Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפילת מגבר של mb quart עכב התחממות יתר

LiorC10
שימו לב! השרשור הזה בן 2875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי השבוע מערכת חדשה לרכב שכוללת קומפוננט של מורל (וירטוס), מגבר של mb quart XA1-800.4

מסך מולטימדיה של syncope וסאב של alpine.

יום אחרי הקניה, נסעתי ושמעתי מוזיקה לא על ווליום הכי חזק (סביבות ה 28-29 מתוך 40) ומשום מקום הפסיקה המוזיקה. אין שמע אבל אני רואה במסך שהשיר ממשיך להתנגן. כיביתי מנוע וזה חזק.

היום בבוקר זה שוב קרה לי, ואז נגעתי במגבר והרגשתי שהוא רותח, מעבר למה שצריך ושמתי לב שכשאר הוא טיפה מתקרר הוא חוזר לעבוד, כלומר חוזר השמע.

מה זה יכול להיות? יכול להיות בעצם שהמגבר הנל לא מספיק חזק בשביל להגביר את הקומפוננט ואת הסאב ולכן הוא מתחמם יותר מידי ולכן מכן מתנתק על מנת לא להישרף??

מה אתם חושבים? אשמח לעזרה ולעצות.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Iocane! ill bet my life on it! to the pit of dispare

למי שמכיר את הסרט. אני חושד באותה דיעה של שני קודמיי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בשרשור הקודם שלו בו התייחס לתקציב של 3K-4K, לא נראה לי שרכש סאב מסדרות גבוהות של אלפיין שרק שם לדעתי יש אפשרות להתנגדות נמוכה מ-4. לכן אני נוטה להאמין שמדובר דווקא בכיוונים לקויים או אולי גם התקנת כבלי פלוס/מינוס לא מספקת.

אבל אולי אני טועה. נמתין למר פות"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות!

דבר שני, מאיפה אני יכול להביא את הגדם המפורט של הסאב? כי אני לא ממש יודע להגיד לכם אותו.

זה רשום על הסאב עצמו? קניתי אותו ב 900 ש"ח, כאשר הבחור שם הראה לי אותו בזאפ והוא היה במחיר של בין 950 ל - 1050.

לא ידועה לי התנגדות סופית שלו, ואעלה לכם תמונה שלו עם הכיוונים במגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לסאב, פשוט תרשום את הדגם כפי שמופיע בזאפ. מתוך הנחה שאכן זהו הסאב.

לפי רף המחיר, אני מאמין שמדובר ב-SBG-1244BR/BP. בעל התנגדות של 4 אוהם.

אמור להיות לדעתי רישום על הפרספקס איפשהו (שמא במקרה מדובר ב-1224 שהוא בעל התנגדות 2 אוהם).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה משהו חריג מדי שקופץ לי ישר לעין, ומצד שני קשה לי להבין את הכפתורים האלו לאן הם מצביעים בדיוק.

ובכל זאת:

- נסה להנמיך מעט את ה-Levelים (סיבוב נגד כיוון השעון, לכיוון 6V).

- וודא שה-Bass EQים מונמכים ל-0.

- כיוון של HPF בערוצים קדמיים, קצת לא ברור, בהתחשב בטווח, לדעתי אפשר לרדת איתו קרוב יותר לאזור ה-60. לך לפי השמיעה בעיקר (כשסאב כבוי).

- כיוון LPF לסאב, לדעתי אמור להיות באזור האמצע. שוב לפי שמיעה.

- אם ניתן לבצע את הכיוונים הנ"ל מה-HU, אז עדיף יהיה כנראה משם ואז להעביר במגבר ל-FULL.

- בנוסף, לא היה מזיק להתקין את המגבר על פלטת עץ שמפרידה אותו מהמושב.

- כמו כן, בדוק כי חיבור מינוס לשלדה תקין, משוייף מצבע ומחוזק היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את דבריו של תום לגבי החיווט. חוט חשמל שלא מחוזק היטב יגרום להתחממות המגבר. תבדוק את הטרמינל על המצבר, את הבית פיוז, גם את הפיוז עצמו, את חיבור במגבר ואת המינוס כפי שתום ציין למעלה.

מספיק ויש בורג משוחרר והחוט לא יושב כמו שצריך יכול להוביל להתחממות, גם של המגבר ועוד יותרגרוע של הכבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סאב וופר שניתן להגביר בלי בעיה גם על חמישים וואט, הייתי בעלים של אחד כזה. אין מצב שזה הגיין.

חיווט דק מידי יכול להסביר את התופעה, פיוז לא תקין שעדיין מוליך גם יכול להסביר את זה, כל דבר שיעלה את ההתנגדות ויעמיס על המגבר.

עריכה, חברים תביטו על חיווט החשמל, מה זה? 10 גייג'? נראה דק כמעט כמו חיווט הרמקולים.

או שזה שמונה גייג' בלוף אבל משהו שם נראה לי דק באופן מחשיד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...