Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

מחקה מדד זה סבבה, אבל:

1. אין אפשרות להתמנף באופן משמעותי - אתה משקיע את מה שיש לך.

2. צריך לחסוך מדי חודש כדי להגדיל את ההון העצמי, משהו שחלק ניכר מהאוכלוסיה מתקשה מאוד לעשות בגלל "מרוץ העכברים" של קיוסאקי.

3. קל מדי לחזור למצב נזיל ולשרוף את הכסף על איזה ג'יפ חדש, טיול לחו"ל או בת-מיצווש כי חייבים.

4. רלוונטי לחלק לא מבוטל מהאוכלוסיה - לשים כסף שחור בבנק זה מסוכן מדי, לשים אותו בדירה הרבה יותר קל.

אמא ואבא ידעו מה הם אומרים כשלימדו את תמימסקי לקנות דירות. בשבילו זה מתאים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה לך לדעת מה מתאים לו? זה סתם אדם גנרי שהומצא מהראש...

סתם התחפרות בארגומנט

אני אומר: ספק לאנשים עוד אופציות ותן להם לבחור בהינתן ההעדפות / יכולות שלהם

אתה אומר: לא לא, אני יודע מה טוב להם

חשבתי שאתה ליברל, בנאדם! P:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריו, עשית לי את התורנות, מזמן לא צחקתי ככה:)

רק תיקון קטן בקשר "לפתאוס הישראלי" מהפסקה האחרונה. בכל המקומות טוענים שכירות זאת זריקת כסף לפח. לדעתי הלא מלומדת, רכישת דירה במקרים מסוימים, זה ללכת על המסלול הבטוח אם לומדים את התחום לעומק, כי דירה בניגוד למניות למשל, לא תברח לשום מקום. למרות שזה גם כאב ראש לא קטן. אחחח, איפה הימים שהיית שם את הכסף (אם היה כמובן) בבנק ונהנה מהריבית בלי כאבי ראש ובלאגנים.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שנדל"ן זאת לא השקעה טובה. במיוחד עם אתה גר שם, ככה שתהיה מפולת מטורפת, עדיין לך מקום לגור.

הבעיה היא איך מגיעים לשם.

האם ראית אנשים שלוקחים משכנתאות בשביל להשקיע אותה?

האם ראית אנשים שמשעבדים את ההון העצמי של ההורים והקרובים שלהם(לפעמים ע"י לקיחת הלוואה נוספת) בשביל להשקיע אותם?

היום ההתנהלות של רוכשי דירות רבים, במידה ותחליף את המילה "דירה" במילה "השקעה", היא תהיה בגדר הטירוף. לא התנהגות נורמלית, ולא "מעט מסוכנת". אלא פשוט טירוף.

וכול זה נובע מבורות גדולה- אנשים לא מבינים שדירה היא פשוט צורה אחרת של השקעה, ולא יודעים שיש דרכים אחרות להשקיע.

ופאניקה עצומה- לקנות מהר מהר, כי הדלתא של העליות דירה היא עצומה, ויכול להיות מחר כבר לא נוכל לקנות דירה לעולם.

אלא 2 תנאים שאם היו חלים עלי, לא הייתי משקיע אפילו 10 אלף שקל, שלא לדבר על 1-2 מיליון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי:

בהרצאה שלי בחמישי שעבר, נגמרות השעתיים וחצי +- ואני נותן זמן לשלוש שאלות אחרונות.

אני לא זוכר את שתי השאלות הראשונות אבל בהחלט זוכר את השלישית:

"האם אתה ממליץ למשכן את בית הוריי, ע"מ שיהיה לי מספיק הון עצמי ללקיחת משכנתא?"

(מקרה אמיתי, אני לא ממציא את זה עכשיו בשביל השרשור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישכון בית של הורים / סבים / בני משפחה אחרים לצרכי השלמת ההון העצמי זה כל כך שכיח שאפילו הרגולטור קבע לכך תנאים.

אני גם לא רואה בכך פסול כל עוד בטוחים באלף אחוז שיש יכולת החזר כזו שההורים לא ימצאו עצמם ברחוב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ גם כן לא ממשכנים את כ-ל עלות הבית, ממשכנים חלק יחסי לצורך השלמת ההון.

כמובן שזה לא נשמע משהו להיט אבל כמו שאמר מעליי אם אפשרי במאת האחוזים, למה לא?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו בפועל

נניח שדירת ההורים שוה מיליון ש"ח ורוצים לקחת עליה 300K כסיוע.

הבנק רושם משכנתא על כל הדירה

במקרה של תקלה הבנק ימכור את הבית ייקח את ה 300K חוב שלו והיתרה תלך לבעל הדירה.

גם אם הבנק רשם משכנתא מוגבלת בסכום על 300K , במקרה של תקלה הפעולה תהיה אותה פעולה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישכון בית של הורים / סבים / בני משפחה אחרים לצרכי השלמת ההון העצמי זה כל כך שכיח שאפילו הרגולטור קבע לכך תנאים.

אני גם לא רואה בכך פסול כל עוד בטוחים באלף אחוז שיש יכולת החזר כזו שההורים לא ימצאו עצמם ברחוב.

אז אני סוג-של מסכים, רק שהתשובה שלי היתה במהופך:

אם בטוחים באלף אחוז שיש יכולת החזר --> אז אפשר לבצע.

זה אולי נשמע כמו ניטפיקינג (יענו 'להתפס לקטנות'), אבל זה לא. חשוב מאוד להבין את הלך הרוח המחשבתי - קודם כל מוודאים שזה לא מסוכן, ואח"כ אפשר לשקול ביצוע. לאנשים יש נטיה לזכור את החלק הראשון ולעיתים לשכוח את הנגרר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו בפועל

נניח שדירת ההורים שוה מיליון ש"ח ורוצים לקחת עליה 300K כסיוע.

הבנק רושם משכנתא על כל הדירה

במקרה של תקלה הבנק ימכור את הבית ייקח את ה 300K חוב שלו והיתרה תלך לבעל הדירה.

גם אם הבנק רשם משכנתא מוגבלת בסכום על 300K , במקרה של תקלה הפעולה תהיה אותה פעולה.

צודק, לא הסברתי את עצמי טוב . ברור שאי אפשר לשעבד בטוחה, כנגד חלק בה אלא כולה אך לא חייב לקחת את כל הסכום האפשרי כנגדה.

התכוונתי שתקח חלק יחסי שיעזור לך עם השלמה להון עצמי שתוכל לעמוד בו ,זאת אופציה והיא קיימת ועוזרת להרבה אנשים, ונכון יש בה סיכון גדול כמו כל דבר בחיים.

להחזיר מבית ששוה 1000000 ולקחת לצורך העניין 100000 שחסרו לך תוכל ברוב המקרים לכסות ממקור אחר בעת הצורך .

צודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקה מדד זה סבבה, אבל:

1. אין אפשרות להתמנף באופן משמעותי - אתה משקיע את מה שיש לך.

זה באמת סבבה והכל, אבל להתמנף אפשר בקלות. זה אפילו יעלה הרבה פחות ממשכנתא. ובית ההשקעות שלך ישמח להציע לך את זה.

אפשר גם לקנות נייר שמלכתחילה ממונף - http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5117759 או http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5126438

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

כל מי שלוקח משכנתא יודע שיש בה סיכון זה כולל את ההורים שמסכימים לסייע לילד להגיע לדירה.

נכון שלא כולם מסוגלים לכמת את הסיכון

ועדיין חלק מכובד צולח את המשימה ורק מעטים נופלים ( יחסית למספר המשכנתאות הפתוחות שקיימות במערכת )

כל נפילה , לא מקנא באותה משפחה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי, אך כאן אני לא מסכים איתך, לא מסכים בכלל.

תתפלא לגלות את כמות האנשים שחושבים שדירה זו 'השקעה בטוחה', ואני לא מתכוון לסתם 'בטוחה יותר' (שזה לגיטימי לגמרי) אלא 'בטוחה ברזל'. אי אפשר להפסיד, פשוט אי אפשר.

אם 'כולם' היו מודעים לסיכונים ולהשלכות, היה לי הרבה יותר זמן בשביל לשחק בסוני ובשאר הצעצועים. לדעתי ונסיוני - זה לא המצב בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, מה קורה, קוראים לי תמימסקי עצלנובר ועשיתי את עסקת חיי:

- אז רגע, תמימסקי, הנכס שלך אמנם עשה תשואה יפה אבל אתה משלם ים כסף בריביות - לא????

חחחחחחחח אל תהיה כבד אחי

1. אם אני לא טועה, על התשואה היפה צריך עוד לשלם מס שבח ותשלומים לעו"ד.

2. אצל רוב התממימסקים האלה שחושבים שעשו את עיסקת חיים מדובר בדירת מגורים ולא דירה להשקעה, כל השוק עלה וכח הקניה שלהם אותו דבר בדיוק.

בקיצור, כסף לא יראה בעיסקת חייו הזאת

מי בדיוק יכול להיות "בטוח ב 1000%"? ועוד למשך 25-30 שנה?

אף אחד!! ולכן מדובר במייג'ור נו-נו.

סליחה מכל המכובדים שעושים זאת אבל רק אידיוט יכול לקחת את בית הוריו ולמשכן עבור רכישת בית משלו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, למה לפי דעתך יש כבר כמה חודשים טובים התמתנות של לקיחת משכנתאות חדשות? בטוח שלא כמו בשנה שעברה בתק' מקבילה?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...