Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוויפט 2017 חסר שמן מנוע

biktokle
שימו לב! השרשור הזה בן 890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הלכתי לראות סוויפט 2017 (הדור החדש), עברה 2 ידיים פרטיות, נסעה 58K.

הבחור שמוכר נסע עליה בשנה וחצי האחרונות ויש לו קבלות של 2 הטיפולים, אין היסטוריית טיפולים מלאה (הוא קנה אותה מטרייד מוביל)

הרכב שמור והכל נראה רגיל, אבל כשהוצאתי את המדיד שמן היה שמן ממש רק על הקצה שלו (בכלל לא בין 2 הנקודות).

המדידה התבצעה על מישור, והרכב לא נסע לפני כן.

שמן הוחלף לפני ארבעה חודשים.

אם המנוע אוכל שמן זה משהו שניתן לראות בבדיקה לפני קנייה?

עריכה אחרונה על ידי biktokle
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב דיי חדיש עם חוסר בשמן - לי זה אומר קודם כל הזנחה.

לא חייב דווקא שהמנוע יצרוך שמן (ייתכן). תתכן גם נזילה.

יש מצב שהיו עולים על זה בבדיקה ויש מצב שלא (ואם בעל הרכב היה מוסיף שמן - אולי לא היו עולים על בעייה זו בכלל).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, biktokle כתב:

אם המנוע אוכל שמן זה משהו שניתן לראות בבדיקה לפני קנייה?

אתה כבר ביצעת בדיקה עצמאית לפני קנייה וראית שיש חוסר שמן ברמה לא סבירה, ראית שבעל הרכב לא בודק ולך תדע כמה זמן הוא נוסע ככה. הסיבה לחוסר שמן לא מעניינית. יש מצב נתון, נוסעים עם מפלס שמן הרבה מתחת למינימום. אני לא הייתי ממשיך בבדיקות. 

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט תוהה אם אולי עשיתי משהו לא נכון..

היום הבחור נסע למוסך כדי לבדוק את העניין ולטענתו אמרו שהכל בסדר ויש שמן.

הוא אומר שלא בדקנו נכון והיה צריך לסובב את המדיד כדי שהשמן ייתפס עליו (הוא בצורה ספירלה)

מודה שאני לא מכיר את הענייין, וכנראה שבאמת לא סיבבתי.

גם קיבלתי תמונה עדכנית של מפלס השמן מהיום:

image.thumb.png.3b33fc1b4190d6c168277c2c2d30f741.png

אתמול זה בקושי דגדג את הקצה, קשה לי להאמין שזה בגלל שלא סיבבתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ספק, הייתי מתקדם הלאה.

לא צריך לסובב, אולי המוכר הוסיף שמן וצילם.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה רלוונטי לשאלה שלך, אבל הרכב אמין בצורה פנטסטית אם מטפלים בו בזמן.

יש לי סוויפט 2013 ידנית עם כמעט 260,000 ק"מ מנסועה בינעירונית ברובה, מטפל בה כל 15,000 ק"מ במוסך מורשה והיא נוסעת להיט.

לא היתה לי בעיית זלילת שמן מעולם.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בעבר לאחי אאוטלנדר 2013 עם 120 אלף קמ, כמוך ראיתי שיש כמה טיפות שחורות בקצה המדיד בנוסף היו תיקתוקים מהמנוע כך שעם המחיר המפתה ועשרות טלפונים מלחיצים של מתעניינים שרוצים לשלם על האוטו בטלפון החלטתי לוותר, כשיש ספק אין ספק.

כמובן שהיה מי שקפץ מהצד שאני סתם עושה עניין ופלאשינג יפתור את הבעיה, מבחינתי ברגע שנדלקת נורה אדומה בבדיקה סיימתי על הרכב.

בתכלס אם מאוד אהבת את הרכב וקשה למצוא בתקופה הזאת אופציה אחרת, תחתים את בעל הרכב שיתחייב בבדיקה על המנוע, בדיקת קומפרסיה אמורה לעלות על דליפות מהבוכנה ואם אין סימנים לשטיפת מנוע יראו סימני נזילות בבדיקה. 

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שבמכוני בדיקה לא מבצעים בדיקת קומפרסיה רגילה על כל אחד מהפלגים, אלא סוג של בדיקה ממוחשבת.

גם בדיקה הזו אמורה בעקרון לעלות על אכילת שמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הלכנו בבוקר לבדיקה בקומפיוטסט.

עוד לפני שיצאנו, בדקתי שוב שמן והפעם היה שמן והכל היה בסדר, וגם היו סימנים של ניגובים ליד המיכל (המוכר בבירור מילא שמן)

הוא כמובן טען שלא מילא כלום, ושלא בדקנו טוב..

היו לי הרבה לבטים, אבל בסוף השתכנעתי לעשות את הבדיקה בכל אופן.

איך שהניעו את הרכב ונתנו קצת גז (על 2000 סל"ד) נשמע תקתוק מהמנוע. הבוחן אמר שזה בוכנה משוחררת וצריך להחליף מנוע..

בסוויפט עם 58 אלף קמ... הזייה.

עכשיו המוכר כמובן מתנער מאחריות ולא רוצה להחזיר 650 שקל של הבדיקה, אבל האמת שבכל מקרה אני הרבה יותר רגוע.

ולמדתי את הלקח, חסר שמן = לעבור לרכב הבא

עריכה: וגם לקחת התחייבות בכתב על גיר מנוע שלדה

עריכה אחרונה על ידי biktokle
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר עשה בדירה במכון אחר (הצליח להשיג וואוצ'ר מכלמוביל)

יצא לו 100 100 98 99 בדיקת קומפרסיה על הבוכנות.. אני באמת לא מבין איך זה הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אל תנסה לשכנע את עצמך שאולי יש איזשהו סיכוי שהרכב בסדר. אני מבין שהשוק היום במצב לא קל, אבל זה בכל זאת רכב יחסית חדש שאתה כנראה הולך לשלם עליו לא מעט כסף, לא הייתי מסכן סכום כזה. הגיון פשוט של 2 סימנים רציניים שקיבלת:

1. חסר שמן בבדיקה שלך (ואתה כנראה יודע איך לבדוק שמן)

2. בוחן במכון קומפיוטסט שמין הסתם אין לו שום אינטרס לפסול את הרכב סתם אומר לך משהו שהוא לא חרטוט\כסת"ח: בוכנה משוחררת וצריך להחליף מנוע

כל אחד מאלה בוודאי פוסל את הרכב וכל שכן שניהם יחד. תוותר על ה 650 ש"ח של הבדיקה ותיקח את זה כלקח להבא.

אני אישית גם לא אחד שממהר לפסול כל רכב כמו הנטיה לפעמים כאן בפורום, אבל עדיין חוסר שמן בוודאי מצדיק פסילה על הסף. זה מראה על הזנחה וחוסר אכפתיות.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, biktokle כתב:

המוכר עשה בדירה במכון אחר (הצליח להשיג וואוצ'ר מכלמוביל)

יצא לו 100 100 98 99 בדיקת קומפרסיה על הבוכנות.. אני באמת לא מבין איך זה הגיוני.

יותר מידי שאלות/דברים לא מובנים.

תדלג.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...