Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

סחתיין על האאודי .עברתי על כל התמונות ואין זכר לריאו ספארי.

בוודאות, יש שם לפחות שתי תמונות.

תנסה שוב.

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה התמונות ? כל השרשור הזה התחיל לזכרו של דני , חבר מיהוד שעבד בנאות הכיכר . נדמה לי שגם השם דב בינדר מוכר לי , אני חושב שגם הוא מיהוד . אם זה נכון אז בהחלט עולם קטן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, דב בינדר אכן גר ביהוד, והוא נהג סמיטריילר מבוגר וחביב. והוא גם חבר פורום כאן, אפילו שלא כותב יותר מדי!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה הוא!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקב, עופרי, דפנה - ברוכים הבאים לפורום, אכן סיפור מרגש מאוד, מעניין מאוד (נו, מה עם הפרטים על הרכבים האמפיביים? הם לא היו בנויים על קומנדקארים 6X6 במקרה? או אפילו ג'יפים כאלה (היו, היו!)?)

חיממתם לי ת'לב ואני מצטער שלא היכרתי כזה דני.

יעקב, תביא עוד סיפורים? ותמונות, יש?

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

(נו, מה עם הפרטים על הרכבים האמפיביים? הם לא היו בנויים על קומנדקארים 6X6 במקרה? או אפילו ג'יפים כאלה (היו, היו!)?)

...

דב

מי דיבר על רכבים אמפיביים?...

img412.jpg

זוהי שיקופית סרוקה של משפחתי מאיזור זמן 1974-5, באחד מהטיולים המשפחתיים שלנו אז.

לצורך העניין, אני הוא הצוציק מצד שמאל.

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממממם...,

לא. זה לא ג'יפ 6X6, וגם לא נראה לי שזה בנוי על קומנדקאר - אמנם בקושי רואים את הגלגל הקדמי ימני, שהיה יכול לעזור בזיהוי, אבל זה לא משהו מוכר, טבור הגלגל. יותר דומה לטבור גלגל של פורד קנדה ממלחמת העולם השניה, או איזה רכב אנגלי מאותה תקופה...

נו, מי שופך אור?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחיד שיכול לשפוך אור על האמפיביים הוא בחור בשם מוטי מותיקי נאות הכיכר . לדפנה יש קשר עמו .אבקש ממנה שתשאל אותו .אני מאוד לא בטוח אבל אני חושב שהם רכבים עוד ממלחמת העולם השניה שהשתתפו בנחיתה בנורמנדי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרתם אמפיבי.כרגע ראיתי ב"גיפולוג" בנושא רכבים צבאיים משאיות צבאיות של הצבא האמריקאי נכנסות לאזור מוצף עד גג הארגז וממשיכות ליסוע עד שהנהגים נחלצים בשחיה מתוכם . זה מוזר , כי הם נסעו קטע די ארוך ללא שנורקל בולט וללא אגזוזט בולט עד שנעצרו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד ריאו , אבל אחר . יש לי מכון דיזל ולפני כ30 שנה עסקתי בתיקוני משאבות ומרססים עבור כוח האו"ם שישב ברמת הגולן בעיקר בצד הסורי . אנשי האו"ם חרשו את כל סוריה ולא מצאו מכון בעל רמה ומחוסר ברירה בדקו בארץ וכך הגיעו אלי . רוב העבודה היתה מערכות של ריאו רב דילקי . משאיות אלו יכלו לנוע על סולר , מזוט ,בנזין , נפט ומה שאתם רוצים . לפי סוג הדלק בעזרת ידיות היו משנים את יחס הדחיסה . אבל היו הרבה בעיות והם העדיפו להשאר קבוע על סולר . בגלל מבנה תאי השריפה וראש המנוע המשאיות עישנו בצורה כזאת שאם זה היה קורה היום היו שולחים חולית אב"כ לטהר את השטח ולהרחיק את האוכלוסיה מהאיזור .נדמה לי שגם לצה"ל היו משאיות כאלו .המערכות היו של AMERICAN BOSCH מפעל שהיה בסוף חייו .הם דאגו לאספקת חלקים מארצות הברית ואני בצעתי את העבודה . המכונאים שלהם היו פולנים ואנשי הלוגיסטיקה היו קנדים שחיפשו כל תירוץ כדי להגיע לישראל ולתפוס מלון טוב ברחוב הירקון . באותה תקופה עיקר עיסוקי היה במערכות לגנרטורים . לאחר מלחמת של"ג כשהסתובבנו חופשי ללבנון ביקשו ממני להגיע לנקורה , מפקדת האו"ם הראשית בלבנון כדי לתקן תקלה בגנרטור . שם מצאתי ערמת משאיות מאוד מעניינת . ראיתי שם "סיסו" , מפעל של ליילנד בפינלנד , ראיתי שם גורר ענק של "סקיימל" עם מנוע "רולס רויס 12 צילינדרים . נתקלתי לראשונה ב"טטרה" 6x6, שהיתה אז משאית שיוצרה מעבר למסך הברזל בצכיה . ראיתי "בורירוס" ספרדי , מפעל שכבר לא קיים , וסוגים שונים של גיפים של פיאט שמעולם לא נראו בארץ .היהמעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המשאיות האמפיות הן DUKW מתוצרת GMC גלגלים 6 שימשו את האמריקאים בשנות מלחמת העולם השניה 1945,

הנה הסבר מפורט באנגלית:

http://en.wikipedia.org/wiki/DUKW

משמשות כיום בדאבלין:

סיור ויקינגים The Viking Splash Tourp92240h.jpgסיור ויקינגים The Viking Splash Tour

כתובת 64-65 Patrick Street , דבלין 8

נקודות יציאה קבועה מרחוב סטיבן גרין בשעות 10:00,11:30,14:00,15:30

היציאה קבועה מרחוב פטריק הקדוש בשעות 10:30,12:00,15:30,17:00.

טלפון 7076000

מידע

סיור העוקב אחרי מקומות שהוויקינגים שלטו בהם בזמן הכיבוש,הסיור נמשך שעתיים ומספק לנוסעים נקודת מבט שונה ,במיוחד שהאוטו האמפיבי חוצה מים, באזור תעלת Grand Canal Docks, מסע חמוד בעבר תוך שימוש בקסדות הוויקינגים, חוויה נחמדה לילדים וצעירים בנפשם.

עוד לינק ל you tube

http://www.youtube.com/watch?v=CUnS1ll6ecw&feature=related

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין זה לא מילה...

כל משפט בהודעה שלך שווה כמה עמודים לבד...

אתה יכול לפרט קצת יותר איך היו משנים את יחס הדחיסה ברב דלקי? כל חיי תהיתי איך הדבר הזה עובד...

ותמונות מכל המשאיות המעניינות מלבנון... אל תגיד שלא צילמת! (אני דווקא כן, ומתישהו אגיע לערימת התמונות ואעלה כאן).

דב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...