Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, David32 כתב:

אז אני מבין שלהיות עם הילדים שלך בבית זה סבל?

יש רגעים שכן. 

ילדים צריכים להוציא אנרגיה, הם רוצים להיות בחוץ, הם רוצים להיות עם חברים בגילם.

עם כמה שאני אוהב אותם והם אותי, אני לא רוצה להיות איתם 24/7 במשך חודש, והם לא רוצים להיות איתי 24/7. 

כשהייתי חייל בלבנון היו תקופות שסגרתי במוצב 30 וגם 35 יום ברוטינה משעממת של משמרות 8-8 או 12-12 ומדי פעם גם חטפנו פצמ"רים וטילים, לא אכלנו ולא התקלחנו ועדיין,  לי אישית היה פחות קשה מהיום. 

ובנוגע לתגובה שלי ל @ChemGuy85, אני פשוט נתקל ביותר מדי תגובות של "צודקים ונכונים" למיניהם, וזה כבר נמאס.

או שהם מקטינים את הקושי שלך בכך שהם משווים אותו לאיזה איוולת כמו "אבל אין סושי", וקוראים לך בכיין, למרות שלא התלוננת לא על סושי ולא על בתי קפה.

או שמיד הם שולפים לך את מלחמת העולם השניה ומספרים לך ששם היה קשה יותר ואז הם קוראים לך ל"היכנס לפרופורציות". 

מה שמגוחך זה שאין להם לא ילדים וגם בסטנלינגרד הם לא היו, אבל מספרים לך מה לעשות ומה אתה אמור להרגיש לגבי המצב. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי בשבת, כמות האנשים שמסתובבת ברחובות ובפארקים גדלה. נראה שאנשים מחליטים לעצמם מה מבחינתם חשוב ומה לא:

ריחוק חברתי, מסכות - כן.

לשבת בבית ולא לצאת לפארק - לא.

ההנחה שלי, עד יום ראשון שני הסגר יסתיים בין אם באופן רשמי ובין אם לא רשמי... לפחות ישחררו את הטבע, ספורט לבד, תפילה בחוץ וכאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

אז אני שואל אותך מה בדיוק יקרה ברגע שיפתחו את הסגר חלקית

אחרי שירדת ל 300 חולים

תחזור ל 600-700-800

מה אז ?

שוב סגר?

אז למה פתחנו אותו ?

זה ההסבר:

איך חוזרים לשגרה בימי קורונה? // רן בליצר - הארץ

בחודש האחרון (או יותר) ניסו להגדיל כמה שיותר את מרווח הביטחון. אותו מרווח שברגע שחוצים אותו הופכים איטצדיונים למחסני ארונות קבורה (ע"ע ספרד/איטליה). 

עכשיו ברור שיש טרייד-אוף. להגדיל את המרווח ביטחון בעוד מחזיקים סגר כבד פוגע קשה בכלכלה לכשעצמו יגרום למתים. מצד שני, שיחרור מוחלט יביא גםמתים. איך מחליטים? איך מצמצמים את המתים משני הצדדים? לממשלה הפתרונים.

שים לב לפעימות שבהם יהיה שיחרור, כמות המונשמים (או מתים) גדלה, והמטרה היא תמיד להישאר בטווח הבטוח (בגלל האיטצדיונים). פותחים את הסגר כדי לתת לכלכלה "לנשום" או יותר נכון, להקטין את כמות המוות עקב עוני.

שים לב שפונקציית המטרה כולה מוקדשת להקניית זמן. זמן כדי להצטייד עוד, זמן כדי לאפשר לחוקרים למצוא תרופות/חיסון. זה תהליך שלוקח זמן. מחקרים לוקחים זמן. ייצור, אריזה ושילוח ציוד לוקח זמן. 

• אהבתי 3
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאות חולים זה לא מאות מאושפזים, לא מאשפזים על שפעת קלה, ורוב החולים יחוו תסמינים קטנים מאלה.

נכון, אנחנו לא יודעים מה היה קורה אם לא, אבל איכשהו, איפשהו, מתישהו נוצר קונצנזוס כלל עולמי שהשבתת משק היא אסטרטגיית טיפול במחלה מדבקת, וכל מי שחולק על כך, הוא או מאמין הזוי בתאוריות קונספירציה, או גיבור מקלדת חסר אחריות, וכל בכיר או מומחה שחולק על קונצנזוס זה הוא איטרסנט, אופורטיטניסט ומדליק נרות בסתר למנגלה לפני שינה.

אין שום נואנס יותר בהכלת מגיפה חוץ מרמיסה של הפעילות האנושית.

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Transporter כתב:

מי ששומע מה הוא באמת אומר

מבין שהוא לא סותר את זה שהמחלה מדבקת

הוא אומר אתם צודקים אנשים נדבקים מזה וזה מאוד מדבק אבל ההדבקה הזאת ברוב המקרים לא עושה שום דבר

אין אלפי אנשים במיון

לעומת 11,000 "חולים" יש במיון מעט מאוד

מתוך המעט האלה יש רק 180 חולים קשה

ומתוכם מעט מאוד מתים

זה מה שהוא אומר.

דיברו כאן על מאות\אלפי\עשרות אלפי מתים

הוא אמר שזה שטויות ונכון לעכשיו הוא צודק

בדיוק כמו שמראים 22,000 מתים בארהב. ברור לנו שזה מספר שקשה לשמוע ואף אחד לא רוצה להכיר אף אחד מהם

אבל אתה מדבר על 22,000 מתוך 330 מליון!

זה מה שהוא אמר.

שוב הוא גם אמר שהוירוס לא ייצא מווהאן

יש כאן מעל ל-100 מתים כבר והסיבה היחידה שזה לא מאות או אלפים זה בדיוק בגלל הסגר, אותו סגר שהוא מטיף להוריד.

אז שוב, הוא צודק, אבל הוא צודק בשורה התחתונה של המספר מהסיבה הפשוטה שלא הקשיבו לו, נקודה.

לא משנה איך תסובב את זה, הוא כמו התיכוניסט שבפוקס יצא לו 4 וכל הדרך לא נכונה.

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

אחרי שירדת ל 300 חולים

תחזור ל 600-700-800

מה אז ?

שוב סגר?

אז למה פתחנו אותו ?

כי להתמודד עם 10 אלף שצריכים הנשמה כשיש לך 2000 מכונות הנשמה, אפשר לעשות בשתי דרכים:

1. תוך שבועיים להגיע ל-10 אלף שצריכים הנשמה, 2000 מכונות תפוסות ע"י ה-2000 הראשונים, השאר מתים

2. תוך חצי שנה להגיע, כשכל הזמן יש לך 500 מכונות הנשמה פנויות למקרה של הדבקה המונית (רזרבה)

בראשון יש לך מיידית 8 אלף מתים + אחוז מסוים מהמונשמים שלא ייצא מזה.

בשני יש לך אחוז מסוים מהמונשמים שלא ייצא מזה.

כל עוד האחוז הוא לא 100, והוא לא 100, הדרך השנייה תמיד תהיה אופטימלית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יגיעו ל 2000 חולים מאומתים חדשים כל יום ( כולל חולים קל, לא כמו בשוודיה - שרק סופרים את אלה שמגיעים לבית חולים ), ויחזיקו את המספר הזה קבוע, מערכת הבריאות עדיין לא תקרוס.
אבל במדינות אחרות אתה רואה 5000 חולים חדשים כל יום, וכנגזר מזה נספר חולים קשים זה יותר מדי כדי לטפל בכולם בצורה נורמלית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SurfHigh כתב:

יש רגעים שכן. 

ילדים צריכים להוציא אנרגיה, הם רוצים להיות בחוץ, הם רוצים להיות עם חברים בגילם.

עם כמה שאני אוהב אותם והם אותי, אני לא רוצה להיות איתם 24/7 במשך חודש, והם לא רוצים להיות איתי 24/7. 

כשהייתי חייל בלבנון היו תקופות שסגרתי במוצב 30 וגם 35 יום ברוטינה משעממת של משמרות 8-8 או 12-12 ומדי פעם גם חטפנו פצמ"רים וטילים, לא אכלנו ולא התקלחנו ועדיין,  לי אישית היה פחות קשה מהיום. 

ובנוגע לתגובה שלי ל @ChemGuy85, אני פשוט נתקל ביותר מדי תגובות של "צודקים ונכונים" למיניהם, וזה כבר נמאס.

או שהם מקטינים את הקושי שלך בכך שהם משווים אותו לאיזה איוולת כמו "אבל אין סושי", וקוראים לך בכיין, למרות שלא התלוננת לא על סושי ולא על בתי קפה.

או שמיד הם שולפים לך את מלחמת העולם השניה ומספרים לך ששם היה קשה יותר ואז הם קוראים לך ל"היכנס לפרופורציות". 

מה שמגוחך זה שאין להם לא ילדים וגם בסטנלינגרד הם לא היו, אבל מספרים לך מה לעשות ומה אתה אמור להרגיש לגבי המצב. 

בכלל, אם אין לכם ילדים קטנים, בבקשה אל תעבירו ביקורת על הורים שנאלצים להיות איתם יותר מחודש בבית 24/7. גם אני וגם אשתי עובדים מהבית, ובת ה-3 שלנו לא עושה את זה לפשוט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, vladclar כתב:

אם יגיעו ל 2000 חולים מאומתים חדשים כל יום ( כולל חולים קל, לא כמו בשוודיה - שרק סופרים את אלה שמגיעים לבית חולים ), ויחזיקו את המספר הזה קבוע, מערכת הבריאות עדיין לא תקרוס.

אתה לא רחוק מ2000 YOU KNOW.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי מסכנים נאלצים לחיות עם הילדים שלכם 24/7. מה אני אגיד לכם הגיע הזמן לחשוב מחדש על המושג "Family Planning" 

לפני 24 דקות, Transporter כתב:

אחרי שירדת ל 300 חולים

תחזור ל 600-700-800

מה אז ?

שוב סגר?

אז למה פתחנו אותו ?

מה שיהיה בישראל וכנראה בכל העולם עד שיהיה חיסון אי שם בשנת 2021-2022 זה סגר - פתיחה - סגר - פתיחה ככה כמו ברז בשביל למנוע מכיור סתום לעלות על גדותיו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שלא רחוקים מ 2000 חדשים ביום. אני גם יודע שיהיה קשה מאוד לא לאבד שליטה כאשר ישחררו אנשים לעבוד. גם מקבלי ההחלטות מודעים לזה, במיוחד במשרד הבריאות.
אבל עדיין לא רואים את התוצאות של הסגר האחרון, הן יגיעו רק עוד שבוע - 10 ימים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים הם לא עצמם, הם עצמם לפעמים נמצאים בסיר לחץ (הורים בבית, לפעמים הורה או שניים בחל"ת או מובטלים), לא יכולים לצאת כרגיל, לא יכולים לפגוש חברים ולשחק בחוץ.

זה כמובן בא לידי ביטוי בתסכול של הילדים ויוצא כמובן בבית, כי הם לא במקום אחר שהם יכולים להוציא את התסכול שם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שוב הוא גם אמר שהוירוס לא ייצא מווהאן

יש כאן מעל ל-100 מתים כבר והסיבה היחידה שזה לא מאות או אלפים זה בדיוק בגלל הסגר, אותו סגר שהוא מטיף להוריד.

אז שוב, הוא צודק, אבל הוא צודק בשורה התחתונה של המספר מהסיבה הפשוטה שלא הקשיבו לו, נקודה.

לא משנה איך תסובב את זה, הוא כמו התיכוניסט שבפוקס יצא לו 4 וכל הדרך לא נכונה.

כי להתמודד עם 10 אלף שצריכים הנשמה כשיש לך 2000 מכונות הנשמה, אפשר לעשות בשתי דרכים:

1. תוך שבועיים להגיע ל-10 אלף שצריכים הנשמה, 2000 מכונות תפוסות ע"י ה-2000 הראשונים, השאר מתים

2. תוך חצי שנה להגיע, כשכל הזמן יש לך 500 מכונות הנשמה פנויות למקרה של הדבקה המונית (רזרבה)

בראשון יש לך מיידית 8 אלף מתים + אחוז מסוים מהמונשמים שלא ייצא מזה.

בשני יש לך אחוז מסוים מהמונשמים שלא ייצא מזה.

כל עוד האחוז הוא לא 100, והוא לא 100, הדרך השנייה תמיד תהיה אופטימלית.

בראשון, סיימת את המחלה תוך חודשיים עם נזק של 60 מיליארד שקל למשק.

בשני, סיימת את המחלה אחרי שישה חודשים עם נזק של 180 מיליארד שקל למשק.

שילמת על כל נפטר 15 מיליון שח. שלא נדבר על זה שהסיכוי לרדת ממכונת הנשמה עומד על בין 20-30% בכל מקרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vladclar כתב:

אני יודע שלא רחוקים מ 2000 חדשים ביום. אני גם יודע שיהיה קשה מאוד לא לאבד שליטה כאשר ישחררו אנשים לעבוד. גם מקבלי ההחלטות מודעים לזה, במיוחד במשרד הבריאות.

אני דווקא חושב שהאוכלוסיה תהיה זהירה כך או כך במקומות ציבוריים, אבל לא תהיה זהירה כשזה קשור לחברים ומשפחה.

יש איזו חשיבה מטופשת שאם מישהו חולה קורונה אתה תראה את זה עליו, או שהוא חלילה 'מצורע', ואז אנשים מסתכלים על חבר שלהם שלא ראו חודש ומחבקים אותו כי 'מה אחי הוא חבר שלי, אין מצב שהוא נדבק!!!'...

ואז יהיו הדבקות קטנות, ולא עצומות כמו שיכולות להיות בתחנות רכבות אולמות קולנוע וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, garicho כתב:

בכלל, אם אין לכם ילדים קטנים, בבקשה אל תעבירו ביקורת על הורים שנאלצים להיות איתם יותר מחודש בבית 24/7. גם אני וגם אשתי עובדים מהבית, ובת ה-3 שלנו לא עושה את זה לפשוט...

יש לי 6 ילדים  - הקטנה בת 3 הגדול בן 17, ודווקא החודש הזה עשה לכולם טוב.  

הקטנה (בת ה-3)  שולטת מדהים במחשב עם הצג מגע, נכנסת לתוכניות זום שונות וצועקת - "יש לי שיעור", "המורה שלי" ,

שפוט מדהים איזה קפיצה היא עשתה בחודש הזה. 

הגדולים מתכוננים לבגרויות. 

והשאר מצליחים לשמור על שיגרה מסויימת. 

אולי אם כל הזמן חושבים שזה אומר להיגמר עוד מעט אז זה יותר קשה , אבל ברגע שמפנימים שזה הולך להיות ככה הרבה זמן,

אז מתארגנים בהתאם וזה יותר קל. 

לגבי חזרה לשיגרה, עכשיו מתחילים את הכסת"ח האמיתי , אף אחד לא ירצה לקחת אחריות על שיחרור המשק,

למי שעוקב פה אז המצב די ברור .. צריך להתחיל לשחרר כאשר הסף הוא עומס על בתי החולים.

2000 מכונות הנשמה - זה מה שיש אז צריכים לעבוד על האיזור הזה.

למרות שזה אומר 100 מתים ביום.. לי זה ברור כנראה גם להם והם מפחדים פחד מוות לשחרר.. 

אחרת לא ברור לי למה הם מצפים לירידה לעשרות חולים חדשים ביום (עד 100)?  עשרות חולים חדשים ביום זה לרדת ל-50 אנשים מונשמים

ו 2-5 מתים ביום. 

image.png.926263fc227f8b4f04881f13498c0398.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם חיים בסיר לחץ ותסכול. למרות זאת צריך לקחת דברים בפרופורציה בני אדם חיו במציאות הרבה יותר קשה למשך פרק זמן הרבה יותר ארוך. בגלל זה אני אומר בני אדם היום הרבה יותר חלשים בתור יחידים ובתור חברה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...