Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אם המודל העסקי של השקעה בנדל"ן היה הכנסה משכירות אז הייתי אומר לך יופי, זה כמו כל עסק בעצם, מבצעים השקעה ומייצרים הכנסה. אבל המודל הוא לא זה אלא צפיה שהערך יעלה ואז זה לא שונה מהבורסה וכמו בבורסה, אפשר להרוויח, אפשר להפסיד ואפשר שביום אחד בהיר המניה תיפול בעשרות אחוזים. כאשר מדובר במוצר בסיסי כמו מגורים, זה רע מאוד למרבית האזרחים שהם, להזכיר, בעלי האדמה למעשה. 

המדינה היא האחראית העיקרית לעליית מחירי הדיור והיא גם זו שצריכה להיות אחראית להורדה שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון חלקית.

המון משקיעי נדלן בונים על עליית ערך הנכס.

המון משקיעי נדלן לא היו שמים את כספם בשביל 3% ברוטו לפני הוצאות/מימון/הפסדי שכירות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

בגלל זה דירה למגורים היא לא השקעה.

דירה למגורים היא בהחלט סוג של השקעה.

לפני 3 שעות, adi89 כתב:

מניה בבורסה היא לא קורת גג ואין בה מיטה שאפשר לישון בתוכה

המניות והנדלן הם לא בלתי קשורים.

מדברים פה על דאגה של המדינה לבעלי הדירות. אבל חלק מהאשמה בעליית מחירי הנדלן היא על הפד האמריקאי שדאג לנפח את הבורסה, ולכך שלאנשי הייטק ושאר משקיעים יהיה כסף זמין לרכוש דירות במחיר גבוה ולגרור אחריהם את כל השוק.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המדינה רואה בזה כהשקעה כי הערך של הדירה עולה עם הזמן, בגלל זה יש מס שבח במכירת הדירה.

לעומת זאת אם קנית אוטו מסריח ב3000 שקל, סידרת אותו ומכרת ב10,000, אין מס.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

עוד פעם הייטק… בדוק מה האחוז של הייטקיסיטים שמחזיקים שתי דירות ומעלה…

לא הרבה. אבל הם מייצרים את עיקר הבעיה לפחות באזור תל אביב ומרימים את כל השוק למעלה בגלל יכולת הקניה שלהם.

האשם הבלעדי במשבר הדיור זה המדינה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Potato כתב:

איך היא השקעה אם אני גר בה?

יש לה ערך? אתה יכול למכור? אתה יכול להשתמש בה כבטוחה כנגד הלוואה?

יכול להיות שדירה למגורים זו השקעה טובה או גרועה, כל אחד יסתכל על זה אחרת, אבל זו השקעה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, פינדר כתב:

דירה למגורים היא בהחלט סוג של השקעה.

המניות והנדלן הם לא בלתי קשורים.

מדברים פה על דאגה של המדינה לבעלי הדירות. אבל חלק מהאשמה בעליית מחירי הנדלן היא על הפד האמריקאי שדאג לנפח את הבורסה, ולכך שלאנשי הייטק ושאר משקיעים יהיה כסף זמין לרכוש דירות במחיר גבוה ולגרור אחריהם את כל השוק.

אתה כל כך טועה שזה מדהים, מסתבר שדה-מארקר מצליח להשפיע על אנשים.

אחוז רוכשי הדירות שהם עובדים בתחום ההייטק נמוך פי כמה וכמה מעובדי חברות השונות בבעלות המדינה, כן כל אלו שטסים כל סוף שבוע לחו"ל ונוסעים ברכב חדש עד מלפני הקורונה, תבדוק את הנתונים באמת ואל תסתמך על עיתונות זולה שמחפשת רייטינג וכותרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, כבר הראו נתונים שחלק נכבד מהאנשים שהם בעלי יותר מדירה אחת הם עובדי מדינה כיום או לשעבר, בעיקר אלו עם הפנסיה התקציבית הנדיבה. מעבר לכך, עובדי הייטק הם עובדי שוק פרטי, לא מבין בכלל מה רוצים מהם. לא שמעתי שמישהו מונע מאדם אפשרות ללמוד ולהתקבל לתחום הזה. כן, לרוב זה מאמץ לא קטן ודורש גם כישרון ויכולות, אבל זה בדיוק ההבדל בין שוק פרטי לציבורי, אתה נמדד על פי יכולות והישגים ולא לפי וותק, הסכמים קיבוציים ולהיות בן של או קרוב של.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Potato כתב:

איך היא השקעה אם אני גר בה?

כי אפשר להסתכל על זה כאילו אתה משכיר אותה מעצמך. הרי לא משנה אם אתה גר בה או משכיר אותה ושוכר לעצמך דירה אחרת. בעצם יש פה שתי עיסקאות- אתה קונה דירה כהשקעה (במטרה להנות מהכנסות משכירות) ובאותו הזמן קונה שירותי דיור (משכיר אותה) מעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...