Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על וולוו 850/850T

BOGO
שימו לב! השרשור הזה בן 6129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מבקש לקבל פרטים על שני הרכבים הללו משנים 95-96 שני הרכבים עברו כ 130.000 ק"מ ידיים ראשונות שמורות ומטופלות בחברה כולל תיעוד.

רציתי לדעת בבקשה:

1. עלות טיפולים ממוצעת

2.זמיות ועלות חלפים

3.האם יש בעיות(מחלות) עם הרכבים הללו (מדוע רכב מפנק לא עולה כל כך "הרבה" יחסית)

4.מה צריכת הדלק

5. כיצד הרכב נסחר מעל המחירון או מתחת והאם יש שוק לרכבים הללו

*אני חושב על הרכב מאחר ואנשי הפורום המליצו לי על הרכב כשביקשתי לברר פרטים ל BMW 316 שנת 95 הם אמרו לי שעדיף את הוולוו.

בבקשה עזרתכם קצת מבולבל. :roll::shock:

תודה והמשך יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חדש שוולבו מזדקנות מצוין ובמיוחד אלה ששמרו עליהן.

זה גם לא חדש שכל מכונית מנהלים מעט מבוגרת לא מחזיקה מחיר בכלל (ראה סאאב, וולבו, אלפא 164, לאצ'יה קאפה ועוד רבות וטובות אחרות).

יכול לספר לך שיש ל 850 בעיה קשה של העברת תחושת הכביש לנהג. במיוחד בעייתי לאור הכח והמומנט של הרכב הנ"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - יש המון מידע בחיפוש, היו שרשורים מאוד מפורטים, שאפשר לקבל מהם הרבה אינפורמציה.

שנית, בהקשר לשאלותיך -

1. עלות טיפולים ממוצעת - איזה טיפול?

2.זמיות ועלות חלפים - יש לא מעט בשוק כאלו בשוק, מאמין שניתן להשיג חלפים בקלות יחסית (יש גם פירוקיות שמתעסקות בוולוו בלבד, יש המלצות בחיפוש), אם כי מחירם כנראה לא יהיה כשל משפחתית יפנית.

3.האם יש בעיות(מחלות) עם הרכבים הללו (מדוע רכב מפנק לא עולה כל כך "הרבה" יחסית) - בעקרון הרכב עצמו לא סובל הזנחה כמו הרבה מהוולוו-אים הישנים, כמו גם איכות החומרים לא הכי-הכי, ועל כן הרבה מהן שלא טופלו כהלכה, קיבלו מראה מרופט. בדוק את הגיר, טורבו במידה ואתה הולך על הדגם המוגדש, את השלדה במיוחד בדגמי הטורבו. בעיקרון הרכב מראה אמינות במידה ותוחזק באופן סביר ומעלה.

4.מה צריכת הדלק - תלוי כמה כבדה הרגל שלך 8-)

5. כיצד הרכב נסחר מעל המחירון או מתחת והאם יש שוק לרכבים הללו - רובן מתחת למחירון. השוק לא משהו (בלשון המעטה), אך אקזמפלר שמור, יכול לקבל קרוב למחירון, מחירון ואף מעליו במידה והוא שמור במיוחד (במיוחד בדגמי הטורבו שנותנים המון במעט כסף - 225 כ"ס ובסביבות 30 קג"מ מומנט, בנוסף לופוטנציאל שיפורים מטורף).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - יש המון מידע בחיפוש, היו שרשורים מאוד מפורטים, שאפשר לקבל מהם הרבה אינפורמציה.

1. עלות טיפולים ממוצעת - איזה טיפול? טיפול 10 אלף או 15 אני לא יודע כל כמה זמן הטיפול נעשה?

2.זמיות ועלות חלפים - יש לא מעט בשוק כאלו בשוק, מאמין שניתן להשיג חלפים בקלות יחסית (יש גם פירוקיות שמתעסקות בוולוו בלבד, יש המלצות בחיפוש), אם כי מחירם כנראה לא יהיה כשל משפחתית יפנית.

4.מה צריכת הדלק - תלוי כמה כבדה הרגל שלך :cool: רגל לא כבדה נסיעה ממוצעת שלא כוללת האצות חזקות או בלימות פתע?

אפשר לקבל לדוגמא מחיר של עלות חלק כל שהוא מרכב יפני מחיר עלות של אותו חלק בוולוו (לדוגמא פילטר אויר או דלק)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין עלויות טיפולים ועלויות חלפים - מומלץ לפנות למוסך בטענה שאתה בעל רכב כזה, ומעוניין לקבל הצעת מחיר. יוכלו לפרט לך את המחירים.

צריכת הדלק בנסיעות רגילות תעמוד על סביבות 1:10 עם מנוע 2.5 ל', במנוע ה-2 ל' המצב כנראה יהיה עגום, שכן המנוע קטן על הרכב.

בדגמי הטורבו צריכת הדלק היא סביב 1:6-1:7 בנסיעה רגועה, 1:4-1:5 ואף צפונה בלחיצות מתוחות.

כמובן שהצריכה משתנה בהתאם למצב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תקרא שוב את מה שכתבתי.

קודם כל - במנוע 2.5 הצריכה תהיה סביב 1:10 בממוצע בנסיעה רגועה.

בטורבו - סביב 1:6-1:7.

ממליץ? מה אתה מחפש?

נסיעה רגועה - GLT נטולת הטורבו - מנוע 2.5 עם 170 כ"ס, אמור להספיק.

נסיעה חזקה - T5 מנוע 2.3 ל' - 225 כ"ס ו-30 קג"מ מומנט, עם פוטנציאל שיפורים ענק בסכום זעום יחסית. צ'יפ וצנרת ואתה אי שם ב-260 כ"ס, אם לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

משאלתך לא ברור איזה דגם אתה מחפש. היו מבחר דגמי וולוו 850 באותה התקופה כאשר לארץ הגיעו רק שלושה:

2.0 ל': 143 כ"ס, מנוע עם חמישה צילינדרים ו-20 שסתומים. דגם זה נמכר ברמת גימור GL והיה פשוט יחסית לדוגמא שני חלונות חשמליים בלבד.

2.5 ל': 170 כ"ס, מנוע חמישה צילינדרים ו-20 שסתומים. דגם זה נמכר ברמת גימור GLT והיה מפואר יותר. חלונות חשמליים, כיסא נהג חשמלי עם שלושה זכרונות וכו.

2.3 ל' טורבו: 225 כ"ס, חמישה צילינדרים -20 שסתומים. דגם זה היה המפואר ביותר אולם עדיין היה מקום לתוספות כגון צבע מטאלי, חלון בגג וכו'.

על מנת לקבל את המידע הדרוש לך לפני קניית רכב, עליך לבדוק במספר מישורים. מבחנים לרכבים הללו כאשר היו חדשים נערכו על ידי מגזין אוטו לדוגמא כאשר דגם ה-2.0 עומת מול השברולט לומינה וניצח בקלות. דגם ה-2.5 ליטר עומת מול לאנצ'יה קפה 3.0 וניצח ברוב קולות ואילו דגם ה-2.3, נבדק בפני עצמו, בין היתר לאור העובדה כי בשקלול מעלותיו ומחירו, לא היו לו כל מתחרים. ככל שזכור לי נאמר במבחן ההוא, אשר נערך לפני יותר מ-10 שנים, כי צריכת הדלק המשוקללת של הרכב עמדה על 7.7 קמ"ל, כלומר בנסיעה רגועה יש אפשרות להגיע גם ל-9 קמ"ל. נסיעה מהירה ודורשנית לעומת זאת, תדרדר את צריכת הדלק ל-5 קמ"ל בקירוב.

בכל הנוגע לעלויות אחזקת ברכב, הרי אינך מצפה כי העובדה שברכב נמכר היום בזול, משפיעה אף על מחירי החלקים. בשנת 1994-1995, עלה הרכב מעל ל-200,000 ש"ח, דהיינו בערך פי שלוש מרכב יפני בנפח מנוע 1,600 סמ"ק ועובדה זאת אין לשכוח. על כן בדיקה מעמיקה הכוללת פניה למוסכים תהיה במקום, כמו גם פניה לסוכנות ביטוח וכן בדיקת עלות הטסט וזאת על מנת ליתן תמונה שלמה.

באופן אישי, הייתי מסתייג מדגם הטורבו. מבחני הדרכים שנערכו באותה התקופה שיבחו את יכולת השלדה בגרסת ה-2.5 אולם גרסת הטורבו, קצרה פחות תשואות. הכח הרב ( 55 כ"ס נוספים וכן עוד 8 קג"מ ) וכן העדר בקרת משיכה רצינית ( זאת שישנה מיועדת רק לסיוע בזינוקים מעל משטח בעייתי/רטוב/מושלג ורק עד מהיריות של 40 קמ"ש ) היו מעט יותר מידי בשביל השלדה אשר בבסיסה היתה מצויינת ואכן הראתה את מעלותיה בגרסאות האטמוספריות.

בנוסף אין לשכוח כי כיום, 10 שנים בקירוב לאחר שאחרונת ה-850 עזבה את פס הייצור, יש ליתן דגש מיוחד לעניין האמינות. באופן כללי, הדגמים הרגילים נשמרו יותר, עברו פחות בעלויות ולא סבלו משיפורים מקצרי חיי מכלולים.

הדגם המומלץ, לדעתי, הינו ה-2.5 ל'. איזון נכון בין כח, ביצועים ( 0-100 ב-9.6 שניות ו-205 קמ"ש ), נוחות ואיבזור.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם ה-2 ל' סווג כ-GLE ולא GL.

לא הייתה רמת גימור GL ב-850 כלל.

כמו כן - צריכת הדלק ש"עלתה במבחן" לא מהווה פונקציה - הוא לא מוציא רכב חדש מהסוכנות, יש לרכב בלאי מסויים - צריכת הדלק בטח לא תהיה כמו שהייתה בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אתה צודק. הדגם אכן כונה GLE. בכל זאת עברו כבר הרבה שנים.

דרך אגב, פטור בלא כלום אי אפשר. דגם ה-GL היה אולם לא שווק בארץ. לפני הרבה שנים, כאשר הרכבים הללו עוד היו חדשים, ראיתי בתל אביב אחת כזאת השייכת לשגרירות. זכור לי שהרכב היה נטול אבזור לחלוטין ולדוגמא, כל חלונותיו תופעלו ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם על התשובה המלאה ,אחלה של פרטים נתתם לי אבל לפי מה שאני רואה בצריכת דלק שלה ובמיוחד היום לאחר שהאוטו עבר בלאי של זמן אני חושב שאני יוריד את המחשבות מהוולוו כי אני בספק שאני יוכל להרשות הוצאות דלק כאלו בתווך הארוך.

הרבה תודות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BOGO.

אני שמח שאתה בוחר להתייעץ ומברר כמה שיותר פרטים לפני הרכישה שלך.

אבל יש משהו אחד שלא ברור לי.

אתה מתייעץ לגבי רכב מנהלים כבד משקל, בעל מנוע2.3ליטר מוגדש שעבר כבר לפחות 130-140K ק"מ - ומה חשבת לעצמך לפניכן? שתיהיה לך צריכת דלק של פונטו?

הרי אתה מדבר פה על מנוע לא גדול עם 200+ כ"ס :shock:.

זה כמו להתלבט על רכישת קדילאק STS נורט-סטאר ולהתפלא למה המנוע של ה300+ כ"ס עם משקל של 2 ומשהו טון , הוא לא חסכוני.

הרי מי שקונה רכבי מנהלים משנתונים כאלו כמו 95-96-97 לא קונה אותם בשביל חסכון בדלק, או צמצום עלויות.

בשביל זה יש אלפי משפחתומטיות 1600 של הונדה,טויוטה,מאזדה ושות'.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...