Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לשכירים הוותיקים כאן, שאלה

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תלוי איך אתם מגדירים "חוסר כבוד". 

האם מדובר על בוס שצועק, מזלזל ושם עלייך? כן, זה פחות נפוץ בעבודות של "גדולים".

אבל שיתקמצן עלייך וינסה שיטות מצליח על מנת לשלם לך כמה שפחות(הכול כמובן בהתאם למשכורות המקובלות כול אחד בתחומו) ? זה נפוץ כמעט בכול מקום עבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, garicho כתב:

זה ממש לא נכון, ותבין את זה ברגע שתעבוד בחברה ובתפקיד שבו ההון האנושי זה הנכס העיקרי של החברה.

באילו חברות ובאילו תפקידים למשל?

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

תלוי איך אתם מגדירים "חוסר כבוד". 

האם מדובר על בוס שצועק, מזלזל ושם עלייך? כן, זה פחות נפוץ בעבודות של "גדולים".

אבל שיתקמצן עלייך וינסה שיטות מצליח על מנת לשלם לך כמה שפחות(הכול כמובן בהתאם למשכורות המקובלות כול אחד בתחומו) ? זה נפוץ כמעט בכול מקום עבודה

לא חושב שזה נפוץ כמעט בכל מקום בעיקר בגיל של פותח האשכול שהוא בן 22 ואני מאמין שיש מעליו ממונה שלא הוא שפותח את הארנק ..

בשביל פותח האשכול אם זה שמעלייך הולך איתך ממש על שעות וזה בעייתי לך אז פשוט תחליף מקום.. אישית בכל מקום שהייתי בו היו איתי בסדר לגבי סידורים ודברים אישים שאני צריך לעשות כשכמובן ידעו שזה הדדי ושאם יבקשו ממני שאתן אקסטרה אז אתן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, doesnotmatter כתב:

תפקידים עם ניסיון של כמה שנים בטק לדוגמא.

ובכלליות במקומות שלא קל להחליף את העובד + הערך של העובד על השורה התחתונה של החברה היא במכפלה של פי כמה מהעלות שלו (גם אם היא נראית לך מבחוץ גבוהה מאוד)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, doesnotmatter כתב:

אני יכול להגיד לך שבפוזיציה שאני נמצא כרגע (ר"צ ואחראי על מערכת חשובה), אני עושה בערך מה שבא לי, כמובן מודיע ומעדכן את המנהל שלי

אבל במקום זה, אני אספר על המנהל הקודם שלי (שעזב) וגם על זה הנוכחי, שמתייחסים לכולם בצורה שווה, החל מהעובד הזוטר שהתחיל את דרכו במשכורת דומה לזה של פות"ש או קרוב לכך.

אם יורשה לי, אציין גם את עצמי ואת המקביל אלי, שמתייחסים בצורה זהה לאנשי הצוות שלנו

כל עוד אני רואה שעובד משקיע ונותן מעצמו, אני אאפשר לו (כל עוד אין התנגשות עם משהו כמובן) בערך כל מה שהוא יבקש, עד כה לא יצא לי להגיד לא (גם לאחד שפחות משקיע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.9.2021 בשעה 21:41, שליקו99 כתב:

ולי זה עניין של אופי אבל לי קשה מאוד להיות כפוף למישהו ''עליון'', במיוחד שהוא לא מפגין כבוד ורואה אותי בתור עבד, פוטרתי לא פעם ולא פעמיים על עימותים רציניים עם ניהול.

אם פוטרת כמה פעמים, סיכוי סביר שאתה צריך גם לעבוד על עצמך ולשנות גישה.

בנוסף לחיפוש מקום עבודה שמכבד אותך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.9.2021 בשעה 21:41, שליקו99 כתב:

איך אתם מתמודדים עם חוסר הזמן שנובע מהעבודה, הכפיפות למנהל שלרוב לא יהיה נעים וינצל את הסמכות שלו.

אני לא עובד 20 שנים, אני בסך הכול גדול ממך בכמה שנים,

אבל אני יכול להגיד לך שבמקום העבודה הנוכחי דווקא יש לי לא מעט זמן פנוי (ואני עוד בתחום כזה שנחשב שיש בו פחות זמן פנוי).

אני לא עובד בימי שישי ולא עובד מהבית, עובד 5 ימים בשבוע, בדרך כלל בסביבות 9-10 שעות ביום. יש לי זמן לתחביבים שלי, לתחזוקה של הדירה שאני גר בה ולכל מה שמסביב (ניקיון, קניות, אוכל), למשפחה, לחברים, לבת הזוג וכו'. מספיק זמן אפילו כדי לגרום לי לחזור ללמוד.

אם אני צריך לצאת באמצע יום עבודה ולחזור או להגיע מאוחר\לצאת מוקדם, אף אחד לא אומר לי כלום.

גם מבחינת חופשים אין לי בעיה, אני יכול לקחת חופשים די בקלות כל עוד אין משהו חריג.

ראש הצוות שלי (שהוא המנהל אם אני מקביל את זה אליך) הוא אדם נעים מאוד שיודע לתת פידבק (לטוב ולרע) כשצריך ויודע גם לגבות אותי כשצריך וגם מי שמעליו אחלה אנשים. אף אחד לא מנצל סמכות.

אני לא יודע איך אתה בתור עובד, אבל אם אתה עובד טוב, לא אחד שזורק על העבודה ולא אחד שיושב כל היום בטלפון, מגדיל ראש וכו', אולי הייתי שוקל לעבור למקום עבודה אחר שיעריך אותך.

(מצד שני קח בחשבון אני במצב שונה משלך, אני עובד בתחום מספיק חם (הנדסת תוכנה) כדי לעבור מקום עבודה גם אם לא טוב לי, משהו שכנראה יהיה מלווה גם בעליה יפה בשכר ואולי גם בתנאים מסביב)

וכן, עבדתי במקומות עם מנהלים פחות נחמדים שפחות העריכו, יש גם כאלו, האופציות היחידות שלך אם לא טוב לך זה לחיות עם זה או לעבור למקום אחר.

נ.ב. - חבר עבד בתחום הזה גם כן (נהג בחברת השכרה) והיה בסדר גמור איתם, לא עשה להם בעיות ועדיין התייחסו בצורה לא הכי יפה ממה שהוא מספר.

יש לי תחושה שזה קורה יותר בעבודות כאלו שיודעים שבמילא ימצאו בהן מישהו אחר מהר מאשר בתחומים בהם קשה למצוא אנשים טובים או שלוקח הרבה זמן לגייס אותם.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור - התשובה מצויה בגוף התשובה (שלך): אתה מושקע היטב ולא יהיה כל כך קל להחליף אותך, אז כל עוד אתה מתפקד בצורה טובה גם יבואו לקראתך. שה גם בכיוון ההפוך - אתה יכול להיות בררן בבחירת המעסיק, ועם כל שנת ניסיון שאתה צובר אתה שווה למעסיק עוד יותר, ולכן גם לך יש מנוף כלפיו.

צריך להוסיף - גם היעדים אצלך יותר גמישים: יש לך יעד שבועי או חודשי (נניח) - ומה שלא תעשה ביום א' תשלים ביום ב'. זה מאפשר גמישות בשעות העבודה. אצל פות"ש זה להפך: המאזדה צריכה להיות במגרש החניה היום בשעה 10 בבוקר, ויהי מה. לכן, פות"ש צריך ללמוד שבמסגרת תנאי העבודה הוא צריך לדרוש גמישות מסויימת. כנראה שהגמישות הזו "נשרפה" על יום הלימודים (וטוב שפות"ש לומד). ולי הוא צריך לרדת בחלקיות המשרה (בהנחה שהמעסיק מסכים לכך) ולשחרר לעצמו את השעות הדרושות לו.

צריך להוסיף - פות"ש צריך לבדוק מה הצרכים שלו מבחינת "סידורים". אם זה טיפול שיניים הוא כפוף לשעת העבודה של הרופא, אבל מדובר בביקור או שניים או שלושה, לא במשהו ארוך טווח, ויש מרפאות הפועלות בשעות הערב. אם זה קניות - מרבית הסופרים ומרכזי הקניות פועלים עד 10 בערב. אז לאיזה פעולה חד פעמית, נניח פתיחת חשבון בנק צריך להסתדר עם המנהל. אבל לשאר הוא יכול להסתדר בפעולות מרחוק או בשעות שאינן שעות עבודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מקום עבודה בעיקרון, אבל בסופו של דבר בכל מקום יש דדליינים בסוף ויש דברים שצריכים להיעשות מהר.

יש משימות ארוכות טווח ויש משימות שצריכות להסתיים בזמן מוגדר, זה מאוד תלוי.

היו לי דברים שהייתי חייב לסגור תוך יום או יומיים, אז לא הייתי יכול לצאת באמצע היום אם הייתי צריך (אלא אם כן זה משהו מתוכנן מראש שאני לא יכול לדחות).

ברור שזה תלוי באופי העבודה ואי אפשר להסיק כלום ממקום עבודה בתחום X על מקום עבודה בתחום Y.

לגביי מה שאתה רושם - אין שום סיבה שאתפשר על רופא אחר בגלל מקום העבודה, בייחוד אם זה רופא שאני מכיר ומרוצה ממנו.

לגביי קניות אתה צודק, אבל יש עסקים שפתוחים לפעמים עד 5, 6 או 7 בערב ואז זה יכול להיות בעייתי עבורו, בייחוד אם הוא מסיים מאוחר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי. אבל, כאמור, בדרך כלל ביקור אצל רופא זה לא משהו שחוזר על עצמו לעתים יותר מדי קרובות, ואני מניח שארועים חד פעמיים די ניתנים להכלה. כמי שמנהל משק בית הרבה מאד שנים אני ממעט מאד להזקק לימי חופש בשביל סידורים. היוצא מהכלל היה  בימים בהם היו לי ילדים צעירים שדרשו נוכחות - ממסיבת יום ההולדת בגן ועד ליווי שלהם באשפוז - אבל כנראה שלא זה מצבו של פות"ש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.9.2021 בשעה 22:08, sperial כתב:

@DareDevilלא לגמרי פשוט לקחת יום מחלה בשביל סעפ"שים. יש הגבלה על מספר ימי המחלה וההצהרה, צריך להביא אישור מהרופא - קצת טרטור, ואם מגזימים המעסיק לא יאהב זאת.

מוציא יום מחלה דרך האפליקציה.

לפחות בכללית זה עובד ככה.

בתאריך 14.9.2021 בשעה 22:08, sperial כתב:

ואם בבומרים שכירים עסקינן - פדיון ימי מחלה ביציאה לגמלאות זו עסקה מצויינת. אני לא מכיר את חוזי ההעסקה המודרניים, אבל לדור שלי - ויש לו נציגות נכבדה בפורום - ממש כדאי לא לנצל יותר מדי ימי מחלה שלא לצורך אמיתי. בפרישה זו חבילה נאה שיכולה להכנס לפטור ממס.

א.אף אחד לא נשאר באותה עבודה מגיל 22 ועד גיל פרישה,ואם כן זה מעטים שבמעטים.

ב.זה תנאים שלא קיימים בשום מקום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי יום מחלה - אני לא מדבר על הצד הטכני. אני מדבר על כך שמספר ימי המחלה החודשי\שנתי מוגבל. גם לא ברור לי איזה בקרה יש על הרופאים בעניים ימי מחלה, כי הנושא הזה די רגיש. חוץ מזה, מדובר בתחום די מורכב, כדאי מאד ללמוד אותו (למשל כאן)

לגבי פדיון ימי מחלה - התייחסתי לשינויים שוק העבודה בפוסט נוסף, לא הרבה אחרי זה שציטטת. ההנחה שלי היא שימי המחלה מובאים בחשבון בתחשיב עלות ההעסקה של המעסיק, וכאלה שלא מנוצלים הם רווח שלו, אלא אם הם נצברים לטובת העובד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצול ימי המחלה, זה מתבקש ועוד יותר כאשר הבחור עוד שנייה עוזב את העבודה. לעומת זאת לא הייתי ממליץ למישהו ששואף להישאר במקום העבודה. זו יכולה להיות פרקטיקה שיכולה לפגוע בו. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, sperial כתב:

לגבי יום מחלה - אני לא מדבר על הצד הטכני. אני מדבר על כך שמספר ימי המחלה החודשי\שנתי מוגבל. גם לא ברור לי איזה בקרה יש על הרופאים בעניים ימי מחלה, כי הנושא הזה די רגיש. חוץ מזה, מדובר בתחום די מורכב, כדאי מאד ללמוד אותו (למשל כאן)

אני לא מבין מה רגיש בו.

אם אני לא מרגיש טוב אתקשר למעסיק ואגיד לו שאני לא מגיע.

במקביל אוציא אישור מחלה מרופא,אם המצב נמשך מעבר ליום יומיים אלך לרופא ואבדק.

(בזמן רגיל בלי קשר לקורונה).

רוב המעסיקים לא בונים על ניצול של ימי מחלה כימי חופשה ומהמעגל הקרוב אלי רוב ימי המחלה הולכים ל"פח" כימים לא מנוצלים.

יש דבר כזה שנקרא סבירות,

סביר שאני בגילי אהיה חולה פעם או פעמיים בשנה ולכן מחלה של 5-6 ימים בשנה תהיה סבירה.

אם אנצל שנה אחרי שנה את כל הימים עד תום זה יעלה סימני שאלה(וגם את המשך ההעסקה שכן אין אמון בין העובד למעסיק).

לפני 58 דקות, sperial כתב:

לגבי פדיון ימי מחלה - התייחסתי לשינויים שוק העבודה בפוסט נוסף, לא הרבה אחרי זה שציטטת. ההנחה שלי היא שימי המחלה מובאים בחשבון בתחשיב עלות ההעסקה של המעסיק, וכאלה שלא מנוצלים הם רווח שלו, אלא אם הם נצברים לטובת העובד.

הם לא רווח שלו שכן ימי מחלה אינם ימי חופשה והתשלום עליהם לפי חוק פחות.

לצאת למחלה פוגע לך בשכר בצורה ישירה.

(כנראה שלך לא,וגם לי לא כי משולם לי 100% מהיום הראשון,אבל שוב זה כי יש אמון ביני לבין המעסיק).

לפני 54 דקות, DareDevil כתב:

ניצול ימי המחלה, זה מתבקש ועוד יותר כאשר הבחור עוד שנייה עוזב את העבודה. לעומת זאת לא הייתי ממליץ למישהו ששואף להישאר במקום העבודה. זו יכולה להיות פרקטיקה שיכולה לפגוע בו. 

יש משהו חוקי בניצול ימי מחלה וימי הודעה מוקדמת.

לבדוק את זה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

יש משהו חוקי בניצול ימי מחלה וימי הודעה מוקדמת.

לבדוק את זה.

. יכול להיות שאתה מתכוון לאפשרות לקבל כסף עבור הימים הללו? כי אם כן מדובר בכלל בימי חופש ולא מחלה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...