Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לשכירים הוותיקים כאן, שאלה

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Potato אם אתה בגילך חולה 5-6 ימים בשנה יש לך מזל רע, אבל קורה. הסכם העבודה וצווי הרחבה משפיעים על קצב צבירת ימי מחלה ועל הפסד השכר בימים הראשונים לחופשה כזו.

מכל מקום, אני מכיר לא מעט אנשים שמנצלים את ימי המחלה לכל מיני סידורים, בחלק מהמקומות זה חלק מהמשחק  המקובל אבל לא רואים בעין יפה את מי שמנצל זאת יותר מדי. ודרך אגב, יש גם חיה שנקראת "ימי הצהרה", שהם 1-2 ימי חופשת מחלה שעובד יכול לקבל לפי הצהרה שלו, בלי תעודת מחלה מרופא. שוב, זה תלוי בהסכם העבודה. הסכם העבודה שלי, למשל, מאפשר יחסית הרבה ימי הצהרה - אבל רק בודדים. מורים תמיד יקחו אותם בזוגות, כי הם יכולים לקחת שני הצהרה פעמיים בשנה, אבל אם הם לוקחים יום אחד הרי שאותה הצהרה "נשרפה", היום השני אובד להם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial עובש שינצל ימי מחלה כימי חופש בפעם הראשונה יוזהר ובפעם השניה יעוף לקיבינימט.

אתה רוצה יום חופש אז בקש יום, נתאם ותקבל אותו בלי שום עיקום אף אבל אם לא רק שתגנוב יום חופש אלא גם תתקע אותי בעבודה לך חפש מקום אחר כי אני לא יכול לא להאמין לך ולא לסמוך עליך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

@sperial עובש שינצל ימי מחלה כימי חופש בפעם הראשונה יוזהר ובפעם השניה יעוף לקיבינימט.

אתה רוצה יום חופש אז בקש יום, נתאם ותקבל אותו בלי שום עיקום אף אבל אם לא רק שתגנוב יום חופש אלא גם תתקע אותי בעבודה לך חפש מקום אחר כי אני לא יכול לא להאמין לך ולא לסמוך עליך.

פות"ש טוען שנלקחו ממנו כל ימי החופש, מה הוא אמור לעשות? 

מה הפתרון פה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver לפי ההיכרות שלי אותך מהשנים בפורום כנראה שמי שינהג ביושר יקבל לא רק יחס הוגן אלא גם עזרה, אז לא יזקק לפויילע-שטיק. זה לא טריוויאלי.

הזכרתי את המורים - אצלם יום ההצהרה/מחלה הוא הדרך היחידה לקבל יום חופש מחוץ לימי החופש הקבועים של שנת הלימודים וסידור העבודה הקבוע. אז כל עוד מדובר במשהו חד פעמי מחליקים את זה. ניצול לרעה זה סיפור אחר. חוץ מזה, לך תפטר מורה וותיק. זה סיפור לא פשוט מבחינה אדמיניסטרטיבית, וגם תצטרך לחפש לו מחליף, וזה ממש לא פשוט.

@DareDevilהבחור היה צריך לחשב את ימי החופש מראש, לא להזכר בזה אחרי שהם נגמרו. הוא צריך למצוא לעצמו סידור עבודה שישחרר אותו ללימודים, לרדת בחלקיות המשרה או לחפש מקום עבודה אחר המצאים ללו"ז שלו.

@

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, DareDevil כתב:

פות"ש טוען שנלקחו ממנו כל ימי החופש, מה הוא אמור לעשות? 

מה הפתרון פה?

הוא מנצל את כולם. בן אדם שלוקח יום חופש כל שבוע לא יכול לקחת עוד ימי חופש. זה כמעט פי 4 מתבירת החופשה.

לפני 3 דקות, sperial כתב:

הזכרתי את המורים - אצלם יום ההצהרה/מחלה הוא הדרך היחידה לקבל יום חופש מחוץ לימי החופש הקבועים של שנת הלימודים. אז כל עוד מדובר במשהו חד פעמי מחליקים את זה.

אשתי גם מורה. כשצריך יום הצהרה פשוט אומרים שצריך יום ל xyz. לא צריך להמציא מחלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Night Driver כתב:

הוא מנצל את כולם. בן אדם שלוקח יום חופש כל שבוע לא יכול לקחת עוד ימי חופש. זה כמעט פי 4 מתבירת החופשה.

אשתי גם מורה. כשצריך יום הצהרה פשוט אומרים שצריך יום ל xyz. לא צריך להמציא מחלה.

הייתי בחופש לא פעם ולא פעמיים על חשבון יום מחלה כי אין לי אפשרות אחרת, נו באמת, משרת נוער שלא מסוגלת לאפשר יום חופש אחד בשבוע לטובת לימודים? לא חייב לרשום לי חופש על כך אפשר לבוא לקראת.

אני עובד חרוץ שתמיד מגיע בזמן, עושה מה שמבוקש ללא ויכוח (לא מובן מאליו עם האוכלוסייה בעבודות כאלה) ומנומס.

לא מעניין אותי אם מדובר בעבודה שיש בה היצע עובדים גדול והדרישות לא בשמיים.

מזכיר שמדובר בשישה ימי עבודה בשבוע, כן?

שכל יום חול מסתכם בכ-10 שעות עבודה בממוצע.

מתי אני אמור אז לפנות זמן לסידורים כלשהם שצצים בזמנם?

כשאני מבקש לאחר בשעה בבוקר לטובת סידור בבוקר עושים לי פרצופים, ומעת לעת מקטרים על כך, זה מה שנקרא כפיות טובה, ועם זה קשה לי להתמודד.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משרת נוער? חתמת על חוזה העסקה - רשום לך כמה ימי עבודה יש לך בשבוע, אם חשוב לך יום חופש בשבוע תדבר עם המעסיק ואם תגיעו להסכמה וכמובן עם הקיזוז בשכר(כי זה לא משרה מלאה יותר).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין לך שאתה עובדחרוץ אבל יום חופש על חשבונם אומר תוספת של כ 18% לשכר. נראה לך הגיוני שיסכמו איתך שכר של 35 לשעה לצורך הדיון, אתה תבוא ותגיד נכון שסיכמנן 35 אבל מה אכפת לכם שזה יהיה 41 והם וגידו אם אתה מציגאת זה ככה אז סבבה?

אתה מוכר למקום העבודה זמן. למה שישלמו לך על זמן שלא עבדת?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

אני מאמין לך שאתה עובדחרוץ אבל יום חופש על חשבונם אומר תוספת של כ 18% לשכר. נראה לך הגיוני שיסכמו איתך שכר של 35 לשעה לצורך הדיון, אתה תבוא ותגיד נכון שסיכמנן 35 אבל מה אכפת לכם שזה יהיה 41 והם וגידו אם אתה מציגאת זה ככה אז סבבה?

אתה מוכר למקום העבודה זמן. למה שישלמו לך על זמן שלא עבדת?

אין שום סיבה שאקבל כסף על יום שלא הגעתי, אם לא החתמתי אצבע אז לא מקבל שכר, פשוט מאוד, בשביל מה להחתים לי חופש על זה?

יודע מה? ניחא, שיחתימו לי חופש, אבל מצפה לכל הפחות הבנה שאת הימים שאני צריך מדי פעם לאחר לטובה סידורים (שלא תדירים, אבל אולי פעם בחודש יש כאלה).

לזכותם ייאמר שלא שללו ממני פעם אופציה להגיע באיחור לטובת, אבל זה תמיד נעשה באווירה לא נעימה, פרצופים ומדי פעם אפילו נזיפה.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש חופשה ללא תשלום, אבל גם פה - המעסיק צריך לדעת מזה - כי אם הוא מקבל עובד ל4 ימים בשבוע במקום ל5 זה צריך להיות מוסדר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, שליקו99 כתב:

אין שום סיבה שאקבל כסף על יום שלא הגעתי, אם לא החתמתי אצבע אז לא מקבל שכר, פשוט מאוד, בשביל מה להחתים לי חופש על זה?

יודע מה? ניחא, שיחתימו לי חופש, אבל מצפה לכל הפחות הבנה שאת הימים שאני צריך מדי פעם לאחר לטובה סידורים (שלא תדירים, אבל אולי פעם בחודש יש כאלה).

לזכותם ייאמר שלא שללו ממני פעם אופציה להגיע באיחור לטובת, אבל זה תמיד נעשה באווירה לא נעימה, פרצופים ומדי פעם אפילו נזיפה.

זה לא משנה אם משלמים לך את יום הלימודים או משלמים  לך יום חופש אחר. זה נושא כספי ולא שייך להעדרות.

אתה צריך להבין שהתפקיד שלך הוא לשנע רכבים וככזה צריך אותך זמין. כשאתה נעדר אתה תוקע את כל המערכת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעסיק מתכנן את כוח האדם שלו, כולל השכר והתנאים הנלווים, לפי הצרכים שלו - ושוכר עובדים כדי שיבצעו את העבודה. אם אתה "נעלם" לו לכמה שעות אין סיבה שישלם לך תמורתן. אז ברירת המחדל היא להוריד ימי חופש עד שהם נגמרים, ואז לקזז מהשכר. כיוון שאצלך מדובר במנהג קבוע כל שבוע, ועומדים לרשותך רק 1-2 ימי חופש בחודש, אתה גולש מעבר למכסה ואז השכר מקוזז.

בוא ואספר לך משהו: אני עובד אצל אותו מעסיק כבר הרבה מאד שנים. מגיע לעבודה כל יום חצי שעה לפני פתיחת המשרד, ואם יש לקוחות שמקדימים להגיע מתחיל לקבל אותם ברגע שהשולחן והמחשב מוכנים. אבל השכר משולם לי רק החל מתחילת העבודה הרשמית. מצד שני, אם מאיזו שהיא סיבה אני דופק שעון 5 דקות לפני השעה הרשומה במערכת מקזזים לי 5 דקות ממכסת החופש השנתי שלי. אלה הכללים, אלה החיים.

אני כותב כאן בשלישית: כנראה שהלימודים גורמים לכך שאינך יכול לעבוד במשרה מלאה, לפחות לא לפי הדרישות של חוזה העבודה הנוכחי שלך. אז נהל מו"מ עם המעסיק לשנות את שעות העבודה, כנראה תוך ירידה בחלקיות המשרה, או מצא לך עבודה שתסתדר עם שעות הלימודים. למשל - מה שאני עשיתי כשהייתי סטודנט בהיקף של 5-6 ימים בשבוע - משמרות ערב או לילה או שישי-שבת.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Night Driver כתב:

מההתנסות שלי עד היום,זה מאוד תלוי מקום עבודה.

בחברה עם 500 עובדים לאף אחד לא אכפת אם לקחת מחלה בשביל יום סידורים.

ואלא אם כן תהיה ממש טיפש ותגיד שלקחת יום מחלה לסידורים אף אחד לא יחפש.

במקומות קטנים(כמו העסק שלך) עניין האמון משחק תפקיד חשוב.

בעיקר שיש עבודות שאתה סומך על העובדים ולא יכול לבקר כל צעד שלהם.

לפני 15 שעות, Night Driver כתב:

לפני 14 שעות, sperial כתב:

מעסיק מתכנן את כוח האדם שלו, כולל השכר והתנאים הנלווים, לפי הצרכים שלו - ושוכר עובדים כדי שיבצעו את העבודה. אם אתה "נעלם" לו לכמה שעות אין סיבה שישלם לך תמורתן. אז ברירת המחדל היא להוריד ימי חופש עד שהם נגמרים, ואז לקזז מהשכר. כיוון שאצלך מדובר במנהג קבוע כל שבוע, ועומדים לרשותך רק 1-2 ימי חופש בחודש, אתה גולש מעבר למכסה ואז השכר מקוזז.

לא תמיד.

אני לפעמים נשאר מעבר אז יום אחרי יוצא מוקדם.

סוף חודש אני צריך לעשות 182 שעות ומתכנס לשם.

שעתיים לפה לשם לא יגידו לי כלום.

בוא ואספר לך משהו: אני עובד אצל אותו מעסיק כבר הרבה מאד שנים. מגיע לעבודה כל יום חצי שעה לפני פתיחת המשרד, ואם יש לקוחות שמקדימים להגיע מתחיל לקבל אותם ברגע שהשולחן והמחשב מוכנים. אבל השכר משולם לי רק החל מתחילת העבודה הרשמית. מצד שני, אם מאיזו שהיא סיבה אני דופק שעון 5 דקות לפני השעה הרשומה במערכת מקזזים לי 5 דקות ממכסת החופש השנתי שלי. אלה הכללים, אלה החיים.

הרמז דיי ברור,אל תגיע לפני הזמן.

אני כותב כאן בשלישית: כנראה שהלימודים גורמים לכך שאינך יכול לעבוד במשרה מלאה, לפחות לא לפי הדרישות של חוזה העבודה הנוכחי שלך. אז נהל מו"מ עם המעסיק לשנות את שעות העבודה, כנראה תוך ירידה בחלקיות המשרה, או מצא לך עבודה שתסתדר עם שעות הלימודים. למשל - מה שאני עשיתי כשהייתי סטודנט בהיקף של 5-6 ימים בשבוע - משמרות ערב או לילה או שישי-שבת.

משרה חלקית זה א".

ב.לא הייתי מקריב לימודים בשביל משרה כזו,אפשר לעשות משמרות בריבר בשביל אותו כסף עם הרבה יותר גמישות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...