Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה המכונית הראשונה שבה נסעתם?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 3513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המכונית שבה הביאו אותי מהבית חולים

פיאט 850, ביוני 81' :-D

Fiat-850_Special-1968-wallpaper.jpg

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב הראשון ש"הוסעתי" בו היה מוסקביץ' עגולה בצבע ירוק בהיר(דגם שנות השישים, תחילת שבעים) שהיה של דוד שלי (היחידה בכל המשפחה המורחבת שהיה לו רכב בבריה"מ של שנות השבעים) - אני עוד זוכר את הנסיעות לקרובים בעיר סמוכה כשאני יושב מקדימה על הברכיים של אבא שלי (בטיחות סובייטית של שנות השבעים.....).

בארץ התחלנו מריטמו 60L, 1100 כחולה שנת 1982 של ההורים (שבגרסת 1300, לבנה ומאותו שנתון גם היה הרכב הראשון שהיה בבעלותי).

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לברר מי החזיר אותי הביתה - לארק שישים ומשהו או פרינץ 4...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, טכנית אני עוד לא קיים, אבל הנה המכונית הראשונה שבה "נסעתי"- אמי כאן בתמונה בהריון איתי, שנת 1971. במקרה היום הייתי שם, המכוניות זה לא הדבר היחיד שהשתנה...:

img428.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאאב 95 של דוד שלי. נסיעה בינעירוניות ארוכה בספסל השלישי ההפוך. בולע את הנוף מהחלון האחורי.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפיאט 128, לא סתם היא נבחרה כמכונית השנה של 1970.

נכון, היא גם הביאה לכל תעשיית הרכב את בשורת "המנוע הרוחבי" שבשילוב עם הנעה קדמית, אפשרו התנהגות כביש מצוינת ופשרה מינימלית בנוחות הנסיעה.

פריצת דרך אמיתית! (ביחס לתקופה).

תפיסה זו נחשבה אז לחדשנית, וגם המשיכה לדגמים העתידיים של פיאט שנחלו הצלחה רבה כמו ה"אונו" שבאה עשור לאחר מכן.

סקירה היסטורית מרתקת ביותר ע"י חבר הפורום , חן פרחי ב - http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/1347/%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%A0%D7%95%D7%AA-/%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98-128--%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%94-1970--%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA

בכלל, מגניב (ומרגש!) לראות כמה תגובות יש לשרשור - אכן, צלילי המנוע הראשונים בחיינו מייצרים אצל כל אחד תגובות סנטימנטיליות,

כפי שאף רכב חדיש לא יוכל...

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתיים שצביקה הזכיר הן אחת שלי 128 דור ראשון. והשניה אדומה דור 2 בכרמיאל והיא כרגע למכירה.

ואין ספק שיש לה צליל איטלקי ממכר.

עריכה אחרונה על ידי irork

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית שנסעתי פעם ראשונה מבית חולים הייתה הנרי גי מודל 51 ולאחר מכן אופל רקורד מודל 57 עם חלון קדמי מעוגל בצדדים. האוטו הראשון שלי

היה פיאט 600 די מודל 64 עם המנוע 750 ומשם עברתי לקדט 63 ומאז היו קדט 70 , 83 , 90, אסטרה 96, 2001 , ונכון לעכשיו 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט אונו הישנה יותר (MK1), אך משום מה כל מה שעולה לי לראש זה ה127 של דוד שלי שאותה אני זוכר הרבה יותר מאשר את האונו כי הוא החזיר אותי כל יום הביתה מסבתא שלי אחרי הגן :)

דרך אגב, גרמתם לי להזיל דמעה, היום הזה פשוט מלא בפלאשבקים.

במקרה היום עמדתי עם הרכב ליד הבית הישן שלי (פרטי), המקום שבו גרתי מגיל שנה, עמדתי ליד השער וחיכיתי למישהו - בעל הבית שאל אם הוא יכול לעזור במשהו (כי עמדתי בצורה מוזרה והסתכלתי על הבית :) ) וסיפרתי לו שגרתי שם פעם, מפה לשם אישתו הזמינה אותי להיכנס והראו לי את הבית, התקשיתי להסתיר את ההתרגשות.

עריכה אחרונה על ידי avizaz

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נולדתי בשנת 80 והגעתי הביתה בחיפושית החצי-אוטומטית של אמא שלי שנקנתה תשע שנים לפני כן.

אמא שלי עדיין נוהגת על אותה חיפושית :-)

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית הראשונה שלקחתי לסיבוב היתה ביואיק 1948 והייתי בן 3.5. המקום שער הגיא התוצאה הכל בסדר עד שסבתא שלי שישבה מאחור הרימה אותי ועזבתי את ההגה והמכונית גלשה לצד הדרך. חיכינו כמה שעות עד שעבר ג'יפ של חבר של אבא שלי ועזר לנו להוציא תא הרכב. בדרך הביתה לא נתנו לי לנהוג...buick 1948.jpg

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...