Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד - האם באמת משנה המותג?

blackice
שימו לב! השרשור הזה בן 924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 6.11.2021 בשעה 11:32, dorsht כתב:

אחלה מחשבים, רק שהם שהם עם ubuntu...
אני חייב אופיס לילדה (אבל יכול להתאים למי שלא צריך אופיס...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-HP עם ווינדוס.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה רשימה של מחשבים שנראים בעיני...
(עכשיו קיבלתי הוראה שזה צריך להיות פה עד חנוכה... 😐)

https://www.espir.co.il/product/נייד-דל-dell-vostro-5402-14-vm-rd09-12512

https://ksp.co.il/web/item/139185

https://ksp.co.il/web/item/139185

https://ksp.co.il/web/item/137920
https://www.espir.co.il/product/נייד-לנובו-lenovo-thinkbook-15-g2-20ve00fmiv

למחשבים שבאים בלי מערכת ההפעלה, אני אוכל לקנות רישיון:
https://www.se-keys.com/shop/וינדוס-10-פרו-ריטייל-microsoft-windows-10-pro-retail-usb/ (איך יודעים אם החנות אמיתית? אפשר לבדוק מול מיקרוסופט?)

עריכה אחרונה על ידי blackice
הוספת מחשב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש כדי לא לפתוח עוד שרשור בנושא. 

כיום אני עם מחשב נייח, נדרש כעת לפטופ לצרכי עבודה ולימודים (בתחומים שונים). 

אני כן רוצה משהו איכותי שיחזיק לי לאורך זמן (3 שנים+), וביחזיק הכוונה שבעוד 3 שנים ימשיך לתת אותם ביצועים כמו ביום הראשון, 

נקעה נפשי ממחשבים ש"מתעייפים" עם הזמן.

הדרישות המינימליות הן:
כרטיס מסך לא מובנה עם ביצועים לפחות כמו של הנוכחי (GTX 1050). 
ווינדוס (יש תוכנה ספציפית שאני צריך שעובדת רק בסביבה הזו).
זיכרון לפחות 16 RAM (עדיפות 32). 

מעבד מתקדם (להערכתי עדיף i7 דור 11 במינימום). 
אחסון- לפחות חצי טרה. 
חיבור HDMI. 

מקלדת טובה (למה גרועה יכולה להטריף אותי). 

מוכן להתפשר:
גודל מסך- עדיף 15, אפשרי 14 אם זה משתלם. 

איכות מסך- סביר שפחות ישמש לסרטים וסדרות, אז אפשרי להתפשר כאן. 

סוללה- חזקה זה נחמד, פחות קריטי (אם כי רצוי 4-5 שעות עבודה בלי חיבור לחשמל, אבל לא הכרחי יום שלם). 

משקל- אפשרי בסביבות 2 ק"ג +-, עדיף לא משקולת גיימינג. 

תקציב: מעריך שלא יפחת מאיזור 7000, מקווה שלא יעלה על 11. 

מכל מה שנאמר כאן ובשרשורים נוספים, להערכתי מה שיענה בצורה הטובה לכל אלו, זה הסדרות העסקיות שאמורות לתת אמינות וביצועים לאורך זמן
(מק פרו החדש אולי היה רלוונטי, אבל נראה לי שלקנות מק בשביל לעבוד קבוע בוירטואליזציה על ווינדוס רעיון פחות הגיוני), 

ומהחפירה הקלה שלי ברשת- הגעתי לשני הדגמים הללו:

Thinkpad p15v

percision 3561

כאשר השאיפה היא מקסימום להוסיף עוד זיכרון עם הרכישה. 

השאלה היא, אני בכלל בכיוון מבחינת הדגמים? המחירים? האם הדגם של הפרסיז'ן שהוא הנמוך בסדרה עומד בסטנדרט של היקרים יותר (5560, 7560) מבחינת ביצועים, אמינות, איכות בניה וכד'?
האם יש עוד שיקולים שאני לא לוקח בחשבון?
אשמח להארות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי לדרישות כמו שלך-

תפזול לכיוון מחשבי גיימינג ופחות לכיוון workstations. אתה צריך חומרה מתקדמת וכדאי שגם גוף בנוי היטב, אבל אין לך דרישות להסמכה (ולכן לדוגמה, לקחת קוואדרו או זיכרון ECC זה חסר פואנטה לחלוטין)

מצחיק שאתה אומר "משקולת גיימינג", מחשבי גיימינג קלים יותר מוורקסטיישנס בגדול. על כל הדרישות שלך אפשר לענות במחיר שישאיר לך עודף ניכר ממסגרת התקציב. 

קווים כלליים: תרצה מעבד של AMD, וספציפית RYZEN 5800 או 5900 (ההבדל לא גדול), בעניין מאיץ גרפי לא תצטרך ממש להתפשר. אם תמצה את כל התקציב תוכל לקבל גם RTX3080. בפועל? אין סיבה שתיקח יותר מ 3060.

זמני הסוללה גם במחשבים עתירי ביצועים עלה מאוד, לא תצטרך להתפשר.

כשאתפנה קצת אשים פה כמה המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Pika007 כתב:

תרצה מעבד של AMD

דווקא דל בסדרת 55XX די מומלצת (לפחות לפי מה שאני מכיר) עבור הדרישות אבל מצד שני אני לא רואה מחשבים עסקיים (Latitude/XPS) של דל עם מעבדי AMD, קצת מוזר. יש רק את המחשבי גיימינג שלהם ובסדרה יותר בסיסית, Inspiron. 

שני פלוסים גדולים בסדרת Latitude זה איכות הבנייה (החבוב נפל לי כמה וכמה פעמים ושרד בלי להתרגש יותר מידי), והאחריות לסדרה העסקית בארץ (תיקון בבית, זמינות גבוהה מאוד וכו').

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרת 5000 שקל איזה קו? פרסיז'ן? כן, מומלץ, אבל ממש יקר בלי הצדקה במקרה הזה.

באופן כללי, מחשבים שמיועדים לשוק המקצועי מתאפיינים במגמות אימוץ חומרה איטיות הרבה יותר, והמחירים גבוהים יותר.

לכן במקרה הזה אני ממליץ חד וחלק על מחשב גיימינג, יש מספיק סדרות ודגמים שהוכיחו את עצמם כאמינים לאורך זמן. באופן כללי מחשבי גיימינג התחילו די לנגוס בשוק הוורקסטיישנס בדיוק מהסיבה הזו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

קווים כלליים: תרצה מעבד של AMD, וספציפית RYZEN 5800 או 5900 (ההבדל לא גדול), בעניין מאיץ גרפי לא תצטרך ממש להתפשר. אם תמצה את כל התקציב תוכל לקבל גם RTX3080. בפועל? אין סיבה שתיקח יותר מ 3060.

כמדומני שהסדרה הזו של AMD מקבילה לi5 לא?
כי היום אני עם i5-9400F, וכשאני מעלה יותר ממכונה אחת במקביל הוא מתחיל למחות (נקודה שאולי הייתי צריך לציין)...
כמו גם לא בא לי למצוא את עצמי שוב עוד שנה שנתיים עם מעבד שלא מספק לדרישות (ככל שיהיו). 
כמו כן RTX3060 לגמרי נראה לי אוברקיל בהשוואה לGTX1050, לא? כי אני לא צריך יותר ממנו...

לפני כשעה, Pika007 כתב:

מצחיק שאתה אומר "משקולת גיימינג", מחשבי גיימינג קלים יותר מוורקסטיישנס בגדול

זה מעניין, כי לפחות בשני הדגמים שציינתי המשקל המצוין הוא בסביבות 2 ק"ג, בעוד שרוב מחשבי הגיימינג שנתקלתי בהם היו 2.5 בערך, 
מה אני מפספס?

עוד דבר ששכחתי לציין, חשובה לי אחריות ארוכה ועדיף באתר לקוח. 

ושאלה אחרונה, הרושם שלי היה שמעבר לדגש על עמידות ואמינות, סדרות עסקיות מתוכננות כך שרכיבי החומרה יעבדו בצורה אופטימלית אחד עם השני (הניסוח אולי לא מדויק..) בניגוד לסדרות ביתיות שהרבה פעמים זה מפרט שנדחף למארז גנרי בלי יותר מידי מחשבה ואפוטימיזציה, לא?
ואם זה אכן ככה, לאיזו קטגוריה מחשבי גיימינג נופלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, netco כתב:

ואם זה אכן ככה, לאיזו קטגוריה מחשבי גיימינג נופלים?

מחשבי גיימינג זה מנעד רחב. יש ויש.

הבעיה לרוב במחשבי גיימינג היא העובי (בשביל להכיל קירור יותר גדול) וחיי סוללה (שבהרבה פותרים על ידי הורדת התדרים בצורה מאוד אגרסיבית)

העניין שאתה מחפש כרטיס מסך ברמה שקיים בעיקר במחשבי גיימינג.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהנושא של כרטיס מסך קצת מגביל, לכן חילחלה ההבנה שכנראה workstations זה הפתרון שיענה לצרכים שלי בצורה עדיפה (כשהשניים שציינתי יחסית במחיר סביר גם בשדרוג זיכרון ל32GB). 
מסתבר שאני לא בהכרח צודק בכיוון המחשבה הזה 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Liviur כתב:

מחשבי גיימינג זה מנעד רחב. יש ויש.

הבעיה לרוב במחשבי גיימינג היא העובי (בשביל להכיל קירור יותר גדול) וחיי סוללה (שבהרבה פותרים על ידי הורדת התדרים בצורה מאוד אגרסיבית)

העניין שאתה מחפש כרטיס מסך ברמה שקיים בעיקר במחשבי גיימינג.

ליביו, העניין הוא שזה כבר לא נכון. לא לשכוח שההשוואה שלנו היא אל מול וורקסטיישנס- מחשבי גיימינג כיום דקים יותר (ואני יכול להעיד בתור אדם שמחזיק את שני סוגי המחשבים כרגע...)

לגבי חיי הסוללה, לא בשונה משום מחשב אחר, בוודאי לא וורקסטיישנס. אני יוצא מנקודת הנחה שבעת עבודה עם סוללה לא עושים את העבודות הכבדות, כי במקרה הזה חיי הסוללה זהים לכל מחשב אחר בשוק פחות או יותר- עד שעתיים וחצי.

כאשר מדובר על התנהלות יומיומית על סוללה, גם מחשבי גיימינג מציגים היום זמנים שנעים בין 5 ל 12 שעות כתלות בדגם המחשב.

דוגמה בשליף למחשב שעונה על הדרישות ולא מתקרב למגבלת התקציב-

https://ksp.co.il/web/item/145052

לא מדובר בגרסה החזקה ביותר של ה 3060 (מוגבלת פה ל 90W), אבל זה ממש, ממש אוברקיל לצרכים שלך.

כאמור, כשאתפנה אתן כמה המלצות לדגמים. אני רואה שנושא האחריות קריטי, אז אשאיר את ההמלצות לארץ למרות שההיצע בחו"ל רחב יותר ללא ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

ליביו, העניין הוא שזה כבר לא נכון. לא לשכוח שההשוואה שלנו היא אל מול וורקסטיישנס- מחשבי גיימינג כיום דקים יותר (ואני יכול להעיד בתור אדם שמחזיק את שני סוגי המחשבים כרגע...)

הסיבה העיקרית שאתה רואה מחשבי גיימינג דקים יותר היום -> היא העובדה שקיימות גירסאות מוגבלות מתח של כרטיסי מסך חזקים.

כשאתה עובר לגירסאות הבכירות - זה כבר פחות נכון.

לפני 6 דקות, Pika007 כתב:

כאשר מדובר על התנהלות יומיומית על סוללה, גם מחשבי גיימינג מציגים היום זמנים שנעים בין 5 ל 12 שעות כתלות בדגם המחשב.

כל עוד אתה לא משחק או עובד אגרסיבית - או במחשבים שחותכים את התדרים בצורה מהותית מאוד.

אין קסם - בסופו של דבר הסוללה המקסימלית ששמים היום במחשבים היא 100w (וזה קשור ישירות לסוללה הכי גדולה שמותר להעלות למטוסים אגב מבחינה חוקית - https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/items/lithium-batteries-more-100-watt-hours). אם אתה שם מעבד וכרטיס מסך שטוחנים סוללה - אתה ריאלית מגיע לשעתיים שלוש של לשחק. וזה בסדר.

בעבודה רגילה - אכן אתה מגיע להרבה יותר מזה - כי מעבדים וכרטיסי מסך (+ התקדמויות במערכות הפעלה) חכמים יותר.

אפל פתרו את זה בלעשות שבבים שנותנים את אותם ביצועים בבערך חצי עד שליש מהחשמל (חלק גדול מזה - זה הSOC) , אינטל וamd לא.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Pika007 כתב:

דוגמה בשליף למחשב שעונה על הדרישות ולא מתקרב למגבלת התקציב-

אבל הוא פלוס מינוס אותו מחיר של הלנובו שקישרתי אליו בהודעה הראשונה, אז במה הוא עדיף? 🤔

לפני 27 דקות, Pika007 כתב:

כאמור, כשאתפנה אתן כמה המלצות לדגמים

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Liviur כתב:

1-הסיבה העיקרית שאתה רואה מחשבי גיימינג דקים יותר היום -> היא העובדה שקיימות גירסאות מוגבלות מתח של כרטיסי מסך חזקים.

כשאתה עובר לגירסאות הבכירות - זה כבר פחות נכון.

2-אפל פתרו את זה בלעשות שבבים שנותנים את אותם ביצועים בבערך חצי עד שליש מהחשמל (חלק גדול מזה - זה הSOC) , אינטל וamd לא.

לגבי 1, מוגבלי הספק, לא מתח. (זה גורר כמובן מתח נמוך יותר- אבל זה משתנה מאוד מדור לדור ואפילו מכרטיס לכרטיס, לתקופה קצרה מתי שהיו כרטיסי 10XX בשוק מתח הפעולה היה זהה לשולחניים)

אבל זו לא הסיבה. מאז ומתמיד הגרסאות הניידות הן מוגבלות הספק. אגב, העליה בביצועים עם העליה בהספק רחוקה מלהיות לינארית, הגרסאות הניידות מגיעות כיום בהספקים של 60 עד 140-150W, בעוד שהפער בין כרטיס של 100 לכרטיס של 80 עם אותה ליבה הוא די ענק, בין 110 ל 140 לדוגמה ההבדל יכול להיות די מזערי.

הסיבה שמחשבי הגיימינג כיום קלים יותר ודקים יותר היא שינוי גישה מוחלט בכל הנוגע לתכנון תרמי, פחות צריכת חשמל של מעבדים חזקים במיוחד, וניהול צריכה הרבה, הרבה יותר יעיל ממה שהיה פעם.

לגבי 2, בוא לא נפתח את זה שוב. כבר היו לנו כמה עמודים על זה. הגיעו להישג מרשים- כן, בהחלט.

לא אותם ביצועים בכלל, ובוודאי ובוודאי שלא שליש מצריכת ההספק. 

בוא נסכם את זה איפה שסיכמנו פעם שעברה- בעבור השימושים שלך, כן.

לפני 28 דקות, netco כתב:

אבל הוא פלוס מינוס אותו מחיר של הלנובו שקישרתי אליו בהודעה הראשונה, אז במה הוא עדיף? 🤔

תודה!

מעבד חזק יותר (ובעיקר- עדיף לוירטואליזציה. AMD היום מאוד חזקים בזה)

זמן סוללה ארוך יותר

כרטיס גרפי הרבה יותר חזק

SSD 1T במקום 512GB.

קל ב 170 גרם

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...