Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב 5 דלתות (האצ'בק). תקציב 12 אלף ש"ח ±.

mike.bonda
שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, מחפש רכב 5 דלתות, האצ'בק, בתקציב גמיש של 12 אלף ש"ח.
צריך אותו לנסיעות לעבודה (40 ק"מ ביום) ועוד כזה לטיולים בסופ"שים.
רוצה רכב אמין וחסכוני בדלק (עד כמה שניתן).
אשמח מאוד אם יהיה מרווח גחון יחסית גבוה, אבל לא קריטי.
סביר להניח שבסכומים כאלה אין לי מה לחפש משהו יותר צעיר משנת 2010, ואני לא מוכן לרדת מתחת לשנת 2004.

מהמחקר שלי בתחום, בסכומים ובשנתונים דנן עלו כמה דגמים, אשמח לקבל חוות דעת שלכם עליהם וכמובן לשמוע עצות על דגמים נוספים.
*הערת שוליים* ברשימה שלי אין דגמים לא אמריקאים ולא אירופאים. מכיוון סוגיות של אמינות ויוקר חלפים ותחזוקה.

1. טויוטה קורולה RUNX (אפשר להשיג ב10 אלף, לדעתי ממש לא רע אבל רציתי לחפש רכב קצת גדול יותר).
2. ניסאן אלמרה האצ'בק (יש את TEKNA ואת PERFECT, יותר זול מראנקס נראה לי, אבל קראתי שהם צורכים יותר, וגם לא בטוח לגבי הסחירות, כי אין הרבה כאלה בשוק)
3. קיה סיד (לא סטיישן. אבל גם דואג קצת לסחירות הדגם כי לא ראיתי הרבה היצע מהם)
4. מאזדה לנטיס 323 האצ'בק (אותה פסלתי מהרשימה שלי עקב תגובות על צריכה גבוהה ומרווח גחון נמוך יחסית, אבל פתוח לשמוע אם יש מה לומר בכל מקרה)
5. קיה ריו האצ'בק (תכלס לא הייתה לי שום בעיה איתה חוץ מזה שההיצע של הדגם דל מאוד מה שגורם לי לפקפק בסחירות שלו ולא משרה בי תחושת ביטחון)
6. מאזדה 3 האצ'בק (עלתה היום על הפרק, ואין לי שום מושג לגבי הרכב הזה, חוץ מזה שיש לא מעט כאלה על כבישי ישראל מה שמעיד גם על ביקוש וגם על שרידות)

גם יונדאי I30 עלתה בחישובים כמובן, אבל היא גם יקרה יותר מדגמים האחרים ברשימה וגם המראה שלה פחות מדבר אליי, בסוף יש גם חשיבות לאסטטיקה חחח:)
לא להציע סאדנים, וגם לא מיני ולא סופר מיני, בבקשה.

*אם מישהו יכול להסביר איך ניתן להבין בצורה טובה כמה רכב סחיר האם שמירה על הערך שלו טובה אז בכלל יהיה טוב.
*ראיתי כמה הצעות לרכבים עם מנועים מוחלפים, שווה את הסיכון או זה חתול בשק ולהניח להם לשלומם?

מודה מכל ליבי למגיבים, יבוא עליכם ברכה, באמת.
מי ידע ויום אחד אהיה שמח בחלקי עם רכב שיושב עליי בול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תברר על סובארו B3 -הצבק מנוע 1.5  שמעתי שהמנועים שלהם האריכו ימים. (פעם גם היו כאלו מוניות על גז גפ"מ).

לגבי הריו אמרו לי שאיננו חסכוני במיוחד.

כנ"ל לגבי המאזדה.

יש לך גם סקודה פאביה בשני דגמים- סופר מיני וסטיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, zvigolden כתב:

יש גם ניסאן טידה האצ'בק .

למה סחירות חשובה לך ברכב כל כך זול ?

יש משהו במה שאתה אומר, יחד עם זאת לא בא לי להיתקע איתה כשארצה למכור. רוצה רכב שתוך פרק זמן קצר אוכל למכור אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אתה טועה כשאתה מכניס שיקול של ירידת ערך כאשר מדובר ברכב עם ערך כה נמוך, עדיף לך להתרכז במה שמתאים לך ולהשיג בתקציבך המצומצם רכב עם VFM גבוה.

חפש פורד פוקקוס דור 2 האצ'בק, רצוי מדגם Giha שני ליטר.

אפשרות נוספת היא מיצובישי לנסר, בשנתונים הרלוונטיים עבורך היא נמכרה בעיקר בתצורת סדאן.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, mottis כתב:

לדעתי, אתה טועה כשאתה מכניס שיקול של ירידת ערך כאשר מדובר ברכב עם ערך כה נמוך, עדיף לך להתרכז במה שמתאים לך ולהשיג בתקציבך המצומצם רכב עם VFM גבוה.

חפש פורד פוקקוס דור 2 האצ'בק, רצוי מדגם Giha שני ליטר.

אפשרות נוספת היא מיצובישי לנסר, בשנתונים הרלוונטיים עבורך היא נמכרה בעיקר בתצורת סדאן.

בהצלחה

מעריך את התגובה לגבי ה"ירידת ערך".
פחות רוצה ללכת על יצרניות אמריקאיות.

בתאריך 11.4.2021 בשעה 00:27, המחליף כתב:

תברר על סובארו B3 -הצבק מנוע 1.5  שמעתי שהמנועים שלהם האריכו ימים. (פעם גם היו כאלו מוניות על גז גפ"מ).

לגבי הריו אמרו לי שאיננו חסכוני במיוחד.

כנ"ל לגבי המאזדה.

יש לך גם סקודה פאביה בשני דגמים- סופר מיני וסטיישן.

הבנתי שנגיד טויוטה או יונדאי יותר אמינות וזולות בתחזוקה מסובארו... האם זה נכון?
סובארו אימפרזה האצ'בק מבחינתי אני מאוד מתחבר אליו, פשוט לא סומך מספיק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mike.bonda כתב:

.

דווקא טוענים שהיא אמינה אבל לא הכי חסכונית ראה קישור (לגבי 2012)

https://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=21304&Year=2012&Tab=Reviews

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק למען הדיוק, הפוקוס שהגיעה לארץ היא גרסה אירופאית שבכלל מיוצרת בגרמניה. כל קשר לארה"ב מקרי בהחלט.

פוקוס דור 2 באמת תענה למה שאתה מבקש, כמובן שכמו כל רכב בן 10 היא לא תהיה אמינה ב-100%, אבל כדגם היא בסה"כ מפגינה אמינות לא רעה בכלל והיו המון ממנה אז לא אמור להיות מחסור של חלקים. הבעיה העיקרית שלה היא ביצועים נמוכים וצריכת דלק גבוהה, אבל זה לא שהמתחרות בהשוואה שלך הן מטוס היברידי. מצד שני, הפוקוס זולה יותר לשנתון מרוב הרכבים שהוזכרו פה, אז תקבל כנראה רכב חדש בכמה שנים באותו תקציב, ולכן גם בטוח יותר (6 כריות אוויר, ESP). לדעתי זה גם שיקול.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, mike.bonda כתב:

מעריך את התגובה לגבי ה"ירידת ערך".
פחות רוצה ללכת על יצרניות אמריקאיות.

הפוקוס ששווקה בישראל לאורך השנים היתה אירופאית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, mike.bonda כתב:

לא הן לא.
בתקציב שלך פחות חשוב להיצמד לדגם מסויים של רכב, כלומר יש נבלות שלא כדאי להתקרב אליהן (פוקוס דור 3 רובוטית, קרוז, 308 פרינס, C4 פרינס) אבל שאר הרכבים בתקציב הזה יהיו פחות או יותר אותו דבר ויש משמעות גבוהה יותר לצורה בה הרכב טופל ונשמר ולזה שיהיה כמה שיותר צעיר וכמה שפחות בלוי.
סופרמיני או מיני ידנית יהיו כנראה האופציות הטובות ביותר מבחינה כלכלית אז אני לא יודע למה אתה מסתייג מהן.

בכל מקרה לרצונות שלך פוקוס דור 2 תתאים בצורה הכי טובה לדעתי. בתקציבך תוכל למצוא אחת עם קילומטראז לא בשמיים מאזור 2009, אין לה בעיות אמינות וגם עלויות הטיפולים והחלפים לא גבוהות יותר מיונדאי או טויוטה לכן היא כנראה תהיה יותר זולה לאחזקה מיפנית מקבילה וישנה יותר עם יותר קילומטראז.
מעבר לפוקוס ראיתי גם שיש ביד 2 מבחר לא רע של מאזדה 3 ושברולט אופטרה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על פורד פוקוס דור 2, שמיוצרת בכלל בספרד אם זה מעניין. 

מדובר במכוניות ללא "באגים" גדולים ומשמעותיים ורוב הבאגים הקטנים מוכרים ולא מאוד יקרים לתיקון. 

מחירי פוקוס דור 2 נדחקו כלפי מטה בגלל נפילת מחירים של דור 3 עם הגיר הרובוטי הלא מוצלח. 

ומכיוון שמחירי דור 3 נמוכים, דור 2 היותר ישן ירד במחיר עוד יותר. 

הדגמים המומלצים של פוקוס דור 2 הם מודל אמצע 2008 ועד סוף הייצור ב 2010 (יש קצת עם רישוי 2011). מאמצע 2008 יש ברקת יציבות, עידכון עיצובי ועוד כמה שיפורים קטנים. 

מדובר במכונית מאוד מאסיבית, מרווחת ברמה סבירה, נוחה, כייפית לנהיגה, לא  מיושנת יותר על המידה והחסרון העיקרי שלה הוא ביצועי תאוצה עלובים עם מנוע 1.6. אבל בעיר ובאיזורים מישוריים זה עדיין איכשהו סביר. 

תוכל לקנות כזאת בפחות מהתקציב ולהשאיר כמה אלפים ליישור קו. 

ולא, זה לא רכב סופר אמין שלא מתקלקל. אבל לדעתי נותן מענה לא רע בתקציבים האלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Gavrik כתב:

לא הן לא.
בתקציב שלך פחות חשוב להיצמד לדגם מסויים של רכב, כלומר יש נבלות שלא כדאי להתקרב אליהן (פוקוס דור 3 רובוטית, קרוז, 308 פרינס, C4 פרינס) אבל שאר הרכבים בתקציב הזה יהיו פחות או יותר אותו דבר ויש משמעות גבוהה יותר לצורה בה הרכב טופל ונשמר ולזה שיהיה כמה שיותר צעיר וכמה שפחות בלוי.
סופרמיני או מיני ידנית יהיו כנראה האופציות הטובות ביותר מבחינה כלכלית אז אני לא יודע למה אתה מסתייג מהן.

בכל מקרה לרצונות שלך פוקוס דור 2 תתאים בצורה הכי טובה לדעתי. בתקציבך תוכל למצוא אחת עם קילומטראז לא בשמיים מאזור 2009, אין לה בעיות אמינות וגם עלויות הטיפולים והחלפים לא גבוהות יותר מיונדאי או טויוטה לכן היא כנראה תהיה יותר זולה לאחזקה מיפנית מקבילה וישנה יותר עם יותר קילומטראז.
מעבר לפוקוס ראיתי גם שיש ביד 2 מבחר לא רע של מאזדה 3 ושברולט אופטרה 

רוצה רכב יחסית מרווח ובגללזה פחות מתחבר למיני וסופר מיני.
וגם חשוב לציין אני כמעט 1.90 גובה, אז רכבים קטנים אני מרגיש ענק בהם - קיצר זה לא נוח.

לפני 16 שעות, mottis כתב:

הפוקוס ששווקה בישראל לאורך השנים היתה אירופאית

האם זה נכון שאומרים שרכבים אירופאים יותר יקרים בתחזוקה ויפנים ופחות אמינים?
זה לפחות מה שאני מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תתפשר על הדרישות שלך בסוף תמצא את עצמך עם רכב ישן או עם קילומטראז גבוה ותשלם את הכסף שחסכת למוסך. אני הסתדרתי טוב מאוד בתוך ניסאן מיקרה במשך 5 שנים(אני 1.89). אומרים שהספייססטאר עם טיפה יותר מקום מקדימה מהמיקרה.

תמיד שמח לעזור וליעץ לגבי רכישת רכב - במיוחד רכבים שנותנים תמורה טובה לכסף(אפשר גם בפרטי).
בעבר: פג'ו 205, דיהטסו אפלאוז, פיאט מולטיפלה(זוכת תחרות הרכב הכי מכוער בעולם), רנו לוגאן, ניסאן מיקרה
היום: טויוטה סיינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, mike.bonda כתב:

רוצה רכב יחסית מרווח ובגללזה פחות מתחבר למיני וסופר מיני.
וגם חשוב לציין אני כמעט 1.90 גובה, אז רכבים קטנים אני מרגיש ענק בהם - קיצר זה לא נוח..

יש לי בחור בעבודה באדי בילדר גם באזור הגובה שלך שמתנייד על אלטו ולא מתלונן.

בכל מקרה המרווח לנהג ברכבי סופרמיני לא שונה בהרבה ממשפחתיות, מקסימום הכיסא זז עוד קצת אחורה, בסופרמיני פשוט יש פחות מקום לנוסעים מאחורה ובבגאז.

הייתי מציע לך לעשות סיבוב על אופל קורסה ופורד פיאסטה אני חושב שתופתע לטובה מהמרווח שהקורסה מציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב כזה סחירות לא אמורה לעניין כי גם ככה אתה קונה במאוד זול, ככה שאתה לנסוע עד שיש תקלה רצינית ואז להפטר מהרכב.

בתקציב כזה אל תתמקד על דגם ספציפי, אלא תעשה חיפוש כללי יותר וקח את מה שבמצב הכי טוב.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...