Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגל התפנצ'ר (ונאלצתי להחליפו לגמרי) בגלל בור בכביש - האם יש עילה לדרוש מהעירייה?

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נסעתי ברמת השרון, באזור השדות מי שמכיר, בכביש אספלט דו סטרי. בצד ימין של הכביש יש המון בורות ביוב (שממש עומדים איפה שהגלגלים הימניים).

כשיש רכב חולף בנתיב הנגדי מאוד בעייתי לסטות שמאלה מהבורות (אחרת ממש יוצאים לנתיב הנגדי).

לפני מספר ימים נסעתי שם (במהירות המותרת ולא משהו חריג), נפלתי עם הרכב לתוך בור. היה "בוום" חזק יותר מסתם כביש לא ישר, אבל כ100 מטר אחרי שמתי לב שיש לי 0 אוויר בגלגל (הוא התרוקן כולו).

החלפתי גלגל, הגעתי לפנצ'ריה ואמרו לי שהוא נפגע מהצד ולכן יש צורך להחליף את הגלגל כולו. 550 שקל הלכו בבת אחת (רכב חדש, נסעתי עליו 13K ק"מ).

מספר אנשים אמרו לי שיש לי עילה לדרוש משהו מהעירייה (או מגוף אחר?) בטענה שהכביש לקוי. אשמח לדעת אם יש לזה תקדימים / סעיפים מסוימים בחוק שאני יכול להתבסס עליהם / כל פרט שיכול לעזור לי (אולי אפילו מכתב לדוגמה?)

אשמח לעצתכם המקצועית

תודה רבה

20200803_155027.jpg

עריכה אחרונה על ידי Dennis.Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מי אחראי לכביש ותפנה אליו: או עירי האו מועצה מקומית או נתיבי ישראל או אחרים.

מנסיון עבר עם מ"מ גני תקווה קבלתי משהו כמו 80% מהצמיג שהוחךף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני הבנתי זו העירייה. ניסחתי מכתב שמתאר את מה שקרה, אבל אני תוהה איך לנסח את הבקשה עצמה לתשלום. אשמח לעצתך

זה כרגע פסקת הדרישה:

ציטוט

מבדיקה שערכתי באינטרנט, מצאתי כי האחריות על תקינות הכביש (ובפרט, הכביש בו נסעתי) מונחת על כתפיה של עיריית רמת השרון, וכי עליה לשאת בהוצאות הנגרמות כתוצאה מליקויים בכביש.

לכן, אבקש מכם את הדברים הבאים:

1.       תיקון הליקויים בכביש – זהו כביש שנוסעות בו אלפי מכוניות מידי יום. כפי שתיארתי, על מנת להימנע מנפילה לבור, יש סכנה ממשית לתאונת דרכים. תיקון הליקויים בכביש יפחית משמעותית את הסיכון לכך.

2.       החזר התשלום על הגלגל – אני מבקש מעיריית רמת השרון לשאת בהוצאה שנדרשתי לשלם על הגלגל החדש בסך 550 ש"ח.

את התשלום ניתן להעביר בהמחאה או לחילופין באמצעות הפקדה בנקאית ל.... (פרטי חשבון בנק).

מודה לכם על שיתוף הפעולה וההתחשבות, ומקווה שלא נצטרך להגיע להליכים משפטיים.

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, אביG כתב:

נראה לי בסדר. 

צרפת לתביעה את צילום המקום ואת צילום הנזק, נכון?

תודה רבה על העזרה!

יש לי את צילום הגלגל (שצירפתי למעלה), סימון ב google maps של הכביש בו נסעתי, ואת החשבונית.

את הבור לא צילמתי (כי זה כביש שיש בו הרבה בורות, ואני לא יודע באיזה מהם בדיוק זה קרה) וגם כי אין שם ממש איפה לעצור (אין שוליים).

זה הכרחי? כי אם כן אצלם את זה בראשון ורק אחרי זה אשלח.

אם אני לא יודע מה הבור הספציפי - לצלם כמה מהם? או את ההכי גדול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתפשר אל פחות מהסכום המלא

הרשויות נוקטות בשיטת מצליח ומציעות רק חלק מהנזק בהתחלה.

כן צלם את אחד הבורות שלדעתך אחראי להיגרמות הנזק

בתחילת המכתב בצד שמאל מודגש עם קו מתחת תרשום מ.ל.ב = מבלי לפגוע בזכויות . מונח המשמש בידי עורכי דין , מצביע לקורא , זה שכותב לא פראייר התייעץ עם עו"ד .

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאתה מבקש החלפת צמיג, ולא גלגל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.8.2020 בשעה 16:30, m3x7r3m3 כתב:

שים לב שאתה מבקש החלפת צמיג, ולא גלגל

בתאריך 8.8.2020 בשעה 13:07, ישה כתב:

אל תתפשר אל פחות מהסכום המלא

הרשויות נוקטות בשיטת מצליח ומציעות רק חלק מהנזק בהתחלה.

כן צלם את אחד הבורות שלדעתך אחראי להיגרמות הנזק

בתחילת המכתב בצד שמאל מודגש עם קו מתחת תרשום מ.ל.ב = מבלי לפגוע בזכויות . מונח המשמש בידי עורכי דין , מצביע לקורא , זה שכותב לא פראייר התייעץ עם עו"ד .

בתאריך 7.8.2020 בשעה 13:28, אביG כתב:

את הקרוב ביותר למקום שאתה יכול לזכור או להעריך למקום האירוע, על פי מיטה שפיטתך

תודה רבה על העזרה לכולכם!

הבהרתי שמדובר על "צמיג" ולא "גלגל", הוספתי "מבלי לפגוע בזכויות", וצילמתי את הבור המדובר (או לפחות אותו אחד שאני מעריך שגרם לזה).

שלחתי את המכתב כ PDF במייל למחלקת פניות הציבור של העירייה.

אעדכן בהתפתחויות.

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

@ישה @m3x7r3m3  @אביG

שלום,

לאחר כחודש של המתנה לתשובה ממחלקת התביעות של עיריית רמת השרון, זוהי תגובתם:

ציטוט

1. בתאריך 11.8.2020 הועבר למחלקתנו פנייתך בגין דיווח על נזק שלטענתך נגרם לצמיג רכבך שמספרו  .... לדבריך בשל "בורות ביוב עמוקים" המצויים ברחוב השרף ברמת השרון.

2. על סמך נתונים שנמסרו לנו על ידך, התבצעה בדיקה מול המחלקות הרלוונטיות ברשות.

3. מהבדיקה עולה כי אין במקום מפגע או כשל המצריך תיקון או טיפול.

4. אשר על כך אנו דוחים את פנייתך לקבל פיצוי מטעם העירייה.

אין בדברים אלה ו/או במה שלא אמור בו כדי להוות הסכמה או הכרה בטענות העולות ממכתבך, לרבות במישור עצם התרחשות האירוע, נסיבותיו או נזקיך, ואין בהם כדי למצות טענותינו.

אשמח לעצתכם מה לעשות בנוגע לזה. האם יש דרך לערער, לשלוח מכתב נוסף (ואם כן מה לכתוב בו / למי להפנות אותו?) או האם השלב הבא זה רק בית משפט..

תודה רבה וסופ"ש נעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכינים כתב תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות

שולחים אותו לעיריה  ונותנים להם זמן של 10 ימי עסקים לשלם לכם את הנזק.

ישלמו סבבה, לא ישלמו אתה מגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ומציין בה בין היתר את העובדה ששלחת לעיריה את כתב התביעה בתקווה שיתעשתו וישלמו וכשזה לא קרה אין לך ברירה אלא להגיש תביעה זו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות אני עו"ד העוסק בתחום הנזיקין והביטוח

בעיקרון יש לך עילת תביעה נגד הגוף הממונה על הכביש בו נמצא הבור.

בבית המשפט (גם אם זה תביעות קטנות) תצטרך להוכיח שאכן הנזק לצמיג שלך נגרם בשל הבור עליו נסעת.

לכן אתה צריך אישור/ חוות דעת של מי שהחליף לך את הצמיג שהצמיג הקודם ניזוק בגלל נסיעה בבור.

תוודא שאתה מצביע על בור ספציפי (אם יש כמה "בורות" ואתה לא יודע איזה זו בעיה) ותוודא שהבור המדובר אכן הוא בור משמעותי ולא הפרש של כמה סנטימטרים בודדים בגובה הכביש - הפרש גבהים כזה לא נחשב למפגע בעיני בית המשפט.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, ישה כתב:

מכינים כתב תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות

שולחים אותו לעיריה  ונותנים להם זמן של 10 ימי עסקים לשלם לכם את הנזק.

ישלמו סבבה, לא ישלמו אתה מגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ומציין בה בין היתר את העובדה ששלחת לעיריה את כתב התביעה בתקווה שיתעשתו וישלמו וכשזה לא קרה אין לך ברירה אלא להגיש תביעה זו

תודה רבה על העזרה. לעצרי (או שמחתי?) לא עשיתי את זה מעולם, אז אשמח אם תוכל להסביר קצת יותר בבקשה.

כתב התביעה - מחיפוש באינטרנט מצאתי את הדוגמה הזו: https://www.toledano.co.il/דוגמא-לכתב-תביעה-בתביעות-קטנות/examples/ 

האם זו הכוונה?

1. להכין מסמך כזה (שמכיל בערך את אותם פרטים שכתבתי להם במכתב הראשון)

2. לשלוח לעירייה מכתב "התראה לפני נקיטה באמצעים משפטיים" עם צירוף של המסמך הנ"ל?

אם יש איזשהי דוגמה שאוכל להסתכל עליה אשמח לראות.

לפני 23 דקות, KOOKE כתב:

גילוי נאות אני עו"ד העוסק בתחום הנזיקין והביטוח

בעיקרון יש לך עילת תביעה נגד הגוף הממונה על הכביש בו נמצא הבור.

בבית המשפט (גם אם זה תביעות קטנות) תצטרך להוכיח שאכן הנזק לצמיג שלך נגרם בשל הבור עליו נסעת.

לכן אתה צריך אישור/ חוות דעת של מי שהחליף לך את הצמיג שהצמיג הקודם ניזוק בגלל נסיעה בבור.

תוודא שאתה מצביע על בור ספציפי (אם יש כמה "בורות" ואתה לא יודע איזה זו בעיה) ותוודא שהבור המדובר אכן הוא בור משמעותי ולא הפרש של כמה סנטימטרים בודדים בגובה הכביש - הפרש גבהים כזה לא נחשב למפגע בעיני בית המשפט.

בהצלחה

תודה רבה על העזרה. אתייחס לנקודותיך -

1. לגבי חוות דעת - זה קרה לפני חודש, הכי טוב שאוכל לעשות זה להגיע לפנצ'רייה ולבקש מהם איזשהי חוות דעת. אני לא יודע אם הם יעשו את זה, אבל באותו זמן במקום (כשהחלפתי צמיג) הם אמרו שזה בוודאות מבור.

2. לגבי הבור הספציפי - זה כביש שיש בו המון בורות, ויש בו שניים-שלוש ממש משמעותיים. אני מצרף תמונה של אחד מהם שהצלחתי לצלם (אין שם איפה לעצור, וזה היה מסובך גם ככה). אם מתבוננים בתמונה רואים כי הוא די מחוספס בצדדים, ונפילה לא טובה לתוכו עם הגלגל עלולה לגרום לקרע - בדיוק מה שקרה לי.

שאלה נוספת,

אם כבר זה מגיע לכדי כתב תביעה ובית משפט, האם סכום התביעה הוא רק הוצאת הצמיג שהיא 550 ש"ח, או שאני צריך להוסיף הוצאות נוספות?

תודה רבה על העזרה! =\

20200810_153316.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב התביעה שמצאת הוא מתאים

לשנות רק לעובדות שאצלך 

שולח מכתב לעיריה עם טיוטת כתב התביעה כמובן שבו עוד לא יהיה הקטע של הסירוב שלהם לשלם.

נוסח פשוט

מצ"ב טיוטת כתב התביעה 

ניתנת לכם ההזמנות לשלמו בתוך X ימי עסקים.

במידה ולא ישולם הנזק אאלץ להגיש את תביעתי.

בקשר לסכום התביעה אתה כולל בה את הנזק הישיר סכום האגרה ששילמת ואם נגרמו לך נזקים עקיפים נוספים וכן עוגמת נפש בסכום של 300-500 ש"ח

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

יש צורך ללכת לפנצ'רייה ולבקש מהם איזשהו דף שיוכל להגיד שהנזק נעשה בגלל הבור?

לא בטוח שהם יעשו את זה בכלל.. כמה זה קריטי? (לשליחת המכתב)

אכתוב עכשיו כתב תביעה + מכתב התראה לעירייה ואעלה כאן לקבלת חוות דעת.

אם יש לך איזשהי דוגמה למכתב הזה לעירייה אשמח להתבסס עליו

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...