Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי צריכת דלק של קיה פיקנטו אוטומטית שגבוהה משמעותית מהצריכה המוצהרת [כ"ע]

אבי יפת
שימו לב! השרשור הזה בן 3428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידידה טובה בעלת רכב זהה גם מדווחת על צריכה דומה של 1:10 בנסיעה שרובה עירונית ו1:14 בנסיעה שרובה בין עירוני.

גם היא פנתה למוסך ואמרו לה שהיא לא נוהגת נכון.

אתם לא לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נו אז מה? זה הופך את השקר לפחות משמעותי?

נכון שהורגלנו בהפרשים בין תצרוכת הדלק המוצהרת לבין תצרוכת הדלק בפועל.

כשנתון צריכת הדלק היה עוד נתון מיני רבים והווה שיקול די מינורי ברכישת רכב אז השקרים הקטנים של היצרנים עברו בשקט יחסי.

בתקופה שלנו בה נתון תצרוכת הדלק מהווה שיקול עיקרי אצל חלק לא מבוטל מהרוכשים השקרים הקטנים של היצרנים מתחילים להראות יותר גדולים.

אני לא יודע לאמר לך אם קיה יותר שקרנים מיצרנים אחרים, אני לא חושב כך, אני כן יכול לאמר לך שיותר ויותר לקוחות של יותר ויותר יצרנים מתרעמים על השקרנות הזו ותעשית הרכב תאלץ כנראה להתאים את המספרים התלושים שלה למציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שמדובר בשקרים.

הבדיקות נעשות בתנאים די סטריליים וזה הנתון האובייקטיבי שמופיע במפרט.

קשה לתת נתון שמסתמך על הרגלי נהיגה של נהג מסויים לעומת נהג אחר, שכן רגל כבדה או נהיגה עצבנית, משפיעות משמעותית על תוצאות הצריכה.

אם במעבדה מריצים את הרכב על סרט נע בעל מקדם חיכוך זהה לאספלט, במהירות 90 לאורך 500 ק"מ ובדרך עוצרים ומאיצים אותו 6 פעמים, מן הסתם הנתון הזה הוא הנתון האובייקטיבי היחיד שניתן להציג.

עובדה היא שיש כאן נהגים המציגים תצרוכת דלק של 15 לעומת אחרים המבכים על בזבזנות. כלומר, הגורם המשפיע הוא הגורם האנושי והוא נתון לא אובייקטיבי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהבדיקה האובייקטיבית היחידה זה בתנאי מעבדה כמו שעושות היצרניות, אבל בכל זאת, אם גם הנהג הטוב ביותר בתנאי כביש אידיאליים לא מצליחח להתקרב לנתון שלהם מחוץ לעיר, זה אומר דרשני. (על נסיעה בעיר אני לא מדבר, זה בעייתי)

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהבדיקה האובייקטיבית היחידה זה בתנאי מעבדה כמו שעושות היצרניות, אבל בכל זאת, אם גם הנהג הטוב ביותר בתנאי כביש אידיאליים לא מצליחח להתקרב לנתון שלהם מחוץ לעיר, זה אומר דרשני. (על נסיעה בעיר אני לא מדבר, זה בעייתי)

לדעתי במקרה הזה הם צריכים לרשום גם שזה ע"פ מחשב דרך כי המחשב דרך בפיקנטו לא עושה חישובים של-

גלישה

נסיעה לאחור

עמידה

אני מצליח להגיע ל5.7-5.8 ע"פ מחשב דרך. שזה 17.24 כשבעצם זה 15.7

אני מניח שאם לא היה דבר כזה האטה/ פקקים הייתי מגיע טוב יותר

*ואני נוסע כמעט בלי מזגן, עדיף חלון פתוח אומנם יותר גרירה. אבל זה פחות צריכה מאשר הפעלת מזגן.

-אם אתה לא יודע תשאל, אם אתה יודע תגיד, אם אתה חושב שאתה יודע... עדיף שלא תגיד.

:wink:

כרגע אייקון זמני, מייצר טובים יותר להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במקרה הזה הם צריכים לרשום גם שזה ע"פ מחשב דרך כי המחשב דרך בפיקנטו לא עושה חישובים של-

גלישה

נסיעה לאחור

עמידה

אני מצליח להגיע ל5.7-5.8 ע"פ מחשב דרך. שזה 17.24 כשבעצם זה 15.7

אני מניח שאם לא היה דבר כזה האטה/ פקקים הייתי מגיע טוב יותר

*ואני נוסע כמעט בלי מזגן, עדיף חלון פתוח אומנם יותר גרירה. אבל זה פחות צריכה מאשר הפעלת מזגן.

כמה ק"מ היא עשתה בסה"כ? מה היתה הצריכה באלף הק"מ הראשונים ? האם באמת חל שיפור עם הזמן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שמדובר בשקרים.

הבדיקות נעשות בתנאים די סטריליים וזה הנתון האובייקטיבי שמופיע במפרט.

.

זה לא קונץ למצוא "תנאים" המספקים תוצאות יפות בברושור. שיריצו את המכוניות בואקום, בכלל תהיה להם צריכה חבל על הזמן...

התנאים צריכים להיות כאלה שמייצגים מציאות ונכון להיום הם לא, אצל רוב היצרנים אם לא כולם.

הנתון הרשמי של קיה הוא צורם במיוחד, הם מדברים על 18.8 קמ"ל בממוצע הווה אומר, יש נהגים/תנאים חסכוניים פחות אבל אמורים להיות גם נהגים/תנאים חסכוניים יותר. קשה לי להאמין שיש כאלה במציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לפותח השירשור - את ההרצה סיימת?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קונץ למצוא "תנאים" המספקים תוצאות יפות בברושור. שיריצו את המכוניות בואקום, בכלל תהיה להם צריכה חבל על הזמן...

התנאים צריכים להיות כאלה שמייצגים מציאות ונכון להיום הם לא, אצל רוב היצרנים אם לא כולם.

הנתון הרשמי של קיה הוא צורם במיוחד, הם מדברים על 18.8 קמ"ל בממוצע הווה אומר, יש נהגים/תנאים חסכוניים פחות אבל אמורים להיות גם נהגים/תנאים חסכוניים יותר. קשה לי להאמין שיש כאלה במציאות.

הנתון המעבדתי הוא הנתון האובייקטיבי היחיד שניתן לקבל ממנו נקודת יחוס לגבי רכבים אחרים.

בהנחה שכל היצרנים מבצעים בדיקות בתנאים דומים, הרי שאם יצרן כותב שדגם A עושה 1:18 ובדגם אחר (B) התוצאה היא 1:14, המשמעות היא שדגם A יותר חסכוני מדגם B. נניח שנהג מצוי שינהג בדגם A, יגיע לתוצאה של 1:13, אבל אותו נהג יגיע לתוצאה של 1:8 בדגם B.

כלומר, הנתונים שמציגים היצרנים, הם נתוני יחוס אל מול דגמים אחרים.

כפי שאתה רואה, יש כאן נהגים שטוענים שהם מגיעים ל-1:15 וניתן לומר שהיא די קרובה לנתוני המעבדה, בעוד אחרים טוענים שהרכב שתיין דלק.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי עליי צריכה של 1 ל12.אני נוהג על אימפרזה ושם הצריכה היא קרוב ל8.5 לערך ,כל הזמן מזגן ,נוסע דיי רגוע.אני מבין שהרכבים לא באותו סיגמנט ,אך לאבי יש כזו 2011 והיא שותה אחת ל15.כקודמי אני מאמין שהכול פונקציה של סגנון נהיגה.שוב,מי שחושב שהרכב "בזבזן" מוזמן לנהוג על האימפרזה..:-P

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...