Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לגבי וולוו

netayehudit
שימו לב! השרשור הזה בן 5635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני כאן בפעם הראשונה

אנחנו נוסעים כיום על סוזוקי סוויפט GA מנוע 993 ואוהבים אותה מאד הודות לדיאטה שלה.

לאחרונה המשפחה התרחבה ב-2 פיצקאלאך.

חווינו תאונה מאד קשה לפני כ-5 שנים.

ועכשיו קרו כמה כמעט תאונות והסכמנו להגיע לתובנה שתאונה אכן יכולה לקרות שוב.

מה שנורא מדאיג עם הפיצקאלאך.

לכן הוחלט לעבור לוולוו/סאאב.

בגלל שאנחנו חיים באזור הררי נידח הוחלט על גיר ידני ותקציב שלא יעבור את ה-15000.

חיפושים העלו 3 אופציות:

1. 760 2.3 טורבו מודל 1990, 220000 ק"מ.

2. 940 2.3 (ללא טורבו) מבציר 1992, 400000 ק"מ.

3. 850 2.5 מבציר 1993, 300000 ק"מ.

מבחינת עלויות אחזקה מהי ההמלצה?

אשתי צריכה לנהוג באוטו והיא מעדיפה 850.

להזכירכם כולן ידניות.

תודה מראש על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - גילוי נאות - אני מוכר פחות או יותר וולוו 940.

מה 850 - תתרחק.

בין ה 940 ל 760 הייתי בחור ב 940 עם מנוע 2.3 ליטר. אוטו מצויין ואמין.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי הולך על ה-940 - היתה לי כזאת (אוטומטית) כ-8 שנים ואני עדיין מתגעגע...

ה-850 משנת הדגם המדוברת סובלת מבעיות חשמל לא סימפטיות ורגישה מאוד לטיפול לא קפדני.

ה-760 טורבו צריכה טיפול תכוף יחסית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני הייתי ממליץ לך לחפש וולוו 960 טו S90 גם האוטומט הוא יתאים לך. אבל ממה שכתבת ה 940 הכי דומה ל 960 הרי שניהם בסדרה 900

והמיחירון של ה-960 הוא כ 35000 רק שתדע אבל הוא גם עמיד מאוד מפני תאונות שזה גם משהו חשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שוולוו מהשנים האלה תהיה כזאת בטיחותית, היה שירשור עם סרטון שמראה כמה הוולוו הישנות, עם כל המאסיביות שלהן, לא בנויות טוב כדי לספוג אנרגיה למקומות הנדרשים בתאונה. הייתי מעדיף רנו מגאן שנת 97-98, מבחינת הבטיחות לפחות, ובעצם גם מבחינת צריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמים האלה לבטח יותר בטוחים מכל מה שאפשר לקנות בתקציב מקביל, ובוודאות יותר בטוחות מסוזוקי GA.

(אל תשכח שהרנו מודוס עלתה פי 7 מהוולוו שהתנגשה בה...)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שראית מכוניות עם גיר ידני.....

ולגבי הבטיחות כל הרכבים שראית יהיו פחות בטוחים מפוקוס שנת 2004 (סתם לדוגמא) עקב ההתקדמות שחלה בתכנון ספיגת תאונות בכלי רכב מודרניים.

גם טנק של שנות ה90 לא יתמודד עם רכב בינוני של שנות ה 2000 והדוגמא המצויינת היא זו שהוזכרה כאן על ניסוי ההתנגשות בין וולבו 940 סטיישן לרנו מודוס שהינה בגודל מיני ומניתוח התאונה נוסעי הרנו הקטנה היו נפגעים פחות מאשר נוסעי הוולבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

760 - אל תגע - מנוע אלומיניום שפותח ביחד עם הצרפתים - והמבין יבין.

850 - רבות דובר על בעיות אמינות חשמליות (לכן המחירון בריצפה).

940 - אחרון המוהיקנים אם אפשר לומר, מנוע פשוט ועמיד. אם אתה בהרים קח עם מנוע 2300 בלבד, הבעיה שידנית לא תמצא פה בארץ יש בודדות, אחת מהן שלי. דגמי הטורבו פחות עמידים.

בתחום של 15000 ש"ח אין לך הרבה ברירות, זה שרכב יותר חדש כבר משתווה לוולוו עדיין לא אומר שהוא נכנס בתקציב כזה.

לגבי סאאב - מבחינת אמינות יהיה לך בעיה לטפל ברכב כיוון שלא רבים מוכנים לגעת בו.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע ב-760 טורבו זהה למנוע של ה-940 (2300 4 צילינדרים) ההבדל בינו לבין ה-740 בשנים אלה הוא רמת הגימור בלבד.

המנוע של רנו הוא רק בדגמי ה-6 צילינדרים שלא היתה להם גירסת טורבו כלל.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה -

אין מניעה מלקנות 850.

אם אתה מחפש רכב אמין, חזק יחסית ומרווח

ה-850 GLT תתאים לך.

170 כ"ס, ואפשר למצוא לא מעט שמורות (מניסיון),

למרות שנכון שיש הרבה שלא טופלו כראוי.

אופציה נוספת ויותר "קלאסית", היא ה-940,

שממנה לא ממש פשוט למצוא אחת שמורה,

אבל במידה ותמצא פוטנציאל האמינות שלה גבוה מאוד,

ובדגמים המאוחרים יותר (2300 או 2000 טורבו) יהיה לה די כוח לדרישותיך.

960 או S90 זה לאנשים עם כיס רחב יותר, מעין 940 מפוארת,

בהחלט מפנקת (וגם נראית לא רע, ויוקרתית, גם היום, במיוחד בלבן),

אבל עלויות אחזקה זולות ומנוע 3 ליטר 24 שסתומים לא ממש נכנס באותו משפט.

לאלה שדיברו על הבטיחות,

המסקנה במבחן ההוא לא הייתה שהוולוו לא בטוחה,

המבחן בסה"כ בדק -

רכב עם מוניטין בטיחות גבוה בזול, מול רכב חדש שבשבילו תצטרך להתאמץ יותר מבחינת התקציב.

המסקנה?

אין לך כסף? קנה רכב עם מוניטין גבוה ככל האפשר.

ובשנתונים האלה, לוולוו (וגם סאאב לדוגמא), יש מוניטין בטיחות גבוה, במיוחד ביחס למתחרות.

יש לך כסף?

תבחר לך רכב עם ציון גבוה ככל האפשר בENCAP.

טוב שלא אמרתם לו לקנות פורשה קאיין :roll:

מה שכן - תצטרך הרבה סבלנות כדי למצוא כאלו ידניות.

זכורים לי בארץ 760 טורבו ידנית, GLT 850, כמה 940 וגם 240 סטיישן.

הן צצות לפעמים אבל הרוב אוטומטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

zvit צודק, טעות שלי.

בכל מקרה מבחינת עמידות תא הנוסעים ה940 מזדקן בכבוד לעומת ה740\760, כך לפחות ראיתי כאשר אני חיפשתי רכב.

יש גם חשיבות להאם הדגם הוא הזרקת דלק מה שמתבטה בתצרוכת דלק משופרת.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמים האלה לבטח יותר בטוחים מכל מה שאפשר לקנות בתקציב מקביל, ובוודאות יותר בטוחות מסוזוקי GA.

(אל תשכח שהרנו מודוס עלתה פי 7 מהוולוו שהתנגשה בה...)

מהסוזוקי אני בטוח ב-100% שהיא תהיה יותר בטוחה, מהמגאן אני לא חושב (עם כל הכבוד, הוולבו נבנתה טרם עידן ה-ENCAP וההנדסה של ספיגת האנרגיה בעת תאונה שונה לחלוטין מאשר במגאן).

אם מדובר על "יוקרה בזול" תקחו את הוולוו, אם הבטיחות זה העניין העיקרי - מציע לבדוק מכוניות שנוצרו אחרי הקמת ה-ENCAP והשיגו ציון טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים והמשיבים.

להלן ציטוט מאתר מוטוקאר (למי שלא יודע שוודית).

אתה בטוח שאתה בטוח?

בדקו את רמת הבטיחות האמתית של מכוניתכם. סקר של חברת הביטוח השבדית, פולקסם, עלול להפתיע אתכם

02/02/04

כתב: קובי אלן

רמה 2 (מתחת לממוצע)

טויוטה קורולה (93 עד 97) טויוטה קרינה יונדאי לנטרה (96 עד 2000) מאזדה 323 מיצובישי גאלאנט (עד 93) ניסאן סאני סוזוקי סוויפט סיאט איביזה (93 עד 98) סיטרואן ZX פולקסווגן גולף (84 עד 91 וגם 98 עד 2003) פורד אסקורט (מ- 90`) פורד פיאסטה (89 עד 95) פיג`ו 306 רנו 19 רנו קליאו (91 עד 97) רמה 3 (בטיחות ממוצעת) אודי 80 (מ- 87) אופל אומגה (עד 93) אופל וקטרה (עד 95) אופל קורסה (93 עד 99) טויוטה אוונסיס (עד 03) מאזדה לנטיס (עד 98) מיצובישי סופר לנסר (עד 95) ניסאן אלמרה (עד 99) סקודה פליסיה פולקסווגן פאסאט (89 עד 96) פיג`ו 309 פיג`ו 605 רנו מגאן (עד 2002) רמה 4 (מעל לממוצע) אודי A4 עד 2000 אודי A6 עד 97 אופל אומגה (מ- 94) אופל אסטרה (עד 97) אופל וקטרה (96 עד 2001) ב.מ.וו סדרה 3 (91 עד 97) ב.מ.וו סדרה 5 (מ- 88) הונדה אקורד (עד 93) וולוו 240 טויוטה פריוויה טויוטה קורולה (98 עד 2001) יונדאי אקסנט (עד 2000) מאזדה 626 (עד 97) מיצובישי לנסר מרצדס C קלאס (עד 2000) מרצדס E קלאס (עד 95) מרצדס 190E סיאט טולדו (עד 98) סיטרואן XM סיטרואן קסנטיה סקודה אוקטביה פולקסווגן גולף (92 עד 97) פולקסווגן פאסאט (מ- 97) פולקסווגן פולו (95 עד 2001) פורד מונדאו (עד 99) פורד פוקוס פיג`ו 405 רמה 5 – רמת הבטיחות העליונה אודי A6 מ- 97 אופל אסטרה (מ- 98) וולוו 740 וולוו 850 וולוו 940 וולוו S40 וולוו S60 וולוו S80 וולוו V70 טויוטה יאריס מיצובישי גאלנט (מ- 93) מיצובישי כריזמה מיצובישי ספייס וואגון (עד 95) סאאב 9-5 (המכונית הבטוחה ביותר בסקר) סאאב 9000 פולקסווגן טרנספורטר (מ- 91) קרייזלר וויאג`ר (עד 2000)

לאתר פולקסאם

למי שהמליץ על רנו מגאן תזכור שאין רק את EURO NCAP בעולם.

למי שהסביר שקשה למצוא ידניות אני מספר מה מצאתי כבר.

תודה לכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol:

אז מה שאתה אומר בעצם זה שיונדאי אקסנט בטוחה כמו מרצדס C קלאס?

לא אני, השוודי שהשווה ביניהם .

ואם שמת לב לא שקלתי לקנות יונדאי אקסנט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...