Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

א. אני מכיר רבים שכל הכנסת התא המשפחתי שלהם היא 8. לפני המשכנתא או השכירות.

המקרה שאתה מתאר הוא לא נעים, לא נורא.

ב. השאלה שצריכה להישאל היא כמה תעלה להם שכירות של אותה דירה, כי זה כסף שצריך לצאת, כך או כך.

ג. הסכומים שהזכרת מביאים אותנו למשכנתא של כ950,000 ש''ח. זה המון כסף.

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, הבעיה היא לא מחירי הדיור, הבעיה היא בועת החוב בו שרויים האזרחים.

מנחם בערך כמו שהקטינה השוודית התנחמה כשהכושי אמר לה הבעיה היא לא גודל הכלי שלי אלא קוטר ה"פו-פו" שלך...:lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון כסף -

ועדיין מהווה פחות מחצי עבור דירת 4 חדרים במרכז הארץ.

שאל את אותו הזוג מה תמהיל המשכנתא שלהם ומה הניא אותם לבחור בו, ותבקש שיענו לך מבלי לשאול 'חבר טלפוני'... הניחוש שלי (וסלחו לי על ה'פופוליזם')? אין להם באמת מושג.

ומבלי לדבר על אותו זוג ספציפי עלום שם - כמות האנשים שפגשתי שחתמו על ~מליון ש"ח מול הבנק בלי להבין באמת על מה הם חותמים - אבסורדי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני מכיר רבים שכל הכנסת התא המשפחתי שלהם היא 8. לפני המשכנתא או השכירות.

המקרה שאתה מתאר הוא לא נעים, לא נורא.

ב. השאלה שצריכה להישאל היא כמה תעלה להם שכירות של אותה דירה, כי זה כסף שצריך לצאת, כך או כך.

ג. הסכומים שהזכרת מביאים אותנו למשכנתא של כ950,000 ש''ח. זה המון כסף.

א. מסכים.

ב. שכירות בערך 3500

ג. זה בערך הסכום, כן.

שאל את אותו הזוג מה תמהיל המשכנתא שלהם ומה הניא אותם לבחור בו, ותבקש שיענו לך מבלי לשאול 'חבר טלפוני'... הניחוש שלי (וסלחו לי על ה'פופוליזם')? אין להם באמת מושג.

ומבלי לדבר על אותו זוג ספציפי עלום שם - כמות האנשים שפגשתי שחתמו על ~מליון ש"ח מול הבנק בלי להבין באמת על מה הם חותמים - אבסורדי.

שאלתי. ניראה שהם עשו קצת מחקר בנושא, אבל לא עושה רושם שברמה מספקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחם בערך כמו שהקטינה השוודית התנחמה כשהכושי אמר לה הבעיה היא לא גודל הכלי שלי אלא קוטר ה"פו-פו" שלך...:lol:

זו בדיחת אונס, כאילו?

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חו"ח אונס, למה לקחת את זה לשם?

סתם חוסר התאמה זוגית :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון כסף -

צודק בכל מילה. וכל הכבוד על החלק שלך בביעור הבערות בתחום זה.

אם מישהו על במצב על הקשקש רוכש דירת 4 חדרים במרכז ולא 3 בחיפה או אשקלון (או בכלל לא רוכש), זבש''ו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון כסף -

המצב האבסורד בארץ הביא אותם לכדי כך , כמה נכון כמה כואב , אבל עדיין מי שחתם על משכנתא של מליון פלוס מינוס לפני 4-5 שנים עשה עדיין את עסקת חייו , הלא כן ?

חוסר מודעות לפרטי פרטים לאו דווקא מעידה על בורות , כך נראה לי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב האבסורד בארץ הביא אותם לכדי כך , כמה נכון כמה כואב , אבל עדיין מי שחתם על משכנתא של מליון פלוס מינוס לפני 4-5 שנים עשה עדיין את עסקת חייו , הלא כן ?

היי, מה קורה, קוראים לי תמימסקי עצלנובר ועשיתי את עסקת חיי:

לפני 5 שנים רכשתי דירה בפ"ת - עלתה לי 1,600,000 וכבר עכשיו שווה 1,800,000! יאיייייי

- תגיד לי משהו תמימסקי, איזו משכנתא לקחת?

מה זה משנה? עסקת חייייייייייייייי

- bear with me for a minute

אין לי מושג

- תתקשר שניה לבנק

אוקיי,

אז לקחתי 1,000,000 ש"ח מתוך אותם 1,600,000 דרושים (וזו אפילו לא התקרה, הבנק אמר לי שמותר לי לקחת 1,200,000!), במשכנתא.

היועץ אמר לי "תמימסקי, אחי, לא שמים את כל הביצים בסל אחד אז ניקח משכנתא אחראית של בערך שלישלישליש, קלצ משתנה"צ פריים. אני משתכר לא רע 20K ברוטו בחודש ברוך השם, זה משאר לי בערך 15K נטו, אז לקחתי החזר של 4,500 ש"ח בחודש:

400K בקלצ ל23 שנים עם 4% ריבית (ריבית פצצה!)

300K במשתנה"צ ל30 שנים עם 3.5% ריבית (ריבית מרגמה!)

300K בפריים מינוס 0.6 ל30 שנים (בונא איך אני מקבל ריביות כאלו למרות שאני לקוח כזה מאעפן כנראה יום המזל שלי!)

אז לקחתי משכנתא של מליון ש"ח, בתנאים דמיוניים (הם באמת דמיוניים אבל בוא נזרום), כמה זה יעלה לי? 1,534,252 אם המדד הממוצע לאורך 30 שנים יהיה 1% שנתי והריבית לא תעלה בפרומיל, אם המדד יעלה באחוז יותר (פר שנה) זו תוספת של 100K בריביות, בוא לא נתייחס להעלאה של ריביות לאורך זמן כי זה כבר סתם באסה.

- אז רגע, תמימסקי, הנכס שלך אמנם עשה תשואה יפה אבל אתה משלם ים כסף בריביות - לא????

חחחחחחחח אל תהיה כבד אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור אין ספק שאתה כשרוני והצגת את זה היטב.

עסקת חייו זה לא.

אבל בל נשכח שהריביות שלו לאורך השנים עדיין יהיו פחות מחצי ממחיר השכירות שישלם ב30 שנה (אני לא מכניס פה את השטות של "והוא נשאר עם נכס ביד" כי כרגע החישוב מתייחס לריביות מול שכירות, ללא מרכיב הקרן כמובן).

כמובן שאפשר גם להכניס למשוואה את הפסדי הרווחים על אותם 600k באם היו מושקעים בנכס במקום דירה למגורים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע ל600K המושקעים: לא אפשר - צריך, ואז פתאום שמים לב שהמשוואה יוצאת די מאוזנת אם מסתכלים על זה לתקופת זמן ארוכה שכזו. ריבית דריבית זו תופעת מקסימה.

אני לא אומר שהוא כן/לא עשה עסקה טובה,

אני כן טוען שלאנשים יש את הנטיה לשים לב לעליית המחירים ואיך 'הם דפקו את המערכת' (לא, אם זו דירה למגורים, לא דפקתם כלום - דפקו אתכם ואת כולנו), ולהזניח את העלויות הנלוות. פרגנתי פה אחושיל-שילינג עם תמהיל המשכנתא, בפועל התמהיל שהוא קיבל עבור החזר+סכום+מימון כזה היה הרבה יותר, איך אומר ישה, תרעיל.

אבל לא רציתי לבאס אקסטרה, enough is enough

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר לא מעט אנשים שלא מבינים שום דבר בריביות אבל למדו מאבא ואמא שכסף שמים רק בדירות. היום בגיל 65 הם יושבים כל אחד על כמה דירות ולא צריכים לעבוד או לדאוג לעתידם הכלכלי. יכול להיות ששילמו ריבית לא אופטימלית אבל צברו נכסים. מצבם עדיף בעיני מאלה שחיכו וחיכו ולא השיגו דבר.

הדוגמא של תמימסקי מניחה באופן סמוי שהוא לא ימכור את הדירה במשך 30 שנה, לא ישפר את הכנסותיו או יירש נכסים. לפי נתוני בנק ישראל אורך החיים הממוצע של משכנתא הוא 9 שנים. כיוון שחלק לא מבוטל מאוכלוסיה (כנראה רובם) חסרי השכלה פיננסית ומתקשים בדחיית סיפוקים הרי שהעיסקה שתמימסקי עשה פחות גרועה ממה שהיה קורה לו אם לא היה רוכש דירה - נשאר עם מעט מאוד הון.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוגי תקרא את ההודעה שלי מעליך.

למען הסר ספק: אם תמימסקי מתלבט בין להשאיר את הכסף בבלטות או לרכוש דירה - וואלאק, שירכוש (כל עוד זו משכנתא סבירה ולא מלכודת דבש מתפוצצת).

אם ההורים של תמימסקי היו בעלי השכלה כלכלית בסיסית והסבירו לו על השקעות אלטרנטיביות, אז שיעשה מה שיותר מתאים לו. הסיפורים היפים עם הדירות אכן יפים, עכשיו לך תראה מה היה קורה אם היו משקיעים במחקה-מדד של אחד/כמה מ המדדים המובילים ותיווכח שזה לא כזו אלטרנטיבה גרועה.

יש מעין פאתוס ישראלי שגורס כי שכירות זה זריקת כסף לריק, ודורות גדלים פה ב*ידיעה* שזה נכון, למרות ש... וואלה, זה לא.

(גם אני "ידעתי" שזה נכון, עד לפני מס' שנים, כאשר הראו לי מספרים והבנתי את השגיאה עליה גדלתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...