Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW 730 1988

אדם1969
שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוצע לי לקניה

BMW 730 1988

מנוע 6 טורי 3 ליטר

יד ראשונה

בודי במצב טוב מאוד

אשמח לדעת פרטים על הרכב

אחזקה, אמינות והמסביב

שברולט קפריס 350, 88

פסח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי היתה בדיוק כזאת לפני כמה שנים.

בשנתון כזה (וזה נכון לכל רכב) הכי חשוב זה המצב של הרכב - איך הוא תוחזק, כמה ק"מ, מה לא עובד.

ספציפית זה רכב עם הרבה הוצאות מעבר לרגיל (במיוחד אם זה הרכב הראשון שלך מהסגמנט הזה) לדוגמה טיפולים יותר יקרים רק מהעובדה שהכל יותר גדול, צמיגים יותר יקרים עקב מידה רחבה, חלקים שכמעט תמיד עדיף להזמין מחו"ל.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי היתה בדיוק כזאת לפני כמה שנים.

בשנתון כזה (וזה נכון לכל רכב) הכי חשוב זה המצב של הרכב - איך הוא תוחזק, כמה ק"מ, מה לא עובד.

ספציפית זה רכב עם הרבה הוצאות מעבר לרגיל (במיוחד אם זה הרכב הראשון שלך מהסגמנט הזה) לדוגמה טיפולים יותר יקרים רק מהעובדה שהכל יותר גדול, צמיגים יותר יקרים עקב מידה רחבה, חלקים שכמעט תמיד עדיף להזמין מחו"ל.

בהצלחה.

ברשותי קפריס 350, 88'

כך שהרכב גם לא מהניילונים

עדיין, יש הבדל באחזקה במידה ומצב הרכב סביר ושמור בהתחשב לשנתון?

שברולט קפריס 350, 88

פסח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,ודאי תקבל בהמשך תגובות מלומדות יותר שכן אין לי רכב דומה, ובכל זאת:

שאל בנוסף גם בפורום רכב כללי, ישנו איש בשם צביפר שהחזיק רכב דומה, אם כי חדש יותר ולכן" ממוחשב" יותר. אולי יש עוד שיבינו.

הרכב לא יוצר בכמויות של השברולט והיה מתוחכם לזמנו, עשוי להשליך על מחיר ומצאי חלפים. אם לא תמצא כאן תשובות מספקות ניתן לברר במוסכים רלוונטיים כגון מוסך מרכז איילון, גינוסר 4 תל אביב 036919025 או במוסך התילתן בפתח תקווה[קל למצוא טלפון] , דבר עם אבי.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,ודאי תקבל בהמשך תגובות מלומדות יותר שכן אין לי רכב דומה, ובכל זאת:

שאל בנוסף גם בפורום רכב כללי, ישנו איש בשם צביפר שהחזיק רכב דומה, אם כי חדש יותר ולכן" ממוחשב" יותר. אולי יש עוד שיבינו.

הרכב לא יוצר בכמויות של השברולט והיה מתוחכם לזמנו, עשוי להשליך על מחיר ומצאי חלפים. אם לא תמצא כאן תשובות מספקות ניתן לברר במוסכים רלוונטיים כגון מוסך מרכז איילון, גינוסר 4 תל אביב 036919025 או במוסך התילתן בפתח תקווה[קל למצוא טלפון] , דבר עם אבי.

בהצלחה.

גם במוסך ציקי ביהוד 035361232 דבר עם ציקי יש לו חלפים לרכבים אלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה בזמנו רכב מנהלים מפואר ומפנק מאד

הנסיעה בו מאד נוחה ונעימה, המנוע נמר רציני.

אם כל כך טוב, מה בכל זאת יש לומר על הרכב בצד הפחןת חיובי - המחשבים.

בדוק שכל האלקרוניקה פועלת כראוי, יש קושי גדול בארץ הקודש למצוא מחשבים חליפיים או לתקן אותם.

לכן בדיקה מעמיקה ומקיפה תאיר בפניך אלו מערכות תקינות ואלו לא, הכל שם אלקטרוני : ניהול מנוע, כסאות , בקרת שיוט, לוח בקרה לתקינות מערכות, ועוד ועוד.

בהצלחה

מצא משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והבודי יפה וההפנים לא מושחת בהחלט רכב שהייתי מחליף לעומת הקפריס כדיילי דרייב , שתף כמה ק"מ ואיזה צבע .

ירוק בקבוק כהה כהה

ק"מ, טרם שאלתי

שברולט קפריס 350, 88

פסח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי רכב כזה רק שנת 91 - אותו דגם, אותם מכלולים. הרכב הזה שבר אותי באחזקה שלו, יישור קו שלא נגמר, הכל מתפרק, החל מידיות, כפתורים וכד'. לא סתם מכוניות האלו נעלמו מהכבישים.

אחזקה יקרה מאוד: חלפים יקרים ואין למצוא. ניראית מדהים, מחזיקה כביש טוב, אבל תכין כל שנה 20K+ לאחזקה.

אם אתה חייב אחת כזאת לאוסף שלך זה דבר אחד, אבל בתור רכב יומיומי - עדיף לחפש משהו אחר.

אם כל כך טוב, מה בכל זאת יש לומר על הרכב בצד הפחןת חיובי - המחשבים.

דווקא המחשבים לא התקלקלו לי. היו לי בעיות עם בית פילטר שמן בגלל תכנון לקויי שלו נאלצי לקנות אחד חדש כי לא היה לחץ זמן בהנעה קרה (תכנון "גאוני" של שסתום אל חזור). גיר אוטומטי החלפי לאחד חדש. ועוד מלא דברים אחרים. גם היו לי רקבונות בכל מיני מקומות, הגנה ברכב הזה נגד חלודה חלשה מאוד.

במידה והבודי יפה וההפנים לא מושחת בהחלט רכב שהייתי מחליף לעומת הקפריס כדיילי דרייב , שתף כמה ק"מ ואיזה צבע .

קפריס אמין בעשרות מונים. יש לו גיר אוטומטי אמריקאי אמין, מנוע 5.7 סמול בלוק אמין ביותר, הרכב הזה בנוי על שלדה כמו טנדר, סרן חיי מאחורה, מתלים יחסית פשוטים. אין מה להשוות - קפריס הרבה יותר אמין. גם בבימר גיר אוטומטי מסרס לחלוטין את הרכב וממנוע 3 ליטר בעל 188 שגם ככה נישארו לו 150 ביום טוב לא נישאר הרבה. היה לי יוקון עם מנוע 5.7 זה מנוע מאוד חזק. והיה לי גם בימר עם M30 והמנוע הזה גם לא חסכוני, גם לא הכי חזק במילים עדינות. לפחות מה שנישאר ממנו. 735 הרבה יותר חזקה עם מנו 220 סוסים או דגם עם M60 730.

E32 הייתה דיילי דרייב שלי וויקלי דרייב למוסך. עדיף כבר איזו מרצדס עם מנוע הרבה יותר אמין, גיר יותר טוב ועוד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מה שאתה אוהב תלך על זה!!

בזמנו אני רציתי וולבו 740 שנת 88 אמנם לא סדר גדול של מנוע וכ"ו כמו הבמבי אבל בכל זאת ביחס לכלי רכב שנעו בכבישים אז לא התייעצתי יותר מידי והלכתי עם הלב ובסופו של דבר קניתי כזו 88 .

גם אותי הפחידו בסיפורי אלף לילה ולילה...

בסכום ששילמתי הייתי יכול לקנות רכב טיפוסי לפחות 5 שנים צעיר יותר אבל בלי נשמה:-(

בכל אופן נסעתי על האוטו 10 שנים ברציפות כרכב עיקרי בבית בשנים הללו עשיתי לפחות כ150000 ק"מ אילת,צפון כל מקום נסעתי ללא חשש האמת לא היה גם מה שיתקלקל..אפילו המאוורר של הדגם הזה הונו מאוורר עם קלצ" כשאתה לוחץ בעליות הוא עובד במלוא המרץ יותר מאשר בנסיעה רגילה.

רכב עם כבוד ותחושת כבדות והנאה יוצאת דופן.

בשנתיים האחרונות הרישיונות הוקפאו בהמתנה שיהיה בן 30 בעזרת השם ויהיה לי תחביבון...

אני יכול להגיד לך שהתבדיתי וזה האוטו הטוב ביותר שהיה לי מבחינת שקט נפשי ואמינות!!!!

ויש יתרון גדול למכוניות הללו שקל מאד להשיג חלקים באיביי יש המון.

לך עם הלב חביבי רק עם הלב!!

בהצלחה

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט שיקול דעת כבד

גם אם נשאיר את המנוע/גיר בצד ונניח שהשניים תקינים

עדיין, יש כ"כ הרבה דברים מסביב (מניסיון) לתקן, להחליף, לחדש

טיפול שוטף- שמנים פילטרים מנוע+גיר, החלפת שמן סרן אחורי, בולמי זעזועים (משום מה בארץ נדיר שבעל הרכב מחליף), רפידות וכול המסביב, ניקוי מזרקים/מזרק?, צמיגים (כול רכב שהיה לי, הוחלפו ה4), נדמה לי שברכב הנ"ל כיסא הנהג קרוע מהצד של הדלת, הריפוד מעור= החלפה יקרה, רדיאטור בדרך לעולם שכולו טוב, צינורות למינהם, מערכת פליטה ועוד "מסביב" כזה שכרגע לא עולה לי בראש.

וזו רק הקוסמטיקה הקלה, אני קורא לזה- ישור קו במינימום הוצאות

שברולט קפריס 350, 88

פסח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם, מה שכתבתי על חלפים וקוסמטיקה - הכל נכון. הבעייה שגם אם מנוע וגיר תקינים, זה לא אומר שכך ישאר לאורך זמן. עלויות אחזקה שרשמתי אמיתיות, יש בפורום אפילו סקירה שלי כמה עולה לתחזק את הרכב הזה.

יותר מזה, לE32 אין למצוא חלקי קוסמטיקה בארץ, אפילו בחו"ל כבר קשה למצוא.

בזמנו אני רציתי וולבו 740 שנת 88 אמנם לא סדר גדול של מנוע וכ"ו כמו הבמבי אבל בכל זאת ביחס לכלי רכב שנעו בכבישים אז לא התייעצתי יותר מידי והלכתי עם הלב ובסופו של דבר קניתי כזו 88 .

בהצלחה

אתה משווה את זה שהלכת על וולבו 740 סופר אמינה ופשוטה לאומת הבמוו שמבחינת סיבוך היא לא תבייש אף רכב מודרני? אל תשווה אפילו. הוולבו רכב אמין ופשוט יחסית, לכן מכוניות רבות מדגמים האלו עדיין שורדים ונוסעים על הכביש.

אם זה מה שאתה אוהב תלך על זה!!

השאלה אם פותח השרשור אוהב לבלות במוסך, להמתין חודשים לחלפים שמגעים מחו"ל, לחפש בנרות חלפים בכל מקום אפשרי ולסבול מכך שברכב הכל מתחיל להתפרק. זה כמו להתחתן עם מישהי שיש לה ילדים מבעל קודם. אתה לוקח על עצמך אחריות על הילדים שהם לא שלך, תצטרך לחיות עם זה שאקס כל הזמן בא לבקר והם מדברים שעות עם הילדים והאישה שלך. באיזה מקום תיהיה במקרה כזה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות אחזקה שרשמתי אמיתיות, יש בפורום אפילו סקירה שלי כמה עולה לתחזק את הרכב הזה.

אשמח ללינק הרלוונטי

שברולט קפריס 350, 88

פסח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...