Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזר לישראל ומבקש את עזרתכם בחיפוש עבודה

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 124
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

~

חודש וחצי בתהליך, מקפיץ עם כמה תובנות ומסקנות, לטובתי ואולי גם לטובת מחפשי עבודה נוספים בפורום.

בתקופה החולפת הייתה לי אפשרות לתעד את הוצאותיי בתנאים החדשים ולחשב את התקציב החודשי הנחוץ להבא. בדקתי גם את נושא המיסוי, הוצאות נסיעה ליעדים שונים, שכ"ד בחלקים שונים של הארץ, וכו'. על סמך ממצאים אלו ומה שראיתי עד כה, אני יכול לומר ש:

1. אין טעם לכוון גבוה עם השכר, כי מדרגות המס אחרי 14k כבר מתחילות לפעול לרעתנו. בתחום העיסוק שלי, נראה שהנקודה האופטימלית כדי להכניס סכום נטו של חמש ספרות ולהישאר תחרותי היא 17-19k. יש חברות שיסכימו לשלם גם 25 וזה סבבה, אבל ממה שראיתי בינתיים אלו היו בעיקר תאגידים גדולים ותפקידים מאד קשיחים מהסוג שהייתי מעדיף להימנע ממנו. ירידה ב'ציפיות' לכיוון ה-18 פותחת הרבה יותר דלתות ואמורה לקצר משמעותית את זמן חיפוש העבודה. לשמחתי זו גמישות שאני יכול להרשות לעצמי כיום, בתור רווק עם הוצאות מינימליות שלא שואף לקנות דירה.

2. קורות חיים מעוצבים באנגלית עובדים נהדר עם מנהלים מגייסים, אך לא עם חברות השמה ולא עם אנשי HR. זה לא חדש ולא מפתיע, הבעיה היא שלעתים קרובות לא ניתן לדעת למי אתה פונה (אלא אם כן זה דרך חברים). פניה דרך אתר החברה למשל מגיעה לפעמים ל-HR ולפעמים למישהו בכיר יותר, וכפי שהרזומה המעוצב באנגלית יפול על אזניים ערלות ב-HR, כך רזומה סתמי בעברית לא יוסיף לך נקודות אצל המנהל או הבכיר. בסופו של דבר גם זה סוג של משחק מזל.

3. מתוך כמה גרסאות קו"ח שכתבתי בעברית, המפגרת והבסיסית ביותר היא זו שעבדה הכי טוב. זו הייתה הגרסה בה טחנתי מעשרה כיוונים שונים את אותן שלוש נקודות מקצוע בסיסיות, חזרתי בניסוחים שונים על אותם הדברים תו"כ ציון של מילות מפתח, וכתבתי בפונט גדול כאילו שאני מנסה להסביר לילד הכי איטי בכיתה. חברות ההשמה במיוחד התחברו לגרסה הזאת, מה שחוזר ומחזק את המוניטין הנפלא שלהן.

4. אנשי HR בחברות שונאים את חברות ההשמה, ולהפך. הייתי רק בקומץ ראיונות עד כה, אבל כל אחד מהם היווה הזדמנות לאיש או אשת ה-HR להתלונן על 'סיגי' שעובדת על מכסות ומפציצה אותם במאות קו"ח לא רלוונטיים לכל תפקיד. מה שמוביל אותי לנקודה הבאה.

6. ה-DOC הוא עדיין הפורמט הנפוץ והמקובל לקו"ח בישראל, למרות שמעטים טורחים להסביר את זה או לציין את המגבלה באתרי הלוח וההשמה. ישראל היא אולי מעצמת הייטק ואומת סטארט-אפ, אבל לפצח את ה-PDF זה עדיין קצת שאפתני מדי בשביל רוב אנשי ה-HR משני צדי המתרס. בלט לטובה אתר drushim.co.il שהעביר את הרזומה שלי אחד לאחד היישר למעסיק, ב-PDF ובלי למחוק פרטים. בעיניי הקטע הזה של הפורמט הוא בעיקר קוריוז משעשע, אבל מעיד על משהו הרבה יותר עמוק ומטריד כשמדובר בגיוס טכנולוגי.

נ.ב. יש פה למישהו חברים ב-airobotics? שמתי עין על איזה ג'וב שם ואשמח לקישור.

אני אספר לך איך זה עובד במקצוע שלי בתחום ההשמה,

לחברות ההשמה יש שרת, אליו אנשי ההשמה טוענים משרות מבוקשות וקו"ח רלוונטים.

השרת עושה הצלבה בין מילות מפתח במשרות המבוקשות לקו"ח..לדוגמא כתוב לך בקו"ח את המילה "Word" ובמשרה המבוקשת כתוב "Word" מזל טוב! נמצאה התאמה ומתקשרים אליך לבדוק התאמה, בלי לקרוא את הקו"ח בכלל - לכן חשוב למלא את הקו"ח במושגים טכניים יבשים שקשורים לתחום הטכני בו אתה מתעסק, רק לאחר מכן הקו"ח שלך נשלחים לחברה ולכן אנשי הHR אוהבים להתלונן - כי הרבה פעמים אין בינה אמיתית מאחורי העסק.

לא יודע איך זה איפה שאתה מחפש אבל מאמין שהשיטה לא שונה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

~

עוד חודש עבר ואיתו באה עוד הקפצה.

לקח קצת זמן, אבל אחרי כמה איטרציות של הרזומה והתמקדות בנישות הנכונות, הראיונות והג'ובים האיכותיים מצאו אותי. עם זאת, את סך התפקידים אליהם התראיינתי עד כה אפשר לצערי לסכם בדיאגרמת וון: :wink:

image.png

מקווה שבזמן הקרוב יופיע משהו מעניין שגם משלמים עליו היטב, ואז אוכל להפסיק עם ההקפצות ולחזור לעבודה. בינתיים אני ממשיך לבלות זמן איכות עם האחייניות ומדי פעם לקחת עבודות יעוץ קטנות לסטארט-אפים שמגיעות אליי מפה לאוזן. הישארו עמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

~

לקראת סוף השנה העברית, ראיתי לנכון לעדכן ב-happy end: אני עובד עכשיו, תודה לאל. עברתי חודשים קשים לפני שזה הסתדר שוב, אבל עכשיו הכל בסדר.

מי מכם שזיהה את המשפט הדרמטי לעיל מיצירת המופת האינטרנטית ההיא מבין לאן זה הולך. אחרי חצי שנה של חיפושים חסרי תועלת, גרירת רגליים ומשחקי כבוד אינסופיים מצד מעסיקים וחברות השמה, הגיעה הצעה רצינית מחו"ל, וכעבור זמן מה יצאתי לקדנציה נוספת במטה של HP בברצלונה.

אפשר לכתוב מגילה שלמה על התהליך שקדם לזה, אבל חבל לשחוק את המקלדת. בשורה התחתונה - אמנם עם השנים כבר הגעתי ליחסים סימביוטיים מתפקדים עם ישראל, אך שוק העבודה שלה עדיין דחה אותי כמו השתלה לא מוצלחת. במשך כל אותה תקופה הרגשתי שמשחקים איתי ולא מחפשים לשכור את שירותיי המקצועיים, בדיוק כפי שמתואר במאמר המקושר לעיל. רוב האנשים שראיינו אותי התעניינו יותר בסיבות לחזרתי מאשר במה שאני יודע לעשות, ומאידך חברות כמו אלביט נשמעו קצת יותר ממוקדות אבל לקחו חודשים ארוכים כדי לעדכן אותי שזה לא יקרה (כמובן בלי להסביר למה). לא עזר הנסיון שלי לשחק ע"פ כל הכללים, להתגמש בשכר וכו', בסוף הכל תמיד גלש לתחום האישי והסנטימנטלי. גם כשהמנהלים המגייסים כבר רצו להחתים אותי, תמיד נמצאה אותה סיגי ממשאבי אנוש שהטילה וטו כי זה 'הרגיש לה' שאני לא אסתדר ו/או לא אתמיד באותו ארגון.

עד שהגיע הטלפון מספרד, ושם זה כבר נשמע אחרת. שוב, בדיוק כמו במאמר - דיבור בגובה העיניים, שקיפות מלאה ועדכונים שוטפים לכל אורך הדרך, ויעילות והחלטיות שהצליחו להפתיע אותי לאור הכרות מוקדמת עם התאגיד. לאחר שורת ראיונות טלפוניים עם ההנהלה בברצלונה, זומנתי לשלושה ראיונות מקצועיים בסניף של HP בנתניה (שתואמו ברצף לאותו יום), וכאשר אלו נתנו אור ירוק התהליך לקח שבועיים נוספים עד שהגיע החוזה. המו"מ היה קצר, הצעת השכר הייתה הולמת מהרגע הראשון לכישורים ולנסיון שלי, וניכר היה שמחלקת משאבי אנוש פועלת בשרות ו'בעד' המנהל המגייס ולא להפך. אף אחד לא חפר במניעים האישיים שלי, הנושאים שדיברנו עליהם תמיד היו מקצועיים גרידא, ובפעם היחידה שרצו לשאול מדוע בחרתי ללמוד מנהל עסקים כאשר אני מכוון לתפקיד טכני, עשו זאת בהתנצלות מראש ובהסתייגות שאני כמובן לא חייב לענות.

אני לא מאשים אף אחד, רק מביע אכזבה ושוב מסיק את המסקנות הבלתי נמנעות. חשבתי שהפעם כשאני עם תואר ביד הדברים יתנהלו אחרת, אבל המציאות הישראלית שוב טפחה על פניי עם איבר אינטימי. בפעם הבאה גם אכזבה כבר לא תהיה, פשוט כי לא תהיינה ציפיות. מאידך, טוב לדעת שבמודל האירופאי אני עדיין מצליח להשתלב, שאת שפתם אני דובר ושהם משתכנעים פעם אחר פעם להפקיד בידיי פרוייקטים קצת יותר רציניים מאלו שהציעו לי בארץ, עם תשלום בהתאם.

מוגש כחומר למחשבה לאנשים הבאים שימצאו עצמם בסיטואציה דומה, ויתחילו לחשוב בטעות שמשהו לא בסדר איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לקרוא ולדעת שמצאת משהו שהולם את כישורייך וניסיונך.

הקלישאה מספרת שאנשים טובים נדרשים תמיד. לדאבוני, טובים או לא, זה בכלל לא פרמטר. הרבה מאוד שיקולים לא עניניים ומנטליות פולשנית.

על כל פנים, בהצלחה רבה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונתן, כשאני הולך להעסיק מישהו שהוא מעבר לעובד פשוט אני רוצה לדעת מה האופק התעסוקתי שלו. אם זה מישהו שבא אליי "עד שימצא משהו" אז מוכשר ככל שיהיה לא תודה.

כשאדם מבצע רילוקיישן וחוזר לגיטימי לחלוטין לבדוק אם הוא חזק זמנית או לצמיתות. זכותו המלאה לא לענות אבל שלא יצפה ממני להשקיע אנרגיה וכסף כדי לקלוט אותו ולהכניס אותו לעניינים כדי שיעזוב לפני שהחזרתי את ההשקעה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונתן, כשאני הולך להעסיק מישהו שהוא מעבר לעובד פשוט אני רוצה לדעת מה האופק התעסוקתי שלו. אם זה מישהו שבא אליי "עד שימצא משהו" אז מוכשר ככל שיהיה לא תודה.

אם אתה מחפש עובד מקצועי לעשר שנים הבאות עם תגמול בהתאם, מסכים איתך לגמרי.

אבל אם זה מישהו על תקן בורג במערכת, שעולה שקל תשעים, ולוקח דקה להחליף, אין סיבה שלא לקחת אחד שבא אליך עד שימצא משהו יותר טוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאדם מבצע רילוקיישן וחוזר לגיטימי לחלוטין לבדוק אם הוא חזק זמנית או לצמיתות. זכותו המלאה לא לענות אבל שלא יצפה ממני להשקיע אנרגיה וכסף כדי לקלוט אותו ולהכניס אותו לעניינים כדי שיעזוב לפני שהחזרתי את ההשקעה.

אבל לא שאלו אותו אם הוא חזר לצמיתות. שאלו למה הוא חזר. זה לא עניינם. חייו האישיים, לא עניינם. כשריאיון לתפקיד טכני מתרכז בעיקר בחייו האישיים של אדם ופחות בכישוריו, זה בעייתי לאנשים ואני מבין למה.

אז ואדים מתחבר יותר למנטליות אברופאית וזה בסדר גמור. אני גם שמח לעבוד במקום שבו חיי האישיים נותרים אישיים ואני מוערך לפי כישורים מקצועיים (שכוללים גם כישורים בין אישיים, כי זה אופי התפקיד).

יש פה פשוט מקרה של חוסר התאמה מובהק במנטליות ובאופי וזו סיבה סופר מוצדקת לעשות רילוקיישן. אני מאמין שהיא נפוצה כמעט כמו סיבות כלכליות/עבודה.

אולי גם החברות שהוא פנה אליהן כולן משתמשות בכל מיני יועצי חרטבונה סוציולוגיה שכל תפקידו היא לנסות לנחש מי "ישתלב" יותר טוב לפי פרמטרים מדידים מטבלה כזו או אחרת. זה בעיה בחברות גדולות. אם אני מעסיק אני רוצה לראיין ולהחליט אבל כשיש כל כך הרבה מועמדים זה פחות אפשרי. מניח שואדים פשוט נפל בין הכיסאות של התחום+חברות זמינות+חוסר התאמה באופי.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאול על כך בנימוס זה לגיטימי, להפוך את זה למרכז הראיון לא לעניין.

וכשאותו אדם נשבע בנקיטת חפץ שחזר לתקופה ארוכה ומוכן להתחייב בכתב/להתנות את השכר בהישארות לחמש שנים, אבל סיגי עושה פרצוף של 'לא נראה לי שהוא מתכוון לזה' - כנראה שהבעיה היא לא אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מעסיק אני רוצה לראיין ולהחליט אבל כשיש כל כך הרבה מועמדים זה פחות אפשרי. מניח שואדים פשוט נפל בין הכיסאות של התחום+חברות זמינות+חוסר התאמה באופי.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

מה שכנראה לא היה לודאים זה "קומבינה" - מילה אחת שמסכמת את כל השוק פה, למי שיש חבר/מכר שיכול להעביר אותך ישירות למנהל המגייס וזה בלי לעבור את סיגי ( בדרך כלל סיגי תתקשר ותקבע לך ראיון עם המנהל ובזה יסתכם תפקידה).

*** יכול להיות שהיתה, אבל לא בתזמון הנכון.

מנסיון אישי, חצי שנה ניסיתי להתמיין למשרה שהמשיכה להתפרסם מדי כמה שבועות, נשלחו ק"ח כמה וכמה פעמים, שיחה עם משאבי אנוש שאכן הק"ח התקבלו (רמז חד אהמ) - כלום לא עזר.

במקרה, לחבר שלי מהלימודים שחיפש גם הוא עבודה, היה מכר מהצבא שעבד באותה חברה, לחבר הזה נקבע ראיון למשרה יומיים לאחר שהוא העביר את הק"ח דרך החבר. סיגי התקשרה אליו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דימו, זו לא ״קומבינה״. לא יודע איך זה בכל מקום, אבל לפחות בהייטק יש הגיון מאוד ברור בזה שמעדיפים מועמדים שמישהו ממליץ עליהם.

דריש, לא יודע איפה יצא לך להתראיין, אבל אלביט, לצורך הדוגמא, זו באמת חברה שבה סיגי כזה או אחר קובעת מה יהיה, ואין מה לצפות ממקומות כאלו. בכל מקרה, שמח בשבילך שמצאת משהו שמתאים לך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגיון מאוד ברור בזה שמעדיפים מועמדים שמישהו ממליץ עליהם.

כי אין אנשים טובים מחוץ למעגל החברים של עובדי החברה?

אני מבין את ההגיון, לרוב, המשרות החמות לא מגיעות ללוח דרושים של אתר החברה כי כבר יש מישהו על הכוונת מתוך מעגל החברים אבל, כאשר מחפשים בן אדם והמשרה מפורסמת באתר כמה חודשים ועדיין ממשיכים לחכות שיגיע מישהו מ"בפנים" זה כבר מעצבן - זה כאילו לסיגי לא בא לעבוד והיא מחכה שמישהו יעשה את העבודה בשבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, אבל היכולת של המגייסים לברור את האנשים הטובים היא מאוד מוגבלת. ולכן כשבא מישהו שכבר עובד בחברה וסומכים עליו, זה יתרון..

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאול על כך בנימוס זה לגיטימי, להפוך את זה למרכז הראיון לא לעניין.

וכשאותו אדם נשבע בנקיטת חפץ שחזר לתקופה ארוכה ומוכן להתחייב בכתב/להתנות את השכר בהישארות לחמש שנים, אבל סיגי עושה פרצוף של 'לא נראה לי שהוא מתכוון לזה' - כנראה שהבעיה היא לא אצלו.

אם זה הפך למרכז הראיון זה באמת פסול (אישית במקרה כזה הייתי מבקש יפה לסיים את הריאיון ושיעברו למועמד הבא).

בריאיון מנסים להתרשם לא רק מרמת המקצועיות של האדם אלא גם איך הוא ישתלב בארגון, כמה זמן יישאר ומה הפוטנציאל לפתח אותו לתחומים שונים ממה שהוא רגיל. זה מוביל לא פעם גם לשיחות ושאלות שלא נוגעות ישירות לצד המקצועי . מה שכן, ממראיין אני מצפה לדעת מתי להרפות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...