Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתיב האצה, אינו ידוע לציבור

Mikelt89
שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה רק אני או ש....נתיבי האצה אינם קיימים במודעות הנהגות..גים הישראלים? בכל מקום שאליו פניי מודעות ונתקלתי בנתיב האצה, במיוחד ברחבי העיר, התגובה היא אותה אחת, עצירה מוחלטת והמתנה לשום דבר, במקום להשתמש בנתיב שנועד להשתלבות בטוחה ומהירה (ואני לא מדבר לא להסתכל גם במקרים כאלו) הנהגים בוחרים פשוט לעצור בדום כשהנתיב מולם פנוי לחלוטין ולחכות לתנועה שתחלוף שני נתיבים בתוך הרחוב, תמיד זה גורר צפירה של אחד הנהגים שתקוע מאחור ללא סיבה מוצדקת כי מישהו נתן לאותם אלו רשיון.....בטעות, כנראה שלא מודעים שגם עצירה שלא כצורך באמצע הנתיב היא הפרעה לתנועה, פשוט מפתיע אותי כל פעם מחדש, גם היום זה קרה שוב באותו מקום שדרכו אני נוסע חזרה הביתה, כנראה אף אחד לא הראה להם: הנה! הנתיב פנוי! למי את\ה מחכה?! הזוי. 

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בנוסף יש הרבה חכמים (הם לבד בעולם) שעוצרים בנתיב ההאצה לצורך הורדת נוסעים או המתנה כל שהיא, משל היו נהגי אוטובוס בתחנה, ואז אתה באמת צריך לחכות שהתנועה תתפנה כדי שתוכל לעקוף את כבודו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהגים האלה בסדר גמור. אתה זה שלא יודע את החוק!

אם יש לך נתיב האצה ואז נתיב תחבורה ציבורית ואז ניתב אשר אינו פנוי, אתה חייב על פי חוק לעצור בקו העצירה של תמרור הזכות קדימה! מה אנשים בפועל עושים?! נוסעים בנתיב ההאצה ואז נדחפים לנתיב ו-או גוזלים זכור של נהג אחר, גורמים לנהג אחר לבלום בלימת חירום, בולמים בלימת חירום בעצמם או נופלים על איזה שומרוני טוב שנותן להם להשתלב. ככה או ככה, ברוב הפעמים במיוחד בהכביש מלא, לא ניתן להשתלב מהנתיב השתלבות כאשר הנתיב אליו משתלבים לא פנוי מבלי לקפח זכות של נהג אחר.

עריכה אחרונה על ידי Taipan
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא לבד. בארץ חוקים נועדו כדי להפר אותם בהעדר אכיפה וצרות אחרות היותר גדולות בעיני הנהג הממוצע, עם זה הפקקים, ההוצאות הכספיות, מציאת נותן שירות מקצועי ואמין במחיר סביר.

בקיצור שחרר, יש דברים שכן  אפשר לעשות ולשפר את החברה בסביבתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Mikelt89 כתב:

זה רק אני או ש....נתיבי האצה אינם קיימים במודעות הנהגות..גים הישראלים? בכל מקום שאליו פניי מודעות ונתקלתי בנתיב האצה, במיוחד ברחבי העיר, התגובה היא אותה אחת, עצירה מוחלטת והמתנה לשום דבר,

לעולם אל תתערב בשיקול הדעת של נהג אחר.

לא מה הוא רואה, לא מה הוא מרגיש, לא מתי הוא יכול להשתלב, לא מתי הוא לא יכול להשתלב. 

• רעיון טוב! 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, discoTD5 כתב:

לעולם אל תתערב בשיקול הדעת של נהג אחר.

לא מה הוא רואה, לא מה הוא מרגיש, לא מתי הוא יכול להשתלב, לא מתי הוא לא יכול להשתלב. 

זה נקודה טובה גם בגלל שלנהגים שונים כישורים שונים. אם אני רואה איזה סבאל'ה נוסע 70 בנתיב השמאלי בכביש החוף, אני בחיים לא אתחיל להבהב לו או לחנך אותו. מחכה להזדמנות, עוקף מימין וממשיך. להלחיץ אותו בצפירות והבהובים יכול לעשות יותר נזק מתועלת לי ולאחרים על הכביש. למרות שזה נחמד להיות צודק, כשיש סתירה בין צדק לחכמה, ראוי שנשאף לשני.

הדוגמה לא מושלמת, אבל מעבירה את המסר היטב.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

כאשר פונים ימינה מכביש 60 ל 65 בכניסה ( עוקף עפולה ) הצפונית לעפולה יש נתיב האצה , גם אם עוברת מכונית אחת בשאר הנתיבים הניידת שעומדת על השוליים תעצור אותך .

אני תמיד עוצר בקו העצירה גם שאין תנועה ואז מאיץ . כי קשה לראות את הניידת בשוליים :)

קרה לי פעם אחת שמישהו ציפצף על שעצרתי  בקו העצירה , נסע במקביל אלי תוך צפצוף ותנועות מגונות . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה דומה לפות"ש לגבי לפחות חלק המהמקומות.

משך שנים נסעתי דרך צומת דבורה הנביאה ודרך משה סנה בתל אביב ( בציאה מכיוון עתידים) . אין מילים לתאר את ההססנות של נהגים (ונהגות) בפניה ימינה מדבורה הנביאה למסלול ריק לחלוטין שגורמת להם להמתין לסיום מחזור הרמזור בדרך משה סנה , ללא צורך. 

למי שוואל הנה התמונה :

https://www.google.com/maps/place/Dvora+HaNevi'a+St+%26+Moshe+Sneh+St,+Tel+Aviv-Yafo/@32.1188503,34.8254479,3a,75y,88.04h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sEuM_i0hy1Xg-GfUNcBIOiw!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DEuM_i0hy1Xg-GfUNcBIOiw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D88.038605%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m8!1m2!2m1!1z157XqdeUINeh16DXlCDXpteV157XqiDXk9eR15XXqNeUINeU16DXkdeZ15DXlCDXldeT16jXmg!3m4!1s0x151d49a24665b45b:0xbf03b544739434b6!8m2!3d32.118848!4d34.825447#

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה כמה מטרים מהצומת יש תחנת אוטובוס. מה שאומר שרכבים שעוברים את הצומת יכולים מייד לקחת ימינה כדי לעצור בתחנה להורדת/העלאת נוסעים. עם תרבות הנהיגה המקומית, שהווינקרים זאת רק המלצה לא מחייבת, קשה מאוד לדעת מה יעשה כל רכב ורכב ולכן הרבה אנשים מהססים וחושבים פעמיים לפני השתלבות בנתיב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zaf כתב:

אני בדעה דומה לפות"ש לגבי לפחות חלק המהמקומות.

משך שנים נסעתי דרך צומת דבורה הנביאה ודרך משה סנה בתל אביב ( בציאה מכיוון עתידים) . אין מילים לתאר את ההססנות של נהגים (ונהגות) בפניה ימינה מדבורה הנביאה למסלול ריק לחלוטין שגורמת להם להמתין לסיום מחזור הרמזור בדרך משה סנה , ללא צורך. 

פשוט חוסר הבנה של הסדרי תנועה כמו חלק גדול מאד לצערי של הנהגים בארץ. שוב כמו שאמרו לכם, אתה לעולם לא יודע מה הנהג האחר רואה, מה הסיבה שבגינה הוא מתעכב. אני מבין את הכעס אם הוא סתם בפלא ולא שם לב לכלום, אבל נתיב האצה משמש להאצה והשתלבות בדרך רק כאשר היא פנויה! בדיוק כמו צומת שיש בור תמרור ''תן זכות קדימה'' כל עוד אתה עושה אחרת אתה עושה עבירת תנועה. אתה ילד גדול כנראה ואם אתה בוחר לעשות את העברה הזו זה עלייך. אל תצפה ממישהו אחר לעשות את העברה רק כי אתה לא מבין את החוק.

• רעיון גרוע 1
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש איתך, מי עושה עברה הרכב שיחתוך ימינה מדרך משה סנה או אני שמאיץ ויוצא כשהמסלול פנוי? 

עבירות מתבצעות תמיד. אבל נהיגה הססנית היא "מכה" , דעתי הענייה, תגובה מהירה עדיפה על הססנות. 

• לא הבנתי... 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, עדיף להיכנס במערבל בטון בהחלטיות על פני 'הססנות' והשתלבות כשאתה מרגיש בטוח. 

לפני 12 שעות, zaf כתב:

ונפגעת מזה שנהג היסס ולא זינק בהחלטיות לתוך האוטובוס שבדיוק עובר לנתיב הימני לעצור בתחנת האוטובוס?

איזה נזק בדיוק נגרם לך מזה שהמתנת? 

שחררו כבר את המחשבה שאתם יודעים יותר טוב עבור אחרים איך הם צריכים לנהוג. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@discoTD5 אישית, אין כל "נזק" בהמתנה. אבל הפקק הנשרך אחרי ההססנים שלא לאמר "החוששים" , הוא ה"נזק" .

20 ! שנים עברתי בצומת הזו מידי יום. בדרך כלל ללא המתנה מיותרת עד סביבות השעה 5 , שאז הפקק שהסתרך בדבורה הנביאה כבר היה ממש מציק. אני כבר כמה שנים לא עובר באזור אולי משהו השתנה (לטובה אני מקווה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השתנה דבר...אני מכיר היטב את הפניה. 

ועדיין, סבלנות בכביש עושה את סביבת הנהיגה לנעימה יותר, גם אם זה אומר שיש לפניך נהג הססן. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...