Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה טובה!

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש לפני כמה דקות נתקלתי בשרשור של "למה צריך גג פנורמי" וכמובן שעלה הנושא של "זה הופך את הרכב לחם (ל-חם. לא המאפה) יותר" ועלתה גם הנקודה של "רכב כהה". מטבע הדברים, אני, ציניקן שכמוני, מיד חשבתי "איזה שטויות! רגע... אולי זה לא שטויות? למה אף אחד לא בדק את זה?! מישהו צריך לבדוק את זה..." ואז הבנתי שהמישהו הזה אמור להיות אני, כי זאת העבודה שלי...

ומפה אני פונה אליכם עם השאלה - מה הייתם רוצים שנבדוק? היות ואנחנו עכשיו בתקופה לא מאוד עמוסה, ואלה גם תכנים שיכולים לשמש אתכם בהמשך כדי לנצח בוויכוחים באינטרנט (נניח "גג פנורמי לא הופך את האוטו לחם יותר! הא, הנה ההוכחה!), חשבתי להפנות אליכם את השאלה הזו ולהרכיב איזו רשימת "שאלות טובות" כאלה שנוכל לבדוק במרוצת החודשים/שנים הבאים/ות. 

דברים כמו "מה באמת ההבדל בין תנוחת ישיבה גבוהה לנמוכה מבחינת שדה ראיה" או "כמה משפיע סאנרוף על הטמפרטורה באוטו" כמו גם תתי שאלות כמו למשל במקרה של הסאנרוף "כמה זמן יותר צריך כדי לקרר רכב עם סאנרוף לעומת אחד בלי ו/או מה ההבדל בין עצמת המאוורר של המזגן במצב אוטומטי כדי לשמור על טמפטורה קבועה".

הכללים הם כאלה:

1. זה צריך להיות משהו שאפשר לעשות בלי להוציא כסף. אין לנו כסף להוציא, אז שאלות כמו "מה ההבדלים במרחקי הבלימה בין צמיגים סופר ספורטיביים לצמיגי 4 ב-600" כנראה לא יזכו למענה. 

2. זה צריך להיות משהו שאפשר לבדוק במסגרת יום בדיקות אחד. למשל על "איך משפיעה איכות שמן המנוע על אורך חיי המנוע" אני כנראה לא אוכל לענות.

3. זו צריכה להיות שאלה שקל יחסית לבודד. או במילים אחרות - זו צריכה להיות שאלה שהתשובה עליה לא יכולה להיות "תלוי". למשל "מה יותר חסכוני - טורבו בנזין או אטמוספרי" זו שאלה רחבה מדי שלא נוכל לענות עליה. 

4. אני אשמח מאוד שלא סתם תעלו את השאלה, אלא גם תשתפו אותי במתודולוגיית הבדיקה שאתם רואים בעיני רוחכם. 

הגולשים שישאלו את השאלות הטובות שנבחר, יוזמנו להצטרף אלינו לבדיקה כדי שיוכלו גם להשפיע על הליך הבדיקה וגם - כמובן - כדי שיקבלו את התשובות הכי טובות לשאלות שלהם. 

• אהבתי 3
  • מעניין 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי משהו שחברי הפורום יוכלו לתרום לו. למשל - השפעת צבע הרכב על התחממותו - לבקש מחברי פורום למדוד טמפרטורות ברכבם בשעות מסויימות וליצור מאגר נתונים . צשהו בסגנון קמ"ל, אבל עם איזה אקסל לסיכום והשוואה נוחים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד סקרן אותי כמה זמן ברציפות עורך מגזין רכב יכול לנסוע בקיץ בלי מזגן ועם חלונות סגורים. 

• אהבתי 2
  • מצחיק 20
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שהשוואת טמפ' בין שני רכבים לא זהים, למעט ההבדל אותו רוצים לבחון, הופכת את ההשוואה ללא רלוונטית. אלא אם התוצאה תהיה הפרש גדול במיוחד.

הבדלים של 1-1.5 מעלות יכולות להיות תוצאה של הבדלים בין מכשירי המדידה.

כמובן שהמדידות ההשוואתיות צריכות להעשות באותו הזמן.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

אולי משהו שחברי הפורום יוכלו לתרום לו. למשל - השפעת צבע הרכב על התחממותו - לבקש מחברי פורום למדוד טמפרטורות ברכבם בשעות מסויימות וליצור מאגר נתונים . צשהו בסגנון קמ"ל, אבל עם איזה אקסל לסיכום והשוואה נוחים.

את השפעת הצבע על הטמפרטורה אנחנו יכולים לעשות עם רכבים חדשים שנבקש מיבואן כזה או אחר, בדיוק כמו עם השפעת סאנרוף על הטמפרטורה. 

זו גם הייתה הכוונה ב"ללא הוצאות", גישה ליבואנים ורכבים יש לנו, אנחנו פשוט לא יכולים כרגע להרשות לעצמנו להוציא כסף על דברים נוספים שישמשו רק לבדיקה הזו. 

לפני 16 דקות, ניקו פ. כתב:

תמיד סקרן אותי כמה זמן ברציפות עורך מגזין רכב יכול לנסוע בקיץ בלי מזגן ועם חלונות סגורים. 

אני לא יודע בקיץ, אבל בינואר, מסתבר, המספר הזה הוא 152 ק"מ :D 

לפני 3 דקות, אורי מ. כתב:

לא לשכוח שהשוואת טמפ' בין שני רכבים לא זהים, למעט ההבדל אותו רוצים לבחון, הופכת את ההשוואה ללא רלוונטית. אלא אם התוצאה תהיה הפרש גדול במיוחד.

הבדלים של 1-1.5 מעלות יכולות להיות תוצאה של הבדלים בין מכשירי המדידה.

כמובן שהמדידות ההשוואתיות צריכות להעשות באותו הזמן.

בוודאי, אני אמנם חאפר, אבל לא עד כדי כך :lol: 

התכנון הוא לבקש מיבואן שני רכבים זהים (עם/בלי סנארוף או בצבעים שונים), להעמיד את שניהם באותה נקודה, לבדוק טמפרטורה באותה שעה בצהריים, ולאחר מכן למדוד כמה זמן לוקח לטמפרטורה לרדת ל-X מעלות שהוחלט מראש אחרי הפעלת מזגן על קירור מרבי.

• מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שתמיד סיקרן אותי:
מה הטמפרטורה של האבזם של חגורת הבטיחות אחרי שהרכב עומד יום שלם בשמש ישירה?
לא יודע.

אבל אם כבר, אז להשוות ולהכריע מה יותר חם: טמפ' האבזם שעמד בשמש ביחס לטמפ' פרוסת העגבניה עם גבינה מותכת שיצאה הרגע מהטוסט החם ונחתה על השפתיים.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולשים שישאלו את השאלות הטובות שנבחר, יוזמנו להצטרף אלינו לבדיקה כדי שיוכלו גם להשפיע על הליך הבדיקה וגם - כמובן - כדי שיקבלו את התשובות הכי טובות לשאלות שלהם. 

עד כמה אפשרי לנכה לשכור רכב ליום מסלול וכמה כיף יהיה לו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן עם תמונות לשאלה הנצחית "כמה כיסאות" אפשר להכניס מאחורה. הקטגוריות הם כמובן רק 2 כיסאות או גם 3.

אפשר להלביש את זה על כל מבחן אחר (למשל של טמפ').

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחרות חוקית בנס הרים.

רכבים בתקציב/קטגוריה מסוים נוסעים בנס הרים (כולו/מקטע) במהירות חוקית.

מי יגיע ראשון?

בודק תאוצה והתנהגות בנסיעה חוקית.

• רעיון טוב! 1

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שתבדקו עד כמה הבדל בלחץ אויר בצמיג באמת משפיע על נוחות הנסיעה ועד כמה זה משפיע על צריכת דלק.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הזמן עולות שאלות לגבי לחץ אויר בצמיגים חמים/קרים.

מעניין מה ההבדל האמיתי בין צמיג קר לחם ובין רמת הגולן לים המלח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...