Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום מובילי דעה עם יונדאי i10

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@ceyal 3500 סל״ד זה גבוה במיוחד? לא יודע איך הרעש של המנוע וברור לי שיותר נחמד 2000 אבל גם 3500 זה אמור להיות בסדר בסכ״ה בהנחה שהמנוע אמין. ברור שאזור המחייה של הרכב עירוני אבל אפשר גם לבצע נסיעות כאלה אם צריך.

אחלה סקירה חוץ מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 27.3.2020 בשעה 15:30, Ozb כתב:

להבנתי זה רק חלק מהעניין, כי לקונצרן יש תיבות נוספות שיכלו לתת מענה לנושא הזיהום. 

אפילו התיבה הרציפה שהוצגה בסלטוס בשילוב מנוע אטמוספרי, היתה עדיפה. 

לדעתי מדובר בחיסכון בעלויות יצור. 

למה לשרוף כסף ולהשקיע בתיבה כזאת לשוק מינורי של רכבי מיני עם תיבה אוטומטית? כמה רכבי מיני עם תיבה אוטומטית אתה חושב נמכרים בשוק האירופאי?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מניח שעלויות ייצור של תיבה רובוטית חד מצמדית נמוכים משל רציפה. מניח שאתה צודק.  

לגבי גודל השוק, אז המספרים בהם נמכרה i10 באירופה די יפים, למרות שלא מצאתי פילוח לפי סוג תיבה. 

בכל מקרה, דעתי לא שונה משלך בעניין החסכון של היצרן (על חשבון הצרכן). 

הטענה שלי (כתבתי; בלה בלה בלה תיבה רובותית ...) , זה שאני כצרכן רוצה לראות רכבים שלא רק אפופים פלסטיקים צורניים, אלא גם יחידות הנעה תואמות לייעודן (ולתקופתן). 

לדעתי (בלבד), תיבה רובוטית חד מצמדית, בגלל אופי הפעולה שלה דווקא בהילוכים הנמוכים (הלא חלק ולא מגיב בהתאם לפתיחת המצערת) בשילוב דרדור בעליה, פחות מתאימה לרכב שהוא עירוני בהגדרתו. 

הקוריאנים בדר״כ קשובים לביקורת, ובמבחנים באירופה ממה שהתרשמתי, לא חסכו. 

נחכה מספר שנים למתיחת פנים ונראה. 

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת אחרת: כבעלים לשעבר של I10 מודל 2015 ששירתה אותי נאמנה ובאמינות רציתי מאוד להתאהב בזו החדשה. היא אכן נראית נהדר גם בפנים וגם מבחוץ ( למעט פנסי הלד המצועצעים שתקועים על הגריל ) . אבל וכאן האבל הגדול , אי אפשר לסלוח להתנהגות הגיר-מנוע! התחושה במעבר בין ראשון לשני ובין שני לשלישי היא כאילו יד נעלמה בולמת את הרכב ומונעת ממנו להאיץ באופן ליניארי. לא נעים ודי מלחיץ בהתחלה. בהמשך סתם הופך ללא נעים ובהחלט ל"דיל ברייקר" עבורי ואני מניח שגם עבור אחרים. חבל שכך. הרכב בגרסתו הבכירה עולה כ 83 k וזה לא מעט. בתוספת קטנה ניתן לקבל רכבים מוצלחים יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היד הנעלמה שם בכוונה, המטרה היתה לנתק את הכוח בזמן החלפת ההילוך ולמנוע טלטלה לנוסעים. 
האם המצב היה בלתי נסבל מבחינתך גם בהאצה מתונה? כמה זמן ערכה נסיעת המבחן ובאיזה תוואי? 

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, mcshmupi כתב:

היד הנעלמה שם בכוונה, המטרה היתה לנתק את הכוח בזמן החלפת ההילוך ולמנוע טלטלה לנוסעים. 
האם המצב היה בלתי נסבל מבחינתך גם בהאצה מתונה? כמה זמן ערכה נסיעת המבחן ובאיזה תוואי? 

הנסיעה נמשכה כ רבע שעה במישור/תנועה עירונית וקטע קצר של בין עירוני. אני נהג רגוע ולא מחפש ריגושים ב I10 . כחובב מכוניות קטנות , הייתי שמח לגיר אוטומטי פלנטרי 5 הילוכים... בנוסף אחת החוזקות של היונדאי הקודמת היתה האמינות שלה. קשה לדעת מה תהיה רמת האמינות של הגיר החדש ובכל מקרה כמו כל גיר רובוטי אני מניח שפחות אמין מ"אוטומט רגיל" . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היד הנעלמת ותחושת הבלימה, היא הבעיה בתיבות רובוטיות חד מצמדיות והסיבה שאנשים לא אוהבים אותם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל501 כתב:

הנסיעה נמשכה כ רבע שעה במישור/תנועה עירונית וקטע קצר של בין עירוני. אני נהג רגוע ולא מחפש ריגושים ב I10 . כחובב מכוניות קטנות , הייתי שמח לגיר אוטומטי פלנטרי 5 הילוכים... בנוסף אחת החוזקות של היונדאי הקודמת היתה האמינות שלה. קשה לדעת מה תהיה רמת האמינות של הגיר החדש ובכל מקרה כמו כל גיר רובוטי אני מניח שפחות אמין מ"אוטומט רגיל" . 

אני בטוח שגם יונדאי היו שמחים לגיר פלנטרי 5 הילוכים, אבל תקנות הזיהום מכתיבות פתרונות אחרים. 

לגבי אמינות - למה שגיר רובוטי יהיה פחות אמין מפלנטרי? נכון שהוא דורש יותר תחזוקה - החלפות קלאץ' בהתאם לאופי הנהיגה ואופי הנהג, אבל זה עניין שאמור להיות זול יחסית, וגם במצב הכי חמור שאני יכול לחשוב עליו, עם כמות הכוח שיש למנוע והפעולות שננקטו שם כדי למנוע מצב של חצי קלאץ', קשה לי מאוד להאמין שהיא תצטרך החלפת קלאץ' בתדירות גבוהה יותר מ-100-150 אלף ק"מ לפחות. זה אמנם יותר תחזוקה (לכל מיליון ק"מ) ביחס ל-150-200-250 אלף ק"מ שתוכל לשרוד תיבה פלנטרית לפני שיפוץ, אבל גם יהיה הרבה יותר זול, כי שיפוץ של תיבה פלנטרית יעלה 5000-6000 שקל בקלות. 

בכל מקרה.... כך או כך, קשה לי מאוד להאמין (אלא אם כן תתגלה איזו תקלה, מה שלא באמת קשור להיותה של התיבה רובוטית) שהבעלים הראשון והשני או אפילו השלישי יצטרכו להתעסק עם אמינות או תחזוקת התיבה. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל אתם בכוח מנסים לשכנע אותנו שגיר רובוטי של יונדאי הוא טוב בדיוק כמו גיר פלנטרי.

וזאת מבלי שהרכב עם הגיר הנל בכלל יצא למכירה ולא הוכיח את האמינות שלו.

מעבר לכך, יונדאי לא המציאו את הגלגל והגיר שלהם בעייתי בדיוק כמו של שאר היצרנים, אז במקום להעמיד את היצרן על מקומו אתם מנסים למזער את הבעיות של הגיר.

"גם אם יש תקלות אז הבעלים הראשון לא יחווה אותם על בשרו".. (ציטוט גס)

במשפט הזה אגב, אפשר להרוג מותג שלם.

ראו רנו וסיטרואן שלא מוכרים מאחר ושוק יד 2 מת כבר שנים. למרות שהרכבים אמינים.

שוב אחלה ביקורת אבל בבקשה אל תעליב את האינטליגנציה של הקוראים.

עריכה אחרונה על ידי David17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, David17 כתב:

פבל אתם בכוח מנסים לשכנע אותנו שגיר רובוטי של יונדאי הוא טוב בדיוק כמו גיר פלנטרי.

מעבר לכך, יונדאי לא המציאו את הגלגל והגיר שלהם בעייתי בדיוק כמו של שאר היצרנים, אז במקום להעמיד את היצרן על מקומו אתם מנסים למזער את הבעיות של הגיר.

אישית אני שוקל להיכנס להרפתקה עם גיר רובוטי , אבל של VAG , כלומר ה DSG המוכר והידוע... מדוע? ראשית משום שכאשר הוא תקין חווית הנהיגה של שילוב DSG+TSI היא נהדרת. שנית , כאשר הוא תקול נצבר מספיק ידע וניסיון באבחון ותיקון המ"ע . השאלה שאני שואל את עצמי היא האם אני מוכן להוציא את הסכום הזה פעם ב X זמן, על מנת להנות בשאר הזמן. 

בגיר הספציפי של הI10 חווית הנהיגה מסורסת לצערי ! ( אולי יתקינו שם כפול מצמדים? יש להם כזה על המדף ) .

תודה ובריאות לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....

איך הגעת למסקנה הזו? 

אני קראתי וגם רשמתי לא מעט ביקורת על התנהגות הגיר הזה. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה. אנחנו לא מנסים לשכנע אף אחד לשום דבר. להיפך, כל הרעיון של הימים/אירועים האלה הוא להביא כמה אנשים שיחוו דעה כנה ואמיתית ויבואו לספר. אני לא חושב שהייתה אפילו הודעה אחת בה לא התייחסו וביקרו את פעולת הגיר. ויחד עם זאת, אל לנו לקפוץ למסקנות על אמינות וכו', כי בבסיסו לגיר רובוטי אין שום פגם אינהרנטי שאמור לגרום לו להיות לא אמין. כל מה שאני מנסה להגיד זה שבמכלול הדברים שהרכב ויחידת ההנעה נותנים - איבודי כוח, צריכת דלק, והתנהגות הגיר, החלק האחרון לא כזה נורא ועצם זה שקוראים לו "רובוטי", לדעתי לא צריך להוות עילה יחידה ומוחלטת לפסילה של הרכב.

לא אמרתי שאם יהיו תקלות אז הבעלים לא יחווה אותן, זה משפט חסר היגיון - ברור שאם יהיו תקלות, מי שיהיה הבעלים באותו רגע יחווה אותן. אמרתי שאני לא רואה סיבה מובנית שהגיר יתקלקל, ואם הוא לא יתקלקל, אין סיבה שהבעלים הראשון, השני או השלישי יצטרכו להתעסק עם תחזוקת הגיר. אפילו ציינתי בסוגריים - אלא אם כן תתגלה תקלה.  

לסיום, בוא, אם הייתי רוצה להעליב את האינטליגנציה של הקוראים שלי, הייתי הולך לכתוב במקום אחר, ולא במקום שמתרכז כולו סביב פידבק מקהילת הגולשים. לא חסרים מקומות בהם אתה שולח את הטקסט שלך אל האינטרנט והוא נשאר שם לנצח בלי שאף אחד יערער עליו. 

לפני כשעה, יובל501 כתב:

אישית אני שוקל להיכנס להרפתקה עם גיר רובוטי , אבל של VAG , כלומר ה DSG המוכר והידוע... מדוע? ראשית משום שכאשר הוא תקין חווית הנהיגה של שילוב DSG+TSI היא נהדרת. שנית , כאשר הוא תקול נצבר מספיק ידע וניסיון באבחון ותיקון המ"ע . השאלה שאני שואל את עצמי היא האם אני מוכן להוציא את הסכום הזה פעם ב X זמן, על מנת להנות בשאר הזמן. 

בגיר הספציפי של הI10 חווית הנהיגה מסורסת לצערי ! ( אולי יתקינו שם כפול מצמדים? יש להם כזה על המדף ) .

תודה ובריאות לכולם.

אין סיכוי שיונדאי יתקינו תיבה כפולת-מצמדים ב-i10. זו תיבה יקרה משמעותית מחד-מצמדית. עדיף כבר ללכת על גיר רציף או פלנטרי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי שם, נהגתי (ואפילו נסעתי בכוונה בתוך פקק - למרות ש-waze הזהיר אותי...)

אדלג על מה שכבר כתבו חבריי ואגש ישר לשורש העניין.

ה-i10 איננה מכונית למי שמחפש רכב טמפרמנטי עם ביצועים - היא רכב עבור מי שרוצה לנסוע מנקודה א' לב' בנוחות יחסית,  ולחסוך בדלק.

בנסיעה רגועה לא מרגישים שמדובר בגיר רובוטי,  לעומת זאת מי שילחץ על דוושת המאיץ בחוזקה - ירגיש גם ירגיש. 

לי נראה שרוב האנשים שירכשו את הרכב יסתדרו טוב מאד עם נסיעה רגועה. מי שלא - יש מספיק דגמים אחרים בשוק.

אישית אני חושב שמערכות הבטיחות "של גדולים" המגיעות עם הרכב הן נקודת זכות  ענקית לזכותו, אם זוג פנסיונר מחפש רכב מיני לתנועה עירונית - הרכב יתאים לו כמו כפפה ליד, גם בגלל הישיבה הגבוהה יחסית, ומפסק הרחב בו נפתחות הדלתות הקידמיות.

למודאגים לגבי התחזוקה של הגיר: המצמד זהה למצמד שיש בגירסה של ה-i10 עם הגיר הרגיל - כך שמחיר ההחלפה אם וכאשר יידרש יהיה שפוי.

כשאני לוקח רכב לנסיעת מבחן אני אוהב לבדוק את כל הכפתורים/הפיצ'רים שיש ברכב:

לא אהבתי את העובדה שהנוסע לא יכול לעזור לנהג לחבר את הסמארטפון ל-Android Auto המערכת פשוט מודיעה שהיא לא מבצעת צימוד כשהרכב בתנועה

(אני מבין את הבעיה הבטיחותית בכך שהנהג מבצע את הצימוד תוך כדי נסיעה, אבל אולי אפשר לבטל את זה אם יש נוסע במושב ליד הנהג?...)

עוד קוריוז נחמד היה כשלחצתי על כפתור ה-SOS שנמצא בין מגיני השמש ברכב - הייתי בטוח שמדובר בלחצן שמפעיל את ארבעת המאותתים - אבל הופתעתי כשמערכת חייגה למשטרה.

וענתה לי: "רוזי משטרה שלום" - בהזדמנות חגיגית זאת - סליחה רוזי.

לסיכום: מכוניות מיני אף פעם לא היו "כוס התה"  שלי (המכונית הקטנה ביותר שהחזקתי אי פעם היתה טויוטה קורולה), זה לא שאני הולך לרכוש אחת מחר או אפילו בשנה הבאה, אבל כשיבוא מישהו להתייעץ יהיו לי נתונים לתת לו מ"יד ראשונה".

• אהבתי 4

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, zvit כתב:

לא אהבתי את העובדה שהנוסע לא יכול לעזור לנהג לחבר את הסמארטפון ל-Android Auto המערכת פשוט מודיעה שהיא לא מבצעת צימוד כשהרכב בתנועה

(אני מבין את הבעיה הבטיחותית בכך שהנהג מבצע את הצימוד תוך כדי נסיעה, אבל אולי אפשר לבטל את זה אם יש נוסע במושב ליד הנהג?...)

כמה שאני מתעב את הפיצ'ר הזה...

אבל האשמה כאן על גוגל. הוא דורש עצירה מלאה (ולפעמים אפילו הרמה של בלם היד) בכל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...