Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי צריכת דלק של קיה פיקנטו אוטומטית שגבוהה משמעותית מהצריכה המוצהרת [כ"ע]

אבי יפת
שימו לב! השרשור הזה בן 3456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריכת הדלק אכן מוגזמת מאוד (גרועה מצריכת הדלק של הרכב שלי :wink: בנסועה מעורבת) אבל רצוי לבדוק מספר דברים:

*האם לחץ האוויר בצמיגים הוא כפי הנדרש? (בדוק שהם קרים)

*האם חתך הצמיגים סטנדרטי לרכב? (אמרת כי הוא מאובזר ולעיתים צמיגי חתך נמוך מוכללים בחבילת האבזור)

*האם הצמיגים חסכוניים/ירוקים או ספורטיביים?

-מניסיוני, שינוי לצמיג ספורטיבי בעל חתך נמוך העלה את צריכת הדלק ב 10%.

*האם אתה סוחב מטען מיותר?

קראתי כאן בעבר כי בחלק מהמכוניות צריכת הדלק גבוה מהרגיל כאשר הן חדשות ולאחר 10-15K הצריכה משתפרת, יכול להיות כי אתה נמצא במצב דומה.

בכל מקרה. אפס מונה, מלא מיכל, סע עד שנורת הדלק נדלקת ומלא שוב (המהדרין נוהגים למלא באותה תחנה ואותה משאבה). הנסועה חלקי הכמות שתדלקת היא צריכת הדלק הממוצעת. חזור על כך מספר פעמים כדי להיות מדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי מדובר על תנאים או סגנון נהיגה. כי בנסיעה משולבת רכב 1.6 רגיל מגיעה לנתונים כאלה של 1 ל10 או קרוב לזה אפילו עם מזגן. אם רוב הנסיעות קצרות בעיר שכוללות פקק והרבה רמזורים אני יכול להבין את צריכת דלק עלייה מדבר פותח שרשור. או שהוא לוחץ הרבה על הגז כדי לעמוד בקצב התנועה.

אבי יפת, לאיזה סל"ד אתה מגיע בדרך כלל?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בקשר לסגנון הנסיעה. אני מגיע לצריכות טובות יותר במאזדה 3 שהנפח מנוע שלה הוא 1.6, והכל בזכות סגנון הנהיגה שלי (כמו בשיעור נהיגה ראשון).

זה מתחבר עם התגובה של איתמר בעמוד הראשון, באיזה מהירויות אתה נוסע? או יותר חשוב, איך אתה מגיע אליה?

לא מעט פעמים אני נתקל בסוזוקי אלטו או קיה פיקנטו בכביש 6 שנוסעת על 140, במהירות כזו הרכב פחות חסכוני מ1.6 אוטו' 4 הילוכים.

אולי כדאי להיכנס למוסך, ייתכן כי יש בעיה כלשהיא ברכב, תבדוק את זה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להסתכל על הכביש ולא על מחוון צריכת הדלק בזמן נהיגה, יעיל הרבה יותר.

בשביל ללמוד את הרכב ולהשיג צריכת דלק יותר טובה, הוא צריך לדעת מתי בדיוק ללחוץ/ להרפות מהדוושה.

כשהוא ישים לב לצריכה הרגעית ויתחיל להכיר את הרכב, הצריכה תשתפר משמעותית.

אף אחד לא המליץ לו לתקוע את העיניים בלוח המחוונים, אלא להציץ מדיי פעם, כמו שאתה עושה עם המראות, שעון דלק, שעון חום מנוע וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיקנטו 1.0 ידנית צריכת דלק עומדת בין 1:15-1:16. אני נוסע כל הזמן עם מזגן בקצב התנועה ועומד בפקקים ממחלף וולפסון עד ת"א. בחזרה הביתה אני עומד בפקקים מת"א עד ראשון לציון ופעמים רבות גם בין יבנה לאשדוד עקב תאונה. סה"כ אני נוהג בערך 80 ק"מ ביום. צריכת דלק לא להיט, אבל גם לא איומה. אני מאמין שרכב משפחתי שותה 30-40% יותר בתנאים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיקנטו 1.0 ידנית צריכת דלק עומדת בין 1:15-1:16.

בתנאים שאתה מתאר, זו צריכת סולר של רכב בסדרי גודל של אוקטביה ואפילו מרצדס. להוסיף לזה שסולר יותר זול מבנזין ויוצא מעניין מאוד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy85, אתה צודק. במחיר כזה אני קונה דיזל בן 3~5 שנים. יש כמובן יתרונות לרכב חדש, זה כיף להוריד את הניילונים וריח של חדש. אבל יש גם את ההפסד של ירידת ערך הכי גדולה ב3 שנים הראשונות.

דיזלים עם צריכה של 1 ל14~ 1 ל16 הם יחסים זללנים. יש את מנועי דיזל 1.5/1.6 (ולא 1.9~2.0+) שעושים 1 ל-20 ויותר טוב.

אז נכון שזה לא רכב חדש, דיזל חדש עולה בערף כיפליים מ60K, אבל אם אתה נוסע הרבה אתה חוסך הרבה מאוד כסף נטו ויוצא אחרי כמה שנים אם להתחשב בירידת ערך שדיזל משומש משתלם יותר ממכונית מיני חדשה (חוץ מעיניין של חדש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שנתוני היצרן די תלושים מן המציאות אבל צריכת דלק גרועה כל כך לדעתי קשורה באופי הנהיגה. פקקים/עליות מרובות/רגל כבדה על הגז כל אלו יתרמו לצריכת דלק מוגברת.

אולי כדאי לשים נוקמני קטן על הגג כדי שיפנה לך את הדרך בזמן שאתה נוסע וכך לא תאלץ לעצור ותחסוך דלק על האצות :wink:.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פיקנטו אוטומטית מנוע 1,250, הדגם הפשוט, כבר 3.5 חודשים ונסעתי כ-4,000 ק"מ.

בלוח המכוונים אני מפעיל את החיווי המציג מצב ECO. באופן כזה ניתן לסגל הרגל נהיגה עם רגל קלה על הגז.

אני לא נוסע מהר ובכל זאת ה-GPS שלי מופעל קבוע כדי להתריע על מהירות חריגה, כך שגם אם בטעות אני עובר במעט את המותר, מיד אני משחרר גז.

לרכב חסר קצת כוח בעקיפות ובעליות גדולות, אבל הוא נוסע יפה מאוד.

90 אחוז מהנסיעות שלי, הן לבד ועם מזגן. מקסימום יש עוד נוסע.

אני מתדלק תמיד עד הסוף FULL, כך שהמדידות שלי הן ממיכל מלא ועד חזרה למיכל מלא.

אני נוסע בין תידלוק לתידלוק כ-500 ק"מ. כבר נסעתי גם 530 ק"מ.

בגדול אפשר לומר שאני נוסע 350 ק"מ מחוץ לעיר ו-150 ק"מ בעיר. מצד שני הנסיעה מחוץ לעיר היא לים-המלח, כך שלפחות חלק מהנסיעה הוא בוודאי לא בנתונים אידאליים כשצריך להתמודד עם העליות בדרך הלוך ושוב או האטות והאצות בסיבובים. (אני נוסע הרבה לים-המלח, כך שהמדידות והנתונים חוזרים על עצמם בתנאים דומים).

לא מדובר במדידה אחת והתוצאות חוזרות על עצמן פעם אחר פעם.

אני מגיע לצריכת דלק של 1:14 – 1:15.

כשהלכתי לקנות פיקנטו, ידעתי שצריכת הדלק לידני הוא 1:22 בתאוריה. הנחתי שלאוטומט זה יהיה 1:18. שיקול הדלק לא היה הגורם שבגללו קניתי פיקנטו. עכשיו כשאני קורא כאן שהרכב צריך לעשות 1:16, אני יותר ממרוצה מהתוצאות אצלי.

אם למישהו יש ספק בנתון שאני מגיע אליו, הוא מוזמן לתדלק את הרכב שלי ולהצטרף אלי לנסיעה לים-המלח. אפשר בחזרה למשוך עוד 50 ק"מ בנסיעה בעיר ולתדלק אחרי כ-400 ק"מ. אני מניח שהנתונים יהיו מאוד דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבי ולכל המגיבים כאן-

הגעתי אליכם לפורום בגלל חיפוש מידע באינטרנט בדיוק על הנושא הזה..

יש לי חצי שנה פיקנטו עם מנוע 1.2 ל', אוטומטית. אני דווקא כן רכשתי אותה כי ידעתי שנתוני צריכת הדלק שלה אמורים להיות טובים, ולצערי, לאחר אינסוף בדיקות, כרגע אני עומדת על 1 ל-11.5 בערך

הנסיעות שלי הן גם בתוך העיר וגם מחוץ, לא עומדת כמעט בפקקים, לא לוחצת חזק על הגז, דואגת שתמיד מנורת ה-ECO תדלק (כי במוסך הסבירו לי שזהו המצב החסכוני), כשאני מתדלקת מיכל מלא אני מאפסת את הקילומטראז' כדי לבדוק אם משהו משתנה, ועדיין בכל פעם מקבלת צריכה גרועה ביותר.

במוסך בדקו ואמרו שהכל בסדר. התקשרתי לשירות לקוחות שהעבירו אותי למישהו שהוא כנראה מנהל איזורי או טכני או משהו כזה, שמראש הודיע שאני טועה לגמרי, שאני לא יודעת כנראה לנהוג על הרכב ושזה לא יכול להיות כי כולם מקבלים נתונים טובים יותר, והציע לי לא לנסוע מעל 90 קמ"ש, לדאוג שה-ECO תמיד ידלק, וגם לשים לב שהסל"ד לא עובר את ה2.5. נראה לי קצת הזוי לבקש בקשות כאלה כי מה שקורה זה שאני כל הזמן נמצאת עם העיניים על לוח השעונים במקום על הכביש... ועדיין צריכת הדלק שלי לא טובה

לטענת החברה אני כנראה לא נוסעת בסדר, והנתונים אמורים להיות 1 ל-18. אני שמחה לגלות שאני לא היחידה.. מבאס לדעת שלפני כן היתה לי יונדאי גטס שעשתה 1 ל-13 במקרה הגרועה, וסתם לכלכתי עליה שהיא לא חסכונית :wink:

השאלה היא- האם יש לכם עצה מה לעשות? האם יש לי דרך באמת לשפר את הצריכה? או האם יש דרך להוכיח להם במוסך שהם כנראה טועים ולא יכול להיות שהצריכה תהיה מה שהם מציגים??

והשאלה הכי חשובה- האם אין פה הטעיה בפרסום של ציבור שלם שרוכש רכב ולא מגיע אפילו לחצי מהצריכה??

תודה וסליחה על האורך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לפעמים לא נותנים את הדעת על זמן המתנה ברכב מונע.

מגיעים לבית של חבר/ה ומחכים שירדו מהבית לרכב.

חוזרים מבילוי ונעצרים ליד הבית של החברה וממשיכים לדבר עוד דקות ארוכות.

נכנסים לתחנת דלק ומחכים שמישהו יחזור מהשרותים/קניית קולה.

חוזרים עם קניות לרכב, מדליקים ומפעילים מזגן בזמן שבינתיים מעמיסים קניות.

בלי להרגיש צברנו שעה של המתנות, ששקולות בערך לליטר דלק. ליטר דלק בחישוב שיקלול תצרוכת מיכל, גורם להפחתה של כחצי ק"מ בחישוב השיקלול.

תוסיפו לזה רגל כבדה ונהיגה לא מתונה, וכבר נעלמים עוד כמה ליטרים שמשפיעים על החישוב.

לא לשכוח שהנתונים של החברות מתייחסים לתנאי מעבדה ולא לשטח בפועל, כך שמי שבאמת רוצה לבדוק, כדאי שיעשה מבחן בשעת לילה מאוחרת כאשר אין תנועה. למשל לנסוע לאילת בשעה 01:00 לפנות בוקר ולהקפיד שהמהירות תהיה 80-90 ובלי מזגן. אם תקראו את הכביש נכון ולא תיכנסו לעקומה במהירות 90 ותבלמו ותאיצו, תראו שתצרוכת הדלק משתנה פלאים ולטובה.

אולי הנסיעה לאילת תמשך עוד 20 דקות, אבל אתם מחפשים למדוד תצרוכת דלק ולא למדוד זמן.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לשמוע שאנשים קנו רכב כזה עקב פרסומים מטעים. לדעתי זאת חוצפה. צריך לתבוע אל היבואן. למזלי הרב קניתי לא מזמן טויוטה יאריס, ולמרות שהמנוע עדיין "לא נפתח", התצרוכת הממוצעת באזור הררי משולב בפקקים עומד באופן קבוע על קצת מעל 16 קמ"ל

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, קודם כל.

הגדרת היצרן היא 5.3 ל100 משולב כלומר 1/18.8

כמו שאמרת תוריד מזה 20%.

אני אישית, מגיע עם הפיקנטו האוטומטית שברשותי לצריכה הזו (1/15).

ייתכן ואתה מאיץ לא נכון, באופי אגרסיבי מידי. שוב, משקל עודף ברכב שלא לצורך גם יכול לגרום לזה.

לחץ אויר לא תקין בצמיג.

אני עברתי היום 2500 ק"מ.

חשוב מאוד להתבונן בצריכת דלק בזמן אמת לפעמים בזמן נסיעה (לי אישית זה מאוד עוזר, כיוון שהניואנסים כ"כ קטנים בין ליטוף ללחיצה על דוושת הגז).

השעון של האיפוס הקילומטרז' בלחיצה מראה לך גם כמה קילומטרים לתדלוק צריכת דלק כללית צריכת דלק בזמן אמת צריכת דלק למיכל נוכחי ושעות עבודה של מנוע.

אתה תראה שבמישור במהירות של 90-100 קמ"ש לדוגמה אתה לא תעבור את ה4.0 אני יודע שאני לא עובר.

-אם אתה לא יודע תשאל, אם אתה יודע תגיד, אם אתה חושב שאתה יודע... עדיף שלא תגיד.

:wink:

כרגע אייקון זמני, מייצר טובים יותר להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...