Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצללת הרכב ע"י ציפוי מדבקה - שאלה משפטית

היו זמני בומבה
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני יודע שנושא נטחן דק אבל חיפוש כבר מאוד מסובך, יש אשכולות עם עשרות עמודים שצריך לדוג פרטי מידע אז ברשותכם אשאל כאן את השאלה כדי לקבל את התשובה במרוכז.

הצורך שלי הוא אחד - הורדת הטמפרטורה ברכב. לצורך זה הכי נכון הוא מדבקה שקופה (הרי אין לי עניין בהשחרה).

עכשיו מבחינת בטיחות יש את הנושא של אי ניפוץ החלון. אממה, רוב האנרגיה נכנסת מהשמשה הקדמית. אז חשבתי, למה לא לצפות רק את השמשה הקדמית, ככה גם מבחינת יעילות (פראטו, עקרון 20-80) בצעד אחד אני מוריד הכי הרבה כמות קרינה, וגם אני לא פוגע בבטיחות כי השמשה הקדמית גם ככה לא מתוכננת להתנפץ בזמן תאונה. אז אני מעוניין להביא אם המסקנה שלי כאן נכונה.

עוד ענין קטן שלא מצאתי אליו התייחסות הוא מה בעניין הביטוח? יכול להיות שביטוח יתנער מהכיסוי במקרה של ציפוי חלונות ותאונה? (הייתי שמח להתייחסות גם לציפוי חלונות צד רגילים, וגם למקרה בו מצפים את השמשה הקדמית, שגם ככה לא אמורה להתנפץ, ככה שלפי ההיגיון שלי גם אחרי תאונה אין איך לדעת שיש ציפוי כי השמשה תתנהג כמצופה - פשוט ככה או ככה לא תתפנץ)

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הנה משהו שלא חשבתי עליו.. איך אני יכול לברר שהציפוי עומד בדרישות האלה?

המקום פשוט קורא לזה ננו (יש גם שם של החברה שאני לא זוכר, זה לא 3M או חניתה), וזה עולה אלף לשמשה הקדמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל משמעות לביטוח. הביטוח, כשמו, לא לוקח בחשבון אשמה. גם אם עברת באדום אתה מכוסה.

מאידך, הביטוח שמשות (במקרה של ניפוץ השמשה) או המקיף(תאונה) לא יממן לך ציפוי מחדש, אלא רק את השמשה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם למשל אני שם צמיגים לא במידה הנכונה, הביטוח יכול להתנער מכיסוי כי זה משהו שיפסול אותי מטסט, לא ?

וציפוי חלונות (שלא מאחורה) זה משהו שפוסל מטסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה רע בסוכך איכותי?

יכול להעיד שאצלי ברכב, סוכך בשמשה הקידמית מוריד בצורה מאוד מאוד מורגשת את הטמפ' בתוך הרכב.

מעבר לזה, יש לי השחרה בחלונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההיגיון שלי בלבד ציפוי יהיה יותר יעיל. וזו מסיבה אחת - הוא מונע מהקרינה להכנס פנימה מלכתחילה. סוכך פועל אחרת - הקרינה נכנסת, פוגעת בסוכך, ואמורה להשתקף החוצה בחזרה, לפחות בחלקה.

אצלי סוכך קדמי לא מוריד בצורה מורגשת את הטמפרטורה. כשהאוטו חונה בשמש עדיין חם מאוד למשך כמה דקות (כשאני בבאר שבע הכמה דקות האלו נסבלות. אבל בתל אביב, כמה דקות בחום = מקלחת זיעה). ההבדל היחידי שהוא עושה (וזה משמעותי) זה שאתה לא מקבל כוויה מלגעת בהגה.

יתרון נוסף הוא הורדת טמפרטורה בזמן הנסיעה עצמה.

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי ציפוי קדמי שקוף עם מסנן UV (זה היה מזמן, לפני 7 שנים). אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי ברכב.

אני זוכר שלפני כן, בזמן נהיגה למשל עם מכנסיים קצרים הייתי מרגיש את הרגליים נשרפות בשמש. עם הציפוי יש הבדל משמעותי ברמת הקרינה שנכנסת לאוטו ובהתאם לכך - בטמפרטורה של פנים הרכב.

@היו זמני בומבה אם אתה מבאר-שבע, גש לדורון מ SUN-DOR. הוא עשה לי אחלה עבודה. המדבקה עצמה שקופה לגמרי ולא מכהה את החלון. זה גם לא בולט בטסט. מחזיק אצלי יופי כבר 7 שנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...