Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חילוץ מידע ממחשבים ישנים

iEminem
שימו לב! השרשור הזה בן 743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי צהריים טובים. 

קרוב משפחה עשה סדר במחסן, ומצא כל מיני מחשבים משנת תרפפו שהיו בבעלותו. 

הוא מעוניין לתרום את המחשבים, אבל רק אחרי פרמוט ווידוא שאין שם חומר רגיש שלו. 

אז הוא הטיל עליי את המשימה. הבעיה היא שהמחשבים הגיעו ללא חיבור לספק כוח. 

עם כל השאר אני יכול להסתדר. חיבורי vga וכו זה לא בעיה. הבעיה היא הדלקת המחשב (אם בכלל עובד). 

אז חשבתי אולי במקום לנסות להדליק את המחשב, לארגן מסכים וכו, אולי יש אפשרות לחלץ רק את הכונן הקשיח ולהוציא את המידע הרגיש. 

כמובן שניסיתי לגגל לפני שפתחתי את הפוסט, אבל כל המידע שמצאתי הוא ״הכר את ההבדלים בין דיסק קשיח ל ssd״.

אפרופו ssd, בגלל שהמחשבים ישנים אני מאמין שאין להם כזה, אבל במידה שכן, השאלה שלי תקפה גם עליהם. 

אתם מכירים במקרה אפשרות כזו שאני יכול לארגן בבית?

תודה. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לפרט קצת יותר. 

אלו מחשבים נייחים? ניידים?

רוב הסיכויים שאתה פשוט יכול להוציא את הHD מהם ואפילו לתת אותם בלי.

את הכוננים אפשר לחבר לכל מחשב נייח ולפרמט אותו דרך מערכת הפעלה כלשהיא, ווינדוס. 

לא אמור להיות לך הבדל בין SSD לHDD אלא אם כן הם ממש ישנים. (מניח שבשני המקרים מדובר בחיבור SATA ולא חיבורים חדשים יותר). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ההתיחסות לספקי כוח אני מניח שמדובר בניידים. אפשר לקנות בעליאקספרס קופסאות המתאמות כונני SATA ל-USB, להכניס לתוכן את הכוננים ולגשת אליהם מכל מחשב כאל כוננים חיצוניים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yoav911gt2 כתב:

תנסה לפרט קצת יותר. 

אלו מחשבים נייחים? ניידים?

רוב הסיכויים שאתה פשוט יכול להוציא את הHD מהם ואפילו לתת אותם בלי.

את הכוננים אפשר לחבר לכל מחשב נייח ולפרמט אותו דרך מערכת הפעלה כלשהיא, ווינדוס. 

לא אמור להיות לך הבדל בין SSD לHDD אלא אם כן הם ממש ישנים. (מניח שבשני המקרים מדובר בחיבור SATA ולא חיבורים חדשים יותר). 

@sperial

שכחתי לציין, מדובר בנייחים. כלומר אפשר לחלץ מהם את הכוננים, רק צריך קורא שידע לחלץ משם את המידע. 

לגבי התרומה בלעדיהם, חשבתי שאם כבר אני ״משקיע״ ודואג שיגיעו לתרומה, אולי אחסוך כאב ראש ליד הבאה ואדאג לו לכונן מפורמט שאני יודע שעובד. 

תודה על העזרה. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך צריך למצוא מחשב נייח שיש בו bay פנוי וגם חיבור מתאים (IDE או SATA, מה שיש בכוננים הישנים). 

כדי למנע הדבקות בוירוסים שאולי קיימים על הדיסקים הישנים הייתי מנתק את הדיסק הפנימי מלוח האם ומעלה את המחשב מהדיסק הישן, ואם זה לא אפשרי (אין מערכת הפעלה פעילה על הדיסק, או שהיא לא תומכת בחומרה על המחשב), ואם יש כונן CD (או DVD) מנסה להוריד live disk של אובונטו או משהו דומה, להריץ אותו וממנו לקרוא את הדיסק הישן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, iEminem כתב:

שכחתי לציין, מדובר בנייחים. כלומר אפשר לחלץ מהם את הכוננים, רק צריך קורא שידע לחלץ משם את המידע. 

לגבי התרומה בלעדיהם, חשבתי שאם כבר אני ״משקיע״ ודואג שיגיעו לתרומה, אולי אחסוך כאב ראש ליד הבאה ואדאג לו לכונן מפורמט שאני יודע שעובד. 

תודה על העזרה. 

מאחר ואלה נייחים, אתה פשוט יכול לקחת אחד מהם ( עדיף את הכי חזק /חדש מבינהם) ולחבר את כל הדיסקים אצלו (אחד אחד, או אחד אחרי השני, אפשר במקום כונן הדיסקים אם יש).

כמובן כמו כל HD מכאני יש סיכוי שהם כבר לא בשיאם מקולקלים, אבל את זה תוכל לגלות רק כשתדליק את המחשב ( חלק מהHD המקולקלים עושים רעש כשהמחט יוצאת מהמקום) וחלק על ידי בדיקה דרך הביוס 

(אם המחשב מזהה את הדיסקים או לא) ולבסוף על ידי ניסיון של גישה למידע. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קורא את ההודעה שוב לא ברור לי מה פירוש "אין חיבור לספק כוח".

אם אין ספק כוח הרי שמה שהצעתי קודם עדיין תקף. אם יש ספק רק בחלק מהמחשבים אפשר או להזיז את הכוננים מחשב למחשב או להעביר את הספק ממחשב למחשב.

אם כל מה שחסר הוא כבל החשמל אין פשוט מזה - חפש "כבל קומקום" (זה דומה, אבל לא זהה, לכבל של קומקום חשמלי ישן בלי בסיס מתפרק). אולי מישהו מהחברים יוכל להשאיל לך אם אתה באיזור חיפה כנראה שיש לי איזה כבל ישן. כבל כזה זמין בכל חנות מחשבים או חשמל או הום סנטר למינהו בכמה שקלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yairw

בול מה שחיפשתי. תודה רבה!

@sperial

כשכתבתי את הפוסט לצערי הראש שלי לא היה מאה אחוז מחובר, וחשבתי שלכל ספק כוח (במחשב נייח) יש "כבל קומקום" שונה. רק אחרי ההודעה שלך הבנתי שהכבל שכביכול חסר לי כדי לנסות להריץ את המחשב נמצא אצלי במגירה.

@yoav911gt2

שוב, לצערי לא הייתי מאה אחוז מחובר כשכתבתי את הפוסט, והשאלה שלי הייתה יותר האם יש מפצל/כלי כמו שיאיר שלח לי פה.

תודה לכולם, עזרתם לי מאוד :)  אזמין אחד מהחיבורים האלו מאליאקספרס ומקווה שלא תהיה בעיה.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי -  בגלל שאלו מחשבים ישנים ודיסקים ככל הנראה רעועים לא הייתי מחבר אותם אל מתאם שכזה כי איכות (ויציבותו) קצת לוט בערפל מול ספק כוח של מחשב . 

עדיף להתניע מחשב עם ספק ייעודי ולחבר אליו את הדיסקים אחד אחד . 
אולי אפילו לפני כן לראות מה המצב של כל אחד בעזרת פונקציית ה SMART שאמורה לשקף את הבריאות של הכונן .

אח"כ סריקה של וירוסים במידה ובריא , במידה ולא מיד להעתיק למדיה נוספת מחשש לקריסה .

ורק אז העתקה אל מקום מרוכז .

כמובן שהכל תלוי באיזה סוג חיבור יש לכל אחד מהדיסקים .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום חיפשתי דרך לתרום קצת ציוד. כנראה שנושא תרומת המחשבים מהקהל הרחב די נסגר. למשל, לעמותת "מתחשבים", שלהם תרמתי לפני שנתיים כמה מחשבים ישנים, נותרו רק שתי נקודות לאיסוף ציוד מהקהל הרחב רק בירושלים וכפ"ס. אם מישהו מכיר נקודת איסוף של אחת העמותות באיזור חיפה - בבקשה כתבו כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

מעדכן.

הגיע היום המוצר ש @yairw הראה פה.

בינתיים סיימתי לעבור על כונן אחד של כ-300 ג'יגה. מאוד מגניב שהכונן נפתח פשוט כמו דיסק און קי במחשב שלי. אין איזהשהם בעיות מיוחדות.

אכן היה איזהשהו קובץ חשוד בפנים שישר האנטיוירוס הקפיץ לי הערה עליו ומחק.

קצב ההעברה די גבוה (100-120 מגה לשניה), ציפיתי שבגלל שהכונן איטי קצב ההעברה יהיה בהתאם.

• אהבתי 2

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.4.2022 בשעה 11:30, iEminem כתב:

הוא מעוניין לתרום את המחשבים, אבל רק אחרי פרמוט ווידוא שאין שם חומר רגיש שלו. 

לפני 12 שעות, iEminem כתב:

קצב ההעברה די גבוה (100-120 מגה לשניה), ציפיתי שבגלל שהכונן איטי קצב ההעברה יהיה בהתאם.

לא הבנתי, חשבתי שפשוט תעביר פורמט+מחיקה (באמצעות CCleaner שבאמת מוחק את נתוני הקבצים). למה לבדוק עם אנטי וירוס?

חשוב גם לבדוק את מצב הדיסק עם crystal disk info (מצב נתוני ה SMART ושעות עבודה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...