Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכשיר OBD II מומלץ למכוניות צרפתיות?

DesertFox
שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכשיר OBD II מומלץ למכוניות צרפתיות? פיג'ו 407 במקרה שלי. ראיתי שהמליצו המון על הBLUEDRIVER BLUETOOTH אך מסתבר אחרי שחקרתי שהוא לא מותאם או לפחות לא מספק מידע נחוץ מספיק למכוניות צרפתיות.

אני מחפש מכשיר שיתן לי את מירב המידע, ושיהיה BLUETOOTH שמתחבר עם הסמארטפון בבקשה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לך 2 כיוונים:

1. לקנות אחד פשוט מבוסס ELM327 - יש המון סינים זולים.

2. לקנות אחד יותר אמין - כמו Kiwi3:

https://www.plxdevices.com/Kiwi-3-OBD-Car-to-Smartphone-Connection-p/897346002832.htm

ממליץ בחום על הKiwi3.

הוא עובד עם כל האפליקציות הגדולות בשוק ויש לו מהירות דגימה גבוהה מאוד.

יש לי כזה שמשמש אותי גם לOBD2 גנרי , גם לאפליקציות יעודיות לפורד/מאזדה (Forscan שמכיר את כל הPIDים הפרטיים של המיאטה טורבו שלי) וגם לימי מסלול (harrys laptimer).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Liviur כתב:

יש לך 2 כיוונים:

1. לקנות אחד פשוט מבוסס ELM327 - יש המון סינים זולים.

2. לקנות אחד יותר אמין - כמו Kiwi3:

https://www.plxdevices.com/Kiwi-3-OBD-Car-to-Smartphone-Connection-p/897346002832.htm

ממליץ בחום על הKiwi3.

הוא עובד עם כל האפליקציות הגדולות בשוק ויש לו מהירות דגימה גבוהה מאוד.

יש לי כזה שמשמש אותי גם לOBD2 גנרי , גם לאפליקציות יעודיות לפורד/מאזדה (Forscan שמכיר את כל הPIDים הפרטיים של המיאטה טורבו שלי) וגם לימי מסלול (harrys laptimer).

הKIWI הזה נראה טוב ואני באמת מחפש משהו איכותי, השאלה היא האם הוא קורא טוב צרפתיות שלא כמו הBLUEDRIVER ? (שנחשב הכי טוב על פי דעת רבים). 

עריכה אחרונה על ידי DesertFox
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בבלודרייבר זה שהוא נעול לאפליקציה שלו שכתובה לשוק האמריקאי (ולכן ״אין תמיכה״ טובה בצרפתיות - כי אין את הPIDs המורחבים ליצרנים שלא מוכרים בארה״ב (או אפילו לכאלו - לפעמים התמיכה היא רק לדגמים אמריקאים).

לKIWI אין את הבעיה הזו כי הוא תומכך בהמון אפליקציות צד שלישי כמו torque לאנדרואיד או obd fusion לiOS ולבהמון אפליקציות שהם ליצרנים ספציפים.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

הבעיה בבלודרייבר זה שהוא נעול לאפליקציה שלו שכתובה לשוק האמריקאי (ולכן ״אין תמיכה״ טובה בצרפתיות - כי אין את הPIDs המורחבים ליצרנים שלא מוכרים בארה״ב (או אפילו לכאלו - לפעמים התמיכה היא רק לדגמים אמריקאים).

לKIWI אין את הבעיה הזו כי הוא תומכך בהמון אפליקציות צד שלישי כמו torque לאנדרואיד או obd fusion לiOS ולבהמון אפליקציות שהם ליצרנים ספציפים.

אוקי. עדיף את גרסא 3 או 4? או שלא ממש משנה. אני תמיד בעד לקנות את הכי חדש.. השאלה אם זה שווה את ההבדל במחיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי את ה3 אחרי שה4 יצא.

תקרא על ההבדלים ביניהם באתר שלהם.

ה4 נותן אקסטרה פיצ׳רים שאני לא משתמש בהם אז וויתרתי.

מבחינת ביצועים הם זהים. אבל צריך לשים את ה4 בSmartphone mode כדי לקרא ממנו.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב מכשיר OBD, לפיז'ו הכי מומלץ לקנות את החיקוי הסיני של מתאם אבחון מקורי שמתחבר למחשב נייד. 

המכשיר הזה נותן כמעט את כל מה שנותן מחשב אבחון מקורי.

חפש ברשת Lexia/PP 2000. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חיקוי סיני של כלי אבחון המקורי, משהו מאוד נפוץ שיש להרבה בעלי פיז'ו. עולה כ 200 ש"ח ב Ebay/Aliexpress. 

מדובר בקופסא עם כבל, צד אחד של הכבל מתחבר לשקע OBD, צד שני למחשב נייד דרך USB. מגיע עם תוכנה פרוצה שצריך להתקין על המחשב, להתקין את זה עדיף על Win 7 32BIT או אפילו XP.

מגיע עם וידאו שמפרט את כל שלבי ההתקנה.

נותן את רוב היכולות של מחשב אבחון המקורי. 

היה לי כזה גירסה ישניה, כל פעם אני חושב לזמין אחד אחר אבל לא התארגנתי. 

סרטון שמראה במה מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-407 אכן תספיק הגרסה הנפוצה 7.83.

לבעלי רכבים חדשים יותר (3008 דור שני, לדוגמא) זה לא יכול לתת מענה וצריך גרסה מתקדמת יותר

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

זה חיקוי סיני של כלי אבחון המקורי, משהו מאוד נפוץ שיש להרבה בעלי פיז'ו. עולה כ 200 ש"ח ב Ebay/Aliexpress. 

מדובר בקופסא עם כבל, צד אחד של הכבל מתחבר לשקע OBD, צד שני למחשב נייד דרך USB. מגיע עם תוכנה פרוצה שצריך להתקין על המחשב, להתקין את זה עדיף על Win 7 32BIT או אפילו XP.

מגיע עם וידאו שמפרט את כל שלבי ההתקנה.

נותן את רוב היכולות של מחשב אבחון המקורי. 

היה לי כזה גירסה ישניה, כל פעם אני חושב לזמין אחד אחר אבל לא התארגנתי. 

סרטון שמראה במה מדובר.

עם כל הכבוד, נראה לי משהו דיי מעפן ואני מחפש משהו יותר מודרני עם חיבור בלוטות' כמו שאחד הראשונים הציע פה Kiwi. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעפן הזה נותן יכולות ששום דבר אחר לא ייתן ברכב הזה, הוא הכי קרוב לרמת סורק יצרן. 

זה שהממשקים נראים ענתיקות, נכון. אבל זו תוכנת דיאגנוסטיה, לא משחק מחשב. 

מתאמים כמו Kiwi הם אחלה אבל הם לא יאפשרו לקרוא תקלות גיר, תקלות כריות אוויר, תקלות ABS, לא יאפשרו לשנות הגדרות, לא יאפשרו תכנות, לא יאפשרו להפעיל מכלולים לבדיקה, לא יאפשרו המון פונקציות שיש ב"מעפן". 

יאפשרו רק לקרוא תקלות מנוע, לקרוא נתונים של חיישני מנוע, לאפס תקלות מנוע ותקלות שקשורות לזיהום אוויר ואולי עוד כמה מערכות וזהו. 

אם אתה רוצה כזה, תקנה מתאם ELM 327, רק אל תבחר את הכחול הקטן מפלסטיק שקוף, הם ממש גרועים. ותתקין תוכנת Torque Pro בנייד. 

זה עובד עם Bluetooth במכשירי אנדרואיד ונותן לך יכולת סריקה בסיסית של חלק מהתקלות במחיר 5$.

אפליקציה יותר רצינית דומה ל Forscan שעובדת עם פיז'ו אני לא מכיר. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ואפליקציה מומלצת (וספציפית !) לרכבי PSA היא FAP -

https://www.amazon.com/FAP-Citroen-Peugeot-ELM327-OBD2/dp/B01LJUI2TA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה: אתה מחפש מכשיר שמתחבר עם בלוטות׳ אבל קח בחשבון שרוב (כל מה שאני מכיר אהל אולי פספסתי כמה אז אני לא יוצא בהצהרה גורפת שכל המכשירים) לא מתחברים עם בלוטות׳ לios אלא רק לאנדרואיד. מי שיש לו אייפון נאלץ להתחבר על wifii, הבעיה היא שברגע שאתה מתחבר עלwifii אתה למעשה מתנתק מהאינטרנט. אז שים לב שאם יש לך אייפון אולי שווה לך להשקיע בשעון obd ולא בחיבור לטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, DesertFox כתב:

עם כל הכבוד, נראה לי משהו דיי מעפן ואני מחפש משהו יותר מודרני עם חיבור בלוטות' כמו שאחד הראשונים הציע פה Kiwi. 

אל תזלזל בזה - זה הכלי דיאגנוסטיקה הרשמי של פיזו ובזמנו עלה לדעתי עשרות אלפי שקלים.

בגירסאות הרשמיות הוא נותן הכל כולל למפות מחדש את המחשב.

that said לדעתי זה רחוק ממה שאתה צריך.

לפני 3 שעות, Buki כתב:

מתאמים כמו Kiwi הם אחלה אבל הם לא יאפשרו לקרוא תקלות גיר, תקלות כריות אוויר, תקלות ABS, לא יאפשרו לשנות הגדרות, לא יאפשרו תכנות, לא יאפשרו להפעיל מכלולים לבדיקה, לא יאפשרו המון פונקציות שיש ב"מעפן". 

זה כבר לא מדויק לעומת זאת - אם תסתכל בסקשן של היצרנים לדוגמא בOBD Fusion לדוגמא - אתה יכול לקרא (ולכתוב) המון דברים עם הדונגלים האלו.

האם הייתי עושה את זה בכתיבה על דונגל אלחוטי? לא. אבל הבחור לא פותח עסק דיאגנוסטיקה.

זה נכון שזה לדוגמא לא ברמה של forscan מבינת עומק - אבל זה בהחלט נגיד 80 אחוז שם.

למשתמש קצה - אלא אם יש צרכים מאוד מסוימים זה מעל ומעבר.

לפני 14 דקות, Roycohen1979 כתב:

נקודה חשובה: אתה מחפש מכשיר שמתחבר עם בלוטות׳ אבל קח בחשבון שרוב (כל מה שאני מכיר אהל אולי פספסתי כמה אז אני לא יוצא בהצהרה גורפת שכל המכשירים) לא מתחברים עם בלוטות׳ לios אלא רק לאנדרואיד. מי שיש לו אייפון נאלץ להתחבר על wifii, הבעיה היא שברגע שאתה מתחבר עלwifii אתה למעשה מתנתק מהאינטרנט. אז שים לב שאם יש לך אייפון אולי שווה לך להשקיע בשעון obd ולא בחיבור לטלפון.

הkiwi משדר הכל בקצב מהיר על BTLE.

אני לא סתם ממליץ עליו.

כמו כן - זו מגבלה שהיתה קיימת בעיקר לפני כמה שנים / בדונגלים זולים וכבר לא ממש נכונה להרבה מאוד דונגלים - פשוט הרוב היותר זולים מאבדים מהירות דגימה.

בסקשן של harrys laptimer לדוגמא לios הוא סוקר כמה אופציות לכאלו - https://www.gps-laptimer.de/compatibility/ios ומסביר לגבי כל דגם יתרונות , חסרונות ואיך הוא מתחבר.

(ואני יודע בוודאות שזה המצב כי אני משתמש בו במסלול ומשתמש בwifi כדי לתפעל את הgopro)

שעוני OBD כמכוונים לרכב אגב מאוד מוגבלים במכוניות ישנות יותר. זה קצת מורכב. והם קוראים רק pidים דיפולטיבים ברוב המקרים.

שלא לדבר על סריקת תקלות או דברים מתקדמים יותר.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...