Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי להיות שמן... מה הדיאטיה המהירה ביותר שיש כיום

המהיר הזהיר
שימו לב! השרשור הזה בן 611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיאטה (במובן המודרני) זה שינוי הדברים שאתה אוכל באופן זמני כדי לגרום לשינוי מסוים במשקל. אני מדבר על שינוי הרגלי אכילה לצמיתות ע"מ להתייצב על משקל בריא.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 158
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחד הטריקים זה לא לקרוא לזה דיאטה.

למילה הזאת יש קונוטציה שלילית אצל הרבה מאוד אנשים. אנשים שומעים "דיאטה" וחושבים שזה לאכול עגבניה וילה חסה ביום ולשתות רק מים, רצוי מהאסלה.

לפני 19 שעות, Trilandian כתב:

ראיתי שחלק אמרו פה שגם אסור לשתות משקאות דיאטטיים - לא מסכים. לא כולנו יכולים רק לשתות מים כל יום כל היום

אני שותה רק מים/סודה/תה לא ממותק.

משקאות דיאטטיים ותחליפי סוכר זה משהו שאף פעם לא סבלתי, יש לזה טעם לוואי של פלסטיק.

העדפתי לוותר על שתיה מתוקה לגמרי, ולא לעבור לזבל הזה.

לפני 17 שעות, דובצע כתב:

זה בדרך מסודרת. מתחילים עם חלון צום קצר ומתקדמים

עד שמפסיקים לאכול כלל

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, vadim6385 כתב:

עד שמפסיקים לאכול כלל

אל תגזים, זה לא עובר את ה16-8..

תפסיק לאכול בלילה, דלג על בוקר ותאכל צהריים מאוחרת, זה הכל. זה עובד יפה מאוד להרבה אנשים

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, vadim6385 כתב:

אחד הטריקים זה לא לקרוא לזה דיאטה.

למילה הזאת יש קונוטציה שלילית אצל הרבה מאוד אנשים

זה לא רק הקונוטציה. דיאטה אומרת שזה תחום בזמן, כאשר הטריק האמיתי הוא לשנות הרגלי תזונה לתמיד. זה לא אומר שאם עכשיו אתה צריך להוריד 30 ק״ג, תמשיך עם אותה תזונה אחרי שתשיל אותם, אבל מי שיצליח לסגל לעצמו לאכול מוסדר, ארוחות מאוזנות, ולשלב פעילות ימשיך עם זה לאורך זמן ולא יחווה את רכבת ההרים של עלית המשקל לאחר מכן כשה״דיאטה״ נגמרת ומשחררים את כל המגבלות.

לפני 32 דקות, vadim6385 כתב:

העדפתי לוותר על שתיה מתוקה לגמרי, ולא לעבור לזבל הזה.

אני בזמנו עברתי ממתוקה לדיאטטית ואז ויתרתי גם על זה, כמעט לגמרי. אבל גיליתי שהדיאטטית הורסת לי את ההרגלים, כי אחרי שהמתוק עובר פתאום יש לי צורך לאכול שוב זמן קצר אחרי. ככה הגוף שלי עובד. אז זה פינוק ששמור לסופי שבוע.

לפני 23 דקות, Mech Morphix כתב:

זה לא עובר את ה16-8..

תפסיק לאכול בלילה, דלג על בוקר ותאכל צהריים מאוחרת, זה הכל. זה עובד יפה מאוד להרבה אנשים

לא צריך לדלג על ארוחות בשביל 16-8. אצלי ארוחה קלה בשש בערב, מחזיקה אותי עד 9 בבוקר. אז זה לא בדיוק 16-8, אבל אני לא בעד הקפדה נאצית בום מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"דיאטה" (ובעברית "ברות") זה כל מה שאתה מכניס למערכת העיכול שלך. יכול להיות מוגדר או מוגבל בדרך זו או אחרת, יכול להשתנות עם הזמן, יכול להיות מכוון להפחתת משקל, לתיקון חסרים, למניעת מחלות או, סתם, מה שאתה יכול להשיג במכולת הקרובה.

ולגבי משקאות מוגזים - יש דירוג מובהק מבחינה בריאותית - עדיפות למים, אחריהם מוגזים עם ממתיקים דלי קלוריות, והגרוע ביותר - מוגזים עם סוכר. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Night Driver כתב:

אני רואה את רוב התגובות כאן והן אומרות פשוט אל תהיה שמן.

צריך להבין שאדם שעולה במשקת לאורך תקופה זה בגלל שהוא לא עושה מספיק פעילות גופנית למרות שהוא יודע שהיא מועילה ו/או אוכל יותר ממה שהוא צריך למרות שהוא יודע שמשמינים מזה ו/או שהוא אוכל גם כשהוא לא רעב למרות שהוא מודע לזה שזה מיותר ואני מקווה שהבנתם בלי שאמשיך.

אדם שמן צריך עזרה איך להתמודד עם הדחפים האלה ולא מה הם כי את זה הוא כבר יודע.

מסכים לגמרי.

לגבי כל שיטות הפלא שהוזכרו כאן (רק תוותר על משקאות ממותקים וכו), אז אני לא שותה משקאות ממותקים בכלל. מקסימום קולה זירו פעם ב..

וכבר מעל עשרים שנה שאני לא מוסיף סוכר לשתיה חמה.

אבל הקילוגרמים עולים, כי אם יש על השולחן חלה וטחינה, זה כמו קריסטל מת' לג'אנקי.

כמו כל דבר שכולל בצק, טיגון, בשר שמן...

אבל...

בארבעת החודשים האחרונים השלתי כ13 ק''ג ועדיין ממשיך.

מה שממש מקל עלי זה שיש לי את הפריווילגיה לעבוד בהייטק ויש חדר אוכל מסודר. אז בארוחת הצהריים אני מתעלם (לא תמיד בקלות) מכל הפיתויים והולך ישירות לעמדת הסלטים, שבה אני יכול להרכיב לי סלט, שכולל ירקות שאני אוהב וגם אלמנטים משביעים כמו עדשים וחזה עוף וטחינה (במידה).

אני בן אדם עצלן של הרגלים ושגרה. אז ברגע שיש לי את העוגן של הארוחה הזו, שלה אני מוסיף עוד יוגורט דיאט ופרי בשעה 16:00, כל השאר יותר קל.

עוד דבר שעוזר לי, זה שהחברה שאני עובד בה היא חברה קמצנית וחוץ מארוחות אין כלום לנשנש. במשרד הקודם תמיד היו ופלים על השולחן וחומוס במקרר..

על ארוחת הבוקר אני מדלג. שותה כוס גדולה של קפה קר עם מים וקרח.

עוד משהו שהתחלתי לעשות כשהמשקל החל לרדת זה לרוץ. מבטטה שלא מסיים כמה מאות מטרים, אני רץ היום חמש קילומטר.

זה לא מה שגורם לירידה במשקל, אבל זה בהחלט משפר את ההרגשה הכללית.

השאלה הגדולה היא כמה זמן אצליח לחיות ככה.

נסיון העבר שלי מלמד, שכל זמן שאעבוד בחברה הנוכחית אצליח לשמור על שגרת ארוחות. אם אעבור למקום אחר שבו לא תהיה אופציה לסלט כזה בכל צהריים ויהיו פיתויים בקפיטריה הקומתית, זו תהיה בעיה גדולה.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינדר - כמה הערות:

1. המשקאות הקלים המסוכרים הם פצצות אנרגיה בכל הצבעים. אלה עם ממתיקים מלאכותיים ממש לא. אבל, עדיין, נמצא קשר בין צריכה שלהם (כנראה מעל סף של כוס או שתיים ביום, צריך להביא בחשבון בעיות מתודולוגיות במחקרי תזונה על אוכלוסיות רחבות) לבין סכרת ומחלות כלי דם. ועדיין עדיפים משקאות הלייט\דיאט על פני המסוכרים.  מים עדיפים על פני כולם.

2. הפעילות הגופנית לא תשיג לך ירידה במשקל. היא כן תשפר מאוד את המצב המטבולי שלך, תפחית משמעותית את הסיכון למחלות לב וכלי דם (וגם אחרות), ותעזור לך לייצב את המשקל. אם אץה בריא באופן בסיסי בשום אופן לא לוותר על אותן 30-60 דקות ביום של הזזת הישבן. אבל מעל גיל 35-40, או אם ידועה מחלה כלשהי, ואתה מתחיל פעילות גופנית אחרי כמה שנות יושבנות כדאי להוועץ ברופא.

3. יש נטיה לעליה במשקל עם הגיל, בממוצע סדר גודל של כמה מאות גרם בשנה. כמובן שהטווח עצום, אבל צריך לדעת שהתופעה מוכרת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

אבל גיליתי שהדיאטטית הורסת לי את ההרגלים, כי אחרי שהמתוק עובר פתאום יש לי צורך לאכול שוב זמן קצר אחרי. ככה הגוף שלי עובד. 

זה לא רק את, זה רוב בני האדם. 

רעב זה לא רק אינסולין ואינסולין זה לא רק סוכר. גם לטעום משהו מתוק מביא לרמה מסוימת של הפרשה. 

לא מזמן ראיתי כתבה על איזה פרי שמשפיע על קולטני הטעם וגורם לכל דבר להיות עם טעם מתוק מאוד? גם לימון. יהיה מעניין לראות אם יהיה הבדל בהפרשת אינסולין ועוד כל מיני חומרים כאשר אוכלים לימון או לימון אחרי הפרי הזה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

אני בזמנו עברתי ממתוקה לדיאטטית ואז ויתרתי גם על זה, כמעט לגמרי. אבל גיליתי שהדיאטטית הורסת לי את ההרגלים, כי אחרי שהמתוק עובר פתאום יש לי צורך לאכול שוב זמן קצר אחרי. ככה הגוף שלי עובד. אז זה פינוק ששמור לסופי שבוע.

זו הבעיה הגדולה ביותר עם שתיה ממותקת דלת סוכר/נטולת סוכר. הממתיקים המלאכותיים מאותתים לגוף שלך "הנה, מתוק", ומהר מאוד הגוף שלך מבין שאין שם סוכר, אז הוא פחות או יותר אומר לך "אחשלי, איפה הסוכר שהבטחת לי?", הצורך לצרוך מתוק או פחמימות עולה מיידית.

בהחלט אפשר להרוויח ממעבר משתיה ממותקת עם סוכר לשתיה דיאט, אם מתזמנים את זה נכון, ויודעים לשלוט בכמויות. בגלל מה שכתבתי למעלה- בזמן ארוחה שתיית דיאט תגרום לך לרצות לאכול יותר. האפקט הזה יעלם מהר מאוד לאחר הצריכה, אבל צריך לדעת לא להיכנע לו.

ששותים סתם ככה בלי ארוחה- הגוף ישר ירצה מתוק או אוכל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את רוב השרשור, אין ספק שחלק מהאנשים פה קנאים מאוד לשיטה שלהם ולדעות שלהם ואין לי מה להוסיף שלא נאמר כבר.

רק בענייני ממתיקים מלאכותיים, גם אני היתי בגישה של "נו בטח, מחקרים שפוצצו עכברים בממתיקים ששקלו חצי ממשקל הגוף שלהם" אבל מחקר שנעשה בארץ, שפורסם רק לפני חודש וקצת ושכולל אנשים מעלה כמה תהיות אמיתיות:
https://heb.wis-wander.weizmann.ac.il/life-sciences/n-11759

זה גרם לי לחשוב מחדש שאולי באמת ממתיקים שכאלה אולי לא כל כך תמימים לגוף ושצריך לבחון אותם יותר לעומק
(זה בסדר, עדין שתיתי פחית זירו היום...)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שותה ממתיקים מלאכותיים כי קודם כל לא אוהב את הטעם ושנית אם כבר רעל אז הדבר האמיתי.

קפה ותה אני שותה בלי סוכר ומעבר לזה בעיקר מים. שותה פחות מפחית בשבוע.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב אם ציינו את זה אבל שאפו על האומץ להעלות על הכתב כזה נושא שיש מצב גדול שהוא רגיש מבחינתך.

תעצומות הנפש שצריך בשביל להעביר את המחשבה לכתב ועוד בפורום גדול יחסית, מראה על היכולת ובסיס טוב שיש בך.

כמה כללים שאני מכיר

1. תתחיל בשינוי קטן מאוד, שינוי קטן יוביל אותך לאורך זמן למצב יותר טוב, גם אם כעת זה נראה לך לא משמעותי

2. אל תתאבד על המשימה הזו, אתה צריך את הכוח להמשך הדרך

3. לא כל נפילה זה חזרה לדרך הנוכחית, תחזק אמונות טובות

4. מכל נפילה אפשר ללמוד ואף רצוי לבחון גם תוך כדי הנפילה לבחון מה קורה לך בגוף, איך אתה מרגיש, מה הביא אותך לנפילה ואיך אפשר להתגבר על הנפילה הזו בפעם הבאה שזה קורה לך או אפילו כאשר המחשבה שעולה לך בראש

5. זה הולך לקחת שנים על גבי שנים וזה בסדר גמור, אתה בריצת מרתון ולא ספרינט.

בצבא יש משפט ש"הכללים נכתבו בדם", אז כן אני יכול לאשש שהכללים הללו נכתבו בדם יזע ודמעות מתוך תהליך שעברתי בשנים האחרונות

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגתם אותי עם הממתיקים המלאכותיים.

אם היה עוד משהו שהיה אפשר מדי פעם "להתפנק", עכשיו גם זה לא טוב.

וכמה כבר תה אפשר לשתות...

אינעלדינק.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

וכמה כבר תה אפשר לשתות...

צריך לשאול את העיראקים של הפורום

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...