Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

UNIDEN R1-הגלאי המוביל בשוק?

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יוסי החביב צודק ואכן אף דגם של Uniden לא יעזור נגד ממל"ז? האם יש משהו שעוזר נגד ממל"ז? 

בנוסף לכך, מדוע אנשים רוכשים את R3 ו-R7 במקום R1, בהנחה ששלושתם עושים את עבודת זיהוי

הדבורה כמו שצריך? האם ה-GPS מצדיק את המחיר? 

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין בעיה לגלות ממל"ז, זו קרן לייזר לא כל כך בעייתית לתפיסה וגילוי.

הבעיה היא שהקרן הזו קיימת רק כשכבר לוזרים.

משמע נותרנו עם 3 מצבים (בהנחה שיש לך גלאי דלוק):

1. (רוב מוחלט של המקרים) - לזירה בודדת, כשאתה שומע את הצפצוף, השוטר כבר יודע מה המהירות שלך, לכל היותר איזה חצי שנייה לאחר מכן. הגלאי לא עזר לך.

2. מיעוט מקרים - השוטר לזר על רכב שלידך, והגלאי גילה, לא כזה משנה כי השוטר יתרכז ברכב הכי מהיר ולכן הלזירה על זה שלידך אומרת שהוא ככה"נ מהיר ממך. הגלאי לא עזר לך.

3. כמעט ולא קורה - השוטר לזר עליך, אבל לא היית בטווח המותר אלא טיפה מעבר, ולכן הלזירה הראשונה לא קבילה (השוטר יראה את הטווח על הממל"ז וינסה ללזור שוב) אבל התריעה בפניך, ואז אתה מאט לקראת הלזירה השנייה. כאן הגלאי עזר לך.

בנוסף לזה יש היום הרבה לייזרים מסביב, ככה שאתה יכול לקבל הרבה התראות שווא (גילה לייזר, לא ממל"ז)

עם דבורה זה סיפור אחר, כי היא משדרת כל הזמן (למעט מצב POP) ולכן הגלאי יקלוט את השידור כשאתה עדיין מחוץ לטווח המדידה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת! כיף להשכיל בנושא שחדש עבורי.

האמת שזה די מבאס שאין פתרון יותר טוב לממל"ז. קיבלתי דו"ח לפני מספר ימים ואני מחפש

פתרון זיהוי טוב עבור זה ולא נראה שיש משהו כזה.

מהו מצב POP של הדבורה? לפי השם, אני מניח שמדובר במצב שהיא במצב גילוי רק כאשר הרכב בטווח זיהוי ויזואלי? 

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגד הממל"ז יש רק וייז ואמצעים לא חוקיים אחרים.

מצב POP בדבורה עושה שידור קצר מאוד כדי לקבל אומדן מהירות, כלומר השוטר מבקש מהמערכת לבצע "דגימה" של השטח אם יש רכבים מהירים באיזור, בלי לשדר באופן רציף (סוג של Pulse).

היתרון הוא שאם הטווח מדידה החוקי של דבורה הוא קילומטר (ובפועל Uniden Rx למיניהם קולטים כבר מקילומטר וחצי לפעמים), אז השוטר נמנע מ"חשיפה" לא רצויה בפני גלאים, עד שהוא מבצע מדידה. החסרון הוא שזו לא מדידה קבילה, היא יכולה לשמש כדי לקבל אינדיקציה, אחר כך חייבים לבצע מדידה אמיתית.

מבצעית דבורה משמשת כלי לכבישים עם תנועה דלילה בגלל המגבלות, ומצב POP נועד לחשאיות בכביש עם תנועה ממש דלילה.

בכל מקרה היונידן יעזור מול דבורות, כי הם מספיק רגישים כדי לקלוט את ה-POP ואז הם יתריעו לפני שמתחילה המדידה האמיתית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שוב על ההסבר המפורט, השכלתי שוב.

משיעורי הבית שעשיתי על ידי קריאה של מספר לא מבוטל של עמודים בשרשור הנ"ל,

אני משער שה-R3 יהיה ה-Sweet Spot בין שלושת הדגמים. מה דעתך? 

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טוב בפיזיקה והתפשטות גלים וכאלה, פחות במוצרים הספציפיים.

מה בדיוק ההבדלים ביניהם?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, ההבדל העיקר בין ה-R1 ל-R3 הוא שה-R3 מציע GPS לטובת איתור מכמונות מהירות באמצעות מסד נתונים שניתן לעדכן,

וההבדל העיקרי בין ה-R3 ל-R7 הוא מרחק (Range), למרות ששניהם טובים מספיק, לפחות לפי החוק בישראל.

שאלה יותר טובה - מה אתה מרכיב אצלך ברכב? 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אני מרכיב וייז, רק וייז :D

אגב עכשיו נזכרתי שיש דרך חוקית מאוד להתמודד עם ממל"ז, לקנות רכב עם מערכת LIDAR, הלייזר של הממל"ז אינו מקודד, ולכן פסק בית המשפט (לא פסיקה מנחה, אבל עדיין שימושי מאוד) שאין לאכוף באמצעות ממל"ז כלפי רכבים עם מערכת לייזר ברכב, משמע LIDAR.

R1 ייתן לך מענה מול דבורה.

R3 ייתן לך מענה מול דבורה וא3 (אם אתה משתמש בוייז זה לא רלוונטי)

R7 ייתן לך כמו R3 אבל עם טווח גילוי גבוה יותר נגד דבורה (המגבלה בארץ קילומטר), מן הסתם מקלט רגיש יותר שקולט גם את השידור בעוצמה נמוכה יותר

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WAZE הוא הכלי החוקי הטוב ביותר נגד ממלז, בנוסף כדאי להכיר נקודות לזירה נפוצות באזור שלך ( לרוב אין גיוון) ובשילוב עם מבט קדימה אתה משפר משמעותית את הסיכויים שלך. בנוסף כדאי לנסוע מאחורי מישהו עם מהירות דומה לשלך, ככה הוא משמש פיתיון לממלז ועשוי להציל אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז עכשיו נסגרתי על R1  ונשאר להחליט איפה לקנות אותו. מה לגבי אמאזון? ראיתי חדש ב 800 ש"ח כולל משלוח. יעשו לי בעיות במכס? למישהו יש המלצה אחרת איפה לקנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי ההמלצה היא לרכוש דרך אמאזון. מלבד המחיר, בהנחה שיהיה עיכוב עד שתסדיר אישורים כאלו או אחרים, המיסים הנוספים (מעבר למה ששילמת לאמאזון) לא ייגבו ממך אלא מהם. 

ממליץ לך להסדיר את האישור של משרד התקשורת לפני הרכישה (בהנחה שזה אפשרי) או מיד לאחר שביצעת את ההזמנה. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yossi23 כתב:

אוקי אז עכשיו נסגרתי על R1  ונשאר להחליט איפה לקנות אותו. מה לגבי אמאזון? ראיתי חדש ב 800 ש"ח כולל משלוח. יעשו לי בעיות במכס? למישהו יש המלצה אחרת איפה לקנות?

אני שקלתי לא מזמן להזמין את ה- R3 מאמזון (שאגב במחיר ממש טוב כרגע), ניסיתי לברר האם אוכל לעדכן אותו לfirmware של ישראל אבל לא ממש הצלחתי לקבל תשובה. בכל אופן, ה-R3/R7 יתנו לך את ההגנה הכי מקיפה בגלל ה-GPS שיתריע מפני מצלמות א3, שהוייז אגב לא תמיד מעודכן לגבי כל המיקומים, וגם אם כן, אז הוא לפעמים פשוט לא מתריע (אלוהים יודע למה). לפי דעתי שווה את ה300-400 ש"ח תוספת במידה וזה אכן אפשרי לעדכן את המס"ד נתונים של הארץ.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, motek כתב:

אני שקלתי לא מזמן להזמין את ה- R3 מאמזון (שאגב במחיר ממש טוב כרגע), ניסיתי לברר האם אוכל לעדכן אותו לfirmware של ישראל אבל לא ממש הצלחתי לקבל תשובה. בכל אופן, ה-R3/R7 יתנו לך את ההגנה הכי מקיפה בגלל ה-GPS שיתריע מפני מצלמות א3, שהוייז אגב לא תמיד מעודכן לגבי כל המיקומים, וגם אם כן, אז הוא לפעמים פשוט לא מתריע (אלוהים יודע למה). לפי דעתי שווה את ה300-400 ש"ח תוספת במידה וזה אכן אפשרי לעדכן את המס"ד נתונים של הארץ.

חולק עליך. אני נוסע עם וויז (50,000 ק"מ בשנה בעשר שנים האחרונות) והוא מספק הגנה נהדרת בפני לייזר ומצלמות. שוטר לא מספיק לחנות את הניידת וכבר מסומן....לדעתי אין צורך בgps 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, motek כתב:

אני שקלתי לא מזמן להזמין את ה- R3 מאמזון (שאגב במחיר ממש טוב כרגע), ניסיתי לברר האם אוכל לעדכן אותו לfirmware של ישראל אבל לא ממש הצלחתי לקבל תשובה.

אם ה"יבואן" בארץ יודע לעשות את זה, אין סיבה שאנחנו לא נצליח. ברגע שאקנה את ה-R3, אני אתחיל להתעסק עם זה.

לפני 3 שעות, yossi23 כתב:

חולק עליך. אני נוסע עם וויז (50,000 ק"מ בשנה בעשר שנים האחרונות) והוא מספק הגנה נהדרת בפני לייזר ומצלמות. שוטר לא מספיק לחנות את הניידת וכבר מסומן....לדעתי אין צורך בgps 

אני עדיין חושב ש-300 ש"ח הבדל שווה את האקסטרה הגנה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...