Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 208 או טיוטה אוריס?

RonCC__
שימו לב! השרשור הזה בן 1142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו נותרו 2 רכבים באפשרויות

הראשון הוא טויוטה אוריס - אמין, חסכוני, טויוטה, יפה, יפני. מצד שני אין אחריות על הסוללה, יקר הרבה יותר מהתקציב שלי, ישן.

https://www.yad2.co.il/s/c/h1ol3v8m

פיג'ו 208 - קילומטראג' נמוך, מומלץ ע"פ כולם , הוחלפה רצועת טיימינג, יד ראשונה, מצד שני צרפתית, חסכונית אך פחות , מחיר נוח, מפחיד אותי להתעסק איתה. פתגם של אבא שלי "צרפתיות אוט' קונים רק מהחברה וביד השניי שיהיה בהצלחה לקונים"

https://www.ad.co.il/ad/12069493

אשמח לשמוע מה דעתכם, 

ושאלה - 

מה הצריכת דלק האמיתית של הרכבים? בדקתי באתר "אוטו" שם משום מה אני לא מאמין לצריכת דלק כי מדובר בצריכת דלק של רכבים חדשים.

מהי העלות של סוללה היברידית? האם כדי להיכנס לזה בכלל? חלק אומרים שלא כדי להתעסק עם היברדית וחלק אומרים שההיברידיות של טויוטה מאוד אמינות.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שתי קטגוריות שונות. תחליט מה מעניין אותך.

יאריס מול 208, אוריס מול 308.

2. לא מסכים עם המשפט של אבא שלך.

3. אני יודע שאפשר להרחיב אחריות של סוללה תחת תנאים מסוימים ועד פרק זמן מסוים. שווה לבדוק או להמתין לחבר פורום שממתין.

מה השיקול שלך ומה מעניין אותך וחשוב לך?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, dorsht כתב:

1. שתי קטגוריות שונות. תחליט מה מעניין אותך.

יאריס מול 208, אוריס מול 308.

2. לא מסכים עם המשפט של אבא שלך.

3. אני יודע שאפשר להרחיב אחריות של סוללה תחת תנאים מסוימים ועד פרק זמן מסוים. שווה לבדוק או להמתין לחבר פורום שממתין.

מה השיקול שלך ומה מעניין אותך וחשוב לך?

צריכת דלק, ראש שקט, נוחות נסיעה שקטה :)

ניסיתי לנהוג על 208 לא אהבתי את הרעידות, הרכב מרגיש זול כמו המחיר שלו. עם זאת שנתון גבוהה וביקורות טובות אין לי מה להתווכח

עריכה אחרונה על ידי RonCC__
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת אולי כמה יעלה החלפת סוללה? 

אני אעשה לך את החיים קלים: כרגע בשרשור הטכני יש שתי מקרים של מנועים (1.2 פיורטק כמו ב208) שאוכלים שמן מסיבה לא ברורה. 

לנוכך זאת ולנוכח שאתה לא אוהב את הרכב בכלל הייתי במקומך לוקח את האוריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה נוסע שצריכת דלק חשובה לך?

יש לפעמים לא מעט אנשים כאן בפורום שמדברים על צריכת דלק ובפועל נוסעים פחות מ-10 אלף ק"מ בשנה, ככה שלרכב פחות חסכוני אין הרבה משמעות.

מה אופי הנסיעות?

לא חושב שה-208 מרגישה זולה ומצד שני קח בחשבון שהאוריס היא לא מרצדס S Class ולא אודי A8, אז אל תצפה שם לאיזה גימור מטורף או תחושה יוקרתית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, dorsht כתב:

כמה אתה נוסע שצריכת דלק חשובה לך?

יש לפעמים לא מעט אנשים כאן בפורום שמדברים על צריכת דלק ובפועל נוסעים פחות מ-10 אלף ק"מ בשנה, ככה שלרכב פחות חסכוני אין הרבה משמעות.

מה אופי הנסיעות?

לא חושב שה-208 מרגישה זולה ומצד שני קח בחשבון שהאוריס היא לא מרצדס S Class ולא אודי A8, אז אל תצפה שם לאיזה גימור מטורף או תחושה יוקרתית.

לא מחפש יוקרה אלה נוחות, אני מקיים חוגים וטיפולים בעזרת כלבים. מה שאומר שאני נוסע דיי הרבה.

20 קילומטר ביום מינימום, לפעמים גם 50.

אני צריך בגאז יחסית גדול (יש לי ספארק 2011 שכמעט מספיק הציוד קצת נכנס בקשיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20 ק"מ ביום זה לא הרבה.

מדובר על 620 ק"מ בחודש עם 31 ימים.

50 ק"מ ביום כבר מתחיל בהחלט להצדיק רכב יותר חסכוני, אבל זה תלוי באופי הנסיעות.

למה לא סטיישן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dorsht כתב:

20 ק"מ ביום זה לא הרבה.

מדובר על 620 ק"מ בחודש עם 31 ימים.

50 ק"מ ביום כבר מתחיל בהחלט להצדיק רכב יותר חסכוני, אבל זה תלוי באופי הנסיעות.

למה לא סטיישן?

20 ק"מ ביום חלש בעקבות הקורונה.

המטרה היא שיהיה מלא עבודה וזה אומר לנסוע דיי הרבה. למרחקים קרובים אבל הרבה.

לא סטיישן כי התקציב שלי נמוך נפגעתי המון מהקורונה התחלתי בתקציב של 20 ואני עומד כבר על 50 שזה מעל ומעבר במצבי הנוכחי,  הוא לא קיים בסכומים האלה, גם ככה אני עם בת זוג כלבה גדולה וכלב קטנטן אני חושב שזה יספיק.

תודה על התשובה. אגב איך הוא מבחינת שמירה על ערך? או שזה לא רלוונטי בשנתון הנוכחי.

לפני שעתיים, Gavrik כתב:

בדקת אולי כמה יעלה החלפת סוללה? 

אני אעשה לך את החיים קלים: כרגע בשרשור הטכני יש שתי מקרים של מנועים (1.2 פיורטק כמו ב208) שאוכלים שמן מסיבה לא ברורה. 

לנוכך זאת ולנוכח שאתה לא אוהב את הרכב בכלל הייתי במקומך לוקח את האוריס.

בדקתי ברפרוף משהו בסביבות ה 8 אלף. מחר אתקשר לשאול מקומות שונים. 

תודה רבה עשית לי סדר בראש, הרעיון גם הגיע ממך ;)

חוץ מזה מה עדיף ? יד שנייה 90 אלף קילומטר או יד 3 80 אלף קילומטר ממגרש.

https://www.ad.co.il/ad/12036159

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים זניחים. מה שעדיף זה רכב מטופל ושמור. תבדוק את מצבם ואת היסתוריית הטיפולים של שתי האופציות ואז תוכל להבין מה עדיף לך.

סטיישן לא עולה יקר יותר מרכב רגיל.

אם האוריס ההיברידית יקרה לך אתה יכול לבדוק גאז היברידית, שהיא גם דיי גדולה ומרווחת ועם תא מטען לא גדול אבל שימושי ופרקטי, או שיש לך את האופציה של טויוטה פריוס. אבל היא תהיה ישנה יותר מה שמגדיל את הסיכוי להחלפת סוללה במשמרת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Gavrik כתב:

ההבדלים זניחים. מה שעדיף זה רכב מטופל ושמור. תבדוק את מצבם ואת היסתוריית הטיפולים של שתי האופציות ואז תוכל להבין מה עדיף לך.

סטיישן לא עולה יקר יותר מרכב רגיל.

אם האוריס ההיברידית יקרה לך אתה יכול לבדוק גאז היברידית, שהיא גם דיי גדולה ומרווחת ועם תא מטען לא גדול אבל שימושי ופרקטי, או שיש לך את האופציה של טויוטה פריוס. אבל היא תהיה ישנה יותר מה שמגדיל את הסיכוי להחלפת סוללה במשמרת שלך.

קשה למצוא את הסטיישן עד 50K עם קילומטראג׳ סביר. בכלל קשה למצוא את הרכב עם קילומטראג׳ נמוך

יש הבדל גדול מבחינת איכויות? 

הונדה גאז

טויוטה אוריס

דיברתי עם הבחור הוא טוען שהסוללה עובדת אבל בחברה של טויוטה לא היו מוכנים להגדיל לו את האחריות ואמרו לו להחליף את הסוללה. מדליק נורה אדומה קצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...