Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לאילת עם רכב מיני?

metalb
שימו לב! השרשור הזה בן 3721 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא חושב שיש מקום לגישה המבטלת מראש את עצם השאלה. הבעייה עם רכבי מיני עם מנוע שאינו חזק, היא המאמץ בעליות בדרך לאילת, במיוחד אם הוא עמוס בנועים וציוד. במקרה כזה, גם אם הרכב מטופל היטב כולל שמנים ונוזלים למיניהם, המנוע עלול להתחמם עד רמה שייאלץ אותה לעצור קצת בצד להתקרר. מנסיון.

אז כניראה שמערכת הקירור לא משהו אצלך,אתה יודע כמה פנדות יש בשוויץ באזורים הררים? מלא.

אם אתה לא מדביק את הדוושה כדי לנסוע כמו רכב 1.6 והסלד בתחום הנורמלי לא תהיה בעיות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז כניראה שמערכת הקירור לא משהו אצלך,אתה יודע כמה פנדות יש בשוויץ באזורים הררים? מלא.

אם אתה לא מדביק את הדוושה כדי לנסוע כמו רכב 1.6 והסלד בתחום הנורמלי לא תהיה בעיות.

אמת.

שלא לדבר על כל הפנדות שחיות בכפרים בהרים באיטליה, ומבלות את רוב חייהן בזינוקים בעלייה ברחובות והסמטאות הצרות המרוצפות אבנים.

הן חיות טוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש מקום לגישה המבטלת מראש את עצם השאלה. הבעייה עם רכבי מיני עם מנוע שאינו חזק, היא המאמץ בעליות בדרך לאילת, במיוחד אם הוא עמוס בנועים וציוד. במקרה כזה, גם אם הרכב מטופל היטב כולל שמנים ונוזלים למיניהם, המנוע עלול להתחמם עד רמה שייאלץ אותה לעצור קצת בצד להתקרר. מנסיון.

במקום לחשוב על קטן כלא מסוגל, תחשוב על קטן כקנה מידה. מנוע קטן, סוחב מרכב קטן וקל יותר. מערכת הקירור צריכה להתמודד עם כל מטלה שהנהג זורק על כתפי המנוע והיצרן דואג שאכן יהיה כך.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה- הדבר אפשרי.

מכוניות חלשות יותר עשו את זה, ברור שלא תרביץ עכשיו בעליות כמו מאזדה 3 2.0, סה"כ מי שיודע לנהוג ולשמור על סל"ד סביר ולא לצפות ליותר מדי מהרכב יוכל לנסוע מאילת לחרמון ובחזרה כל יום.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק

אני מחר באילת עם הסוזוקי סוויפט של העבודה. מקווה שלא תתקע לי :-D

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים נסעתי עם עוד שני חברים מאילת לבאר שבע בפיאט פונטו שנת 97, דגם 55 כ"ס.

נסעה כמו גדולה ובקושי שתתה דלק.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי לאילת עם פיאט פונטו בת 4 ולים המלח עם פנדה בת שנתיים.

כשעושים את זה עם מזגן וחם רצח בחוץ, הרכב מתחמם. זו הפעם היחידה שהפיאטים שלי עברו את החצי במחוג החום.

מה שכן, עברו את החצי במילימטר וקצת וזה ירד בשנייה שהסתיימו העליות של סדום, שזה המקום היחיד שבאמת קשה לרכב.

לפותח השרשור - לא הייתי חושש כל עוד הרכב תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הרוח הכללית. ממש אין בעיה לרכב. לנוסעים יהיה פחות נוח מרכב משפחתי או סופר מיני אבל לא דרמה גדולה

מצד שני הכותב הבא באמת צריך לשקול רכב אחר

לי יש פג'ו 107 ממקום העבודה, הרכב גומא מידי יום סביב ה500 קילומטר בנסיעות בין עירוניות, כמו כן מספר רב של סוכני המכירות שלנו יורדים תכופות לאילת בסופי שבוע עם אוטו הרכב ו3 או 4 איש ללא שום בעיה.

נכון, לרכב אין בעיה. אבל מאות ק"מ ביום בבינעירוני מוטב לעשות בסופר מיני ומעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך סופר מיני. בסך הכול יהיה נעים יותר ברכב עם בידוד רעשים מוצלח יותר מה-107.

פיקנטו, למשל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו ופיאט בכללי, לדעתי מרגישות חזקות יותר מבחינת מנוע מהמתחרות שלהם, ככה לפחות הרגשתי כשנהגתי על כמה פיאטים.

כנראה שנסעת בפיאטים עם מנועי 16 שסתומים. הפונטו מהדורות האחרונים (גרנדה/evo) בשילוב מנועי 1.2 ו 1.4 עם שמונה שסתומים הן נבלות שלא ברא השטן.

אפילו מיקרה eco לא רואה אותן ממטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מה שאתה אומר, כי למיטב הבנתי דווקא למנועי 8 שסתומים יש יתרון בדמות מומנט זמין בסל"ד נמוך, יחסית לכפולי השסתומים שפורחים בקצה הגבוה של קשת הסל"ד.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי על ה Mk II (פונטו ספייס וכיוצ"ב) המנועים האלו מרגישים נמרצים, אך למרות שבגרנדה/EVO הם משודכים לגירים קצרים, הם מרגישים חלשים (ובעיקר, רועשים). עד 3,500 סל"ד ה 1.4 פשוט מת מבחינתי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שנסעת בפיאטים עם מנועי 16 שסתומים. הפונטו מהדורות האחרונים (גרנדה/evo) בשילוב מנועי 1.2 ו 1.4 עם שמונה שסתומים הן נבלות שלא ברא השטן.

אפילו מיקרה eco לא רואה אותן ממטר.

חזקות ביחס למתחרות.

גם הפאביה והאיביזיה מרגישות לי יותר חזקות מכל המתחרות (מנוע 1.4L אטמוספרי), אבל במקרה שלהם הנתונים הטכנים מגבים אותם (יחסית, המומנט והההספק באים הרבה יותר מוקדם מאשר רכבים עם אותם או יותר נתונים).

עד כמה שאני זוכר הפיאטים שנהגתי\נסעתי היו 8v.

מה הכוונה נבלות שלא ברא השטן?

אם הייתי מחפש לקנות פיאט כזאת, הייתי מחפש שהיא תאיץ סביר וזהו, סהכ זה רכבים חסכוניים וזולים והציפיות בהתאם. (יותר נכון הייתי מצפה מפונטו 1.4L שתאיץ בהרבה יותר קלות מאשר כל המיני כגון ה107 ספארק וכל הפחנועים הללו.)

מה גם שצריך לזכור, יחסי העברה של הגיר חשובים לא פחות מכוח המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3721 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...