Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

הקורונה בגדול עברה את מה שהרבה מאוד וירוסים עוברים, אבולוציה והתייעלות-

במקום להיות קטלני יותר ולהרוס לעצמה את דרכי ההדבקה, הפכה לסופר מדבקת אבל "עוד מחלה" מהבחינה הזו, די בדומה לשפעת (וקשה מאוד להבדיל ביניהם על סמך סימפטומים למעט עניין אובדן חוש הטעם והריח)

אני מוכן להתערב שחלק גדול מהמחלה בה הרבה מאיתנו חלו החורף וטענו שזו שפעת זו בעצם קורונה שהבדיקות כבר לא תופסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי גם במי שחלה כבר 5 פעמים.

העניין הוא שאין קשר בין חומרת התסמינים בכל סיבוב - יש שאצלם דווקא בתקופת האומיקרון היתה מחלה יותר קשה.

כמובן ששום דבר לא מדעי, סתם שיחות עם חולים שבאים מסיבות אחרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר לכוחי ועכשיו כנראה מתחיל תהליך השיקום.

זה לא שהמצב קודם לכן היה wow אבל עדיין מרגיש שהרבה יכולות ירדו.

משמיעה, טעם וריח, כאבי ראש ובעיות ראייה.

אשמח לקבל המלצות, טיפולים, תרופות, טיפים או כל דבר אחר שיכול לעזור לשפר את תהליך השיקום? 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רק בתחילת הדרך. בעצם, רק כעת יוצא מהבידוד (רשמית).

"קורונה ארוכה" מאובחנת אחרי 3 חודשי תסמינים. אם אתה מחוסן הסיכוי ללקות בה מצטמצם. אבל תסמינים שמתמשכים כמה ימים אחרי קורונה, ובעצם אחרי כל זיהום נגיפי, הם תופעה נפוצה. מוכרת גם לפני הקורונה.

אישית חליתי בקורונה בקיץ שעבר, חזרתי לעבודה לאחר שבוע, אבל הייתי חוזר הביתה גמור ונופל לשינה. זה נמשך עוד שבוע-שבועיים עד שהתאוששתי וחזרתי לפעילות מלאה, למשל להליכה.

בכל מקרה, אל תזניח בעיות כמו הפרעות השמיעה והראיה. אולי יש משהו שכדאי לבדוק, בלי או עם קשר לקורונה.

לגבי טיפולים - בעיה. אין אפילו הגדרה מוסכמת לתסמונת של הקורונה הממושכת, בוודאי שלא טיפולים מוכחים. תתחיל בפניה לרופא המשפחה (וליועצים רלוונטיים, כגון א.א

ג. ועיניים) וגם הצטייד בסבלנות. במיוחד בפסח ובשבוע - שבועיים שאחריו, שבהם השירות הרפואי יהיה עמוס במטופלים שתורם נדחה עקב החג.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי כדאי להתאזר בסבלנות.

עבר רק שבוע (אם אני לא טועה). גם מוירוס עם יח"ץ פחות טוב מקורנה לוקח זמן לחזור לתפקוד מלא.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי long covid מאובחן רק אחרי 3 חודשי תסמינים, ואילו אפילו התאוששות "שגרתית" ממחלה נגיפית עשויה לארוך מספר שבועות.

התסמינים לא ספיפיים והאבחנה עשויה להיות טריקי.

למתעניינים, חפשו long covid ו-ME/CFS. רק הקפידו לבחור מקורות אמיניםים (מוסדות מחקר ורפואה מוכרים), כי בתחום הקורונה אינסוף שמועות וקונספירציות. והביאו בחשבון, גם טובי הרופאים המומחים מתקשים באבחנת התסמונת ובטיפול בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היי ספריאל,

ההורים שלי (במחצית השניה של ה70) חלו במחלה דמויית שפעת \ קורונה (אבי חטף דלקת ריאות ואימי נדבקה ממנו)

משום מה אף רופא לא חשב לבדוק אותם לקורונה כשזה היה רלבנטי, במהלך המחלה אימי התחילה לסבול מסימפטומים לא ברורים - איבוד שיווי משקל, קושי בהליכה, אפילו אושפזה בבי"ח עם חשד לאירוע - אך בדיקות סיטי וסיטי בניגודיות גבוהה לא מצאו סיבה לסימפטומים האלה, למעט השערה שהסיבה היא נוירולוגית. כרגע היא לאט לאט חוזרת לעצמה אבל עדיין מאוד בהליכה (היו הולכים 3 קילומטר ביום, עכשיו בקושי מצליחה להתנייד בבית...)

האם לדעתך אלה יכולים להיות סימפטומים של שאריות של קורונה? האם יש דרך לבדוק את זה בדיעבד? (בדיקת נוגדנים? הם מחוסנים 3 פעמים, האם רלבנטי?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, זו ממש לא המומחיות שלי. אפשרי? כנראה, וגם אחרי מחלות נגיפיות אחרות.

לגבי בדיקת נוגדנים - מאפשרת הבחנה בין חיסון לבין זיהום, כי אחרי זיהום יש סוגי נוגדנים שאין רק מחיסון. אבל זו לא בדיקת שגרה שאפשר לבצע בלי סיבה מיוחדת, וגם תוצאה חיובית לא בהכרח תצביע על תסמינים שנובעים מהקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

אני חוזר לכוחי ועכשיו כנראה מתחיל תהליך השיקום.

זה לא שהמצב קודם לכן היה wow אבל עדיין מרגיש שהרבה יכולות ירדו.

משמיעה, טעם וריח, כאבי ראש ובעיות ראייה.

אשמח לקבל המלצות, טיפולים, תרופות, טיפים או כל דבר אחר שיכול לעזור לשפר את תהליך השיקום? 

אולם כל הקורנה, הייתי חולה רק פעם אחת, וגם זה עבר יחסית קל.

אבל כפי שאמרו, הגוף יוצא קצת מאיזון, עבר עליו משהוא. כנראה שמערכת החיסון גם נחלשה קצת, והרבה דברים שבשוטף היו עוברים עכשיו מוגברים.

אני לא רופא, לא בעל שום אסמכה שקשורה לבריאות הגוף והנפש. רק עם הבנה מהניסיון שלי על מה עוזר לגוף ולנפש.

תמיד שעוברת עלי תקופה שכזאת, ואני מזה שהגוף חלש, אני משתדל כמה שיותר לעבור לדיאטה שלא מעודדת תהליכים דלקתיים בגוף, מוריד סוכר,אוכל מעובד, מוריד מוצרי חלב, לוקח כורכומין שהוא אנטי דלקטי חזק(כמובן תדבר עם הרופא שלך בכל קשר לתוספים).

עושה הליכות בטבע, נחשף לשמש קצת כל יום.

יוגה, 

מתיחות, לעזור לגוף,לשמור על טונוס של שרירים.

עריכה אחרונה על ידי לירון .ה.
  • אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם התסמונות האלה היא, למשל, שכל מאמץ גורם התשה, לעתים מיידית ולעתים דחויה בכמה שעות או יום.

"תסמונת העייפות הכרונית" מוכרת די הרבה שנים, אני לא מכיר פתרונות. אבל, כאמור, זה לא התחום שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאפים, לא היפיפ. 

כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אלו.

ומקשרים לונג קוביד עם התסמונת הזאת?

הקורונה מעוררת התפרצות שלה?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תסמונת מאוד לא ברורה. בין השאר היא מקושרת לכל מיני נגיפים. הקורונה המתמשכת דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...