Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דואר ישראל - השרשור המאוחד והשלם לשבחים לחברת הדואר הישראלית

elians

פוסטים מומלצים

אכן המספרים מתחילים ב-YY.

שילמתי תוספת כדי שיהיה מספר מעקב אבל אין לי מושג אם זה רשום או לא.

תודה

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על שתי החבילות רשום "אין מידע על פריט מסוג אקספרס מחו"ל".

כך שאני די סקפטי. הנ"ל עבר כבר את המסכת של מייל למנכ"ל, התכתבות עם פקידות בעלות רמת משכל של מחדד ותשובה לקונית בנוסח "החבילה לא נמסרה לדואר".

שלחו אלי חבילה מיפן במשלוח EMS. חודשיים אני רואה הודעה באתר "החבילה נשלחה מיפן בתאריך XX.11". התייאשתי ופתחתי בירור באיביי. המוכר יצר קשר עם דואר יפן ופתאום אחרי שלושה ימים החבילה הופיעה בישראל. צירוף מקרים? אולי. מצד שני יכול להיות שהחבילה שכבה חודש וחצי בדואר ורק אחרי שפתחתי בירור איתרו אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחו אלי חבילה מיפן במשלוח EMS. חודשיים אני רואה הודעה באתר "החבילה נשלחה מיפן בתאריך XX.11". התייאשתי ופתחתי בירור באיביי. המוכר יצר קשר עם דואר יפן ופתאום אחרי שלושה ימים החבילה הופיעה בישראל. צירוף מקרים? אולי. מצד שני יכול להיות שהחבילה שכבה חודש וחצי בדואר ורק אחרי שפתחתי בירור איתרו אותה.

אני בספק שמישהו שם מתעניין ב"בירורים" שלנו. זה לא שיש להם ממה לחשוש פתאום כי פתחת בירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא לא לגמרי מאשים אותם במצב הנוכחי

הם לא מתוכננים לעמוד בעומס של 200%.

בימים רגילים הם עובדים לא יעיל אז בתקופה הזאת?

לגבי אמזון, אין מה לעשות הם לקוח כל כך גדול שאתה לא יכול לא להרשות לעצמך לא לעבוד איתם.

"היי דני, אני רואה שאפילו בקצב העבודה הרגיל שלנו אנחנו עמוסים עד מעל הראש והמתקן במודיעין באיזה 120% תפוסה ככה שיש קצת עיכובים

.........רוצה לחתום חוזה הפצה עם חברה שגדולה מאיתנו ב 1000 מונים ולהכפיל את מספר החבילות שדורשות מיון?"

"חחחחחחחחחחח כן"

האשמה היא לגמרי של הדואר ולא של אף אחד אחר. אין דבר כזה "לקוח כל כך גדול שאתה לא יכול לעבוד איתו". החוזה הזה לא צץ מהאוויר, חברה הגונה הייתה סוגרת הסכם מראש, שבמסגרתו תקופת היערכות, אולי גם בונים "מודיעין 2" מעט קטן יותר שנועד לטפל אך ורק באתרי קומרס ענקים (אמאזון/עליאקספרס).

אמאזון זה לא "שבתאי את פישנזון נט בע"מ", זו חברה שניתן לסמוך על החוזה איתה כהכנסה עתידית ולהשקיע מראש כספים בהתאם. למעשה זה היה רק מועיל לדואר, התעיילות המערכת תוביל רק לרווחים. אם הדואר היה מתייעל הוא היה נוגס בגדול גם בשוק השליחויות התוך-ארציות העסקי, מה שכיום מתנהל עם חברות כמו צ'יטה/יופיאס, ושם ההכנסה היא גדולה.

אבל לא, עדיף להתנהל כמו מפגרים ולהיכנס למשבר אחרי משבר, שהנוכחי ממש מביא את הדואר לסף קריסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוצעה הזמנה בגירבסט, שני משלוחים שהגיעו קיבלו מספר מעקב שונה מהמספר המקורי שמופיע באתר של גירבסט.

איך אתה יודע מהם מספרי המעקב שהוחלפו?

קורה לא מעט שמספר מעקב מוחלף ב YY. הדואר מחוייב במעקב רק כלפי השולח, ולמעשה רק לעצם המסירה. כשמספר המעקב מוחלף ל YY לנמען בעצם אין דרך לדעת היכן החבילה ולרוב אפילו אין לו אישור לכך שהחבילה בארץ (ולכן לא יכול להציק ולהתלונן במקרה עיכוב או אבדן). רק אחרי שתקבל לידיך את החבילה, תוכל לדעת מה היא היתה במקור.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יש טריק לדעת אם חבילה הגיעה כבר לארץ. לדואר יש שירות בשם MyPost (אך כיאה לדואר, השירות כבר יומיים "בשדרוגים" ולא פעיל), הרשמה אליו מאפשרת לראות את כל החבילות שמקושרות למספר טלפון איתו נרשמים. ברוב הפעמים המשלוח נכנס למערכת רק אחרי שהוא נסרק בארץ. חוץ מלדעת אם המשלוח כבר בארץ או לא זה לא נותן מידע נוסף מעבר למעקב משלוחים הרגיל, אבל זה כן מאפשר לוודא שהחבילה לא הלכה לאיבוד בחו"ל וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון להזמין פסנתר חשמלי מחו״ל, איך הדבר הזה מגיע ארוז? מה הסיכון לשלום הפריט?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים לחלוטין עם דבריו של פיקה.

אין כזה דבר ״לקוח כל כך גדול שאי אפשר שלא לעבוד איתו״. להפך. אם הארגון לא מסוגל להתמודד עם העומס הנוכחי צריך להיות טמבל גמור בשביל לקחת לקוח ענק שיגדיל את העומס ב-1000 אחוז.

הדואר כמובן לקח את החוזה. הדואר כמובן קרס תחת העומס. תוצאה הם איבדו את iherb כלקוח והם איבדו עשרות לקוחות ישראליים אחרים. הם זרקו את כולם מתחת לגלגלי האוטובוס רק בשביל החוזה של אמזון.

מישהו בדואר יתן על כך את הדין? לא נראה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספרי YY בדרך כלל משמשים רק למסירה, ואין אפשרות לבצע מעקב אחריהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון להזמין פסנתר חשמלי מחו״ל, איך הדבר הזה מגיע ארוז? מה הסיכון לשלום הפריט?

תלוי בשולח בלבד. בדרך כלל יש לאריזה המקורית קלקר סביר בפינות, כמו אריזה של רדיאטור, אבל מוכר טוב יעטוף את כל המשלוח בקרטון נוסף.

מניסיון, משלוח מבריטניה יהיה בדרך כלל ארוז רע, מגרמניה ככה-ככה, מארצות הברית - מעולה, מיפן - מעולה, מסין - כל הטווח החל מחבילה מעוכה לגמרי לבין חבילה שתעמוד גם בפיצוץ אטומי (כשאני מזמין ממוכר טוב כלי זכוכית).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון - אם דואר ישראל אין כזה דבר ארוז טוב.

אתה מזמין פסנתר? תזמין את זה ממקום שאם הוא ישבר בדרך לא יעשו ל סרטים ויזכו אותך. אלה נבלות, האריזה שלך בשבילם זה עוד זבל במחסן במקרה הטוב, במקרה הרע תופסת מקום במגרש חניה בגשם.

יש לי חבילות שנשלחו מתחילת נובמבר שהסטטוס שלהם לא עודכן. למדתי פשוט לחכות. חבל להתקשר, חבל לברר, חבל לבזבז את הזמן.

מה שמצחיק שאין שום קשר בין המועד שהחבילה נשלחה לבין המועד שפתאום יש לה סטטוס, ואני מדבר על חבילות שנשלחו מאותו מוכר. זה ממש מרגיש כאילו באה משאית פורקת חבילות, יום אחרי זה עוד אחת, יום אחרי זה עוד אחת, פתאום בא מישהו סורק את ה-10 חבילות שיש בראש הערימה. יום אחר כך המשאית שוב פורקת... בקיצור החבילה שנשלחה הכי מוקדם עלולה להגיע אחרונה כתלות ברגע שהבחור עם הסורק הגיע והמיקום שלה בערימה.

מצד שני לכל ריצפה יש מרתף, עזבו דואר ישראל, פדקס זה הנבלה האמיתית...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין משלוחה DHL ושלום על ישראל. כן, עולה ביוקר. נו זה מה יש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע ממש היה עדכון כלשהו במערכת (לא עבדה בשעות האחרונות), שני מכתבים רשומים קריטיים שמיקומם לא נודע במשך שבועיים צצו להם לפתע! האח הידד!

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי, אותו סיפור- חבילה של דגמים מיניאטוריים, מחנות מקוונת גדולה בגרמניה, יצאה ב-5.10. עזבה את גרמניה ב-9.10, נשלחה עם DHL.

תזכיר לי, בבקשה, מה היה המייל של מנכ"ל הדואר?

תודה מראש.

רק מעדכן שקיבלתי את החבילה לפני שבוע וקצת.

יום לאחר פרסום ההודעה שלי שלחתי מייל לכתובת שפורסמה פה.

אחת העוזרות ענתה, בתגובה, שהחבילה אמורה להגיע בספטמבר (?!?!), אבל "טרם הגיע לידיי דואר ישראל". ביקשתי לבדוק שוב ובמקביל, יצרתי קשר עם החנות המקוונת ממנה רכשתי את החבילה. הם פתחו בהליך בירור מול DHL, שאמור לקחת 6 שבועות.

יום למחרת העוזרת יצרה איתי קשר טלפוני, ווידאה פרטים אישיים ודאגה שאקבל מייל רשמי מהדואר שהמוצר לא הגיע לידי דואר ישראל (כדי שאנסה לקבל זיכוי מהחנות, אני מניח).

ב-8.12 החבילה הופיעה על הראדר של מעקב המשלוחים ואחרי עיכוב של שבוע במכס, הגיעה לסניף הדואר שלי.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין משלוחה DHL ושלום על ישראל. כן, עולה ביוקר. נו זה מה יש.

זה הופך מיד את הקנייה בישראל לזולה יותר. ברגע שיש חבילה עם נפח גבוה, מתברר שחנויות המוסיקה בארץ לא כאלה יקרות, במיוחד כשאין שום קשר בין המחירים באתרים לבין המחירים במציאות (או בטלפון).

יש לי בבית עשרות כלי מעבדה מזכוכית דקה שמהווים עדות חיה לכך שאריזה נכונה יכולה להתגבר על כל דבר - כולל הדואר המקומי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...