Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה טובה!

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהקשר לנק' שצוינה כאן מספר פעמים ביחס לפוקוס החדשה שהמזגן שלה מקרר את הרכב ממש מהר, ובהמשך לבדיקה של השפעת הצבעים על החום ברכב, 

אולי השוואה בין מספר רכבים (כמובן באותו גודל) במי מהם המזגן מקרר את הרכב הכי מהר לאחר עמידה בשמש של שעה-שעתיים בשיא החום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה של מערכת TPMS בין אם מדובר בסנסור פיזי או מערכת שמבוססת על ABS.
מעניין לבחון את הרגישות של המערכות ולבדוק באיזה ערך של ירידת הלחץ (ב PSI) הנהג מקבל חיווי בפעם הראשונה
  על מחסור בלחץ אוויר ומה המשמעות מבחינת מרחקי הבלימה וצריכת הדלק עד לאותה הנקודה.

בדיקה של חיישני חניה למינהם:
ביצוע של חניה במקביל, בין שני רכבים, ע"י אותו הנהג והרכב, בשינוי הפרמטרים הבאים:
 - ללא חיישנים בכלל. אפשר לכסות את המצלמה והחיישנים בעזרת סרט בידוד.
 - רק עם חיישני קירבה וללא מצלמה
 - רק עם מצלמה וללא חיישני קירבה
 - חיישנים מקוריים מול חיישנים שהותקנו בזיל הזול בארץ.
 ההשוואה תתבצע באמצעות השוואה של הזמן הדרוש לבצע את החניה והדיוק המתקבל בסיום החניה - ניתן למדידה בסנטימטרים.

ישנם גם המון בדיקות שאפשר לבצע עם מערכות keyless:
  - החלפה בין נהגים, ללא כיבוי הרכב  כאשר רק לאחד מהנהגים המפתח מצוי בכיס.
  - החלפה בין נהגים, ללא כיבוי הרכב  כאשר לשני הנהגים יש מפתח בכיס (שימוש במפתח נוסף שמגיע בד"כ עם הרכב).
  - בדיקת טווח ורגישות.     ניתן לנסות למקם את המפתח על הגג, בתא המטען ומתחת לרכב.

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הדרך הכי מהירה לקרר את הרכב אחרי חניה בשמש?

עמידה במקום עם חלונות פתוחים ומזגן?נסיעה עם חלונות פתוחים ומזגן?רק להפעיל מיזוג?

איזה חלונות לפתוח? 

אפשר לבחון הכל על רכב אחד,ולא צריך יותר מידי ציוד.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

אולי משהו שחברי הפורום יוכלו לתרום לו. למשל - השפעת צבע הרכב על התחממותו - לבקש מחברי פורום למדוד טמפרטורות ברכבם בשעות מסויימות וליצור מאגר נתונים . צשהו בסגנון קמ"ל, אבל עם איזה אקסל לסיכום והשוואה נוחים.

זה קצת בעייתי בהתחשב בעובדה שכל אחד חונה במקום אחר ונמצא במקום אחר בארץ.

אין דין באר שבע כדין ירושלים, ואין דין חניה מתחת לכיפת השמיים כדין חניה שיש בה צל חלקי על הרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מוסיף לרכב יותר כח סוס: מדבקת No Fear או סמלון GTI?
רק הנחה לחיילים

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה מדויק מחשב הרכב מבחינת צריכת דלק ממוצעת? פשוט מאוד לבדיקה, אפשר לבצע עם יותר מרכב אחד כדי לראות האם יש הבדלים בין יצרנים/מודלים שונים.
2. האם תא המטען של האצבק באמת עדיף משל סדאן? פתח ההטענה כמובן לא בר השוואה, אבל אולי בכל זאת יותר נוח בסך הכולל עם סדאן? (מבחינת כמות וגודל הדברים שניתן להכניס)
3. אמנם לא משהו ספציפי, אבל יכול להיות מעניין מאוד: בדיקת כל מיני האקים קטנים לרכב שמתרוצצים באינטרנט כאילו הם הפתרון לאפוקליפסה מינימום. קל לבדיקה, לביצוע, ורובם לא דורשים השקעה כספית בכלל.

4. משהו שאולי רלוונטי עבור אוכלוסיה יחסית קטנה, אבל מה ההבדל ברעש בדציבלים בתא הנוסעים עם "מסיטי רוח/גשם" על החלונות לעומת בלי (כמות הרעש ברכב שלי בנסיעה בינעירונית זה לא צחוק והייתי שמח לדעת אם להוריד את הדברים האלה או לא).

עריכה אחרונה על ידי klaaax
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Night Driver כתב:

כל הזמן עולות שאלות לגבי לחץ אויר בצמיגים חמים/קרים.

מעניין מה ההבדל האמיתי בין צמיג קר לחם ובין רמת הגולן לים המלח.

יכול להגיע להבדל של 5 psi +/-

יש לי תצוגה של לחץ צמיגים 

לפני 2 שעות, Potato כתב:

מה הדרך הכי מהירה לקרר את הרכב אחרי חניה בשמש?

עמידה במקום עם חלונות פתוחים ומזגן?נסיעה עם חלונות פתוחים ומזגן?רק להפעיל מיזוג?

איזה חלונות לפתוח? 

אפשר לבחון הכל על רכב אחד,ולא צריך יותר מידי ציוד.

כך תדרך הכי מהירה. 

לפתוח חלון/דלת בצד אחד, ללכת לצד שני ולבצע עם הדלת פתיחה וסגירה כמה פעמים. דוחף את כל, האוויר החם החוצה בשנייה. 

ומה שהכי בטוח נגד חום, לשים תמגן שמש הזה בשמשה ולפתוח קצת חלון (למי שיש גג אז את הגג) 

נכנס לאוטו כאילו עמד בצל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, Tal Brodkin כתב:

כך תדרך הכי מהירה. 

לפתוח חלון/דלת בצד אחד, ללכת לצד שני ולבצע עם הדלת פתיחה וסגירה כמה פעמים. דוחף את כל, האוויר החם החוצה בשנייה. 

התהליך מגדיל את השחיקה של צירי הדלתות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ההבדל בעוצמת התאורה בכביש חשוך בלילה, בין: 

• נורת הלוגן עם רפלקטור 
  • נורת הלוגן עם עדשה 
  • קסנון 
  • לד 
  • מטריקס לד
  • לייזר 
  • טורבו לד/קסנון אפטר מרקט.

2. ההבדל בנראות הרכב ביום:

• ללא אורות
  • עם אורות מעבר הלוגן עם רפלקטור 
  • אורות מעבר הלוגן עם עדשה
  • DRL הלוגן
  • DRL לד

את הבדיקה השניה כדאי לבצע בשני זמנים: באמצע היום עם שמש ישירה, ובשעת בין הערביים כשהשמש מאחורי הרכבים.

ולהסבר:

1. האם כדאי לרכוש רכב עם לד/קסנון על פני הלוגן, וברכבים יקרים יותר, מטריקס לד על פני לד רגיל.

2. א. האם יש עניין להדליק אורות ביום קיצי שטוף שמש. ב. ברכבים בעלי תאורת DRL ייעודית, האם כדאי או לא להדליק ביום תאורת מעבר , שמכבה את ה-DRL.  (לי התשובות ברורות :) )

עריכה אחרונה על ידי TDI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הדלק. לא מים, לא אוקטן, אלא מזהמים ונלווים שיש בנוסף לבנזין סולר.

אין לי מושג איך לבדוק את זה בצורה מדעית.

אבל "בשביל הספורט", בטיפול הבא אני צריך להחליף פילטר דלק. אני מתכנן לשמור את הישן ולפתוח אותו, ולגלות מה הולך שם.

מקווה שזה יצא לפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג אם זו שאלה טובה, אבל מסקרן אותי, המנוע החדש של מאזדה, SkyActive-X,  איך הוא ייחשב מבחינת מנוע? אני סה"כ יודע שהוא שילוב של בנזין עם דיזל, אבל מה שמעניין אותי, מה ישימו עליו ב"סוג מנוע"? בנזין או דיזל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...