Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנהוג בגשם בלי להפעיל מגבים

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 4167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, בטח זכור לכם שהמלצתי על החומר של אופטימום, זה היה כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=430894

כשאני שוטף את האוטו, אני עושה זאת ללא סבון - אם האוטו מלא אבק (שזה מצב נדיר, יש לציין), אני שוטף קודם עם צינור, ואם הוא במצב סביר, אני לוקח גלון של 4 ליטר, שם בתוכו 8 מ"ל מהחומר, משפריץ על האוטו ומנקה עם מטלית מיקרופייבר.

בדרך אגב אני גם עובר על השמשות של האוטו, וזה בעצם מה שבאתי לספר לכם - התכשיר הזה חוסך לכם את הצורך במגבים. היום נסעתי בכביש 6 בגשם מבול, ולא הפעלתי את המגבים אפילו פעם אחת... הטיפות החליקו מהאוטו והראות היתה מצויינת, הילדים פשוט התלהבו לראות את זה.

יכול להיות שעם ווקס זה גם כן יעבוד - הבעיה היא שווקס יכול להשאיר שכבה שומנית על השמשה, וזה כבר מעצבן...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעמדה של לרשום באם החומר מסייע, לא מסייע וכמה מסייע להחלקת טיפות המים ע"ג השמשה.

לצורך העניין, אניח, כדבריך, כי החומר אכן מסייע במידת מה להחלקת/היפרדות טיפות המים מהשמשה.

אבל להתפאר בכך שנסעת במהירות בכביש 6, בגשם מבול, עם המשפחה שלך ולא הפעלת כלל את המגבים - זה טמטום

שמוטב שלא היה נרשם כלל.

בושה וחרפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את התכשיר בישראל - 140 שקל, כאן.

מסתבר ששווה להמליץ על מוצרים בפורום הזה, היבואנים מקבלים חשק לייבא אותם לארץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתפאר בכך שנסעת במהירות בכביש 6, בגשם מבול, עם המשפחה שלך ולא הפעלת כלל את המגבים - זה טמטום שמוטב שלא היה נרשם כלל. בושה וחרפה.

קודם כל תירגע, שתה כוס מים קרים.

עכשיו בוא נחשוב יחד - מה בדיוק עושים המגבים? עוזרים לך לראות טוב בגשם. כשמדובר בגשם מבול המגבים אמורים לעבוד במהירות הכי גבוהה, ואחרי הכל אתה לא הכי רואה, חוץ מזה שהמגבים בעצמם מפריעים לך לראות.

אני אומר לך שהטיפות החליקו מהשמשה וראיתי מצויין, איפה פה הטמטום? שלא הפעלתי מגבים ולא הפרעתי לעצמי לראות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, נראה לי שהעסק עובד רק בנסיעה מהירה - כאשר הרוח מצטרפת ומעיפה את הטיפות לצדדים.

עכשיו עשיתי חיפוש בגוגל והגעתי לדיון כאן בפורום, ומצאתי עוד משתמש שדיווח על האפשרות לנסוע ללא מגבים:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=134746

"חלק מניסוי שעשיתי - היה ויקסוס של החלונות באוטו - מבחוץ.

התוצאות : לא נוצרת "שכבת מים" על השמשות, אלא הטיפות מחליקות ועל השמשות נוצרים "מקבצים" של טיפות גדולות יותר.

עם תחילת הנסיעה, הטיפות הללו ניתקות ועפות ומשאירות את החלונות "יבשים" יחסית.

אגב, על השמשה הקדמית האפקט הזה בא לידי ביטוי באופן הרבה יותר בוטה - שכן טיפות שמתנפצות עליו פשוט עפות לכל הרוחות במהלך נסיעה מהירה, כך שניתן אפילו לנהוג ללא מגבים כלל".

החיסרון שיש בווקס, כמו שמופיע שם בשרשור, הוא מריחה של המגבים במקום לנקות. אבל יש שם המלצה על תכשיר ייעודי:

"יש חומר שנקרא RainX שנועד לזה. יש חיצוני בצבע צהוב, ופנימי בצבע שחור.

החומר הפעיל הוא סוג של סיליקון-אלכוהול שיוצר שכבה על השמשה ומעלה את מתח הפנים של טיפות המים עליה. בצורה זו נוצרות טיפות גדולות שעפות ברוח, ואפשר מניסיון לנסוע גם ללא שימוש במגבים.

וקס עושה את אותה הפעולה בדיוק, אבל הרבה פחות עמיד לאורך זמן. כמה ניגובים עם המגבים - והשפעתו נעלמת. ה rainX מחזיק זמן רב - לפחות חודש.

החיסרון שלו הוא שהמגבים עובדים פחות טוב: אם יש רטיבות קלה על השמשה, המגב ימרח אותה ולא ישאיר משטח נקי לגמרי".

את התכשיר שהוא המליץ עליו, RAIN CLEAR, ניתן להשיג כאן:

http://www.ronpaz.co.il/default.asp?kat=Pro%20Vision&but=%FA%E5%F1%F4%E9%ED%20%E5%EE%E5%F6%F8%E9%20%F2%E6%F8

"מריחה קבועה של RAIN CLEAR מעניקה לשמשה שכבת ציפוי חלקה ובלתי נראית הדוחה מים.

התוצאה: אפשרות לנהיגה ללא צורך במגבים ושדה ראייה משופר בתנאי מזג אויר קשים".

לדעתי הפיתרון שלי הוא בכל זאת הכי טוב, כי מדובר במוצר שאתה שוטף איתו את האוטו - ודרך אגב מעביר גם על השמשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת גם אני אתמול הייתי בכביש 6 בערב בזמן מבול, וגם הייתי עם משפחתי, ואני לא יודע להסביר למה בדיוק, אוליי בגלל המגבים האיכותיים או מנוזל שמשות טוב, אבל גם אצלי הטיפות התגלגלו כלפי מעלה ללא השארת שום סימני מים, אז גם אני ניסיתי לא להפעיל מגבים, ובאמת שלא היה שום הבדל, הראות הייתה מצויינת בין עם מגבים בין ללא מגבים.

אם הראות טובה למה חייב להפעיל את המגבים?

אוליי פעם אני יצלם את זה כדי שיאמינו לי שאני לא מגזים, בנתיים מי שלא האמין לי מאוד התפלא כאשר נסע איתי בזמן שירד גשם.

חייב לציין שבגשם אכן הטיפות עפות למעלה ללא השארת שום סימן, אבל אם יש לפניי רכב שמשפריץ מים מהגלגלים על השמשה אז באמת חייב להפעיל מגבים.

אם לא עברתה חוויה כזאת בבקשה על תמהר לפסול ובטח שלא לשפוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעמדה של לרשום באם החומר מסייע, לא מסייע וכמה מסייע להחלקת טיפות המים ע"ג השמשה.

לצורך העניין, אניח, כדבריך, כי החומר אכן מסייע במידת מה להחלקת/היפרדות טיפות המים מהשמשה.

אבל להתפאר בכך שנסעת במהירות בכביש 6, בגשם מבול, עם המשפחה שלך ולא הפעלת כלל את המגבים - זה טמטום

שמוטב שלא היה נרשם כלל.

בושה וחרפה.

לפעמים יפה שטיקה לחכמים. ציפוי נגד גשם פועל במהירויות מעל 60 קמ"ש שזאת המהירות המינימלית של כביש 6.

אם אתה לא יודע מה זה החומר ואיך הוא עובד, מוטב לשבת בצד מאשר לקפוץ בהצהרות מצחיקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוטף קודם עם צינור,

זה מותר?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעולם הדיטיילינג החל הסבה מחומרים מסורתיים יותר כמו ווקסים על בסיס שמנים ושומנים טבעיים לחומרים מודרניים יותר שיוצר המדע , אחת הבעיות היו כיצד המשתמש הפשוט (בעצם כולם חוץ מהיצרן) מעריך את החומר ואת השחיקה שלו .

הנושא עדיין מעורפל , אבל לאחרונה צצות יותר ספציפיקציות מפורטות וביקורות המתייחסות ליכולת הדיפת מים (שטמונה בהידרופוביה אבל לא רק , יש מעט מידע בסרטון השלישי) .

אני כבר 7 שנים כמעט ולא מפעיל מגבים , אבל ברוב המכוניות שהיו לי השמשות גם בזוית יותר חדה ממכוניות אחרות .

http://www.youtube.com/watch?v=8Pjq4AZQLcU דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

http://www.youtube.com/watch?v=xPoOKO_xhXc דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

http://www.youtube.com/watch?v=TQB0oRKDJ_Y דרך יוטיוב

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"Ahbarony" כתב:

לפעמים יפה שטיקה לחכמים. ציפוי נגד גשם פועל במהירויות מעל 60 קמ"ש שזאת

המהירות המינימלית של כביש 6. אם אתה לא יודע מה זה החומר ואיך הוא עובד, מוטב לשבת בצד מאשר לקפוץ בהצהרות מצחיקות.

שגיאות כתיב כנראה מוסיפות הרבה לחוכמתך...

לפי "העקרונות המתמטיים של פילוסופיית הטבע", שפורסם ע"י ניוטון ב-1687 (אם אתה בכלל יודע מי הוא היה), כלל תיאור

של כוח הכבידה ושל שלושת חוקי התנועה. אז לפי זה אולי גם תנסה לבדוק האם נהיגה ב-200 קמ"ש זה מהיר מספיק כדי

שטיפות המים ייפרדו מהשמשה לפני הצטברותם.

מה שבטוח, שפעולה זו ו/או נסיעה מהירה בכביש 6 במבול-ללא הפעלת מגבים > תוביל אותך למקום שכולו טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר הזה באמת מדהים ופועל מצויין. הראות מצויינת ויותר טובה מכל מצב של הפעלת מגבים.

אבל!

מי שלא מודע- יכול להסתכן ולסכן בעצם העובדה שהחומר פועל מצויין. והסיבה היא שאתה מאבד את תחושת עוצמת הגשם וכל המשתמע מכך. הראות הטובה עלולה להטעות ולגרום לך ליסוע מהר יותר מהסביר לתנאי הדרך ומשם הדרך לסכנת חיים לא ארוכה.

כשעשיתי קורס נהיגה מונעת, עם הציפוי המדובר (הקורס התבצע ביום גשום) המדריך הזהיר אותי בנושא ואף הוכיח את העניין.

עשה טובה, שים לב לעניין וגם למהירותך ביחס לשאר משתמשי הדרך. ולא להיתפס לשאננות.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מפעיל את המגבים גם. הם פשוט מתחילים לעבוד לבד כשצריך. 8)

בגשם אומנם יש תכשירים שעוזרים, אבל צריך לסלק מים מהשמשה למאן ראות טובה יותר ולכן בכל מקרה יש צורך להפעיל מגבים ולהציג אתגרים של לנסוע בלי להפעיל זה מסוכן מאוד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה מעניין. אולי החומר הזה יכול לשמש גם כשכבת הגנה לדיסטרביוטר מהמים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מודע- יכול להסתכן ולסכן בעצם העובדה שהחומר פועל מצויין. והסיבה היא שאתה מאבד את תחושת עוצמת הגשם וכל המשתמע מכך. הראות הטובה עלולה להטעות ולגרום לך ליסוע מהר יותר מהסביר לתנאי הדרך ומשם הדרך לסכנת חיים לא ארוכה.

נקודה מצויינת שלא חשבתי עליה. תודה על האזהרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...