Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזר לישראל ומבקש את עזרתכם בחיפוש עבודה

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

י

מזכיר לי איזה לקוח שנשמע מתנצל על כך שהוא אוהב את עבודתו כחקלאי. שאלתי אותו מה היינו אוכלים בלי אנשים כמוהו.

מזכיר לי את לוי אשכול שהיה אז שר האוצר ובישרו לו כי יש בצורת

שאל אותם היכן? ענו לו בחבל לכיש

אהה נרגעתי חשבתי במערב התיכון של ארה"ב ( משם הייתה מגיעה 98% מהחיטה לארץ ).

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דעתי בעניין אנשי מקצוע מקצועיים היא שהם לא יודעים לשווק את עצמם ולא מודעים לכמה הם "מצרך" נדיר, לכן לא יודעים לדרוש את הכסף שמגיע להם.

בסוף היום, זה נחשב מקצוע מביש כי בימינו אדם נמדד בסכום שהוא מכניס בסוף החודש - החאפרים שדופקים לקוחות על ימין ועל שמאל דווקא נתפסים כתותחים.

רוב האוכלוסיה מנצלת את טוב ליבם של החברה המקצועיים, בניגוד לחאפרים (סטייל אלא שרואים ב "יצאת צדיק" ) הם פשוט אוהבים את מה שהם עושים ובשום מקום לא מרגישים שהם צריכים לגבות סכומים מופרזים על עבודתם המקצועית! לדעתי הסיבה לכך היא שהם לא משקיעים מאמץ אדיר בלתת שירות מהיר ואיכותי, זה פשוט בא להם טיבעי, כפי שכתב ברווזון, אנשים הולכים ללמוד מקצוע רק כי התלוש שמן, עובדים קשה, מזיעים כי זה לא המקום הטבעי שלהם ודורשים תשלום בהתאם.

ואם כבר הזכרתי את "יצאת צדיק" בפרק על מדיחי כלים היה טכנאי אחד שאמר לחיים הכט את האמת בפנים - שהוא עושה אבל! למה? כי הוא הופך אנשים שסה"כ עושים את מה שמתבקש מהם לאנשים מיוחדים , זה לא צריך להיות ככה.

היות ואנחנו בפורום רכב, גם כאן יש מגמה שמוסכים/בעלי מקצוע מקצועיים,בשורה התחתונה "מרוויחים פחות" עבור תקלה בודדת מיתר ה"חובבנים" בתחום, גם פותרים את התקלה מהר וגם במחיר זול יותר ,משהו פה עקום.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חולק עליך חלקית - אני חושב שאנשים יודעים להעריך עבודה מקצועית. לא בטוח שיודעים להעריך נכון את מי שעשה אותה.

תגדיר "אנשים" ותגדיר, "יודעים להעריך"... נתת פה הכללה חזקה מאד.

כן, יש אנשים שיודעים להעריך עבודה מקצועית. יש כאלו שיודעים רק לזלזל. דוגמא שאני אוהב שבה נתקלתי פעם, הייתה קריקטורה של מעצב גראפי. בקריקטורה מראים את הלקוח שואל אותו למה הוא צריך לשלם כל כך הרבה כסף על משהו שלקח למעצב 10 דקות ליצור. התשובה של המעצב הייתה שלקח לו 8 שנים ללמוד לעשות את זה בתוך 10 דקות:wink:

מאחר ולאחרונה הייתי צריך לעצב לעצמי מספר לוגואים שונים (פלוס אחד או שניים "מהעת העתיקה" :lol: ), התחברתי חזק מאד לדוגמא הזו.

יש חאפרים שיבואו, יזרקו לך משהו על הקיר ("התקנה" של מזגן) או בתוך חור בדלת ("התקנה" של חלון) וידרשו סכום מצחיק עבור הכלום שהם השקיעו. ויש לעומתם אנשים, שישקיעו, יעשו הכל כדי שתצא מרוצה, יפתרו בעיות במקום במקום לייבש אותך (התקינו לי מזגן לא מזמן) או יעשו התקנה נקייה הכוללת הסרת הדבק הישן וניקוי של הלכלוך שנותר אחרי העבודה (בהתקנת חלון חדש בדלת, בהמשך לדוגמא שנתתי), הם לרוב יבקשו (להבדיל מהמילה "ידרשו" בה השתמשתי קודם) סכום נמוך מדיי... ולא כל האנשים יודעים שמאד נחמד לתת טיפ לבעל מקצוע שנתן מעצמו. אבל לשליח של הפיצה, שההישג הכי מרשים שלו זה שהוא אשכרה מצא את הכתובת אחרי רק 2 טלפונים, זה סוג של חובה :roll:

טוב, סטיתי קצת מהנושא.

אני יכול להעיד על עצמי, בין היתר מתוך עדויות של לקוחות שהיו לי (ולא רק אני על עצמי...), שהייתי מהסוג השני של איש מקצוע כשהייתי עצמאי. האיזור אחרי ההתקנות תמיד היה מנוקה, הכל היה נבדק כמו שצריך לפני העזיבה (גם במחיר של לאבד קצת זמן שלא היה בתכנון), הגעתי תמיד בתוך הזמן שקבעתי (היו לי 3 איחורים של עד 5 דקות ואיחור אחד של 20 דקות - שהוא רק כי סגרו את כביש 6 עקב תאונה. וזה בטווח של מעל שנתיים!) והיו עוד כמה דברים טובים שעשיתי ואני כבר לא זוכר:wink:

טיפים, לעומת זאת, כמעט לא היו :lol:

אז, "יודעים להעריך" זו הגדרה נזילה מעט לדעתי.

דעתי בעניין אנשי מקצוע מקצועיים היא שהם לא יודעים לשווק את עצמם ולא מודעים לכמה הם "מצרך" נדיר, לכן לא יודעים לדרוש את הכסף שמגיע להם.

נאלץ להסכים אתך, כמו שכתבתי קודם. מניסיון לצערי. חיים ולומדים אני מניח

בסוף היום, זה נחשב מקצוע מביש כי בימינו אדם נמדד בסכום שהוא מכניס בסוף החודש - החאפרים שדופקים לקוחות על ימין ועל שמאל דווקא נתפסים כתותחים.

על זה יש לי הרבה מה להגיד דווקא. אני מאשים את החברה. למה? מהסיבה שהחברה מחשיבה "סמלי סטאטוס" ריקים מכל תוכן הגיוני. "אם יש לו מרצדס, הוא בטוח מקצועי!" -לא, הוא בטוח קנה רכב גרמני. זה לא אומר כלום על רמת המקצועיות שלו. "אם יש לו שעון של רולקס, הוא בטח יודע מה הוא עושה!" - כן, הוא יודע איך לתפור קשישים כנראה... מה קשור השעון למקצועיות? סמלים נטו. שופטים אדם על פי החליפה ולא על פי מה שממלא אותה. זה בזוי ושגוי לחלוטין בעיניי.

רוב האוכלוסיה מנצלת את טוב ליבם של החברה המקצועיים, בניגוד לחאפרים (סטייל אלא שרואים ב "יצאת צדיק" ) הם פשוט אוהבים את מה שהם עושים ובשום מקום לא מרגישים שהם צריכים לגבות סכומים מופרזים על עבודתם המקצועית!

קח רעיון לניסוי חברתי. נסה לגבות מחיר מעל המחירון המפורסם בדפי זהב על נניח תיקון סתימה או איתור נזילה. יהיו לך לקוחות? אני אומר לך שלא. ברמה של 20 שקל יותר יקר, תקבל 50% פחות טלפונים.

לדעתי הסיבה לכך היא שהם לא משקיעים מאמץ אדיר בלתת שירות מהיר ואיכותי, זה פשוט בא להם טיבעי, כפי שכתב ברווזון, אנשים הולכים ללמוד מקצוע רק כי התלוש שמן, עובדים קשה, מזיעים כי זה לא המקום הטבעי שלהם ודורשים תשלום בהתאם.

ואם כבר הזכרתי את "יצאת צדיק" בפרק על מדיחי כלים היה טכנאי אחד שאמר לחיים הכט את האמת בפנים - שהוא עושה אבל! למה? כי הוא הופך אנשים שסה"כ עושים את מה שמתבקש מהם לאנשים מיוחדים , זה לא צריך להיות ככה.

זו השקפת עולמי המדוייקת, אחד לאחד. תקרא לזה נימוס בסיסי, תקרא לזה מקצועיות, תקרא לזה היגיון בריא, תקרא לזה איך שתרצה. מי שעושה את מה שהוא אמור לעשות מלכחתחילה (ראבק, איך כותבים את המילה הזו?!... )נתפס כמשהו חריג בעולם שלנו וזה פשוט עצוב.

היות ואנחנו בפורום רכב, גם כאן יש מגמה שמוסכים/בעלי מקצוע מקצועיים,בשורה התחתונה "מרוויחים פחות" עבור תקלה בודדת מיתר ה"חובבנים" בתחום, גם פותרים את התקלה מהר וגם במחיר זול יותר ,משהו פה עקום.....

החברה הישראלית עקומה. מנטליות ה"כולם מנסים רק לדפוק אותי וללכת" עושה הרבה רע לאנשים.

קח עוד רעיון לניסוי חברתי. קח מוצר מוכר וידוע, שיש לו טווח מחירים ברור ומוגדר בזאפ. נסה למכור אותו במחיר נמוך יותר מהנמוך ביותר בזאפ. לא יקנו ממך כי זה חשוד. לעומת זאת, את אותו המוצר בדיוק (אותו יצרן, אותו דגם) יקנו מאיזה אתר סיני במחיר נמוך עוד יותר בלי למצמץ. המח הישראלי מחווט מצד אחד להתחכם עם הכל (קרי, לתחמן) ומצד שני לחפש איך מנסים לדפוק אותך. כשהמח עובד במקביל על 2 הדברים המתנגשים הללו, אין לו יכולת עיבוד מספיקה להבין שהוא רואה משהו הגיוני וסביר, אז הוא ממשיך הלאה.

אתה חושב שאני טועה? אני מדבר מהניסיון האישי שלי. כשהתחלתי, הייתי הכי זול בארץ, בכוונה תחילה. זה מה שהבנתי, שמחיר מדבר. טעות חמורה ביותר. רק אחרי שהעליתי את המחירים לרמה שהיא מעט מעל הממוצע, התחלתי למכור. זה מה יש, ועם זה- ננצח!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עמוד פייסבוק בשם 'תעשה לי פרחים ברקע', שמדבר בדיוק על זה.

בשורה התחתונה ישראל ישראלי יודע לעשות שני דברים מצוין:

1. להתבכיין כמה שקשה להשתכר כאן בכבוד

2. לזלזל בבעלי המקצוע האמורים להשתכר בכבוד

(לא, אני לא מדבר על החברים מ'יצאת צדיק' ושות' ושאר מאעכרים - אלא לדוגמא על המנעולן הנורמטיבי שהקפצת בשישי בלילה הגיע אליך תוך 15 דק' פרץ את הדלת ב5 דק' וביקש 200 ש"ח, ואתה כועס עליו על כך)

ממש "חידת" ההמבורגר שהייתה לנו בתור צעירים ("מה זה השיט הזה, 200 ג' בשר טחון עולה 3 שקלים חתיכת חסה ופרוסת עגבניה עוד שקל בלחץ למה הם דורשים 50 ש"ח על המבורגר!? חזירים!!"), אשר חלקנו כנראה לעולם לא פתר...

בסופו של יום קל מאוד לקטול מרחוק

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש "חידת" ההמבורגר שהייתה לנו בתור צעירים ("מה זה השיט הזה, 200 ג' בשר טחון עולה 3 שקלים חתיכת חסה ופרוסת עגבניה עוד שקל בלחץ למה הם דורשים 50 ש"ח על המבורגר!? חזירים!!"), אשר חלקנו כנראה לעולם לא פתר...

או 17 ש"ח לבקבוק קולה משפחתי בים מול 12 לבקבוק חצי ליטר :shock:חידה שונה אך זהה (במסגרת העמוד פייסבוק שקישרת אליו).

200 נשמע לי זול מדיי ליום שישי בלילה, חשבתי שזה יהיה סביב 800 משום מה.

מקווה שלא אצטרך לבדוק את זה אף פעם.

אחד הדברים שלמדתי, ניתן לפצל ל-2.

1) על עבודה, משלמים. על עבודה איכותית, משלמים יותר.

1ב) אותו הדבר ניתן לומר על כלי עבודה.

את הלקח למדתי דווקא מהכלים. התקציב שלי לכלים מעולם לא היה גבוה. לכן, כמו הרבה אנשים, קניתי לא מעט כלים זולים וזולים מאד בימיי. את חלקם החלפתי כבר בכלים טובים, ואני יודע להגיד בוודאות מוחלטת שיש הבדל אסטרונומי בין השניים. נכון, שזה "אותו הכלי" ושהוא עולה הרבה יותר מהשני, אבל רק עצם העובדה שאתה לא צריך להיאבק עם הכלי ביחד עם העבודה, רק זה שווה את התוספת מחיר הזו כשאתה מנסה לעשות משהו פשוט יחסית אבל משתגע כל שנייה עם באגים שלא אמורים להופיע בכלל.

אותו הדבר לגבי בעלי מקצוע. עבודה טובה תיראה כאילו שבעל המקצוע לא עשה דבר! השטח יישאר נקי, הכל יעבוד כמו קודם (או כמו שצריך אם זה משהו חדש) וכדומה. זה אמור לעלות יותר, אבל אף אחד לא ישלם את ההבדל במחיר הזה, ולכן יש חאפרים שמרשים לעצמם לזלזל בלקוח ובעבודה שלהם לדעתי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...