לסכרת.

ג. אשמח למחקר שמראה שמשקאות דיאט כמו קוקה קולה זירו, מעודדים הפרשת אינסולין כמו משקאות ממותקים.

ד. לשתות מים באמת זה כנראה הכי טוב, למרות שיש מחקרים גם שמראים שאנשים הורידו במשקל טוב יותר עם משקאות דיאט (הגיוני בהתחשב בעובדה שזה תחליף ל"משהו מתוק").

ה. היה ברור שהכוונה שלו הייתה שלא צריך להתעסק עם האינסולין בדיאטה, והוא צודק כנראה. מאזן קלורי שלילי יעשה את העובדה כך או כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Ido12 מה הרקע המקצועי שלך בתחום התזונה? לא נראה לי שלמדת אותו, אבל אם כן, אנא ציין זאת.

ניקו למד לימודים רלוונטיים כמה שנים באוניברסיטה מכובדת. זה קצת יותר מבוסס מאיזה מאמר שמישהו פרסם ואתה קראת, בלי שיש לך בסיס מדעי. תחום התזונה מלא בגורואים שממציאים דיאטות וגוררים אחריהם עדת מעריצים, בלי שהמלצותיהם נבדקו באופן מסודר בשיטות מדעיות מקובלות.

לעצם השרשור: אני לא מתיימר להבין בתזונה, אבל בכל זאת כמה הערות:

1. משקאות עם ממתיקים מלאכותיים קשורים לעליה במשקל, לסכרת ולמחלות כלי דם. המנגנון לא ברור אבל התופעה מוכרת היטב ומבוססת מדעית.

2. פעילות גופנית היא חלק משמעותי מהכלים בשמירת בריאות. ההמלצה הגורפת היא ל-30-60 דקות של פעילות בדרגה בינונית (או חצי צזה בעצימות גבוהה) מדי יום (150 דקות בשבוע, או 75 בעצימות גבוהה). יש גם טענה די מבוססת - אם כי יש מערערים עליה - של ה- fat and fit, השמן בעל כושר גופני גבוה, שמצבו הבריאותי טוב מזה של הרזה שךא זז.

2. האנדוקרינולוגיה של מנגנוני הרעב והשובע מסובכת ביותר, לאנמשהו שניתן להבין בקלות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Dark Muse כתב:

נראה שגם לך אין מושג קלוש אם אתה כותב משפט כזה:

א. סוכר לא גורם ישיר לסכרת.

ב. כשזה נאמר, אשמח לדעת איך משקאות עם 0 גרם סוכר ופחמימה גורמות לסכרת.

ג. אשמח למחקר שמראה שמשקאות דיאט כמו קוקה קולה זירו, מעודדים הפרשת אינסולין כמו משקאות ממותקים.

ד. לשתות מים באמת זה כנראה הכי טוב, למרות שיש מחקרים גם שמראים שאנשים הורידו במשקל טוב יותר עם משקאות דיאט (הגיוני בהתחשב בעובדה שזה תחליף ל"משהו מתוק").

ה. היה ברור שהכוונה שלו הייתה שלא צריך להתעסק עם האינסולין בדיאטה, והוא צודק כנראה. מאזן קלורי שלילי יעשה את העובדה כך או כך.

מתוך 5 הנקודות שכתבת, א', ד' ו-ה לא קשורות בשום צורה למה שאני כתבתי. לגבי ה' ספציפית, שים לב, שכתבתי מבחינה בריאותית (לאו דווקא ירידה במשקל), כלומר סיכון יחסי (ובחלק גם סיכון אבסולוטי, כתלות במחקר). 

לגבי סעיפים ב'+ג' שכן רלוונטיים, WELL אני לא הולך לעשות את העבודה בשבילך. תפתח NCBI או משהו,  ותכתוב שאתה מחפש את הקשר בין משקאות ממותקים להפרשת אינסולין או סוכרת או מה שבא לך ותקבל את כל התוצאות. ממליץ לחפש את אלו המצוטטים הרבה ומכתבי עט גדולים. שים לב שבניגוד אליך אני בוחר את המילים שלי הקפידה (כתבתי "מגדילים סיכון" לא גורמים). 

שאלה: אתה בעצם טוען, שמבחינה בריאותית, לאכול כל היום X קלוריות של כפיות סוכר זה בריא באותה מידה כמו לאכול איקס קלוריות של חלבון וירקות?

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

עם הרוב הסכמתי, אבל דווקא עם הנקודות האלו קצת פחות. לא כל ארוחה מקפיצה אינסולין (תלוי עומס גליקמי של הארוחה) בצורה חריגה ובאופן כללי שווה לבדוק עמידות/רגישות ברמות האינסולין לפני הימנעות/צריכה של מזונות עשירים בפחמימה.

נכון, אבל כמעט כל דבר שתכניס לפה מגרה הפרשת אינסולין מסוימת, השאלה עד כמה. אך, אינסולין לא חזות הכל. היום יודעים שגם גרלין ולפטין רלוונטיים מאוד לנושא העמידות לאינסולין ואני אומר את זה בזהירות כי אולי אני מתבלבל. אני לא רוצה להגיד סתם, כי עברו באמת שנים רבות מאז שהתעמקתי בכך וסביר שדברים השתנו, אבל בגדול בגדול זה לא רק תוכן האוכל (אינדקס גליקמי נמוך) המשפיע על העמידות לאינסולין, אלא גם הרגלי האכילה והתדירות בה אתה מקפיץ אותו, גם באופן עקיף. אני עכשיו בעבודה, אבל בערב אם יהיה לי זמן אנסה לחפש מאמר מעניין שמספיק לקרוא את האבסטרקט שלו כדי ללמוד על הנקודה הזו. זה היה לפני כמה שנים אז אולי אפילו התקדמו בתחום קצת מאז. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, המהיר הזהיר כתב:

נמאס לי סופית מהמשקל הרב ותחושת הכבגות...

מה האופציה הכי מהירה לרדת במשקל?

BMI 36

סקס. זה שריפת קלוריות רק בלי לצאת מהבית ובלי להתלבש.

מעבר לזה, האופציה הכי מהירה היא צום, רק שכמו שתרד ככה תעלה בסופו של דבר ולכן זה מאוד לא ממומלץ.

בסוף שינוי הרגלים ותזונה זה מה שיעזור לך לרדת ולהישאר במשקל שתגיע אליו. הלהישאר זה החלק הקשה יותר.

אתה יכול לעשות את זה לבד (קרא קצת על תזונה, תעשה ספורט וכו)

אתה יכול להשתמש בבעלי מקצוע (תזונאי, מאמן כושר) שנותנים זרז טוב ומחוייבות להתהליך

אתה יכול ללכת לפתרונות רפואיים שיזרזו את התהליך כמו קיצור קיבה או זריקות כמו אוזמפיק.

לא משנה מה תבחר, אם לא תשנה הרגלים ותזונה זה לא יעבוד.

*גילוי נאות, הכותב כבר פעמים בחייו הצליח להיכנס למושבי באקט, אבל ב-2 המקרים חזר לכיסאות של SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאתה כתבת, הציטוט שלך בהודעה שלי. אתה לא צריך לעשות את העבודה בשבילי, כי אני חי את העולם הזה.

השיח היום מדבר על שינוי בחיידקי המעיים שגורמים לאנשים לא לרדת במשקל, שזה גם לא ברור דיו ושנוי במחלוקת. על סכרת והפרשות אינסולין לא שמעתי מעולם ואשמח לקבל מחקר על כך (אני לא מדבר על מחקרים שבודקים אנשים שמנים עם סכרת שצורכים משקאות דיאט ולפי זה מסיקים ששתיית דיאט מביאה לסכרת).

לגבי שאלתך - אני לא טענתי את זה בשום מקום במה שכתבתי. אם כבר פתחת, אז נגיד את זה ככה גם עבור פותח השרשור - אם בן אדם המאזן הקלורי שלו הוא 2000, הוא ישאר באותו משקל לא משנה אם אכל חלבון וירקות או בורקסים כל היום אם הוא אכל בדיוק את כמות הקלוריות הזו. מה יותר בריא ומזין? ברור לכולם מה התשובה.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...