Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

מת על השעון הזה. יש לך טעם משובח! גם המנגנון החדש יחסית שלהם בעל ביקורות טובות.

אגב, איך אתה יודע שהוא מורכב ביפן?

תודה.

בניגוד לסדרות האחרות של סייקו מדרג הביניים (קוורץ/קינטי) שמיוצרים במפעלים מחוץ ליפן, השעון הזה מיוצר ומורכב כולו ביפן בחברת האם. כך הנציג של סייקו ביפן אמר לאחי באחד הכנסים שהיו יחד.

אגב, בכל פינה על השעון רשום MADE IN JAPAN מה שלא ראיתי בדגמי הביניים אלא רק בסדרות הגבוהות של סייקו (לא שזה אומר משהו על איכות השעון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נכנס איתך כאן לדיון בגלל שלדעתי הוא מענין ולא בגלל שחס וחלילה אני מתווכח איתך לשם הויכוח, אז קודם כל אני מבקש שלא תבין אותי לא נכון. השעון שלך משובח ואני אישית בעל חולשה לאוטומטיים היפניים ה"עממיים".

אני מתענין בנושא בגלל שלפני מספר שנים כל יבואני חלפי הרכב קיבלו חובה ממשרד התחבורה לציין את ארץ הייצור של החלק. ארץ הייצור, כלומר הארץ בה הוא הורכב. לא הארץ ממנו הוא משווק.

לגבי השעונים של סייקו: רוב השעונים שלהם (למעט גרנד סייקו ודומיו) מורכבים בסין או מלזיה, שם יש מפעלי ענק של אפסון סייקו כאשר החלקים עצמם יכולים להיות מיוצרים במקומות שונים, כמו סין, סינגפור, ביפן עצמה או על הירח.

כך למשל מי שמרכיב את מנגנון ה-

4R39 שבשעון שלך הוא רובוט שממוקם במפעל

TMI בהונג קונג, שם מיוצרים רוב המנגנונים האוטומטיים של סייקו והוא בכלל נקרא בשם אחר (סדרת NH) בגלל שהוא נמכר גם ליצרני שעונים אחרים. אם איני טועה יש גם מפעל ייצור בסינגפור, אבל יכול להיות שהוא כבר נסגר והועבר לסין.

עכשיו, כאשר סייקו משווק את השעון לארצות שונות, הוא חייב בתקנים של המדינה אליה הוא מייצא, וכך יש מספר מדינות שדורשות שיהיה רשום על השעון ארץ המוצא, במיקרה זה יפן. אותן ארצות מקבלות את ארץ הייצור שבה החברה היצרנית רשומה, ולא אכפת להן שהשעון הורכב בסין או במלזיה, רק על איזו אדמה רשום היצרן וזה מה שהן רוצות שיהיה רשום על השעון.

אני עצמי בעל סייקו SKX007 וכאשר קיבלתי אותו הייתה עליו מדבקה: movt' malaysia cased china, כלומר המנגנון יוצר במלזיה, ההרכבה בוצעה בסין.

את אותו השעון בדיוק, מאותו פס ההרכבה תוכל לרכוש באמאזון עם כיתוב על הלוח - made in japan.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק.

לא יצא לי לחפור בעניין כלל.

בכל מקרה, החכמתי מתגובתך.

אגב, אין בזה הטעיה של הצרכן שרשום על השעון שהוא מיוצר ביפן ולמעשה הוא מיוצר באדיס אבבה (נניח)?

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמעשה הוא מיוצר באדיס אבבה (נניח)?

:roflmao::roflmao:

זה בדיוק הענין, עם התקנות השונות שיש לכל מדינה ומדינה. לכל אחת יש דרישות והבנות משלה.

אגב, שוויץ גם לא דורשת שכל השעון יהיה מיוצר בתוך המדינה ע"מ שליצרן יהיה מותר לכתוב על השעון swiss made. וזה נעשה כאקט הגנתי על היצרנים השוויצרים שלא יכלו יותר לתחרות מהמזרח.

לממשל שם מספיק שרק 50% (אם אני זוכר נכון) יהיו מיוצרים בתוך שוויץ. ברם ההרכבה והבדיקה חייבת להיות בתוך שוויץ. יוצא למשל שכל החבר'ה בארץ שרוכשים את הטיסו, שנהיה כ"כ פופולרי בארץ, לא יודעים שרוב החלקים מיוצרים בעצם בסין, ומשלמים על הכיתוב swiss made הרבה הרבה כסף. רוב החלקים זה בעצם המנגנון (טיסו שייכת לסוואטש, שלה מפעלים בסין) שחצי ממנו מיוצר בסין אבל מורכב בשוויץ, הלוח, המחוגים, גוף המתכת והצמיד/רצועה. לא יודע לגבי הזכוכית. המשלוחים נעשים ממפעלי המזרח אל היצרן בשוויץ ללא סימון וכיתוב ארץ המוצא, כדי לא להפוך את המידע הזה לפופולרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיסו ו-"הרבה כסף" באותו המשפט? :roll:

כן.

כמה עולה בארץ טיסו ממוצע, כאשר הכוונה היא למה שמפרסמים בד"כ, לא לשעון הכי יוקרתי?

קח את הסכום הזה ותחלק אותו בשלוש ואפילו בארבע. זה מה שתשלם על שעון מאותה קטגוריה ואותה איכות אבל המיוצר ביפן.

מה שאני רוצה להגיד זה שעל הכיתוב swiss made אנחנו משלמים הרבה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IWC לא זולים בשום מקום. במבצעי סוף שנה ניתן להוציא מכרונוטיים במחיר מאוד משתלם. המדינה היחידה באירופה, שלטעמי כדאי בה לקנות שעון יקר היא דווקא איטליה.

אני לא אשכח את הפאטק פיליפ אקוונאוט מתכת ב7 אלף יורו שמצאתי בויה קונדוטי ליד מדרגות ספרדיות ברומא ולא קניתי :brickwall::brickwall::brickwall:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עצמי בעל סייקו SKX007 וכאשר קיבלתי אותו הייתה עליו מדבקה: movt' malaysia cased china, כלומר המנגנון יוצר במלזיה, ההרכבה בוצעה בסין.

את אותו השעון בדיוק, מאותו פס ההרכבה תוכל לרכוש באמאזון עם כיתוב על הלוח - made in japan.

למען הסדר הטוב, בשעון הספציפי הזה ישנם שני דגמים שונים skx007j ו- skx007k ואני בכוונה לא מתייחס לספרה הנוספת שמסמלת את סוג הרצועה.

התמחור שלהם שונה, כאשר דגם J יקר משמעותית מדגם K מאחר והוא: "MADE IN JAPAN". לפי דבריך, אין כלל הבדל בין הדגמים ובעצם ההבדל טמון בשוק היעד ותו לא? או במילים אחרות, מי שמשלם יותר עבור דגם J יוצא פרייאר?

עריכה: הרצתי חיפוש מהיר ומצאתי את השרשור הזהhttp://forums.watchuseek.com/f281/differences-between-skx007k-skx007j-explained-81783.html.

סייקו מספקת תשובה ברורה אך מעורפלת לעניין (בהנחה שפותח השרשור איננו טרול):

The watch ref.#SKX007J and SKX007K are completely same watch model. The shipping route is slightly different. We are not able to inform you of the details"

הצדק (כנראה) עמך

עריכה אחרונה על ידי favorite 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני השעונים יוצרו ע"י אותה המכונה, באותו המפעל, באותה המדינה (סין, סין).

מאחר והכיתוב עליהם שונה באות אחת, כפי שאתה הסברת, אכן התמחור שונה ואך ורק בגלל שהמוכרים מכירים את האובססיה של אלה הרוצים שעל השעון שלהם יופיע הכיתוב made in japan.

נשמע מוכר?

אכן, מזכיר את swiss made...

ותסכימו איתי שזה באמת לא הגיוני שלסייקו יהיו 2 מפעלים במקומות שונים המייצרים את אותו השעון בדיוק, עם אות אחת שונה ובתמחור שונה.

רבים בעולם מאמינים באמת ובתמים שזה עם האות J מיוצר באמת ביפן...

וכן, בעגה שלנו הם פראיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

כמה עולה בארץ טיסו ממוצע, כאשר הכוונה היא למה שמפרסמים בד"כ, לא לשעון הכי יוקרתי?

קח את הסכום הזה ותחלק אותו בשלוש ואפילו בארבע. זה מה שתשלם על שעון מאותה קטגוריה ואותה איכות אבל המיוצר ביפן.

מה שאני רוצה להגיד זה שעל הכיתוב swiss made אנחנו משלמים הרבה כסף.

הגיוני, אבל כמו שאשתי אומרת, 30,000 ש"ח לשעון של סייקו?

למרות שהגראנד סייקו למשל, הוא שעון מדהים, עם טכנולוגיית עילית סופר מתוחכמת, קשה מאוד לעשות את ההפרדה בין סייקו של 300 ש"ח ל-30,000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...