Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נכנס לענינים בפול גאז .ברשותכם רבותי אני רוצה לכתוב משהו על הריאו האלמותי אבל לא הצה"לי שרובכם בודאי מכירים .אני כותב זאת לזכרו של חבר ילדות מיהוד ,דני,שנפטר ממחלה לפני כשלוש שנים .יהי זכרו ברוך .דני עבד בתקופה שלאחר מלחמת יום כיפור ועד הפינוי מסיני ב1982 ב"נאות הכיכר סיורי מדבר" כמדריך , נהג ,מכונאי ,עזר בלילות לתיירות להפיג את בדידותן ועוד . כידוע חברה זו פעלה בסיני עם משאיות ריאו 2.5 טון פליטי נאט"ו שהוסבו למשאיות ספארי . המשאיות באו עם שני סוגי מנועים "ליילנד 350" ו"דאף". למעשה שני הסוגים היו מאוד דומים . בחברה ביצעו מס שיפורים כמו למשל ביטול השתלבות אוטומטית של ההנעה הקדמית דבר שגרם לשבירת צירים והפיכה לחיבור וניתוק נשלט ע"י כפתור אויר מתא הנהג . בסטנדרטים של היום המשאיות היו מורדות מהכביש מהר מאוד .הן היו למעשה גרוטאות ישנות שעוד סחבו אחריהן עגלה כבדה נוסף לערמה אנושית של תיירים . המשאיות חרשו את כל סיני ושירתו יפה את התיירים ואת החברה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

על איזה שנים אתה מדבר? בסוף שנות ה70 תחילת ה80 היתה לנאות הכיכר דירה בשכירות באיזור תלפיות והיה להם מוסך בואדי גוז .אם אתה מתכון לריאו ספארי אז זה הם .לאחר הפינוי מסיני נמכרו המשאיות בעיקר לערבים מהשטחים . נצפתו כמה באיזור חברון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאיות האלה הן חלק מנוף ילדותי, עדיין זוכר אותם חוזרות מאובקות מהטיולים ועומדות

אחת אחרי השניה בשולי הרחוב, כילדים הן ניראו לנו כענקיות כמהאגדות. והיו משמשות אותנו

כמקום מסתור במשחקים. שנים רבות אח"כ כמבוגר הייתי עדיין מחפש אותן במבטי גם אחרי שהבניין

עבר שיפוץ ושינה יעוד מגורים. הן היו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של השכונה והחלומות שלנו, לפני

שאנחנו התבגרנו והשכונה ששינתה פניה והפכה למפלצת נדל"ן. - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאיות האלה הן חלק מנוף ילדותי, עדיין זוכר אותם חוזרות מאובקות מהטיולים ועומדות

אחת אחרי השניה בשולי הרחוב, כילדים הן ניראו לנו כענקיות כמהאגדות. והיו משמשות אותנו

כמקום מסתור במשחקים. שנים רבות אח"כ כמבוגר הייתי עדיין מחפש אותן במבטי גם אחרי שהבניין

עבר שיפוץ ושינה יעוד מגורים. הן היו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של השכונה והחלומות שלנו, לפני

שאנחנו התבגרנו והשכונה ששינתה פניה והפכה למפלצת נדל"ן. - רן

רן / יעקב / עופרי - יש לכם תמונה של הספארים האלו? יש לי איזה רעיון בראש... :roll::roll::lol:

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופרי היקרה . ממש צירוף מקרים מעניין שכל זה נכתב ביום הולדתו ה60 של אבא . מודה שלא ידעתי . אני רוצה לכתוב כמה דברים לזכרו שגם מתאימים לנושאים שבהם עוסק הפורום . את אבא דני הכרתי בתחילת שנות ה60 ביהוד הקטנה כשנפגשנו לראשונה ב"השומר הצעיר" . לא הכרנו לפני כן וראיתי לפני ילד יפה , שחצן שדיבר על כלי רכב . אני כשותף לשגעון זה חברתי אליו ומתוך נושא משותף זה צמחה החברות .כשגדלנו דני הלך לעבוד במוסך הטרקטורים של צפאייב [ יצחק גרוסקופ ושותפו זליג פלוטניק ]. אני למדתי בתיכון במגמת מכונאות כך שחשבנו שאנו המכונאים הכי טובים בעולם . היינו מדסקסים שעות בעינייני מנועים וגירים בעיקר של גיפים [ מנועי הריקן 4 צילינדרים ומנועי טורנדו 6 צילינדרים שהיו ב"ויליס"]. אני זוכר את דני בגיל 16 מחליט לקפוץ לצהרים אצל הוריו עם הגיפ של המוסך . לרוע מזלו נקרה בדרכו ה"שריף" של יהוד , סמל ציון שרדף אחריו על אופניו וכשדני נעלם לו הוא פשוט חיכה לו ליד ביתו .היתה עליה לרגל רבתי לסרגנט ציון של בכירי הקהילה הטורקית ביהוד עד שהוא נתרצה והחליט לבטל את הדוח .אחרי השירות הצבאי של שנינו ב"גולני" אותו דני כמובן עשה בדרכו המיוחדת כשכל הפלוגות בגדוד 12 זכו לארח אותו לתקופות קצרות דני חזר לעבוד במוסך ולאחר מכן ביהלומים עם אחיו .הוא היה די משועמם .אני גיליתי את נאות הכיכר סיורי מדבר והלכתי לראיון קבלה מתוך סקרנות ללא תוצאות מעשיות .בערב סיפרתי לדני על החברה הזו שהוא מעולם לא שמע עליה והיה ברור לי שזה המקוםהכי מתאים לו .הוא התקבל וכך שונו חייו ללא הכר . [ אני סולח לו שעד יום מותולאהודה בפני שאני זה שגרם לשינוי המיוחל]. הוא היה חיית שטח שאכל ונשם את ה"ריאוסים" של החברה וגם מהר הוכיח עצמו כמדריך מעולה וכילד פרוע מיהוד שלא ידע מילה אנגלית אלא רק ספניולית הוא השתלט על האנגלית ברמה שהיא ממש זרמה ממנו . אבא שלך היה אלוף העולם בנוסטלגיה ושפע סיפורים . נהגתי לבוא אליכם לחוות שער הגיא בשבתות מוקדם בבוקר, כי שנינו אהבנו לקום מוקדם ,ולשבת על ערמת נוסטלגיה .הסיפור האחרון ששמעתי ממנו היה על איציק המשוגע שעבד עימו במוסך של צפאייב בשנות ה60 ולרגע קט מחוסר תשומת לב הניח את ארנקו בבית מצמד של טרקטור פורד 5000 ולאחר מכן סגר את הטרקטור . לאחר שהטרקטור נמסר ללקוח הוא נזכר בזה , רדף אחריו עד מושב טירת יהודה ובשדה פירק את הכלי לשני חצאים הוציא את הארנק , סחט ממנו את השמן וסגר בחזרה את הטרקטור . זו רק דוגמית לספורים שלו בעינייני מנועים ורכב .אשמח באזכרה הקרובה לשבת איתך ועם חגית , יובל , יונתן , דפנה ותמי ולספר ככל שתרצו לשמוע על איש מיוחד זה שחסר לכולנו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צינו , אסף ,

ביקשתם תמונות של הריו הישן ששימש את דני וחבריו בטיולי נאות הכיכר בסיני.

הריאוסים שעמדו ליד הדירה בלייב יפה בירושלים , באותה עת התגוררו בדירה ועליהם עבדו: רוברט , דני, מוטי וכוי,

רוברט שחי בארה"ב ולא שמענו ממנו שנים על שנים במקרה העלה לyou tube, סרטון משנת 1976 של טיולי הריאוסים בסיני ואיך החברה היו אשפים בנהיגת שטח,תראו מול מה הם התמודדו .הסרטון הוא לזכרם של זאביק,יואל, רודי, דני, טימי כולם מדריכי נאות הכיכר שחוו חווית חיים גדולה ואינם עוד....,הנה היא לפניכם.יהי זכרם ברוך

נאות הכיכר טיולי מדבר - סיני 1976.

דפנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דפנה . פשוט נהדר .בתחילת הסרטון ראינו את הרכבים האמפיביים , על זה שמעתי מדני מעט מאוד . תנסי לברר אצל אחד מהותיקים פרטים על הכלים האלה , מאיפה הם באו , איזה מנועים וכו. מוטי בודאי יודע . אם שמתם לב המשאיות הן 6x6 עם גנטים אחוריים יחידים וזה נבנה לעבירות טובה יותר .בשטח חולי הגלגלים הקדמיים מפלסים את הדרך והאחוריים עוקבים אחריהם על אותו קוליס, ומתאמצים פחות , וזה בניגוד לריאו ה2,5 טון של צה"ל ששם היו גנטים כפולים ושלא לדבר על ה"סיקס וילרס" שבאו עם מנועי בנזין והיו פליטי מלחמת העולם השניה. הריאו 5 טון כבר בא עם גנטים יחידים וגלגלים רחבים ומנוע קמינס פשוט ללא טורבו כ220 כוח סוס .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף, קיבלת חומר ועכשיו לעבודה . רק תיידע אותנו , ואנא ממך בזהירות כי החומר לזכרה של קבוצת אנשים מאוד מיוחדת . ראיתי בסרטון את הריאוסים עם התיירים וזה החזיר אותי לשנות ה70 שאת המילואים שלי עשיתי באזור מרחב שלמה [ השם העברי שנתנו לאיזור שארם ] .אני זוכר את הגדוד יורד לאיזור בשיירת אוטובוסים [ ללא מזגנים]ותמיד יצא לי בדרך לפגוש את דני באיזה חניון כשעל הריאו עדת תיירות לבושות מינימום . חברי למילואים שרק יום למחרת עזבו את ביתם כבר עמדו והזילו ריר ,כשהמניות שלי בשמיים כי אחראי הבורדל הזה חבר שלי . אני זוכר פגישה בצומת יאיר כשחיילי הגדוד לא התנהגו יפה כלפי האשה , בעלת המסעדה , שאינני זוכר את שמה , ולידה בעלה צבי , על כיסא גלגלים , והתביישתי בפני דני על זה שאלו חלק מחברי לגדוד . משפחת סוויט איבדה את בנה יאיר כמה שנים קודם במלחמת יום הכיפורים כשהוא קצין בשריון . האב צבי איבד את רגליו במלחמת העולם השניה כשהיה בקומנדו הבריטי ה SAS שעל פיה הוקמה סיירת מטכל [ הסיסמה של מטכל "המעז מנצח" נלקחה מיחידה זו ]. תמונות הריאו בסרטון זרקו אותי הרבה שנים אחורה כשהיינו תמימים והחיים נראו לנו יפים והעתיד כולו ורוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרתק ביותר נושא הריאו והזכרונות משנות השבעים

ובמקרה, תמונות שצילמתי לא בשנות השבעים, אלא ממש בשבוע שעבר... מדהים שעוד עושים בהן שימוש.

DSCF6394.jpg

DSCF6393.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן / יעקב / עופרי - יש לכם תמונה של הספארים האלו? יש לי איזה רעיון בראש... :roll::roll::lol:

אסף.

בגלריה הזאת יש כמה תמונות של הספארים האלה, רק צריך למצוא אותן בין מאות התמונות שנמצאות שם.

http://www.facebook.com/group.php?gid=55049997117&v=photos&so=0

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...