Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזר לישראל ומבקש את עזרתכם בחיפוש עבודה

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^^^

ברוך הבא לישראל

יונות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה לי שעדיף לחפש דרך ג'וב מאסטר.

כשחיפשתי עבודה, לא זכור לי שנתקלתי שם במשרות שניתן לראות רק במסלול שדורשים עליו תשלום.

בלי קשר - מאחל לך המון הצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהקטר אמר!

לא מתאים לו ערד, הוא יאלץ ללמוד לעשן נרגילות ולהקפיץ עראק. מה שכן, הוא ימצא לו נטשה.

נ.ב

אל אמור "עם הזנב בין הרגליים", נופף את הזנב בגאווה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך שובך, דריש.

הייתי שמח לעזור לך, לו יכלתי. אבל אני לא סובב בחוגים הנכונים, מסתבר.

בהצלחה!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך שובך, דריש.

הייתי שמח לעזור לך, לו יכלתי. אבל אני לא סובב בחוגים הנכונים, מסתבר.

בהצלחה!

לא פתחת שרשור על הצטרפות לחוג מקרמה?

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחוג הארקטי, אולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

תודה לכל המצטרפים לדיון.

מיכאל - אני מעריך מאד את הנכונות לסייע, אך לצערי לא רואה משהו רלוונטי ברשימה שלך.

לגבי חברת טבע, לא ממש הבנתי את הפואנטה. אני לא מחפש לנהל צוות אחזקה במפעל, אם לזה הייתה הכוונה.

בעניין אחר, אתמול למדתי ש-AllJobs פועלים בדרכים לא מוסריות, בלשון המעטה, כדי למשוך לקוחות למסלול ה-VIP שלהם. בחיפוש מהיר אחר סוג התפקיד שאני מכוון אליו, קפצה משרה מוכרת שכבר הגיעה אליי ממקור אחר לפני תקופה, וידעתי שאויישה לפני שבועיים. כמובן שבמסלול הרגיל היא הופיעה כמודעה פעילה, ואם רצוני בפרטים נוספים אז נא להצטרף למסלול שבתשלום. הצלבת נתונים מהירה בגוגל הראתה שאפילו באתר ה-VIP שלהם המודעה כבר מסומנת כלא רלוונטית, קל וחומר באתר החברה המעסיקה, כך שלמעשה הם הטעו את הלקוח הפוטנציאלי כדי שיחשוב שיש על מה לדבר ויצטרף למסלול המשודרג. לא יפה.

אין לי בעיה לשלם על שירות כמו זה שהם מציעים, אבל המקרה הזה לצערי הבהיר לי שאין טעם לבזבז עליהם זמן או כסף. אז למי שאולי נמצא בסיטואציה דומה ושוקל את צעדיו - FYI.

חייב לציין שלא מזמן קפצה לי משרה כזאת שהייתה רק ב-VIP, ואמרתי לעצמי "בטוח זה חרטא ועובדים עלי, אבל כוסומו, כולה 10 שקל", ושלחתי. תוך יום חזרו אלי, תוך יומיים היה ראיון וקיבלו אותי, רק חבל שלא הסתדר בסוף מבחינת שכר/מרחק.

ככה שלא הכול שם בולשיט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שלא מזמן קפצה לי משרה כזאת שהייתה רק ב-VIP, ואמרתי לעצמי "בטוח זה חרטא ועובדים עלי, אבל כוסומו, כולה 10 שקל", ושלחתי. תוך יום חזרו אלי, תוך יומיים היה ראיון וקיבלו אותי, רק חבל שלא הסתדר בסוף מבחינת שכר/מרחק.

ככה שלא הכול שם בולשיט

את שתי העבודות האחרונות שלי מצאתי דרכם.

את הראשונה לקח לי שבוע למצוא, את השניה מצאתי ביום שבו פיטרו אותי מהקודמת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

~

חודש וחצי בתהליך, מקפיץ עם כמה תובנות ומסקנות, לטובתי ואולי גם לטובת מחפשי עבודה נוספים בפורום.

בתקופה החולפת הייתה לי אפשרות לתעד את הוצאותיי בתנאים החדשים ולחשב את התקציב החודשי הנחוץ להבא. בדקתי גם את נושא המיסוי, הוצאות נסיעה ליעדים שונים, שכ"ד בחלקים שונים של הארץ, וכו'. על סמך ממצאים אלו ומה שראיתי עד כה, אני יכול לומר ש:

1. אין טעם לכוון גבוה עם השכר, כי מדרגות המס אחרי 14k כבר מתחילות לפעול לרעתנו. בתחום העיסוק שלי, נראה שהנקודה האופטימלית כדי להכניס סכום נטו של חמש ספרות ולהישאר תחרותי היא 17-19k. יש חברות שיסכימו לשלם גם 25 וזה סבבה, אבל ממה שראיתי בינתיים אלו היו בעיקר תאגידים גדולים ותפקידים מאד קשיחים מהסוג שהייתי מעדיף להימנע ממנו. ירידה ב'ציפיות' לכיוון ה-18 פותחת הרבה יותר דלתות ואמורה לקצר משמעותית את זמן חיפוש העבודה. לשמחתי זו גמישות שאני יכול להרשות לעצמי כיום, בתור רווק עם הוצאות מינימליות שלא שואף לקנות דירה.

2. קורות חיים מעוצבים באנגלית עובדים נהדר עם מנהלים מגייסים, אך לא עם חברות השמה ולא עם אנשי HR. זה לא חדש ולא מפתיע, הבעיה היא שלעתים קרובות לא ניתן לדעת למי אתה פונה (אלא אם כן זה דרך חברים). פניה דרך אתר החברה למשל מגיעה לפעמים ל-HR ולפעמים למישהו בכיר יותר, וכפי שהרזומה המעוצב באנגלית יפול על אזניים ערלות ב-HR, כך רזומה סתמי בעברית לא יוסיף לך נקודות אצל המנהל או הבכיר. בסופו של דבר גם זה סוג של משחק מזל.

3. מתוך כמה גרסאות קו"ח שכתבתי בעברית, המפגרת והבסיסית ביותר היא זו שעבדה הכי טוב. זו הייתה הגרסה בה טחנתי מעשרה כיוונים שונים את אותן שלוש נקודות מקצוע בסיסיות, חזרתי בניסוחים שונים על אותם הדברים תו"כ ציון של מילות מפתח, וכתבתי בפונט גדול כאילו שאני מנסה להסביר לילד הכי איטי בכיתה. חברות ההשמה במיוחד התחברו לגרסה הזאת, מה שחוזר ומחזק את המוניטין הנפלא שלהן.

4. אנשי HR בחברות שונאים את חברות ההשמה, ולהפך. הייתי רק בקומץ ראיונות עד כה, אבל כל אחד מהם היווה הזדמנות לאיש או אשת ה-HR להתלונן על 'סיגי' שעובדת על מכסות ומפציצה אותם במאות קו"ח לא רלוונטיים לכל תפקיד. מה שמוביל אותי לנקודה הבאה.

5. מסתבר שהיום יותר מאי-פעם, המשרות החמות והמעניינות מגיעות לאתרי החברות ולא לאינטרנט החופשי. פעם זה לא היה ככה. מה שכן, פה ושם עדיין מתפרסמות משרות פיקטיביות באתרים ובלוחות כדי ליצור מראית עין של חברה פעילה ומשגשגת, למרות שבפועל איש לא מגייס ולא מחפש באמת.

6. ה-DOC הוא עדיין הפורמט הנפוץ והמקובל לקו"ח בישראל, למרות שמעטים טורחים להסביר את זה או לציין את המגבלה באתרי הלוח וההשמה. ישראל היא אולי מעצמת הייטק ואומת סטארט-אפ, אבל לפצח את ה-PDF זה עדיין קצת שאפתני מדי בשביל רוב אנשי ה-HR משני צדי המתרס. בלט לטובה אתר drushim.co.il שהעביר את הרזומה שלי אחד לאחד היישר למעסיק, ב-PDF ובלי למחוק פרטים. בעיניי הקטע הזה של הפורמט הוא בעיקר קוריוז משעשע, אבל מעיד על משהו הרבה יותר עמוק ומטריד כשמדובר בגיוס טכנולוגי.

עד כאן להפעם. אני ממשיך לחפש ובינתיים מנהל קייטנה בבית לשתי האחייניות שלי, שזה גם סוג של עבודה במשרה מלאה. אם יש למישהו כיוונים מעניינים או תובנות רלוונטיות - אשמח לשמוע.

נ.ב. יש פה למישהו חברים ב-airobotics? שמתי עין על איזה ג'וב שם ואשמח לקישור.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 1:

אני לא מסכים עם זה שהמיסוי פועל לרעתך. תמיד תקבל יותר ככל שהשכר ברוטו עולה, ואל תשכח הפרשות מוגדלות לקופות.

כן מסכים עם החלק שלפעמים כדאי להתפשר בשכר על מנת לקבל משרה שאתה רוצה יותר מאחרת.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

התגובה שמעליי וזו שמתחתיי נכונות, טעיתי קצת בחישוב המס ולכן ההודעה נערכה.

בכל אופן, לאור שאר הגורמים לעיל נראה שהערכתי עדיין נכונה והטווח האופטימלי הוא 17-19. זה נותן לי מספיק כדי לחיות היטב ולשים סכום צנוע בצד, אבל לא נשמע מרתיע או גבוה מדי למעסיקים הפוטנציאליים.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון, ב14 ו 16 אלף ברוטו השכר נטו לא זהה, מכיוון שהמס הוא במדרגות, אם לא היו מדרגות היה מצב שברמות שכר מסויימות היית יכול להרוויח יותר ברוטו ולקבל פחות נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

3. מתוך כמה גרסאות קו"ח שכתבתי בעברית, המפגרת והבסיסית ביותר היא זו שעבדה הכי טוב. זו הייתה הגרסה בה טחנתי מעשרה כיוונים שונים את אותן שלוש נקודות מקצוע בסיסיות, חזרתי בניסוחים שונים על אותם הדברים תו"כ ציון של מילות מפתח, וכתבתי בפונט גדול כאילו שאני מנסה להסביר לילד הכי איטי בכיתה. חברות ההשמה במיוחד התחברו לגרסה הזאת, מה שחוזר ומחזק את המוניטין הנפלא שלהן.

הרגת אותי עם זה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...