Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישן ברכב והורשע בנהיגה בשכרות

שימו לב! השרשור הזה בן 3274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין פה רק שאלה משמעותית אחת - יש כאן חיים של בן אדם והרבה החלטות שנלקחו על ידיו

אתה עו"ד במקרה?! (סתם לפי התשובה..)

" ! The fender bender bent more than just your fender "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה לקלל אותו? :)

התשובה שלו היא המציאות. כמו שאומר ישה, צדק זה כוכב.

היות ואין צל של ספק שהוא היה במצב שכרות, מבחינת השופט ישנה שאלה אחת בלבד - האם הוא נהג?

השופט ענה שכן, והרשיע.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חשוב לציין כי מדובר במקרה שבו אדם נסע למכולת, נכנס, קנה בקבוק 750 מ"ל, שתה אותו במלואו(!), נכנס לרכב, הניע אותו והלך לישון. רחוק מלהיות נורמטיבי באיזו שהיא צורה.

אני חושב שהתרשמות זו, גם תורמת לעצם ההרשעה, אם כי הדבר לא מפורש בפסק הדין.

אורי - אני לא חושב ששופט מנותק מהשטח. גם שופטים נוהגים וגם הם מודעים למקרים השונים בכביש. בנוסף, רובם היו עו"ד לפני כן ואני משער שנתקלו במספר תיקים דומים.

גם אין דרך לגרום לשופט להיות יותר בשטח. מה יעשה? יתלווה לסיורי משטרת תנועה?

אולי אתה צודק, אבל אין כל כך מה לעשות עם זה.

נכון ,זה לא נורמטיבי אבל אם תחשוב על זה , שום דבר לא באמת נורמטיבי ( תחשוב על זה רגע בלי דעות קדומות - זה שאנחנו חיים גם לא נורמטיבי ) לא נכנס לזה - רק אומר שאי אפשר לדעת באיזה מצב הבן אדם היה ואי אפשר לשפוט אותו . אני בעצמי ישנתי באוטו כמה פעמים כשרבתי עם החברה - לא שתיתי ותמיד דוממתי מנוע אבל עדיין - אני לא צוחק על אנשים שלא יודעים איך להתמודד ובורחים לאלכוהול וכאלה , הם אנשים חלשים ומסכנים וצריך לרחם עליהם ולא להפך.

עם זאת , כנראה שהיה באמת צריך להעניש אותו - להשאיר רכב דולק וללכת לישון זה סכנה לציבור ולעצמך.

מישהו רשם שככה אנשים ידעו לא ללכת לישון אחרי בילוי וינהגו שיכורים. אני מקווה שינהגו ישר לכלא . יש הרבה עיוותים במערכת המשפט - בין השאר יד רכה מדי לרוצחים. המקרה הזה ,לדעתי , לא אחד מהם.

מי שעשה כבר קורס רענון, אנא הגיבו באשכול קורס רענון נהיגה . תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ מנסה להגיד שאין כאן שחור או לבן אלא בעיקר אפור.

אותו מקרה בדיוק היה יכול להסתיים הפוך לגמרי (שוטר שונה, עו"ד שונה וגם כן שופט שונה..)

מה זה אומר?

שייקח את העכבר וייתוודה מי שעבר לישון מאחור (ברכב פרטי לא משאית...) כשעצר עקב עייפות קריטית.

לא מכיר את האיש - אבל החיים זה לא תמיד הגדרות וחוקים יבשים (ציטוט לא שלי "שחור-לבן יש במילקי לא בחיים")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זאת , כנראה שהיה באמת צריך להעניש אותו - להשאיר רכב דולק וללכת לישון זה סכנה לציבור ולעצמך.

לא אישי אבל זו גם סכנה לחצות את הכביש, לנשום אויר וללדת ילדים.

התיאור "מקרה שבו אדם נסע למכולת, נכנס, קנה בקבוק 750 מ"ל, שתה אותו במלואו(!), נכנס לרכב, הניע אותו והלך לישון"

הינו דוגמא לסילוף המציאות (גיבוב ארועים בסדר שהותאמו במח מסויים ולא קרו במציאות).

הבחור אינו צדיק וכנראה שאם היה עם עבר נקי מעבירות תנועה, היו מסתפקים באזהרה בלבד אבל עדיין מכאן ועד הרשעה בסכנה לציבור יש מרחק.

מה השלב הבא - ירשיעו אותי בסכנה לציבור כי החזקתי מפתח ברגים להחליף גלגל?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיאור "מקרה שבו אדם נסע למכולת, נכנס, קנה בקבוק 750 מ"ל, שתה אותו במלואו(!), נכנס לרכב, הניע אותו והלך לישון"

הינו דוגמא לסילוף המציאות (גיבוב ארועים בסדר שהותאמו במח מסויים ולא קרו במציאות).

הבחור אינו צדיק וכנראה שאם היה עם עבר נקי מעבירות תנועה, היו מסתפקים באזהרה בלבד אבל עדיין מכאן ועד הרשעה בסכנה לציבור יש מרחק.

מה השלב הבא - ירשיעו אותי בסכנה לציבור כי החזקתי מפתח ברגים להחליף גלגל?!

לא אותו דבר , אם הוא היה מכבה מנוע , אני לא רואה סיבה להאשים אותו אבל להחזיק את האוטו מונע וללכת לישון זה פשוט לא אותו דבר כמו להסתובב עם מפתח ברגים - לך תדע איזה תקלות יש לו ברכב ? ואיך זה ישפיע שהוא משאיר אותו דולק .

אני לא אומר שהשוטרים לא נטפלים לחלשים ומחפשים תעסוקה לעצמם - הם כן

אני לא אומר שפסק הדין היה 100% נכון - אולי לתת לו קנס וזהו ...

אבל יש לי כלל בחיים , אני זהיר , כי אכפת לי מעצמי ומשלומם של אחרים . התנהגות זהירה היא כזאת שיש בה למנוע את הסכנה שבטוח אפשר למנוע - הרכב מתחמם יתר על המידה וכל דבר יכול לקרות , תוך כדי שינה בטעות הוא מוריד את הבלם יד - וכל דבר יכול לקרות . זה פשוט לא זהיר ולא אחראי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אותו דבר , אם הוא היה מכבה מנוע , אני לא רואה סיבה להאשים אותו אבל להחזיק את האוטו מונע וללכת לישון זה פשוט לא אותו דבר כמו להסתובב עם מפתח ברגים - לך תדע איזה תקלות יש לו ברכב ? ואיך זה ישפיע שהוא משאיר אותו דולק .

אני לא אומר שהשוטרים לא נטפלים לחלשים ומחפשים תעסוקה לעצמם - הם כן

אני לא אומר שפסק הדין היה 100% נכון - אולי לתת לו קנס וזהו ...

אבל יש לי כלל בחיים , אני זהיר , כי אכפת לי מעצמי ומשלומם של אחרים . התנהגות זהירה היא כזאת שיש בה למנוע את הסכנה שבטוח אפשר למנוע - הרכב מתחמם יתר על המידה וכל דבר יכול לקרות , תוך כדי שינה בטעות הוא מוריד את הבלם יד - וכל דבר יכול לקרות . זה פשוט לא זהיר ולא אחראי .

לא זכור לי שראיתי שמישהו ציין בפסק"ד מה הייתה הטמפרטורה באותו אחר הצהריים

האם היית מדומם ב40 מעלות? תהייה כנה עם עצמך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכור לי שראיתי שמישהו ציין בפסק"ד מה הייתה הטמפרטורה באותו אחר הצהריים

האם היית מדומם ב40 מעלות? תהייה כנה עם עצמך

כבר עשיתי את זה, ישנתי מלא בזיעה באמצע הצהריים ואפילו לא הצלחתי למצוא חנייה בצל ושמתי מגן שמש .

שוב , אני לא אומר שהשופט 100% צדק , אבל אני בטוח שהיה צריך להעניש איכשהו את הבחור .

עשית כבר רענון נהיגה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ישנתי מלא בזיעה באמצע הצהריים" - אז אתה גם פושע והיוות סכנה לציבור לפי שופט זה (היד שלך יכלה להחליק תוך כדי נהיגה וגרמת לסכנה אפשרית לציבור הנהגים בדרך.

"אני לא אומר שהשופט 100% צדק , אבל אני בטוח שהיה צריך להעניש איכשהו את הבחור" - ללא ספק, ראיה חזקה

--> לא ציינת היכן ישנת אבל תן לי לנחש - במושב הנהג. . .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אתה קופץ להאשמות שווא כלפיי, וזה לא לעניין. קרא את פסק הדין במלואו.

מעובדות כתב האישום, ומעובדות נוספות אשר התבררו במהלך הדיוןהמשפטי, ואשר עליהן לא היתה מחלוקת על-ידי מי מהצדדים, עולה, כי ביום

2.10.2009 , בשעות אחר הצהריים, החנה המערער את רכבו ברחוב יצחק שדה, בעיר

אזוּר, באופן שגרם להפרעה חלקית לתנועה, ויצא ממנו, בהותירו את הרכב כשהוא

מונע. המערער פנה לחנות שהיתה במרחק מה מהרכב המונע, ורכש בקבוק משקה מסוג

וודקה. לאחר ששתה כמות נכבדה מן המשקה, ומאחר שהבין כי אינו יכול לנהוג

במצבו, חזר המערער אל רכבו על מנת לישון. ביושבו ברכב במושב הנהג, סיים

המערער לשתות את יתרת המשקה, ונכנס לשינה עמוקה. כל זאת שעה שרכבו נותר

כשהוא מונע.

בהתייחס ליסוד השכרות, קבע בית המשפט לתעבורה, כי יסוד זה הוכח בשלוש

דרכים נפרדות: האחת, בדיקת הנשיפה שנערכה למערער – מבלי שנטען כי דבק בה

2

פגם כלשהו – אשר הצביעה על ריכוז אלכוהול המאפיין מצב של שכרות; השניה,

הודיית המערער כי שתה את מלוא בקבוק הוודקה שרכש )שהכיל 700 גרם משקה(,

והודייתו כי הבין שאינו כשיר לנהוג במצבו; השלישית, התנהלותו של המערער, ובכלל

זאת, העובדה כי הוא נראה כמי שאיבד את הכרתו; העובדה שהוא נרדם ברכבו, כאשר

הרכב מפריע לתנועה; והעובדה שנדף מפיו ריח חזק של אלכוהול.

אני הראשון שיסכים אתך שבעולם לא הכל שחור ולבן. רק מה? בית המשפט הוא לא העולם, וזה מה שאתה מסרב להבין.

בבית משפט בד"כ אין ספקולציות, או קשה להיאחז בהן, כי על ספקולציה שתסנגר: "הוא הלך לישון כי הוא אחראי", יקטרג התובע: "הוא נרדם מתוך שכרות ולא מתוך אחריות".

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו,

1. אני מסכים איתך לגבי ביהמ"ש אולם כמי שמשלם מיסים חודש בחודשו - למה לא לעזאזל? את הכסף שקשור לעולם הם יודעים יפה מאוד לנצל

2. מהיכן מובן שמטרת הנסיעה הייתה רכישת אלכוהול? אני מבין זאת שכשהבין שאינו כשיר לנהיגה אז החליט "לנצל" את הזמן

3. אשמח שיסבירו לי איך מבדילים בין איבוד הכרה לשינה דרך שמשת רכב

4. יתרת הבקבוק - מה הכוונה? כמה? אפשרי ששתה הכל בחנות וברכב שתה טיפות אחרונות?

5. בוא נסכים שאירוע זה יכול היה להסתיים באזהרה בלבד ורמת הסכנה הייתה נמוכה עד נמוכה מאוד

רק בריאות

אורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התעמקתי בפסק"ד אולם מכיוון שבימ"ש חרט על דגלו את השימה לפרטים וחקר האמת הייתי מצפה לקצת יותר דיוק (אבל מכיוון שיש אינסוף משפטים זניחים, לשופטים אין זמן להתעסק במה שחשוב באמת)

בכל מקרה,

נראה לי חפרתי מספיק - מתנצל

לא חשבתי להגיע כ"כ רחוק למרות שמעניין לשמוע חוו"ד שונות משלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי המפתח הוא בכך שהרכב היה מונע - זה הכניס את הבחור לסטטוס "נוהג" וכיון שאין עוררין על כך שהיה שיכור הוא נהג בשכרות. יתכן שאילו דומם את המנוע היה נמנע מהרשעה בעבירה כה חמורה. סה"כ החלטה הגיונית מאד של השופט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי המפתח הוא בכך שהרכב היה מונע - זה הכניס את הבחור לסטטוס "נוהג" וכיון שאין עוררין על כך שהיה שיכור הוא נהג בשכרות. יתכן שאילו דומם את המנוע היה נמנע מהרשעה בעבירה כה חמורה. סה"כ החלטה הגיונית מאד של השופט.

מדרון חלקלק קלאסי !

הרי כיצד אפשרי להשוות מישהו שנעצר (בדגש על נעצר) נוהג בשכרות לאחד שנתפס ישן באוטו?

אין הסכנה או הסיטואציה זהות וכל ניסיון להשוות נידון לכשל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מונע ללא השגחה, או, ליתר דיוק, בהשגחת שיכור? אני עדיין מסכים עם השופ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...