Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלדה והתנהגות

שימו לב! השרשור הזה בן 5872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש דברים מולדים ברכב שמשפיעים רבות על ההתנהגות.

משקל - דבר ראשון. גוף בתנועה ירצה להמשיך בתנועה, מכח האינרצייה.

רכב כבד לא יתנהג כמו רכב קל, עם כל שיפורי השלדה שבעולם, הוא לא ישנה כיוון באותה מהירות.

לצורך העניין - אופנועי 600 סמ"ק ואופנועי ליטר הם הדוגמה הטובה לכך.

מיקום המנוע ותצורתו - גם לה יש השפעה מכריעה על התנהגות הרכב.

חלוקת משקל זה מאוד משפיע על הרכב ככל שהמשקל יותר שווה

בחלק האחורי והקדמי ככה גם ההתנהגות משתפרת, דרך אגב זה בא על ידי ביטוי במיאטה בדור

הכי חדש, שככה היא גם מאוד מהנה לנהיגה וההתנהגות שלה טובה.

דווקא ככל שהולכים אחורה במיאטה, ההתנהגות נחשבת ליותר טובה.

הדור השלישי (NC) נחשב להכי פחות מתנהג - סטנדרט מול סטנדרט - מול הדורות הקודמים (NB / NA).

סתם לידע כללי.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מי מנצחים הכי הרבה בראלי ב15 שנים האחרונות ,והרבה בזכות השילדה כי במשקל ובכוח כולם דומים.206 ,קסארה,C4.רק חבל שהם מוכרים לקהל מכוניות החדשות שמתנהגות כמו חתול מת.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tgt, אתה צודק אבל צריך להבין שההתנהגות כביש של הצרפתיות הספורטיביות הישנות יותר לא כל כך בטוחה. היום המגמה היא לעשות את הרכב כמה שיותר בטוח , לא רק שהוא יוכל לעמוד בהתנגשות חזקה אלא גם יהיה בטוח לנהיגה צפוי ולא מפתיע .

בספורטיביות הצרפתיות הישנות הייה הרבה עוקץ ביידים לא מאומנות או פזיזות מידי זה נגמר רע וראינו אין ספור דוגמאות.

הן בהחלט יכולות להפתיע , כאשר נהג שלא מבין יותר מידי ועולה על הרכב מתלהב קצת ומתחיל ללחוץ נכנס לסיבובים מהר ובאחת הסיבובים הוא נכנס מהר מידי , משחרר גז ולוחץ על הברקס בפתאומיות המשקל רכב מעובר קדימה והופ הזנב נכנס להחלקה במהירות גבוהה הנהג מופתע וזה כמובן עושי להיגמר רע. בגלל זה מיתנו את הרכבים האלה מדור לדור (ה-205 GTI הייתה פרועה למדי בקטע הזה).

בכל מיקרה לפג'ו יש את הנוסחא לדעתי ליצור את אחת ההוט הא'ץ הטובות ביותר שיש בקלות , אפשר להתבסס על השילדה של ה-306GTI ולתת לה אולי שידרוג קטן למרות שהיא מאוזנת וקרובה לשלמות בקטע הזה .

לשדך לה מנוע את המנוע של ה-207 GTI מנוע 1.6 מוגדש ובעל 175 כ"ס כמובן בתוספת כוח קטנה ועוד כמה שינויים אני מאמין שיצליחו להוציא ממנו 200 כ"ס בערך (או לחלופין לפתח מנוע חדש ורצוי מאוד בעל טורבו) מה שכן חובה לישמור על יחס משקל דומה כמו למנוע הוותיק יותר.

גיר ידני טהור בעל 6 יחסי העברה כמקובל היום .

את כל זה תכניסו למעטפת חדש לחלוטין עם קצת איבזור נחמד כמו שמקובל היום + ESP עם ניתוק מלא .

מחיר אטרקטיבי ביחס למתחרים ויש פה חבילה מנצחת!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מיקרה לפג'ו יש את הנוסחא לדעתי ליצור את אחת ההוט הא'ץ הטובות ביותר שיש בקלות , אפשר להתבסס על השילדה של ה-306GTI ולתת לה אולי שידרוג קטן למרות שהיא מאוזנת וקרובה לשלמות בקטע הזה .

מחזק!

ואם למישהו יש קשרים בפיז'ו, שימסור שלא ישכחו יורשת ראויה ל - 106GTI

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tgt,

לפג'ו יש את הנוסחא לדעתי ליצור את אחת ההוט הא'ץ הטובות ביותר שיש בקלות!

אני מכיר 205 GTI בצרפת (לא שיפור כזה נדיר) עם מנוע וגיר של GTI6, נשמע דומה לפנטזיה שלך :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור , גם על תשכח שמכונית "PSI" (התכוונת PSA כן ?) ספורטיבית עם אותה השקע גם תגיע "קצת" יותר גבוהה.

ליביו

היו לי את כמעט את כל ה PSA \ PSI (החל ב AX SPORT מדהימה, ZX וולקן, 3 רכבי 306)

בצרפת למדתי פעמיים ב PSA, נסעתי על כל רכבי הספורט שלהם ...... ורק אח"כ עברתי לVAG

ואחרי כל זה, הרשה לי לחלוק עליך לגבי להגיע קצת יותר "גבוה" עם PSA, לצערי, פיג'ו שכחה מזמן את הנהג במעלה השנים והמשקל של מכוניותיה, אי שם סביב ה 206 ..., כיום, כשאני "חולם" על הרכב הבא, ה 207 החזקה נפסלה עקב התנהגות מזוויעה (ע"פ פרסומים זרים :shock:) והמחשבות נעות בין גולף GTI MK5, לאון קופרה, לבין רנו קליאו ספורט MK3 או מגאן 225 באם הן תגענה לרחוב המסגר ...

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי ללקחת לדוגמא 106 ולשפר אותה באותו סכום , או 306 ולא לנבלות החדשות שבקשר אליהן אני מסכים איתך.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא קח סיבוב על הלאון, אחרי שתרגיש מהם 30 קג"מ ב 2000 סל"ד, או מהם 210 סוסים שנענים אליך בקלילות, ומהו גיר 6 הילוכים קצרצר (10% קצר מלאון-2) תגיד לי מה דעתך על שיפור 106 :shock:

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה אתה מחלק סיבובים לכל אחד ?

תרשום אותי גם ! :twisted:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור עזוב יש אנשים שחיים באגו טריפ בנוגע לצרפתיות...

אני לא מאמין ש306 או 106 קטנה בהשקעה של שיפורים באותו סכום תגיע לרמה של לאון 4 משופרת בכל מה שקשור לאחיזה וכח (לא התנהגות!) .

כמובן בגלל המנוע המדהים של הלאון ומערכת ה4 על 4 (טכנולוגיה זה שם המשחק פה.:idea:)

אבל אם לובינסקי היו מביאים לפה איזה 306 מקסי אז היית בבעיה 8)

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב אף אחד פה לא מבין מהחיים שלו.

מישהו פה ניסה לנסוע על 205 1.4 עם קרבורטור לוע כפול של סולקס?

האוטו עף.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים

אנחנו סוטים מהנושא

תקחו את השברולט אופטרה לדגומא שניצחה בסידרת הWTCC

וזה על בסיס של רכב שכולם שונאים ושנוסע רע

אני מאמין שאפילו את הקורסיקה שלי היה ניתן לעשות רכב מתנהג אבל העלות היתה מאוד גבוהה

בדיוק כמו שאאוץ' רשם. השלדה זה כמה קורות מתכת וזה הכל

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא שם לב לשאילה שלי.

אבל אני בכוונה שאלתי אותה.

ידעתי שהנושא ילך לבילבול בין ביצועים,הנאה והתנהגות.

זה לא הנושא הראשון כאן על זה, אבל פעם היה יותר קשה לדבר על כי, כי בCF כולם דיברו צרפתית.

לשאילות מקוריות:

יש לי שאלה שמעניינת אותי כבר הרבה זמן.

1 מה שמעניין אותי זה האם טכנית זה אפשרי, לקחת רכב שבמקור לא תוכנן להיות עם התנהגות ספורטיבית ולשפר אותו לרמה של ה106 לפחות.

2 האם כאשר אומרים "שלדה מדהימה" הכוונה לסטאפ של הבולמים, קפיצים ומוטות פיטול, כיווני הקאמבר,קאסטר וTOE למינהם? .

1 כן. כי אתה מדבר על הביצועים. אפשר לשפר רכב (גם FWD) ולהגיע לרמות של פרארי. (

)

2 לא. מדברים על,הנאת ותקשורת עם הרכב.

ובזה ה"צרפתים" גאים 106 205 שלהם.

וזה כן קשור לשילדה. כי שלדה, זה לא רק צינורות,זה קודם כל בסיס גלגלים,חלוקת משקל.

הנאה ב ראלי, היא כמו בקרטינג קטן. ואין לזה שום קשר לביצועים!

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מנצחים הכי הרבה בראלי ב15 שנים האחרונות ,והרבה בזכות השילדה כי במשקל ובכוח כולם דומים.206 ,קסארה,C4.רק חבל שהם מוכרים לקהל מכוניות החדשות שמתנהגות כמו חתול מת.:-(

בגלל הנהג.

השאר, מזל. ז"א יש תקלות , או תאונות, או שלא.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...