Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידוח בנירוסטה - קשה מאוד .

erga25
שימו לב! השרשור הזה בן 3826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה אתה חושב שסולר עדיף משמן מינרלי במקרה של קידוח ידני ?

הרי מדובר על מקרה שהוא טובל את המקדח בסולר רק בשביל קירור ולא בזמן הקידוח עצמו כלומר אין זרימה קבועה של נוזל קירור על המקדח כמו קידוח על כרסומת או מחרטה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ת

עד היום עבדתי עם ברגי איסכורית קודחים בצבע "אפור" .

אני מחפש להמשיך לעבוד עם ברגים ש"פיזית" נראים כמו ברגי האיסכורית .

לגבי המקדחים האם להמשיך לעבוד עם מקדחי קובלט ? .

נאמר שקוטר התבריג של הבורג איסוכורית הוא 4 מ"מ , אני לא זוכר כרגע .

שוב תודה .

מהו הקוטר החיצוני של הבורג שאתה עובד איתו ? תמדוד את הקוטר על התבריג.

לא הבנתי למה אתה משתמש בברגים קודחים כאשר מראש אתה קודח קדח הכנה.

אם כבר אתה מבצע קדח הכנה קנה ברגי פח המתאימים לעובי של הפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שסולר עדיף משמן מינרלי במקרה של קידוח ידני ?

הרי מדובר על מקרה שהוא טובל את המקדח בסולר רק בשביל קירור ולא בזמן הקידוח עצמו כלומר אין זרימה קבועה של נוזל קירור על המקדח כמו קידוח על כרסומת או מחרטה.

סולר רותח בטמפרטורה יותר נמוכה ולכן מסלק יותר טוב חום. הוא גם מונע יותר טוב את הידבקות השבבים למקדח (הדברים נכתביםמניסיון של הרבה עשרות אלפים של חוריםבכל מיני מצבים ועם כל סוגי הציוד החל מcnc ועד למקדחת יד ללא מנוע בשטח).

באלומיניום למשל אם אתה לא הולך לשמני החיתוך היעודיים אז נפט נותן תוצאות מצויינות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב , הברגים אותם אני מחבר לנירוסטה הם ברגי איסכורית ( אורך הבורג 5 ס"מ , קוטר התבריג הוא : 6 או 6.2 מ"מ ) , מהו המקדח הסופי איתו רצוי לעבוד 5 מ"מ מספיק או שעדיף מקדח גדול יותר ? .

מצורפות תמונות של המקדחים והן של הבורג .

המקדחים בגודל 4 מ"מ עלו לי בסביבות 20 ש"ח למקדח אולי טיפה יותר והמקדחים בגודל 5 מ"מ , בסביבות 30 ש"ח למקדח .

היכן אני יוכל באיזור המרכז הארץ/הוד השרון להשחיז אותם ? , האם ניתן בכלל להשחיז אותם ? .

מ1 (Medium).jpg

מ2 (Medium).jpg

מ3 (Medium).jpg

מ4 (Medium).jpg

מ5 (Medium).jpg

Sound Stream -Trantula 800.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקדחים שרופים. תעבוד במהירות סיבוב הרבה יותר נמוכה.

לגבי קוטר החור, מדוד את קוטר הראש הקודח. זו מידת המקדח שאתה צריך.

את המקדחים קנית יקר מאוד. מקדח 5 מילימטר צריך לעלות כ 15 עד 20 שקלים לפני מעמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי מהירות הסיבוב הרצויה בקידוח נירוסטה בעובי 3 מ"מ עם מקדח 5 מ"מ ? .

האם ניתן להשחיז את המקדחים הללו ? .

המקדחה שלי היא רוטטת של בוש "כחולה" - דגם GSB16 , הסל"ד המקסימלי שלה הוא 3,000 סל"ד .

מהו הסל"ד הנכון בקדיחה של נירוסטה ? .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסביבות ה 1000 סיבובים לדקה (מהירות חיתוך של כ 10 מטרים לדקה). וכמובן לעבוד בלי רטט.

קדח כשנייה או שתיים ועצור לשנייה או שתיים כדי שהמקדח יתקרר.

המקדחים ניתנים להשחזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב , הברגים אותם אני מחבר לנירוסטה הם ברגי איסכורית ( אורך הבורג 5 ס"מ , קוטר התבריג הוא : 6 או 6.2 מ"מ ) , מהו המקדח הסופי איתו רצוי לעבוד 5 מ"מ מספיק או שעדיף מקדח גדול יותר ? .

מצורפות תמונות של המקדחים והן של הבורג .

המקדחים בגודל 4 מ"מ עלו לי בסביבות 20 ש"ח למקדח אולי טיפה יותר והמקדחים בגודל 5 מ"מ , בסביבות 30 ש"ח למקדח .

היכן אני יוכל באיזור המרכז הארץ/הוד השרון להשחיז אותם ? , האם ניתן בכלל להשחיז אותם ? .

כנראה הבורג הוא 1/4" לכן קוטר הקדח המומלץ הוא 5.5 מילימטר לעובי פח של 5 מילימטר. לפח דק יותר אתה יכול לקדוח קדח קטן יותר.

לעובי פח 3 מילימטר קוטר הקדח הרצוי הוא 5 מילימטר.

עובי הפח המקסימלי המתאים לבורג הוא בערך 4.8-5 מילימטר.

האם אחרי שאתה מבריג את הבורג לתוך הפח ולאחר מכן מוציא את הבורג התבריג של הבורג לא נשחק ?

אני לא בטוח שברגי איסכורית מתאימים לנירוסטה.

* מהתמונות ניתן לראות בברור שתנאי הקידוח שלך לא נכונים בכלל והמקדחים נשרפים ובשלב מסויים גם נתקעים לך בחומר ומסתובבים בפוטר של המקדחה.

האם כיוון הסיבוב של המקדחה נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כל המקדחים שבתמונה הושחזו אצל חרט .

מכל התשובות שקיבלתי מכם בפורום למדתי מספר דברים :

1. שחשוב מאוד לקרר את המקדח ולעבוד בפרקי זמן קצרים , קרי - לקדוח מספר שניות ואז לקרר את המקדח מספר שניות .

2. לעבוד עם המקדחה בצורה איטית .

היום לאחר שהשחיזו לי את המקדחים , קדחתי בבית על שארית של ברזל ( זוית בעובי 4 מ"מ) , עפ"י יישום הכללים עבודה איטית וקירור המקדח .

הקדיחה הלכה בצורה חלקה .

בעבר את אותו זוית לקחתי לאיש מקצוע ע"מ שיקדח לי חורים , בעבר שנסיתי לקדוח חורים בזוית זו , לפני כשנתיים - לחצתי על המקדחה , עבדתי במהירות סיבוב גבוהה . חור לא יצא , אלא רק הרבה זעה , כוח שהלך , עצבים ומקדחים שבורים .

לא צריך להלחם עם המקדחה , למדתי זאת בדרך הקשה .

ראיתי היום אצל החרט בזמן ההשחזה שהוא טובל את המקדח ע"מ לקררו במעין תמיסה בצבע "חלבי" .

אני יחזור לקדוח בנירוסטה בימים הקרובים בעבודה ויחזור לדווח על התוצאות .

בינתיים שבוע טוב לכולם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל הזה נקרא אמולסיה והוא למעשה תערובת של שמני חיתוך מיוחדים עם מים (המים מקררים והתוספים דואגים למנוע חלודה ולשמן את הקצה הקודח. ריכוז השמנים הוא כ 5%).

לפי מה שאתה מתאר הוא השחיז אותם ידנית. זה בסדר גמור אבל המקדח לא יעבוד כמו מקדח חדש או מקדח שהושחז במכונה. למקדח יש שני לולינים ואם הקצה לא מושחז בצורה זהה לחלוטין אתה למעשה עובד עם שן אחת במקום שתיים.

קח בחשבון שנירוסטה יותר בעייתית לקידוח מפלדה רגילה אבל אני מניח שעכשיו ילך לך הרבה יותר קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאת הרוב כבר הבנת.

1. קדיחה בנירוסטה עושים עם מקדחי קובלט ולא מתק"ש, בטח בעבודה ידנית.

2. מה שלא תעשה מקדחה ידנית הורסת מקדחים.

3. חובה להשתמש בנוזל קירור, כמה שיותר יותר טוב. אם אתה יכול בצע את הקידוח תחת מים זורמים.

4. Night Driver נתן לך עצה חשובה- הורד מהירות סיבוב והגדל משמעותית את עוצמת הלחיצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים,

לקדוח במהירות סיבוב נכונה זה תמיד נכון אבל במקדחה ידנית הורדת מהירות הסיבוב והגדלה משמעותית של עוצמת הלחיצה עלולה לגרום לעצירה של הפוטר.

במקדחה חשמלית ידנית הורדת המהירות מורידה גם את מומנט הסיבוב (תחשבו על זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...