Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מנקים את תא המנוע?

שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הייתי רוצה לשאול לשאלה,האם יש דרך יסודית לנקות את תא המנוע לבד? אם כן,אשמח לקבל מדריך כולשהו.

האם אני צריך לקנות תכשיר כולשהו? או שעדיף לפנות למקום מקצועי שיכול לעשות את זה?

כמובן אני מפחד לגרום לנזק אם אני יעשה את זה בעצמי,ולא יודע אם זה בכלל בגדר של מומלץ/עדיף מדי פעם? מחפש דעה ממומחים.

האם יש מקומות שיכולים לעשות את זה והאם מישהו ניסה?

אני מאשדוד,האם יש מקום מקצועי ואמין באזור אשדוד שיכול לעשות ניקוי מסוג זה? 🤨

עריכה אחרונה על ידי avi 23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avi 23

ניקוי מנוע זה חלק לא פחות חשוב מבחינת ניקיון. אבל צריך לדעת איך לבצע את זה ללא נזקים

במיוחד ברכבים חדשים שיש בהם מערכות חשמל רגישות. קרא את המדריך המצורף. מדריך.

יש כמה דרכים לשמור על מנוע, אחת מהן שהיא מבחינתי הכי בטוחה, וככה אני עושה על כל רכב בבית.

ניקוי עם תכשיר לניקוי יסודי APC מדולל בתוך מרסס. מרססים מעט ומנגבים עם מטלית מתאימה בשילוב מברשת להסרת שומנים. 

לאחר מכן למרות חומר לחידוש פלסטיקים על בסיס מים. (כמו לדשבורד) זאת הפעולה הכי בטוחה כי היא נעשית ללא מים כמעט.

הדבר הכי חשוב לשמירת על מנוע שהיה תמיד נקי (חלק בלתי נפרד מרכב מטופח) זה לעבור כל כמה חודשים עם מטלית מעט לחה

זה יבטיח מנוע נקי כל הזמן. אם אתה רוצה שמעל מקצוע יעשה לך את זה, דבר עם הבחור אשדוד אולי הוא מתעסק מעבר גם בניקוי מנוע.

דוגמה לניקוי מהיר, מבחינתי זה נחשב לא נקי. לפני חודש עשיתי את אותו תהליך על רכב היברידי. (לא צילמתי)

IMG_20210108_074946.thumb.jpg.420e955ea562d3c574a7d7edbcee954d.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מרכב נוסף שעבר ניקוי מנוע, ללא מים. זה ממש תענוג מנוע נקי. ( בשביל להגיע לתוצאות טובות יותר, חייבים לחץ קיטור)

זה היה ניקוי ממש מהיר עם חומרי ניקוי, מברשת, ומעט חומר לחידוש פלסטיקים. 

IMG_20210222_102925.thumb.jpg.6990837cddd5fb6a8fc30c10f5bd7cf2.jpg

IMG_20210222_102934.thumb.jpg.17d24ecd603905b221f1bcdee23bc880.jpg

IMG_20210222_102921.thumb.jpg.f4c978a66834a4acd9ae48979ee19422.jpg

IMG_20210222_102943.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מנוע נקי זה אמור להיות חשוד?  אני ניקיתי את המנוע לפי מדריך ביוטיוב.. ( לא מסובך רק צריך לדעת לכסות בנילון את החלקים עם החשמל ולא להשתולל עם המים ).
זה הרבה יותר נחמד ככה וגם שמעתי שאם אתה נכנס למוסך עם מנוע נקי המוסכניק יטפל באוטו שלך יותר בכבוד חחח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש ביוטיוב את chrisfix , יש לו אחלה מדריך לזה

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באתר יש מדריכים איך לנקות תא מנוע, ממליץ לבדוק. 

זה לא מסובך, אך חשוב לדעת איך לא לעשות נזקים למערכות המחשוב.  אפשר כאמור להגיע לתוצאות טובות

עם מינימום מים, למי שממש חושש, התוצאה כפי שהראיתי (וזה היה ממש חפיף) לא רעה בכלל.

תא מנוע נקי זאת חוויה מעשירה ומספקת בהחלט, למי שחובב דיטיילינג ומקפיד על הדברים הקטנים.

תא מנוע, חישוקים, צמיגים, בית תא הגלגלים, מסילות, דלתות, ריפודים, תקרה ועוד - וכאן זה בדיוק המקום לשאול שאלות כאלה, ולקבל תשובה עניינית. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני מאשדוד,האם יש מקום מקצועי ואמין באזור אשדוד שיכול לעשות ניקוי מסוג זה? [emoji2955]

יש לי דייטיילר תותח באשדוד שעושה את זה לרוב במסגרת חבילת דייטיילינג. שאשמח להפנות אותך אליו, אם כי אני לא בטוח שהוא יעשה רק את זה נקודתית.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטויוטה שהיתה לי ניקו לי את המנוע (במוסך המרכזי) אחרי כל טיפול. ברכב הנוכחי הוא לא מתלכלך בכלל

עריכה אחרונה על ידי Michazzz

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל כל אחד יש סטנדרט שונה למה זה נקי ומה זה מלוכלך.

אני חושב שהכוונה כאן בשרשור היא לניקוי שיהיה "באמת נקי"(מבריק ברמה שאתה יכול להעביר אצבע ולא נשאר עליה כלום), ולא "נקי" ברמה שאין שם בוץ, או כמויות אבק ושמנוניות קיצוניות.

אבל שוב אני חוזר לנקודה הראשונה שלי- אצל כל אחד יש סטנדרט שונה ל"נקי" ורמת נקיון שונה שמספקת אותו

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...